dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 27
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 525
  1. #441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    ...
    Adam M.
    No ale rurka to nie wszystko. Jest jeszcze wymiennik, nagrzewnica czy jak to zwał.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #442
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    No!
    Juwent sprzedaje poniżej tysiąca za sztukę.
    Jak sobie gdzie taniej znaleźć nie umiesz...
    Adam M.

  3. #443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    No!
    Juwent sprzedaje poniżej tysiąca za sztukę.
    Jak sobie gdzie taniej znaleźć nie umiesz...
    Adam M.
    Znalazłbym pewnie ale nawet nie bardzo wiem jak to wygląda . Które to? Nie dziw się ale naprawdę nie wiem.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #444
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Pogoogluj
    NLW Juwent
    Celuj w 3 rzędy i tak 60 x 60cm

    Adam M.

  5. #445

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaMaL
    Help!
    Chciałbym poprosić Was o opinię/opis jak to jest z ilością kondensatu w rurowym GWC?
    Niewiele ponad tydzień temu zakopaliśmy GWC jak powyżej. No i zaczynam podejrzewać, że coś tam na dole nie jest szczelne. Dwa dni temu po dokładnie siedmiu dniach już wypompowywałem słup wody wysokości 1 m (rura 200mm). Rozumiem, że podczas instalacji zebrało się w rurach trochę śniegu/lodu i że coś tam się skropliło ale aż tyle??
    Na bank wszystkie elementy połączone są "na uszczelkach" - to sprawdzaliśmy. Żadne pęknięte rury/kolanka nie były instalowane - to sprawdzaliśmy. Pewne jest natomiast, że w kilku miejscach podczas wykopków pod wymiennik pojawiła się woda i może gdzieś to cholerstwo przecieka jednak?? Może pod taką masą ziemi coś tam pękło??
    Materiał - kanalizacyjne rury PVC fi 200 mm.

    Gorąca prośba o wypowiedzi.

    Pozdrowienia, Marcin
    U mnie w rurowym GWC to 1m zbiera się tak z pół roku. Rozwijam wtedy kable i rury, podłączam pompę i wypompowuję. U Ciebie jeżeli zrobili to nieszczelnie to chyba musisz jakąś instalację samowypompowującą zrobić bo odkopanie i zrobienie GWC od nowa to trochę słaby pomysł
    Sam chciałem takie coś zmajstrować ale nie mogłem znaleźć pompki, która byłaby na tyle mała aby zmieścić się w rurze 200 mm i pchać wodę na 2m w górę. Niestety ja studzienkę zrobiłem z rury 200 takiej jak całe GWC

  6. #446
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KaMaL

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    543

    Domyślnie

    Śniegu rzeczywiście się dostało w rury, ale wydawalo się ze troche mniej wody z niego bedzie po roztopieniu.

    Reku nie jest jeszcze podłączona.

    Pompkę do rury 200 mm mamy.
    http://picasaweb.google.pl/kattek.lo

    Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli...

  7. #447

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaMaL
    Pompkę do rury 200 mm mamy.
    Czy możesz podpowiedzieć co to za pomka?

  8. #448
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KaMaL

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    543

    Domyślnie

    Pompa, którą mamy to Omnigena WQ 180F.
    http://www.omnigena.pl/index.php?act...s&action_id=51
    Sprawdza się.
    http://picasaweb.google.pl/kattek.lo

    Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli...

  9. #449
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot
    Mi wstepnie za glikolowy krzykneli 12 tys

    Fantom
    Jak się dobrze postarasz to z tych 12 tys, 10 gotówką uda Ci się zakopać na cięższe czasy.
    Tylko nie zapomnij pod którym krzakiem
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  10. #450

    Domyślnie

    Nasza relacja z budowy GWC rurowego.
    Głębokość: 1,2- 2 metrów
    Długość: 53 m
    Materiał: PCV 200mm
    Koszt: Rury 3 m x 18 szt = 720zł , Kształtki: 216, Żyłka 55zł = 991 zł
    Robocizna: Wykopanie i położenie 1 osoba: ok 20 godzin pracy

    Wykonanie: Wykopanie rowu szerokości 220mm szpadlem na głębokość 50 cm - 120 cm. Położenie rur z przewleczoną w środku żyłką do obsługi techniczno- konserwacyjnej (polecam od kosiarek żyłkowych 3mm średnicy), spadek w kierunku czerpni ok 2 st, załamania 45 st, podsypka z piasku i zasypanie piaskiem a następnie ziemią. Niwelacja terenu warstwą 90 cm ziemi.

    [img][/img]
    [img]

    [/img]
    Stan przed niwelacją terenu
    [img][/img]

    Pozdrawiam

  11. #451

    Domyślnie GWC - Super Link

    Witajcie - ja tez jestem tym bardzo zainteresowany i szukajac w internecie na temat GWC znalazlem strone http://www.taniaklima.pl/tk/pl/

    Na GWC wpadlem przypadkowo szukajac wentylacji z rekuperatorem - wentylacja mechaniczna calego domu – ogromnie ogranicza straty ciepla
    i na stronie: http://www.bartoszwentylacja.com.pl/ zobaczylem ten GWC.

    na stronie Tanaklima jest odpowiedz w FAQ:

    Czy możesz powiedzieć jak się wykonuje GWC przy wysokim poziomie wód gruntowych (około 1m)?

    Przy wysokim stanie wód gruntowych GWC można wykonać płytszy, ale należy go powiększyć lub można go wypiętrzyć ponad teren, tak, aby dno GWC było nad powierzchnia wód gruntowych.

    Entuzjasta GWC. Powodzenia. Ja to bede mial !!!

  12. #452
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Jeśli koniecznie chcesz wybudować górkę dla dzieci do zjeżdżania to oczywiście można. Tylko po co.
    Przy tak wysokim poziomie wód gruntowych to tylko kłopoty.
    Przy wypiętrzeniu nie uzyskasz już takiej sprawności.
    Masz za to idealne warunki żeby stworzyć GWC wodne (glikolowe).
    Przy tak silnie zawilgoconym gruncie będzie bardzo wydajny.
    Rodzajów GWC jest i kilka, i każdy jest dedykowany dla określonych warunków gruntowych. Twoje praktycznie wykluczają zrobienie zarówno żwirowca jak i GWC rurowego.
    Zrób sobie dobra kawę, lub zaopatrz się w inne napoje bo trochę czasu to zajmie i przeczytaj watek http://forum.muratordom.pl/gwc-100-s...afa,t75065.htm.
    Później możesz się brać za wykonanie.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  13. #453

    Domyślnie Zwirowy GWC

    Jani 63.

    Dzieki za linka przeczytalem i sa tam inne rozwiazania GWC. Osobiscie niemam juz problemu z poziomem wod gruntowych dzieki meljoracji jaka musialem wykonac przy budowie pierwszego domu 15 lat temu.

    Zrobilem tabele zalet i wad (tabele wcielo przy kopiowaniu !!!):

    Zwirowy ZALETY
    1) Wykop pod sciany fundamentowe moga byc obsypane zwirem jako GWC
    2) Mozna jednoczesnie obsypac drenaz fundamentow (1 i 2 przy budowie nowego domu).
    3) Bez obslugowy
    4) Bez koniecznosci konserwacj
    5) Filtr powietrza.
    6) Kopiec plytkiego GWC moze byc jako skalniak.
    7) Dobra filtracja powietrza.

    Zwirowy WADY
    1) Duza kubatura wykopu
    2) Wymaga Regeneracji przy mniejszej kubaturze GWC.
    3) Wymaga zraszania w zimie.
    4) Wymaga czysty zwir i staranne wykonanie.
    5) Wymaga izolacji termicznej jezeli plytko posadowiony.
    6) „Plytki” wymaga kopca.

    GWC WODNY 1 (rurowy-poziomy) ZALETY:
    1) Istnieje mozliwosc automatyki.
    2) Nie wymaga regeneracji.

    GWC WODNY 1 (rurowy-poziomy) WADY:
    1) Wymaga duzej powierzchni (nie przy pionowym wymienniku)
    2) Duza ilosc kopania na okolo 1m glebokosci (nie przy pionowym wymienniku)
    3) Duza ilosc rury (nie przy pionowym wymienniku).
    4) Pompa obiegowa – nastepne urzadzenie do konserwacji i zasilania.
    5) Moze przeciekac.
    6) Dodatkowy wymiennik ciepla.
    7) Brak filtracji

    GWC WODNY 2 (studnia wodna) ZALETY:
    1) Uzyskuje sie wode do celow ogrodowych i napelnianie oczka.
    2) Skuteczniejsza wydajnosc.
    3) Stala wilgotnosc.
    4) Zajmuje malo miejsca
    5) Dobra filtracja powietrza.
    6) Nie wymaga regeneracji.

    GWC WODNY 2 (studnia wodna) WADY:
    1) Pompa obiegowa – nastepne urzadzenie do konserwacji i zasilania.
    2) Wymaga odprowadzenie skroplin (staranne ulozenie rury od studni).
    3) Moze zabraknac wody w studnii

    Moze cos zapomnialem?

    Temat GWC zamierzam bardziej sie zapoznac. Wiem tylko ze ktorys z nich wybiore.

    Planuje budowe drugiego domu gdzie i tak zamierzam uzyc pompy cieplnej z pionowym (wierconym) wymiennikiem ciepla do ogrzewania domu to moze przy okacji zainstalowac i wywierc drugi wymiennik dla wentylacji mechanicznej z rekuperatorem i to mi tez wystarczy jako studnia lub wywiercic oddzielna trzecia studnie glembinowa (ktora che i tak wykonac).

    Tez mysle zeby zasypac sciany fundametow wedlug wymogow techniki zwirowego GWC (przy okazji ulozyc drenaz fundamentow) i tak uzyskac GWC o duzej kubaturze. Detale zostawie projektantowi.

    Drugi planowany dom bedzie postawiony na dzialce gdzie jest juz 8m3 szambo ktore po oczyszczeniu uzyje jako zbiornik na deszczowke lub uzyje jako GWC WODNY 1 z wezownica i glykolem i wymiennikiem ciepla "woda powietrze" i zaoszczedze sobie wiercenie i kopanie.

    Faktycznie jest wiele rodzajow GWC i jest sie nad czym zastanawiac.

  14. #454
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Pytanko : w jaka rure mozna przejsc w glikolowym w srodku domu do wymiennika ?
    Mam taki problem, ze juz teraz zamykam wszystko w srodku, a rur na zewnatrz nie poloze teraz (pogoda itp). W zwiazku z tym, chce przygotowac instalacje wewnetrzna miedzy reku (na strychu) a glikolowym. Jaka wiec rure (miedz ?) moge puscic aby polaczyc potem nagrzewnice z niebieska rura wodna wychodzaca z ziemi ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  15. #455
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Daj niebieską i nie będziesz miał problemów z połączeniem tego z dolnym źródłem. pozdr adam

  16. #456
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    a przed sama nagrzewnica wchodzi sie w miedz ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  17. #457

    Domyślnie Re: Zwirowy GWC

    Cytat Napisał Jani_63
    Twoje praktycznie wykluczają zrobienie zarówno żwirowca
    eee tam, da się, ja mam okresowo na 60cm i mam żwirowca tylko trzeba to zrobić z głową czyli pod domem który ławy ma powyżej wody.

    Cytat Napisał Krzysztof Jench
    Zwirowy WADY
    1) Duza kubatura wykopu
    2) Wymaga Regeneracji przy mniejszej kubaturze GWC.
    3) Wymaga zraszania w zimie.
    4) Wymaga czysty zwir i staranne wykonanie.
    5) Wymaga izolacji termicznej jezeli plytko posadowiony.
    6) „Plytki” wymaga kopca.
    1. robisz w fundamentach i nie ma problemu
    2. za zaoszczędzone pieniądze na wykopie dajesz więcej kamieni
    3. nie wymaga chyba, że chcesz ostro wentylować chałupę
    4. zgadza się ale da się to zrobić
    5 i 6. nie jeśli jest pod domem.
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  18. #458

    Domyślnie Re: Zwirowy GWC

    Cytat Napisał Mice
    Cytat Napisał Jani_63
    Twoje praktycznie wykluczają zrobienie zarówno żwirowca
    eee tam, da się, ja mam okresowo na 60cm i mam żwirowca tylko trzeba to zrobić z głową czyli pod domem który ławy ma powyżej wody.

    Cytat Napisał Krzysztof Jench
    Zwirowy WADY
    1) Duza kubatura wykopu
    2) Wymaga Regeneracji przy mniejszej kubaturze GWC.
    3) Wymaga zraszania w zimie.
    4) Wymaga czysty zwir i staranne wykonanie.
    5) Wymaga izolacji termicznej jezeli plytko posadowiony.
    6) „Plytki” wymaga kopca.
    1. robisz w fundamentach i nie ma problemu
    2. za zaoszczędzone pieniądze na wykopie dajesz więcej kamieni
    3. nie wymaga chyba, że chcesz ostro wentylować chałupę
    4. zgadza się ale da się to zrobić
    5 i 6. nie jeśli jest pod domem.
    Mice
    Pytanie: Czy masz zwirowca pod calym domem? Ale zapewnie nie pod lawami fundamentowymi. Co jesli lawy stoja na pograniczy wody grunowej - chyba zostaje wtedy jedynie obsypac caly dom zwirem. Zwiru bedzie na tyle ze bedzie mozna czerpac powietrze przez caly czas bez regeneracji - i tak zamierzam zalozyc automat wylaczajacy na noc.

    Myslalem ze zraszanie jest potrzebne do utrzymania wilgoci w powietrzu zima? Ale z checia od tego odstapie.

    Coraz bardziej podoba mi sie ten zwirowy GWC nad innymi rozwiazanami.

  19. #459

    Domyślnie Re: Zwirowy GWC

    Cytat Napisał Krzysztof Jench
    Mice
    Pytanie: Czy masz zwirowca pod calym domem? Ale zapewnie nie pod lawami fundamentowymi. Co jesli lawy stoja na pograniczy wody grunowej - chyba zostaje wtedy jedynie obsypac caly dom zwirem. Zwiru bedzie na tyle ze bedzie mozna czerpac powietrze przez caly czas bez regeneracji - i tak zamierzam zalozyc automat wylaczajacy na noc.

    Myslalem ze zraszanie jest potrzebne do utrzymania wilgoci w powietrzu zima? Ale z checia od tego odstapie.

    Coraz bardziej podoba mi sie ten zwirowy GWC nad innymi rozwiazanami.
    Pod garażem i kawałkiem części mieszkalnej w sumie jakieś 36m2
    Pod ławami to raczej nie da rady

    Zraszanie jest potrzebne tylko wtedy kiedy użytkujesz WM tak, że obniżasz wilgotność w domu. U mnie zimą chodzi na absolutnym minimum i poniżej 47% wilgotności nigdy nie spadło dlatego uważam, że zraszanie nie jest potrzebne. U kogoś kto nie gotuje w domu, nie pierze, nie ma kwiatów i mieszka sam rzeczywiście zraszanie może być potrzebne.

    ławy na pograniczu wody niczego nie zmieniają należy je obsypać piaskiem od zewnątrz, jak ktoś chce może zrobić drenaż ale nie ma gdzie odprowadzić.
    Jedyne co proponuję i co sam robiłem przed zaplanowaniem żwirowca i głebokości ław to profesjonalne badania gruntu oraz całoroczne sprawdzenie poziomu wody przez wkopanie rury pcv fi160 w pionie i obserwacja co się dzieje.

    Nie rozumiem tego obsypywania całego domu żwirem, do czego zmierzasz ?
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  20. #460
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    Cytat Napisał Jani_63
    Twoje praktycznie wykluczają zrobienie zarówno żwirowca
    eee tam, da się, ja mam okresowo na 60cm i mam żwirowca tylko trzeba to zrobić z głową czyli pod domem który ławy ma powyżej wody.
    Praktycznie nie znaczy niemożliwe.
    Z opisu wynikało że po prostu masz idealne warunki dla glikolowa. W takim gruncie byłby bardzo efektywny.
    Nic nie wspominałeś że masz zrobiona meliorację i problem wysokich wód gruntowych na Twojej działce już nie istnieje.
    Położona tak dawno temu już dawno ustabilizowała poziom wód gruntowych, a to zmienia sytuacje.
    zamierzam uzyc pompy cieplnej z pionowym (wierconym) wymiennikiem ciepla do ogrzewania domu
    W takim przypadku możesz przewymiarować odwierty i to DZ wykorzystywać jako wymiennik GWC.
    Plusem będzie szybsza regeneracja gruntu który będzie odbierał ciepło z wymiennika w okresie letnim

    Żwirowiec dobrze policzony i wykonany jest chyba najwszechroniejszym GWC.
    Oprócz funkcji podstawowej jaką jest wymiana ciepła idealnie stabilizuje wilgotność i filtruje powietrze nawiewane.
    Układasz go oczywiście miedzy ławami fundamentowymi o nie pod nimi, co znacznie ogranicza koszty i ilość robót ziemnych.
    Nie musisz go kłaść pod całym domem (ekonomia).
    Wystarczy jak jego kubatura będzie odpowiadać mniej więcej powierzchni wentylowanej.
    Tak policzony wystarcza praktycznie do pracy ciągłej.
    A jeszcze jedno. Z nawilżania bym raczej nie rezygnował. Koszt wykonanie praktycznie zerowy, a może się jednak przydać do nawilżania i okresowego przepłukiwania złoża.
    Połóż rury bo później ich nie będzie jak dołożyć i najwyżej nie podłączaj. Zawsze będziesz miał w przyszłości pole manewru
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

Strona 23 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony