dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jak zamontować próg drewniany

    Dzień dobry,
    proszę o poradę jaki próg kupić i jak go zamontować. Mieszkanie w bloku, gres w środku po same drzwi, chciałbym drewniany z uszczelką przy drzwiach jak tutaj https://allegro.pl/oferta/prog-drewn...8aAkgrEALw_wcB

    Nie wiem czy ma wchodzić za ościeżnicę (żółta linia) czy tylko do jej granicy (niebieska) i czy mam kuć te płytki na zewnątrz czy przykleić na nie próg? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221018_174548.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	461802

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    A te drzwi nie mają progu ? Częstą praktyką jest że firmy montują próg na późniejszym etapie.

    Próg z aukcji wygląda na jakieś 8-10cm a ościeżnica na dobre 30. Także będzie to wyglądało tak sobie, ale za to jest uniwersalny: trzeba będzie go dociąć i przykleić na coś (jakiś klej w tubie jak silikon) tak, by uszczelka dotykała zamkniętego skrzydła. Można kuć, a może nie trzeba
    Ale ja bym szukał marki drzwi i odpowiednio pasującego progu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Drzwi firmy porta i dostałam próg metalowy w komplecie do własnego montażu. Na ich stronie też są tylko metalowe. Zależy mi na drewnianym. Nie mówię, ze musi być ten z aukcji, to tylko przykład

    Nie wiem czy kupować taki w literę "T" czy prostokątny i jak lepiej go zamontować kuć czy klej, a jak klej to jaki?

  4. #4

    Domyślnie

    Klej starczy. Inna opcja to dodanie jeszcze kołka pod uszczelkę tak aby nie był widoczny choć w takich drzwiach będzie to zbędne.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc - ja tu nie widzę drewnianego progu.. .
    Kiedyś lokalny stolarz w mojej okolicy robił próg dopasowany do ościeżnicy Porty (gdy były to drzwi wejściowe nr 1). Ale w Twoim przypadku jak to będzie wyglądało? Kawałem polakierowanego drewna dębowego do reszty szarości?
    Kucie płytek jest /raczej/ zbędne. Próg musi mieć przynajmniej 2 cm wysokości by skrzydło dolegało do uszczelki. W praktyce drewniane są wyższe.
    Jak skujesz płytki na 6 czy 10cm? jeśli już to całą.. a próg na całą szerokość ościeżnicy trzeba zrobić na zamówienie - wtedy - moim zdaniem jakoś by to wyglądało.

    W końcu - ja bym rozważył zastosowanie progu opadającego, ale tu tym bardziej potrzebujesz fachowca, a nie teoretycznych porad z netu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony