dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kierownik budowy a Inspektor nadzoru

    Witam,
    mam pewien dylemat. Niedlugo rozpoczynam budowę niewielkiego domku jednorodzinnego. Prawo ani warunki zabudowy nie wymagają ode mnie zatrudnienia Inspektora nadzoru, jednak rozmawiając z pewnym Inspektorem dowiedzialem się, że Kierownik budowy ma określone prawem obowiązki, o których się "głośno" nie mówi (np: przeszkolenie BHP robotników, dbanie o to, żeby mieli umowy itp.). Jeśli to prawda, to "zewnętrzny" czyli mój kierownik budowy nie ma szans, aby takich spraw dopilnować. Wspomniany Inspektor radzi, aby Kierownik był wykonawcy, a samemu zatrudnić Inspektora nadzoru.
    Więc pytanie - czy ktoś słyszał o tego typu przepisach i problemach?
    Z góry dziękuję.
    Wojtek

  2. #2

    Domyślnie Re: Kierownik budowy a Inspektor nadzoru

    Cytat Napisał wojtek_f
    Witam,
    mam pewien dylemat. Niedlugo rozpoczynam budowę niewielkiego domku jednorodzinnego. Prawo ani warunki zabudowy nie wymagają ode mnie zatrudnienia Inspektora nadzoru, jednak rozmawiając z pewnym Inspektorem dowiedzialem się, że Kierownik budowy ma określone prawem obowiązki, o których się "głośno" nie mówi (np: przeszkolenie BHP robotników, dbanie o to, żeby mieli umowy itp.). Jeśli to prawda, to "zewnętrzny" czyli mój kierownik budowy nie ma szans, aby takich spraw dopilnować. Wspomniany Inspektor radzi, aby Kierownik był wykonawcy, a samemu zatrudnić Inspektora nadzoru.
    Więc pytanie - czy ktoś słyszał o tego typu przepisach i problemach?
    Z góry dziękuję.
    Wojtek

    Zatrudnij swojego (dobrego) kierownika budowy, który będzie nadzorował całość inwestycji. W sumie to na jedno wychodzi. Jeżeli kierownik pracuje dla ciebie to działa w twoim interesie i pilnuje aby na budowie było wszystko ok.
    Najważniejsze to znaleźć dobrego kierownika z praktyką i podpisać z nim odpowiednią umowę.


  3. #3

    Domyślnie

    Hehe
    to wiem, ale zastanawiam się, czy "w świetle prawa" tak naprawdę
    kierownik budowy jest w stanie wykonywać wszystkie swoje
    obowiązki, jeśli jest z ramienia inwestora.
    Tak naprawdę to tylko kwestia formalna, bo i tak szukam kierownika budowy, żeby podwójnie nie płacić - a niech on się martwi później czy odpowiada za zus robotników, czy nie....
    Pozdrawiam,
    wojtek

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Tylko zatrudnij takich, którzy będą umieli ze sobą rozmawiać
    W moim przypadku za nic nie potrafili się dogadać i skończyło się na tygodniowym przestoju i wymianie inspektora
    Jesli nie nadaja na podobnych falach to sie pozabijaja, a robota będzie stała
    Oczywiście wariant przeciwny, tzn kolesie przy piwie też jest niewskazany

  5. #5

    Domyślnie A ja oprocz ekipy wykonawczej z kierownikiem budowy...

    A ja oprocz ekipy wykonawczej z kierownikiem budowy... zatrudnie jeszcze wujka - jako inspektora nadzoru - mysle ze bedzie ok!
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony