dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 86
  1. #1

    Domyślnie Rozdawnictwo - najpierw kazali przejść na gaz a teraz dopłacają tym co mają węgiel

    Zastanawiam się co sobie myśli przeciętny wyborca o tym, że rząd najpierw zachęcał ludzi do przechodzenia z pieców opalanych paliwem stałym np. na gaz a teraz daje 3000zł dla ludzi, którzy zdecydowali się zostać z kopciuchami.

    13,14 emerytury, 500+, dopłaty dla rolników do hektara bo nawozy drogie, dopłaty do energii elektrycznej bo droga, dopłaty do węgla bo drogi... to co teraz dopłaty do jedzenia i paliwa?
    Kto finansuje te dopłaty?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja, Ty i inni
    Kasa na to idzie z moich podatków.
    To my sponsorujemy nierobów, leni, głupków i całą resztę tego marginesu społecznego zwanego wyborcami pis.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #3

    Domyślnie

    Zaraz zaraz ale Mateusz mówi że do gazu też są dopłaty (pośrednie - przez to że rząd reguluje ceny)
    Reguluje więc jest tanio - gdyby nie regulował byłoby drogo

    Dodam jeszcze, że w międzyczasie zarżnął fotowoltaikę.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Kto finansuje te dopłaty?
    A pieniądze nie biorą się z drukarki?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post

    Dodam jeszcze, że w międzyczasie zarżnął fotowoltaikę.
    Skończcie już z tą fotowoltaiką, zahamowali to w ostatnim momencie. Sieć nie jest przystosowana do kolejnych prosumentów. Wszystko siada w słoneczne dni. Inna sprawa że nikt nie inwestuje kasy w rozbudowe sieci. Kradną miliardy z dopłat za produkcje CO2 ktore powinny na to pójsc.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Skończcie już z tą fotowoltaiką, zahamowali to w ostatnim momencie. Sieć nie jest przystosowana do kolejnych prosumentów. c.
    Ah ta nie dobra fotowoltaika..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2022-08-11_140308896.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	460292
    Na naszej ulicy jest pewnie ze 100kWp. Nigdy nie było większego napięcia jak 250V.
    Prosumenci tylko uwypuklili problem sieci, bo wcześniej nikt nie zauważał jak na wsi napięcie leciało do 180V jak właczył wiekszy odbiór prądu. Dopiero jak zaczeły sie falowniki wyłączać to się problem zrobił - Ale jak to? Nie produkuje prundu? Do energetyki trza dzwonić!

    Zamiast rozdawać kase faktycznie zajeli by się modernizacją lini, to by cos z tego było.

    A tak (oby nie) jak przyjdze ostrzejsza zima i te wszystkie masowo i po łebkach montowane powietrzne pompy zaczną się wspomagać grzałkami stan sieci jeszcze raz będzie zweryfikowany.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Ah ta nie dobra fotowoltaika..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2022-08-11_140308896.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	460292
    Na naszej ulicy jest pewnie ze 100kWp. Nigdy nie było większego napięcia jak 250V.
    Prosumenci tylko uwypuklili problem sieci, bo wcześniej nikt nie zauważał jak na wsi napięcie leciało do 180V jak właczył wiekszy odbiór prądu. Dopiero jak zaczeły sie falowniki wyłączać to się problem zrobił - Ale jak to? Nie produkuje prundu? Do energetyki trza dzwonić!

    Zamiast rozdawać kase faktycznie zajeli by się modernizacją lini, to by cos z tego było.

    A tak (oby nie) jak przyjdze ostrzejsza zima i te wszystkie masowo i po łebkach montowane powietrzne pompy zaczną się wspomagać grzałkami stan sieci jeszcze raz będzie zweryfikowany.
    Jak się stosuje współczynnik jednoczesności 10% to czego innego można się spodziewać.
    Pieniądze idą tylko na wysokie i średnie napięcie.
    Na niskie nie ma. Kierownik ma w kasie 100 zł więc jak wywali bezpiecznik trzeba czekać pół dnia żeby zatwierdzili mu pieniądze na wymianę.
    Na mojej NN od 5 lat są problemy i wszyscy wiedzą że kable za cienkie a linia ma 1.5 km do trafo, ale elektrownia właśnie podłączyła 4 nowe domy.
    Dwa dni temu pchałem do sieci 3 kW na każdej fazie a napięcie na L2 było poniżej 190V. na pozostałych napięcie 256V.
    Jak może być dobrze?

  8. #8

    Domyślnie

    Jestem pewnie w mniejszości ale bardzo bym chciał aby ten rząd mi ani innym już nic nie dawał. Aby nie dodrukowywał pustej złotówki, aby nie zadłużał kraju po to aby przekupić wyborców ich własnymi pieniędzmi.

    Chciałbym idąc na zakupy za rok wziąć ze sobą 300zł a nie 600zł.
    U nas w domu to moja kobieta robi zakupy, ostatnio jak byłem w sklepie i zobaczyłem ile kosztuje kostka masła, olej, żółty ser itd. to się za głowę złapałem. Całe szczęście, że cukru nie używamy.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ja, Ty i inni
    Kasa na to idzie z moich podatków.
    To my sponsorujemy nierobów, leni, głupków i całą resztę tego marginesu społecznego zwanego wyborcami pis.
    Nazywasz siebie światłym ?? oj narcyzie ty biedny choryzonty twoje widać bliziutkie ledwo co krzaki chyba ci przeszkadzają aby coś więcej zauwaćyć niż zapyziałego wyborcy pisu co ? uknutej wojenki jednej a za chwilę drugiej ty nie widział bo one daleko a i o światowym forum ekonomicznym też pewnie nie słyszał a już na pewno o jego założycielu to na bank nie słyszał bo jak by słyszał to takich durnot by pewnie nie wypisywał .

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Nazywasz siebie światłym ?? oj narcyzie ty biedny choryzonty twoje widać bliziutkie ledwo co krzaki chyba ci przeszkadzają aby coś więcej zauwaćyć niż zapyziałego wyborcy pisu co ? uknutej wojenki jednej a za chwilę drugiej ty nie widział bo one daleko a i o światowym forum ekonomicznym też pewnie nie słyszał a już na pewno o jego założycielu to na bank nie słyszał bo jak by słyszał to takich durnot by pewnie nie wypisywał .
    Podaruj sobie wypowiedzi. Także o choryzontach.

    Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

  11. #11

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o gaz, to wprawdzie przed nami ciężki okres, ale za parę lat może się okazac, że był to strzał w dziesiątkę.

    Gaz jest "na bańce", podrożał dziesiątki razy szereg nieprzewidywalnych wydarzeń.
    Wątpię, że taka bańka utrzyma się długo. Wyobraźmy sobie pozytywny scenariusz: wojna kończy się, Putin odchodzi, nowe ruskie władze chcą dogadać się z UE i światem.

    Cena gazu spadnie na ryj.

    Co więcej, od zdaje się 2030 będzie zakaz ogrzewania gazowego w nowych domach w UE, plus planowane wygaszenie popytu na gaz z uwagi na agresję ruskich.

    Będzie spadał popyt, a więc powinny zacząć spadać ceny.

    Nie da się przewidzieć przyszłości, ale to jeden z optymistycznych scenariuszy w którym ogrzewanie gazowe może okazać się całkiem niezłym wyborem.

    Z uwagi na mechanikę handlu emisjami CO2 w UE, prąd na bank będzie drożał aż do 2050 roku. Gaz niekoniecznie.

    Natomiast nie ma się co łudzić, obecnie jest kiepski moment dla ogrzewania gazowego. Triumfują właściciele pomp ciepła, pieców zgazowujących, kóz, i wszyscy ci, którzy załapali się na net-metering niezależnie od typu ogrzewania elektrycznego.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    Jeśli chodzi o gaz, to wprawdzie przed nami ciężki okres, ale za parę lat może się okazac, że był to strzał w dziesiątkę.

    Gaz jest "na bańce", podrożał dziesiątki razy szereg nieprzewidywalnych wydarzeń.
    Wątpię, że taka bańka utrzyma się długo. Wyobraźmy sobie pozytywny scenariusz: wojna kończy się, Putin odchodzi, nowe ruskie władze chcą dogadać się z UE i światem.

    Cena gazu spadnie na ryj.

    Co więcej, od zdaje się 2030 będzie zakaz ogrzewania gazowego w nowych domach w UE, plus planowane wygaszenie popytu na gaz z uwagi na agresję ruskich.

    Będzie spadał popyt, a więc powinny zacząć spadać ceny.

    Nie da się przewidzieć przyszłości, ale to jeden z optymistycznych scenariuszy w którym ogrzewanie gazowe może okazać się całkiem niezłym wyborem.

    Z uwagi na mechanikę handlu emisjami CO2 w UE, prąd na bank będzie drożał aż do 2050 roku. Gaz niekoniecznie.
    Cena gazu nie spadnie bo gaz nie jest używany tylko do grzania.
    Jak spadnie popyt na grzanie gazem to wzrośnie na produkcję wodoru z gazu.
    Nawozy sztuczne też są robione z gazu.

  13. #13

    Domyślnie

    Ten ubolewający ton nie bardzo zrozumiały jest dla mnie – do tej pory gaz niby był najlepszy, bo wszystko co na paliwa stałe to zasadniczo syf a ja to nie widzę powodów do zmartwień, bo wedle ostatnich doniesień gaz ma pompować Kazachstan i jeszcze do tego Azerbejdżan oraz tyle było gadane o tym gazie z “trój-morza”.
    Z tych też względów dobrze zabezpieczeni jesteście – no jeśli chodzi o cenę, to w czym problem macie – wygoda kosztuje i jakoś radę dacie, by sobie coś do tego dokombinować – no bo któż może co bogatemu zabronić.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    prąd na bank będzie drożał aż do 2050 roku. Gaz niekoniecznie.
    Człowieku nie wiadomo co będzie za 3 mieisące a ty piszesz o 2050...

    Lubie wpadac w takie tematy. Zawsze miło posłuchać forumowych ekspertów.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Człowieku nie wiadomo co będzie za 3 mieisące a ty piszesz o 2050...
    Lubie wpadac w takie tematy. Zawsze miło posłuchać forumowych ekspertów.
    Eee no co Ty gadasz – co nie widziałeś - nie słyszałeś jak tutaj magazyny : energii elektrycznej, energii cieplnej – zaczęli budować / jak z PV zaczęli wodór produkować / tylko patrzeć jak na orbicie lub na księżycu zaczną farmy PV umieszczać i prąd przez wi-fi przesyłać.
    Idą chłopacy ostro z duchem czasu w kierunku postępu – sie zastanawiam tylko jak będzie wyglądała ich powrotna droga do kopciuchów, bo z kominka za wiele wyorać się nie da a ci co wzięli dofinansowanie na kotły do których jest dedykowane błękitne paliwo, to nawet w kotłowni nie będą trzymać ich mogli czyli niejako salon kotłowni walorów nabierze.
    Aś cie se narobili – trza wam było siedzieć na swoim cicho a nie trąbić jak w Jerycho – kotłów na gaz przybyło a gazu ubyło a że stan musi być równy więc jak nic cenami gazu to wyrównają, oby wam tylko tego błękitnego paliwka nie brało.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Jestem pewnie w mniejszości ale bardzo bym chciał aby ten rząd mi ani innym już nic nie dawał. Aby nie dodrukowywał pustej złotówki, aby nie zadłużał kraju po to aby przekupić wyborców ich własnymi pieniędzmi.
    .
    Będzie dawał. Będzie drukował. Będzie zadłużał.

    Opłaconym różnymi dodatkami łatwiej się steruje.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  17. #17

    Domyślnie

    Jest nowy temat – ukazało się światełko w tunelu – nie mylić z pędzącym pociągiem w naszą stronę :https://www.youtube.com/watch?v=iZnO2Vg4Cvo GEOTERMIA wielka SZANSA dla POLSKI - Rozwiązanie kryzysu energetycznego? i na cholere były te przewały na antysmogowych i dopłaty do nowych kotłów a teraz jeszcze obiecane dopłaty do paliw wszelkiej maści – tyle kasy zaś w błocie zostało utopione a ile jeszcze utopione zostanie zanim do czegokolwiek dojdzie.

  18. #18

    Domyślnie

    Pisflacja dopiero się rozkręca.
    Przypominam, że jesteśmy przed wyborami, a rządzą nami socjalne, mentalne karły...
    PV gruntowa 9,9 kWp - stara zasada. Dom piętrowy ocieplony, 185 m2 po podłodze. Kocioł dwupaliwowy: drewno zgazowane (na wzór kotłów szwedzkich typu holzgas) i pellet, palnik pelletowy - Revo Mini 4-26 kW. Hybryda kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR3 EVO 4-24 kW + ekonomiczne niemieckie grzejniki z wkładem ceramicznym "Koalit" Lamina (jawo-polska.pl) - zużycie prądu w m-cu III `24 - 407 kWh na piętrze - 90 m2. Faktura-Energa za I i II '24 - 50 zł. Bojler CWU 140 l z grzałką wifi 3 kW

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Pisflacja dopiero się rozkręca.
    Przypominam, że jesteśmy przed wyborami, a rządzą nami socjalne, mentalne karły...
    Ale nie licz że cokolwiek po wyborach by się zmieniło obojętnie kto by je nie wygrał , z próżnego ani Salamon nie naleje a próżne mam na myśli łby .

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Pisflacja dopiero się rozkręca.
    Przypominam, że jesteśmy przed wyborami, a rządzą nami socjalne, mentalne karły...
    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ale nie licz że cokolwiek po wyborach by się zmieniło obojętnie kto by je nie wygrał , z próżnego ani Salamon nie naleje a próżne mam na myśli łby .
    Czy że byś pił do tego :
    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    samsu ty mało wiesz jak zdążyłem się zorientować przecież z bojlerej jako ochrona to stary sprawdzony sposób a wiem bo sam tak miałem i to przy podłogówce , na kotle 65 stopni i tyleż też szło na bojler stale pompka załączona a w rozdzielaczu podłogówki grupa pompowo mieszająca więc powrót wychodził z podłogówki ok 24 stopnie ale mieszając się z tym z bojlera suma sumarum powrót na wlocie do pieca miał ok 58 stopni a po odpuszczeniu całej wanny gorącej wody przez chwilę spadło do 53 stopnie i ani grama mniej więc samsu zanim komuś coś przylepić zechcesz sprawdź to bo ja nie muszę i wiem co gadam , mimo wszystko najlepsza opcja to zawór 3 drogowy zwłaszcza termostatyczny .
    Kiedy zaczniecie od siebie – co.
    Dookoła syfu tyle i na cholere w kółko na okrągło go tu jeszcze za sobą ciągniecie – co.
    Skoro wiecie, że to od was wali – nie lepiej i prościej mydła użyć niż innych obarczać winą za tego smrodu przyczynę.
    Jeden mądrzejszy od drugiego, tylko w czym różnica tu leży skoro tak samo ciągle nadajecie.
    Se tematu założyć nie możecie, z wami każdy kto będzie chciał sobie zwalić trolla wpadnie się wypałuje i dzięki temu w temacie głównie się będzie wypowiadał w końcu może.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony