dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 132
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 2639
  1. #341

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Też mam zagwostkę bo kupiłem sobie 10 paneli po 400 Watt i teraz w sumie nie wiem czy warto kupować falownik drogi falownik i głosić to do taurona i za rok będą mi w szczycie płacić 2 grosze czy lepiej hybrydowy falownik ofgrid kupić za 1/3 ceny i ewentualnie jakiś akumulator z rozbitego elektryka hm
    I co wymyśliłeś? Mnie troche zastopował koszt inwertera hybrydowego 3 fazowego.

    Dlaczego 2grosze w szczycie mają płacić?

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Instalowanie PV na starych zasadach generalnie opłacało się i nadal się opłaca.
    Dotacje i ulgi tylko polepszały sytuację prosumenta..
    A na nowych zasadach?


    Jakiś pomysł na inwerter hybrydowy 3 fazowy na kilka akumulatorów? Większośc instalacji wykonanych przez domorosłych instalatorów jest oparta o chinski inwerter 48v ale 1 fazowy... Zaś droższe urzadzenia jak Huawei czy Growatt są oparte na własnych bateriach za trylion złociszy.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 09-02-2023 o 09:26

  2. #342

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    I co wymyśliłeś? Mnie troche zastopował koszt inwertera hybrydowego 3 fazowego.

    Dlaczego 2grosze w szczycie mają płacić?



    A na nowych zasadach?


    Jakiś pomysł na inwerter hybrydowy 3 fazowy na kilka akumulatorów? Większośc instalacji wykonanych przez domorosłych instalatorów jest oparta o chinski inwerter 48v ale 1 fazowy... Zaś droższe urzadzenia jak Huawei czy Growatt są oparte na własnych bateriach za trylion złociszy.
    Do czego Ci jest potrzebny ten 3-fazowy hybrydowy falownik?
    Jeśli planujesz "kilka akumulatorów" to i moc tego falownika raczej całego zapotrzebowania domu nie pokryje.
    Pozostaje więc tylko zasilenie niezbędnych odbiorników, a te możesz podłączyć do jednej fazy i napędzić z 1-fazowego falownika.
    Ostatnio edytowane przez stos ; 09-02-2023 o 11:00

  3. #343
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jakaś dziwna ta dyskusja. Naprawdę nikt nie pracuje w średniej lub większej firmie i nie widzi, jak się podchodzi do takich inwestycji? Przy szacowanym czasie zwrotu 6 lat i ogromnym ryzyku, że calościowy koszt poboru EE będzie wzrastał jest wręcz oczywiste że nalezy rozważyć montaż PV. Jest ogromne parcie na pompy ciepła ze strony KE. Węglowodory idą w zapomnienie. Nad czym się w ogóle zastanawiać?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #344

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jakaś dziwna ta dyskusja. Naprawdę nikt nie pracuje w średniej lub większej firmie i nie widzi, jak się podchodzi do takich inwestycji? Przy szacowanym czasie zwrotu 6 lat i ogromnym ryzyku, że calościowy koszt poboru EE będzie wzrastał jest wręcz oczywiste że nalezy rozważyć montaż PV. Jest ogromne parcie na pompy ciepła ze strony KE. Węglowodory idą w zapomnienie. Nad czym się w ogóle zastanawiać?
    Oczywiście że nie ma się nad czym zastanawiać.
    Teraz jest tylko pytanie jaki sprzęt kupić.
    Moim zdanie trzeba kupić najlepszy a co za tym idzie drogi.
    "Biednego nie stać na rzeczy tanie".

  5. #345

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Do czego Ci jest potrzebny ten 3-fazowy hybrydowy falownik?
    Jeśli planujesz "kilka akumulatorów" to i moc tego falownika raczej całego zapotrzebowania domu nie pokryje.
    Pozostaje więc tylko zasilenie niezbędnych odbiorników, a te możesz podłączyć do jednej fazy i napędzić z 1-fazowego falownika.
    10kwh z 4 aku 200ah da rade zasilic wieczorami cały dom. Mam rozbudowaną instalacje, wlele sprzętów zdublowanych, nie ogarnę tego 1 faz inwerterem.

  6. #346

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    10kwh z 4 aku 200ah da rade zasilic wieczorami cały dom. Mam rozbudowaną instalacje, wlele sprzętów zdublowanych, nie ogarnę tego 1 faz inwerterem.
    Czy masz w domu odbiorniki 3-faazowe czy tylko 1-fazowe rozdzielona na 3-fazy?
    Czy ten system akumulatorowy ma być tylko jako UPS na wypadek braku sieci, czy ma być zwiększaniem autokonsumpcji?
    Jakiego typu akumulatory masz na myśli?

  7. #347
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Oczywiście że nie ma się nad czym zastanawiać.
    Teraz jest tylko pytanie jaki sprzęt kupić.
    Moim zdanie trzeba kupić najlepszy a co za tym idzie drogi.
    "Biednego nie stać na rzeczy tanie".
    Akurat teraz to nie wiadomo co kupić, bo trzeba wybrac falownik, a wobec zapowiedzi zmian rozliczeń na godzinowe może się okazać, że potrzeba jakiś inny falownik, współpracujący np z zewnętrznymi serwerami cen. Może będzie opłacało instalowac magazyn EE a może nie, a jeśli tak, to nie wiadomo jak to wszystko pospinać ze sobą. Typowy polski pierdolnik.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #348

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Akurat teraz to nie wiadomo co kupić, bo trzeba wybrac falownik, a wobec zapowiedzi zmian rozliczeń na godzinowe może się okazać, że potrzeba jakiś inny falownik, współpracujący np z zewnętrznymi serwerami cen. Może będzie opłacało instalowac magazyn EE a może nie, a jeśli tak, to nie wiadomo jak to wszystko pospinać ze sobą. Typowy polski pierdolnik.
    Poczytaj o systemie Victrona. (to ten drogi)
    W nim można wszystko zaprogramować.
    Możesz zacząć od 1-fazowego a potem rozbudować do 3 faz.
    Magazyn musi być od początku ale można zacząć od czegoś małego na akumulatorach rozruchowych w systemie UPS.
    Kontroler (GX) jest w pełni programowalny.
    Ostatnio edytowane przez stos ; 09-02-2023 o 12:09

  9. #349

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Czy masz w domu odbiorniki 3-faazowe czy tylko 1-fazowe rozdzielona na 3-fazy?
    Czy ten system akumulatorowy ma być tylko jako UPS na wypadek braku sieci, czy ma być zwiększaniem autokonsumpcji?
    Jakiego typu akumulatory masz na myśli?
    2 płyty grzejne i pompa ciepła jest podpieta chyba jednak na 3 fazy Aku mają chodzić na autokonsumpcję a aku to nawet mogą być zwykłe kwasówki, alebo te dużego rozładownia ale one podskoczyły ostatnio.

  10. #350

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    2 płyty grzejne i pompa ciepła jest podpieta chyba jednak na 3 fazy Aku mają chodzić na autokonsumpcję a aku to nawet mogą być zwykłe kwasówki, alebo te dużego rozładownia ale one podskoczyły ostatnio.
    Jakie jest zapotrzebowanie domu na każdej fazie w momencie największego obciążenia?
    Na takie obciążenie (+ 20%) powinien być obliczony system jeśli chcesz zwiększyć autokonsumpcję.
    O zwykłych kwasówkach zapomnij jeśli to ma być praca cykliczna. W ostateczności nadają się na UPS dla domu.

  11. #351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.895

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    A na nowych zasadach?
    Nadal się opłaca.
    Miesięczna rynkowa cena energii (cena sprzedaży w net-billingu) opublikowana w styczniu 2023 roku, dla energii wyprodukowanej w grudniu 2022 roku wynosi 716,80 zł/MWh.
    https://enerad.pl/aktualnosci/rynkow...ena-sprzedazy/
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #352
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    I co wymyśliłeś? Mnie troche zastopował koszt inwertera hybrydowego 3 fazowego.

    Dlaczego 2grosze w szczycie mają płacić?



    A na nowych zasadach?


    Jakiś pomysł na inwerter hybrydowy 3 fazowy na kilka akumulatorów? Większośc instalacji wykonanych przez domorosłych instalatorów jest oparta o chinski inwerter 48v ale 1 fazowy... Zaś droższe urzadzenia jak Huawei czy Growatt są oparte na własnych bateriach za trylion złociszy.
    No mnie też ta cena 3 fazowego falownika zbiła z tropu ,paneli mam 10 szt 400 watowych i chyba jeszcze nie wiem ale pójdę w mikroinwertery koszt 3 krotnie mniejszy a zawsze jest możliwość dookoptowania dodatkowych paneli i dołączenia mikroinwertera taki 3 fazowy na 6 paneli da się kupić za 1600 zł i to z atestem.

  13. #353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.895

    Domyślnie

    Mikroinwerter ma funkcję współpracy z magazynem energii?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #354
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Mikroinwerter ma funkcję współpracy z magazynem energii?
    O wpuszczanie do sieci chodzi nie magazyn coś w ten deseń https://allegro.pl/oferta/mikroinwer...3f-11719203378

  15. #355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.895

    Domyślnie

    Taki są nadaje tylko będzie trochę obcinał w dniach maksymalnej produkcji.
    2250 W / 6 = 375 W

    Uwaga - Obowiązkowym elementem przyłączenia instalacji do sieci jest moduł monitoringu DTU PRO S.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #356
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nadal się opłaca.
    Miesięczna rynkowa cena energii (cena sprzedaży w net-billingu) opublikowana w styczniu 2023 roku, dla energii wyprodukowanej w grudniu 2022 roku wynosi 716,80 zł/MWh.
    https://enerad.pl/aktualnosci/rynkow...ena-sprzedazy/
    To cena energii a nie zapominajmy o przesyle za który i tak musimy zapłacić. Opłaca się owszem ale okres zwrotu i tak się sporo wydłuża.

  17. #357

    Domyślnie

    Też się zastanawiam czy nie zrobić w miarę samodzielnie na mikroinwerterze HMT-2250 6T 3f.

    Mam średnie zużycie ok 3500 kWh, dostałem wycene na 25 tys. za Foxess T5 3G i 5.6 kW 14 paneli Jinko. Trochę dużo moim zdaniem.

    Myślę nad 2 x HMT-2250 + DTU PRO-S i 10-12 paneli na max możliwości tego mikroinwertera. A wszystko po to bo jest możliwość dostania 9000 zł zwrotu z czystego powietrza. Nie chcę przewymiarowywać mocno, bo to może nic nie dać w przyszłości (ceny godzinowe) a skupić się na autokonsumpcji, a nie przepłacaniu za kolejne panele...

    Optymistycznie patrząc, można by się może zmieścić w 15-18 tys. a odliczając zwrot z CP chyba nawet by się to opłacało

  18. #358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.895

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    To cena energii a nie zapominajmy o przesyle za który i tak musimy zapłacić. Opłaca się owszem ale okres zwrotu i tak się sporo wydłuża.
    To jest cena sprzedaży energii do sieci a nie kupna przez prosumenta.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #359

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jakie jest zapotrzebowanie domu na każdej fazie w momencie największego obciążenia?
    Na takie obciążenie (+ 20%) powinien być obliczony system jeśli chcesz zwiększyć autokonsumpcję.
    O zwykłych kwasówkach zapomnij jeśli to ma być praca cykliczna. W ostateczności nadają się na UPS dla domu.
    Nie wiem jakie mam obciążenie na fazie...co to za system?

    Cytat Napisał aszymbeher Zobacz post
    T

    Myślę nad 2 x HMT-2250 + DTU PRO-S i 10-12 paneli na max możliwości tego mikroinwertera.
    Bez sensu. jak chcesz pchać do sieci to za 4 tysie mozna miec normalny falownik 3f przecież
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 10-02-2023 o 16:26

  20. #360

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie wiem jakie mam obciążenie na fazie...co to za system?
    Pisałeś że nie interesuje Cię układ w którym tylko niektóre urządzenia są zasilane przy braku sieci. Zapewnił by to falownik hybrydowy 1-fazowy.
    Pisałeś że chcesz hybrydowy falownik 3-fazowy bo chcesz zasilać wszystkie urządzenia na 3 fazach.
    Dlatego musisz wiedzieć ile te urządzenia na każdej fazie pobierają.
    Największy pobór na jednej fazie mnożysz przez 3, dodajesz do tego ok 20% i masz potrzebną moc hybrydowego falownika 3-fazowego.
    Do jego mocy dobierasz odpowiedniej wielkości magazyn. Nie może być za mały bo go szybko "zajeździsz".

    "System" - to hybrydowy falownik 3-fazowy z magazynem i układem kontrolnym.

    To co chcesz nie będzie tanie.

Strona 18 z 132

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony