dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    To_maszom3

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad wydajnością tych tuneli, jak obliczyć żeby było dobrze, żeby potem nie odkopywać i nie poprawiać.
    Problem z wodą mam na połowie działki więc ok 1 400 m2. Muszę porządną wizję lokalną zrobić bo zainteresowałeś mnie tą koncepcją.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.345

    Domyślnie

    Raczej zainteresuj się wydajnością gruntu pod gliną czyli ile są w stanie przyjąć wody i w jakim czasie. Tunel o ile nie jest w stanie rozsączyć wody to przyjmuje do siebie 300L. Do tego trzeba liczyć jeszcze pojemność rur drenarskich zakopanych w gruncie.
    Problem z dachem na domu jest taki iz nie przyjmuje on wody czyli w niego ona nie wsiąka stąd przy ulewie czy oberwaniu chmury wodę jednorazowo trzeba zgromadzić w krótkim czasie a następnie może sobie ona wsiąkać nawet cały dzień lub dłuższy czas w którym nie pada i grunt nie jest nasiąknięty aby przyjmować kolejną wodę.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    To_maszom3

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie

    W teorii wodę z dachu mam opanowaną, jest opaska drenarska wokół domu i z jednej strony idzie rura drenażowa w otulinie do zbiornika 8 m3, z drugiej części dachu idzie do studni chłonnej kopanej na 4 metry. Dach ma ok 400 m2 więc duży. Zastanawiam się też, czy spadek tej rury drenarskiej jest odpowiedni. Po deszczach zarówno zbiornik jak i studnia są napełnione wodą, ale miejsca gdzie idą te rury są bardzo nasączone, wręcz nogi się zapadają do kostek.
    A jaki sposób byś polecił na sprawdzenie wydajności gruntu pod gliną?

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.345

    Domyślnie

    Pierw musisz się do niego dokopać a następnie napisz co tam zastałeś opisując zarówno warstę gliny jak i piasku.
    Otwór musi być przynajmniej 1m2
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    To_maszom3

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie

    Ok, może w sobotę będą warunki żeby to zrobić. Dam znać,a póki co dziękuję.

  6. #26

    Domyślnie

    Boże a Wy nadal szukacie rozwiązania 3 zasobników MAUZER i rynny?
    350zł - za 300l zajebisty pomysł za 300zł kupujesz 3 MAUZERY po 1000l każdy i jeszcze zostanie na rynne i złączki całość za MAX 500zł.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 02-03-2023 o 21:33
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony