dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 27
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 525
  1. #281

    Domyślnie

    Acha te złoże robię w fundamentach.

  2. #282
    taniaklima.pl
    Guest
    taniaklima.pl

    Domyślnie

    Jeżeli Masz 100% pewność, że nigdy złoże nie zostanie podtopione przez wodę gruntową lub większy opad deszczu nie musisz stosować geowłókniny.
    Witek



  3. #283

    Domyślnie

    Nastaly cieple dni, wiec mozna bylo zobaczyc w praktyce jak sprawuje sie moj mini GWC. Wykorzystalem termometr samochodowy umieszczajac jeden czujnik przy wylocie GWC do malej piwniczki a drugi byl we wnetrzu domku. Roznica temperatur : 20 - 12 = 8 stopni. Podejrzewam ze w wiekszy upal (na dworze bylo ok. 25 stopni) i zrobieniu wymuszonego obiegu roznica temperatur bylaby wieksza,

  4. #284

    Domyślnie

    mam pytanie- czy te powietrze przypadkiem nie ma jakiegos dziwnego zapachu - chodzi mi o taki charakterystyczny zapach piwniczny takiej stechlizny czy cos?

    bo obawiam sie ze moze cos takiego wystepowac

  5. #285
    taniaklima.pl
    Guest
    taniaklima.pl

    Domyślnie

    Witam Wszystkich po zimowej przerwie.
    Robiłem prezentację mojego GWC w Mysłowicach.
    W tym czasie temp zewn. była 26C na wylocie do GWC. W domu pod planowanym kominkiem temperatura powietrza przy wydajności 400m3/h wynosiła 12C – temp utrzymywała się przez 2 godz. Tak niską temp można usprawiedliwić zimowym ochłodzeniem złoża. Teraz temp złoża będzie się powoli podnosić tak że pod koniec sierpnia w czasie upałów temp na wylocie będzie wynosić około 20C
    Witek

  6. #286

    Domyślnie

    jesli bedzie sie w nocy regenerowac zimnym powietrzem to tak
    (tylko , ze to wymaga dodatkowego obiegu)

    szkoda, ze tak w zimie nie mozna jakos zregenerowac takiego zloza...

  7. #287
    taniaklima.pl
    Guest
    taniaklima.pl

    Domyślnie

    Mój GWC jak wyżej pisałem nie był używany całą zimę. Była więc okazja pojawienia się zapachu o którym wspominasz. Nic takiego nie występuje. Nie może być stechlizny bo złoże jest wykonane z czystego płukanego żwiru.
    Mam zgodę na podanie nr tel Pana Ryszarda Sieraka z Ostrołeki firma "Technka Grzewcza" On był na tej prezentacji o której piszę j/w. On te powietrze wąchał i mierzył jego temperaturę
    tel 029 7612590 i 501 499210
    Witek


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: taniaklima.pl dnia 2003-05-20 12:08 ]</font>

  8. #288
    Guest

    Domyślnie

    piszesz "moj"
    czy zamontowales sobie taki w domu?
    czy jest to firmowy GWC?

  9. #289
    taniaklima.pl
    Guest
    taniaklima.pl

    Domyślnie

    Jedno i drugie
    Robię listę chetnych do prezentacji GWC w Mysłowicach 1km od autostrady Katowice Kraków. Prosze na konto podać swój nr telefonu zadzwonię i zaproszę na prezentację (oczywiscie jak zrobi się cieplej, czytaj upalnie). Planowana jest prezentacja GWC w Kielcach w EXBUDZIE zapraszam chętnych
    Witek

  10. #290
    Guest

    Domyślnie

    zadzwon do mnie koniecznie
    koniecznie chce zobaczyc kawalek ryry wentylacyjnej i pagorek
    tylko nie wiem co ciekawsze...

    jesli jeszcz mi obiecasz, ze temperatura wylotowa z GWC bedzie sie roznila od temp zewnetrznej to wezne i przyjaciol
    w koncu to nie lada gratka

    060032963512

    agatka

  11. #291

    Domyślnie

    Dyskusja toczy się już długo i dyskutantów też jest wielu.
    O ile spostrzegawczość mnie nie myli to użytkowników żwirowego GWC oprócz Witka nie ma na tym forum.
    A szkoda, bo na forum mamy tylko pytania i w konsekwencji rozważania.
    Mam pytanie do Witka. Pytanie otwarte, ale nie chciałbym, by znowu pobudziło dyskusję, lecz by odpowiedź była jednoznaczna.
    Ponieważ zajmujesz się tematem profesjonalnie, to czy znasz opinie ludzi użytkujących żwirowy GWC dla potrzeb domku jednorodzinnego? Najlepiej, gdyby to byli jeszcze Twoi klienci. Mozna by wówczas ocenić innowacje jakie wprowadziłeś do GWC.

  12. #292
    Guest

    Domyślnie

    ja jestem klijentem itka narazie kupiłem projekt przez duże P bo to pare kartek odbitych na ksero i opis tylko taki sobie witek wie że mam gruntowe wody ale nic milczy czyli pieniądze wydane i w plecy

  13. #293
    waldeka102
    Guest
    waldeka102

    Domyślnie Mam GWC rurowy

    Na głębokości 2m mam rore fi 160 o długości ok. 20m. Rekuperatot Tywent o wydajności 500 m3 z letnią kasetą. Przy temperaturze 30 stopni do domu wchodzi powietrze o temperaturze 23 stopni. Pracuje to na pełnych obrotach przez cały czas. Udaje mi się schłodzić powietrze na poddaszu do normalnego poziomu umozliwiającego egzystencje bez otwierania okien.

    Waldek K

  14. #294

    Domyślnie

    Waldku
    ciekaw jestem Twoich wrażeń z użytkowania rekuperatora Tywentu.
    Ponieważ to nie ten wątek to odpowiedz na adres prywatny lub w wątku "rekuperator"- http://www.murator.com.pl/forum/view...=asc&start=480

    Czy dobrze rozumiem, że Twoje GWC nie wymaga regeneracji?

  15. #295

    Domyślnie

    Ja właśnie kończę budowę GWC żwirowego. Wczoraj zakończyłem płukanie dopłukiwanie żwiru i wsypywanie do dołu. To okazało się być baaaardzo czasochłonnym zajęciem ! Chyba głównie dlatego, że ciężarówka, która przywiozła żwir płukany sam nie była zbyt czysta i coklwiek tam na niej było zostało nasypane na wierzch żwiru
    Ale... jest już po. Teraz przykryć folią i zsypać, podłączyć rury do- i od-prowadzające i już !
    Dane z użytkowania będą najwcześniej w zimie, chyba że coś mi się zachce i założę wentylator na rurę i będę testował wcześniej...

  16. #296

    Domyślnie

    Te ciężarówki....
    U mnie było tak samo a płukanie trwało kilka dni.
    Po uruchomieniu powietrze ssane przez czerpnię pachniało przez kilkanaście dni "piachem".
    Nawet bez instalacji zraszającej (ja jej nie mam) - w okresie letnim wykropli się w złożu dość wody z powietrza, by dodatkowo "umyć" kamienie.
    Obliczałem, że mniej więcej przy ciągłym poborze 500m3/h, dla 30C na zewnątrz i 95% wilgotności względnej, na wylocie 18C - wykropli się ok. 5 litrów wody na godzinę.
    Jaka by więc nie była pogoda będzie kilkanaście - kilkadziesiąt litrów wody dziennie.

  17. #297

    Domyślnie

    MACO!
    Nie zapomnij o izolacji termicznej !!! nad kamieniami.
    To najważniejsze, oprócz samych kamieni oczywiście.
    Ja dałem 15cm styropianu na i pod folią.

  18. #298

    Domyślnie

    Właśnie !
    Witek taniaklima, jeśli to czytasz to wpisz do swoich wytycznych, po pierwsze że ciężarówkę przed transportem żwiru trzeba UMYĆ a po drugie, że do płukania żwiru przed zasypaniem zużywa się jakieś 3-4 m3 wody na m3 żwiru... Co w sumie też powoduje koszty...

    JerzyB, mój GWC będzie pod legalettem więc izolacja będzie 20cm styropianu, potem płyta grzewcza a na tym 3 metrowe pomieszczenia mieszkalne ! Myślę, że przy takiej izolacji mój GWC będzie "zagłębiony przez wyniesione izotermy" na jakieś 8 metrów...

    Teraz jeszcze bez wentylatorów z rury "jedzie" raczej wodą i stęchlizną... Więc się pocieszam tym co piszesz, że pare dni potrwa zanim się nie "wywietrzy".
    Ja zrobiłem zraszanie, bo koszt niewielki (70zł) więc niech tam sobie będzie...
    A w sumie koszt mojego żwirowca to niecałe 1500zł (moja robocizna, czyli wykop, płukanie, zasypywanie, instalacja rur,....).

  19. #299

    Domyślnie

    A w jaki sposób technicznie dokonywaliście płukania żwiru?

  20. #300

    Domyślnie

    I z czego robiliście instalację zraszającą (przewody)?

Strona 15 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony