dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zaślepienie pompy obiegowej na rozdzielaczu podłogowym

    Cześć,
    potrzebuję wywalić pompę obiegową z rozdzielacza i ją zaślepić.

    Obecnie mam coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gorgiel.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	463237

    Z tą różnicą, że u mnie pompa jest inna i nie ma tych adapterów na których jest śruba po przekręceniu której można zamknąć obieg na pompę.
    Dodatkowo nie ma zaworów spustowych.

    Pytanie czy dobrze myślę:

    czy jak na zasilaniu skręcę zawór na zero,
    Na powrocie jest też zawór odcinający więc jego też na zero,
    Zawory na zasilaczu też na zero,
    Rotametry też skręcę na max

    to czy wtedy po odkręceniu śrubunków pompy nie zaleje mnie woda z układu?

    Może głupie pytanie ale jaki korekt tam wkręcić - pompa to gwin 1" - korki miedziane które widziałem mają za krótki gwin, czy mogę wkręcić ocynk czy to będzie miało jakiś negatywny wpływ na instalację?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Zakręć zasilanie i tyle ciśnienie na ogrzewaniu i belce to 1,2 bara więc wody która ma Cię zalać to szklanka, może mniej.
    Korek ma być mosiężny. Nie stosuj korków ocynkowanych bo dojdzie do reakcji chemicznych i będzie tylko kłopot. Nie wiem jak korek mosiężny może mieć za mały/krótki gwint - ?wystarczą dwa zwoje i zabezpieczysz każdy otwór gwintowany na belce czy innych połączeniach.
    Nie radzę Ci zakręcać i kręcić rotametrami - ustawienia ponowne przepływów może wykraczać poza Twoje możliwości. Proponuję również jeśli nie ma zaworów spustowych odkręcić zaślepienie belki po drugiej stronie i przy tej pracy powkręcać odpowiednie elementy- zawory w tym odpowietrzniki.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję ma to sens.

    Jeśli chodzi o ten korekt to pytam dlatego, bo wszędzie gdzie szukam te miedziane mają krótki gwint, a śrubunek przy pompie obiegowej jest jak na zdjęciu poniżej. Latem na identycznym śrubunku zaślepiałem zimną wodę i musiałem użyć ocynku, bo ten miedziany nie dociągał tej nakrętki, która jest ruchoma przez co ciekło od góry tej nakrętki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korek miedz.JPG
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	24,5 KB
ID:	463240


    Co do samego rozdzielacza: chce uzyskać taki efekt docelowo, mogę prosić o informacje, czy moje rozumowanie w temacie przepływu wody przez rozdzielacz jest poprawne? Poniżej zestawienie jak jest obecnie i rysunek producenta po lewej a po prawej jaki efekt chce uzyskać:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	belka docelowo.JPG
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	463241

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Tak, robiąc to uzyskasz to co narysowałeś.
    A co do korka.....po co zakręcać to na śrubunek pompy? Wykręć to z belki i wkręć odpowiedni korek w belkę!!!zdaję się, że 1/2" po co robić dodatkowe miejsce możliwego przecieku?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał otek84 Zobacz post

    Co do samego rozdzielacza: chce uzyskać taki efekt docelowo, mogę prosić o informacje, czy moje rozumowanie w temacie przepływu wody przez rozdzielacz jest poprawne? Poniżej zestawienie jak jest obecnie i rysunek producenta po lewej a po prawej jaki efekt chce uzyskać:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	belka docelowo.JPG
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	463241
    Twoje rozumowanie jest poprawne.
    Sam tak przerabiałem swój rozdzielacz, zresztą też Gorgiela.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony