dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 204
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 4064
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana531
    Witam wszystkich bardzo serdecznie-rzeczywiscie bardzo mało osob dzieli sie pomysłami,moze pozniej wszyscy zaczna sie budzic.Ja niestety mam problem,chodzi mi o mapki przyłączy gazu i wody.Ostatnio informowałam sie u gazownikow jaka jest cena tych mapek i czego sie dowiedziałam-otoz zazyczyli sobie 600 zl ,uważam ze jest to zdzierstwo.W projekcie mamy mapke przyłacza gazu ale ona musi byc zatwierdzona przez gazownika i na tym oni żeruja.Wypowiedzcie sie ile w innych regionach życza sobie za takie mapki,naprawde jestem bardzo ciekawa jak kształtuje się cena.
    Pozdrawiam
    Witam wszystkich. Z tego co się orientowałem to w Opolu cena 600 zł to najniższa jaką można wynegocjować za dokumentację techniczną, adaptację przyłącza i naniesienie na mapkę. Ceny kształtują się na 600 do 800 zł. Ja zamierzam skorzystać z usług architekta w małym mieście, który załatwi mi też sprawy branżowe. Cena ma być niewygórowana, ale jaka dokładnie to się dopiero okaże. Jak będę znał konkrety to napiszę. Za to za mapkę do celów projektowych geodeta chce ode mnie 600 i to mi się wydaje dużo (kolega płacił 500) A ile Wy płaciliście za taką mapkę?

  2. #122

    Domyślnie

    Cześć
    U mnie w Gdańsku 600zł, ale potem się okazało, że wodociąg się nie zmieści i trzeba dosztukować za jedyne 800zł., i to niby po znajomości.
    I tym samym mogę zająć pierwsze miejsce w kategorii "najdroższa mapa do celów projektowych"
    Dana a o jakiej ty piszesz mapie "gazowej"? Chodzi o przyłącze od granicy działki do domu, czy instalecję wewnętrzną, która jest dołączona do projektu?

  3. #123

    Domyślnie

    O, zaczęłam nową stronę!

  4. #124

    Domyślnie

    Witam.
    O rany właśnie wyszedł ode mnie projektant - kierownik budowy. Powiem szczerze nie pocieszył mnie Za adaptację i załatwienie pozwolenia na budowę (daję mu tylko projekty i mapkę wysokościową) chce 3500. Nie obchodzą mnie żadne przyłącza ani inne uzgodnienia. Myślę że to nie jest drogo. Za to za "dowodzenie" budową zażyczył sobie 3000. Sporo nie? Wiem że to sprawdzony gość, budowlańcy sie go boją, jest codziennie na budowie i zna się na rzeczy. Stan zerowy z izolacją, zasypaniem pospółką i wylaniem chudziaka oszacował na ok.25000. Chodzi o Dom w Groszku 2. Przekonywał nas też do zrobienia stropu lekkiego. Twierdzi że wylewany wyjdzie drożej. Chce też dołożyć trochę drewna do więźby. A co Wy o tym myślicie? Pozdrawiam

  5. #125

    Domyślnie

    Witam.
    Ulcia chodzi mi o mapkę przyłącza od granicy działki do domu.U nas żądają 600 zl.Jezeli chodzi o adaptacje projektu to u nas to kosztuje 900 zł plus Wat oraz dodatkowo za zmiany.Mnie architekt dorabia piwnice i za to jeszcze nie wiem dokładnie ile zapłace,dowiem się w poniedziałek.
    Robertnicki mnie przeraża Twoj stan zerowy uwazam ze to bardzo dużo.
    Wypowidzcie sie co sadzicie i tym jestem ciekawa jakie macie zdanie na ten temat.
    Pozdrawiam.

  6. #126

    Domyślnie

    Hej

    dana531 widzę, ze zdecydowałaś się na ten projekt Bardzo ładny domek


    Pozdrawiam
    Ania

  7. #127

    Domyślnie

    a ja mam głupie pytanie.
    czemu dom w groszku jest taki tani w porównaniu z innymi??
    wiecie może? bo nurtuje mnie to pytanie.
    a mnie się marzy kurna chata
    Magda

  8. #128

    Domyślnie

    Witaj Aniu.
    Rzeczywiscie zdecydowałam sie na ten domek i zaczynam budowę w niedługim czasie.Jestem ciekawa kiedy Ty wznawiasz swoja budowe .Jak be
    Loxia wbrew pozorom to ten dom nie jest wcale taki tani.A jaki bedzie jego koszt to sie wkrotce okarze dziesz mogła to wklej zdjecia z postepujących prac.
    Loxia dom w groszku wbrew pozorom wcale nie jest taki tani a jaki bedzie jego koszt to sie okarze jak wybudujemy.
    Pozdrawiam

  9. #129

    Domyślnie

    dana531

    Okazuje sie, ze często ten pierwszy wybor jest najlepszy
    A kiedy my będziemy budować dalej-mam nadzieje, ze moze sierpień???
    Ale jak juz nadejdzie wiosna, to zawsze będzie coś do zrobienia, w szczególnosci jeżeli chodzi o ukształtowanie terenu.

    Pozdr
    Ania

  10. #130

    Domyślnie

    To ja się pochwalę, że dzisiaj odebraliśmy pozwolenie na budowę! Ale się cieszę!

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    To ja się pochwalę, że dzisiaj odebraliśmy pozwolenie na budowę! Ale się cieszę!
    No to gratulacje!!! A teraz do jakiego urzędu składa się dokumenty o zgodę na budowę? Słyszałem że ZUD już w tym roku nie istnieje.
    A ja mam problem innej natury, na który nikt nie potrafi mi dać jednoznaczej odpowiedzi: czy do elewacji frontowej zalicza się garaż?Bo jeśli tak to: @&#$@*!!! Może ktoś z groszkowców coś wie na ten temat?

  12. #132

    Domyślnie

    Dzięki,
    ja dokumenty składałam w Starostwie,
    na razie z ZUD-em nie miałam nic wspólnego,
    a z tą elewacją to nie potrafię Ci pomóc, ale po co Ci to?

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    Dzięki,
    ja dokumenty składałam w Starostwie,
    na razie z ZUD-em nie miałam nic wspólnego,
    a z tą elewacją to nie potrafię Ci pomóc, ale po co Ci to?
    Bo w stosunku do Warunków Zbudowy Groszek 2 jest za szeroki o całe 40 cm. I teraz muszę kombinować. Chyba zastosuję BK 24cm+10styropianu - wtedy się zmieszczę, a chciałem z BK 30cm.

  14. #134

    Domyślnie

    robertnicki
    A tych Warunków Zabudowy nie da się ponegocjować? Przecież oni pisali je dla Ciebie, więc może się zgodzą na te 40 cm. Nie wiem jak to w praktyce wygląda, bo u mnie w gminie akurat jest opracowany Plan Miejscowy, więc o warunki nie musiałam występować, ale pamiętam, że czytałam w którymś dzienniku (chyba ajupa, ale nie jestem na 100% pewna, więc może sam sprawdź) że ich dom był za wysoki w stosunku do Warunków, ale oni poprosili o zmianę wysokości w Warunkach i im zmienili.

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    robertnicki
    A tych Warunków Zabudowy nie da się ponegocjować? Przecież oni pisali je dla Ciebie, więc może się zgodzą na te 40 cm. Nie wiem jak to w praktyce wygląda, bo u mnie w gminie akurat jest opracowany Plan Miejscowy, więc o warunki nie musiałam występować, ale pamiętam, że czytałam w którymś dzienniku (chyba ajupa, ale nie jestem na 100% pewna, więc może sam sprawdź) że ich dom był za wysoki w stosunku do Warunków, ale oni poprosili o zmianę wysokości w Warunkach i im zmienili.
    Dzięki KozAnka, rzeczywiście nic bardziej prostego. Wybiorę się do gminy, ale po feriach. Na razie jadę obejrzeć na własne oczy ten domek w Żukowie Pozdrawiam wszystkich groszkowców.

  16. #136

    Domyślnie

    robertnicki
    A tych Warunków Zabudowy nie da się ponegocjować? Przecież oni pisali je dla Ciebie, więc może się zgodzą na te 40 cm. Nie wiem jak to w praktyce wygląda, bo u mnie w gminie akurat jest opracowany Plan Miejscowy, więc o warunki nie musiałam występować, ale pamiętam, że czytałam w którymś dzienniku (chyba ajupa, ale nie jestem na 100% pewna, więc może sam sprawdź) że ich dom był za wysoki w stosunku do Warunków, ale oni poprosili o zmianę wysokości w Warunkach i im zmienili.
    Ja kupiłem projekt nie mając Warunków Zabudowy.
    Zaniosłem go do gminy i budowlaniec napisał mi WZ pod mój projekt -pełen luzik!
    Pozdrówka!

  17. #137

    Domyślnie

    Witam.
    Do Robertnickiego-moze uda sie Tobie porobic zdjecia z wnetrza domu w groszku to prosimy o zamieszczenie je na forum.
    Pozdrawiam

  18. #138
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Witam!
    Loxia- mój domek jest wyceniony jeszcze taniej niż dom w groszku, a powierzchnię ma nieco większą. Też z biura archon.Dlaczego twierdzisz, że to tanio? Ja mam nadzieję, że uda nam się jeszcze taniej.
    A nadzieja wcale nie jest matką głupich
    Pozdrawiam
    http://www.projektydomow.pl/index.ph...m429c3e4e9158f

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana531
    Witam.
    Do Robertnickiego-moze uda sie Tobie porobic zdjecia z wnetrza domu w groszku to prosimy o zamieszczenie je na forum.
    Pozdrawiam
    Witam.
    Właśnie obejrzałem sobie ten domek. Niestety nie było możliwości wejścia do środka, lecz ze zdjęć i tak nic by nie wyszło, bo w środku panuje ciemność (zabite okna). Zaglądałem tylko przez szpary, Myślałem, że złapię kontakt z inwestorem, ale nigdzie nie było tablicy informacyjnej. A domek już ładny, chociaż nie skończony. I może mi się wydaje, ale chyba ma poszerzony garaż. Niestety nie miałem miarki przy sobie. Pozdrawiam Groszkowców.

  20. #140

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolaj1
    Ja kupiłem projekt nie mając Warunków Zabudowy.
    Zaniosłem go do gminy i budowlaniec napisał mi WZ pod mój projekt -pełen luzik!
    Pozdrówka!
    Tylko, że ja występowałem o WZ zanim kupiłem projekt

Strona 7 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony