dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 204
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 4064
  1. #821

    Domyślnie

    Mamy prośbę do Ulci lub do Robertnickiego - z wcześniejszych postów wynika, że jesteście w posiadaniu kolornika do Groszka2, czy można prosić o przesłanie tego pliku na priva Co prawda u nas dopiero fundamenty, ale miło by było obejrzeć groszka w różnych "ubrankach"
    Z góry dziękujemy.

    SD
    "Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki."

    Paul Michael Zulehner

  2. #822
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Darek G
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    pod opolem
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia Darek
    Mamy prośbę do Ulci lub do Robertnickiego - z wcześniejszych postów wynika, że jesteście w posiadaniu kolornika do Groszka2, czy można prosić o przesłanie tego pliku na priva
    Przyłączam się do prośby, jak by była taka możliwość to też prosił bym o przesłanie na maila: [email protected]

  3. #823

    Domyślnie

    Witam ponownie. Jak już wiecie budowa u mnie ruszyła (przyłączam się do prośby o kolornik: grzegorz małpeczka zsp2 kropka edu kropa pl.
    Poniżej podaję adres gdzie będę umieszczał zdjęcia z budowy tydzień po tygodniu:
    http://groszek.zsp2.edu.pl
    Pozdrawiam

  4. #824

    Domyślnie

    Myślę o projekcie "w groszku", wersja chyba 3, może nieco skrócona i zmieniona góra.
    Ale jedna rzecz mnie niepokoji: czy nie przeszkadza Wam że ciąg komunikacyjny przebiega prosto przed kominkiem? Jak zabezpieczyć kominek przed małymi dziećmi?

  5. #825

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZakWr
    Myślę o projekcie "w groszku", wersja chyba 3, może nieco skrócona i zmieniona góra.
    Ale jedna rzecz mnie niepokoji: czy nie przeszkadza Wam że ciąg komunikacyjny przebiega prosto przed kominkiem? Jak zabezpieczyć kominek przed małymi dziećmi?
    Witaj ZakWr

    My przenieśliśmy kominek na przeciwległą ścianę - tak jak jest w pozostałych Groszkach

    Pozdrawiam

  6. #826

    Domyślnie

    Położenie kominka takie jak w groszku 3 jeszcze nie jest najgorsze, najbardziej zagrożone są w tej wersji firanki. Wydaje mi sie że właśnie w pozostałych groszkach jest gorzej bo kominek jest dokładnie na drodze jadalnia -wyjście ogrodowe
    gdy pali się w kominku to zeby zagrodzić do niego dostęp zabiera się jedyne wolne miejsce w salonie i dojscie do kanapy

    Czy ktoś modyfikował projekt tak zeby postawic komin systemowy i zamiast ciągnąć good podłogi ustawić komin na ścianie nośnej przy schodach i spuścić czopuch w dół?

  7. #827

    Domyślnie

    Hm... właśnie to usytuowanie kominka pomiędzy oknami jest nie najlepsze (chodzi właśnie o bliskość okien) i do tego jak napisałeś wcześniej - można się rozpędzić przez całą długość holu i wpaść prosto do kominka ... mówię tu oczywiście o małych pomysłowych ludzikach...
    Nie wiem jak chcesz umeblować salon i umiejscowić wyjście na taras... u nas absolutnie kominek nie będzie niczemu stał na drodze... Wyjście na taras jest bezpośrednio przy jadalni... a przy takim metrażu salonu raczej nie będzie się trzeba "przeciskać" koło kominka do kanapy

  8. #828

    Domyślnie

    Pilne pytanie do Groszkowców którzy mają już dach za sobą: czy wymiary, długości itp więźby podanej i przeliczonej w projekcie są zrobione rzetelnie?
    Tzn czy jak podam projekt do tartaku i na jego podstawie potną mi wszystko na wymiar to czy nie będzie dziwnych historii typu: krokiew na krótka ??
    Pozdrawiam

  9. #829

    Domyślnie

    Odpowiadając na pytanie grzegorza to my mamy na razie zalane fundamenty,które obecnie schną,a co do więżby to mamy zamówioną i wymiary co do każdej długości krokwi policzył nam cieśla, który będzie robił dach(powiększyliśmy garaż więc przekrój krokwi się zwiększył )
    Był np.problem z kalenicą bo jest długości 12m a takiej długiej się nie robi ze względu na transport, więc cieśla podał wymiary jakie chce ,żeby póżniej nie było że nie może tego ułożyć bo coś nie pasuje.Nie wiem czy ryzykowałabym wydanie takiej kasy w ciemno,chyba że kupisz ogólną ilość kubików,jeżeli chcesz zagwarantować sobie cenę a dyspozycję pocięcia na odpowiednie długości dasz pózniej po porozumieniu z swoim wykonawcą. W zestawieniu w projekcie wyszło
    6,7 m3 a man cieśla podał 7,9m3 ale powiększyliśmy garaż do 23 m2,więc chyba ostatnie słowo należy do wykonawcy.
    PODAJ CEGŁĘ , PODAJ CEGŁĘ.....ZBUDUJEMY NOWY DOM...W GROSZKU 2!!

  10. #830

    Domyślnie

    RENA I ROB dzięki za głos, więźbę zamówiłem wykonawca kazał kupować (na swoją odpowiedzialność) dodać do każdego z wymiarów 30 cm i ma być
    Znalazłem tylko jeden tartak który zgodził się zrobić to w terminie do 4 tygodni. Zrobią i przywiozą nawet tą belę na płatew kalenicową co ma parawie 13m

  11. #831
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Darek G
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    pod opolem
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si
    Znalazłem tylko jeden tartak który zgodził się zrobić to w terminie do 4 tygodni. Zrobią i przywiozą nawet tą belę na płatew kalenicową co ma parawie 13m
    Jeśli można wiedzieć to ile będzie cię kosztowało całe drzewo na więźbę już łącznie z transportem i wszelkimi innymi niezbędnymi kosztami?

  12. #832

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek G
    Jeśli można wiedzieć to ile będzie cię kosztowało całe drzewo na więźbę już łącznie z transportem i wszelkimi innymi niezbędnymi kosztami?
    6500 zł z łatami i kontrłatami razem jakieś 7,5 kubika

  13. #833

    Domyślnie

    Witam Wszystkich po długiej przerwie.
    Jestem na etapie kładzenia dachówki i mam prośbę do tych ktorzy mają ten problem z głowy.Chodzi mi o to ile trzeba zamówić łat i kontrłat na dach.Ja buduję groszek bez bocznego garażu ponieważ mam go w piwnicy.Ponadto te łaty zamawia sie w m3 czy metrach bieżących?.
    I oczywiście jakie są obecnie ceny na te łaty.Będę wdzięczna za informacje.

  14. #834
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Darek G
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    pod opolem
    Posty
    276

    Domyślnie

    Witam
    Dowiedziałem się ostatnio będąc w gminie, że jest już projekt mojej decyzji o warunkach zabudowy, ale jeszcze musi iść do starostwa do uzgodnień i jeszcze to potrwa, ale mogłem przeczytać ten projekt i jest jedna rzecz która może okazać się problemem.
    W decyzji jest napisane, że "górna krawędź elewacji frontowej powinna być w zakresie 3,5 - 4,5m". Niestety nikt jednoznacznie nie potrafi powiedzieć przez co jest ta krawędź wyznaczana. Najczęstsza interpretacja to, że od ziemi do okapu, no ale groszek ma ten trójkątny wypust na środku i czy tutaj ta wysokość nie będzie liczona do szczytu tego trójkąta? Myślicie, że jest to możliwe?
    Dzwoniłem do Archonu i dowiedziałem się, że wysokość do okapu to 2,77, tylko, że prawdopodobnie jest to przy założeniu, że poziom parteru jest równy z poziomem ziemi. Jak jest u was, macie podniesiony poziom parteru? jeśli tak to o ile?

  15. #835

    Domyślnie

    Skoro jest napisane, ze "powinna byc", to nie znaczy, ze "musi byc". Nie martw sie na zapas. Moze nie zwroca na to uwagi.

  16. #836

    Domyślnie

    KozAnka - bardzo dziekuję ci za odpowiedż odnośnie wełny i styropianu. Ciekawa jestem jakiej grubości masz styropian pod ogrzewanie podłogowe, bo ja też bedę go miała na całym dole. Teraz głowię się ile wełny potrzebuję na ocieplenie stryszka Mój kierownik jakoś nie potrafi sobie z tym poradzić. Mam więc ogromną prośbę gdybyć mogła podać ile tej wełny trzeba na stryszek. Mam też inny problemy. Moje krokwie mają szerokość 20 cm. Zastanawiam się jak zainstalować wełnę. Podpowiedzcie mi, (w projekcie mam 20cm wełny na poddaszu) czy zakładać od razu wełnę grubości 20 cm między krokwie, czy też podzielić ją na dwie części, np. 15 cm i 5cm i jak to zaintalować.

  17. #837

    Domyślnie

    To zalezy czy masz deskowanie, czy folie. Jesli deskowanie, to trzeba zostawic szczeline, a jak folie, to chyba mozna dac 20cm m-dzy krokwie. Chociaz drugiej strony w poprzek krokwi tez powinno byc kilka cm, zeby nie bylo mostkow termicznych. chyba wiec powinnas dac standardowe 15+5.

    Pod podlogowke mam 2 razy po 5cm, czyli tak jak w projekcie.

  18. #838

    Domyślnie

    Jaka cisza na forum, pewnie wszyscy na budowach
    A nam dzisiaj pogoda pokrzyżowała plany, miały być ocieplane fundamenty, a od rana pada deszcz
    Ale nie o tym chciałam pisać.
    Napiszcie jakiej firmy macie lub będziecie mieli okna połaciowe? My się zastanawiamy nad Veluxem lub Fakro. Ale zastanawiamy się jeszcze nad umieszczeniem klamki - góra (listwa u Veluxa) czy dół (klamka w Fakro). Co jest wygodniejsze. I czy uchylne, czy uchylno-obrotowe...
    Jak myślicie ... napiszcie.

    pozdrawiamy
    "Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki."

    Paul Michael Zulehner

  19. #839

    Domyślnie

    Velux tez ma okna z klamkami na dole, ale nie do lazienek. My wlasnie w lazience mamy klamke/listwe na gorze i ja nie dosiegam. Juz przewidzialam miejsce na jakis stolek pod oknem.

  20. #840

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    My także zastanawiamy się nad oknami połaciowymi i mamy ten sam dylemat
    Velux wydaje się być solidniejszy i ładniej wykończony ale te brak klamek to prawdziwy kłopot
    Kozanka jaki ty masz typ okna GZL B z klamka na dole i szyba 54,bo tylko te chyba maja klamki na dole.....
    A może parę fotek....
    PODAJ CEGŁĘ , PODAJ CEGŁĘ.....ZBUDUJEMY NOWY DOM...W GROSZKU 2!!

Strona 42 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony