dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63
  1. #61

    Domyślnie

    A co myślisz o takim rozwianiu ? Czy te rury można zalewać betonem ? Jeszcze myślałem, żeby pod nie nasypać piachu wymieszanego z cementem żeby ustabilizować jeszcze podłoże pod rurami.

  2. #62

    Domyślnie

    Panowie ostatnie pytanie.... jednak wymieniliśmy całą kanalizację w domu... wycinaliśmy chudziaka wzdłuż starych rur, wkopywaliśmy je głębiej, teraz rury mają odpowiedni spadek są obsypane całe piaskiem, tylko właśnie.... jak teraz sensownie zalać chudziaka w miejscach cięć, żeby połączyć na nowo płytę podłogową... myślałem, na nawierceniu po każdej stronie otworów w bokach płyty wsadzenie tam drutów jakiś fi 10 np i powiązanie tego wszystkiego do siebie jeszcze zbrojeniem wzdłuż, żeby zrobić taka jakby kratownicę między płytami i dopiero zalać to betonem... jak myślicie, jest sens się tak bawić, czy zalać to po prostu betonem ?

  3. #63

    Domyślnie

    Słuchajcie, temat stary ale ludzie lubią odgrzebywać tematy i je przeszukiwać.

    NIE MOŻNA "ZAGĘSZCZAĆ" GRUNTU pod wylewki (posadzki betonowe) za pomocą wody - beton podkładowy B20 to nie "chudziak" !!!
    Spotykałem się z różnymi sytuacjami, w tym zagęszczaniem ... za pomocą wody !!! Ta "metoda" zagęszczania była przed laty zalecana ale TYLKO dla wykopów pod instalacje liniowe czyli np. wodociąg, kanalizację, prąc etc. (aby szybko zrobić duże odcinki).
    JEDNAK co jest efektem zagęszczenia wodą ... może nie raz widzieliście ładną drogę wykonaną np. z kostki brukowej, która ulega przegięciu np. do środka i to obniżenie nawiązuje do przebiegu studzienek kanalizacyjnych Wciry za to otrzymuje wykonawca nawierzchni betonowej, a niesłusznie... Ponieważ on wykonał zagęszczenia i podbudowę pod układaną nawierzchnię (oczywiście mógł sprawdzić czy grunty nie wymagają zagęszczenia czy wzmocnienia na większą głębokość i to jest często podnoszone przy "reklamacjach").
    Spotkałem się również z sytuacją kiedy kierownik budowy (starszej daty) zagęszczał w ten sposób grunt pod wylewki... Efektem było późniejsze osiadanie wylewki i jej pękanie - osiadania kilka cm !!!
    TYLKO I WYŁĄCZNIE NALEŻY BEZWZGLĘDNIE stosować warstwowe zagęszczanie z gruntów piaszczystych o stopniu różnoziarnistości U > 5. Do wykonywania nasypów budowlanych, niezależnie od ich przeznaczenia, należy stosować materiały o możliwie jak najbardziej zróżnicowanym uziarnieniu.

    https://inzynieriasrodowiska.com.pl/...nistosc-gruntu

    Należy je wysypywać warstwowo (max. miąższość kilku cm) i następnie dokonywać przejazdów zagęszczarką do momentu kiedy przestajemy zostawiać zapadnięcia wywołane ciężarem zagęszczarki (najprostszy sposób terenowy na orientacyjne sprawdzenie poprawności zagęszczania).
    Chodzi przecież o to aby ziarna gruntu poukładały się tak aby jak najbardziej ściśle do siebie przylegały i aby przemieściły się tak, że szkielet gruntowy będzie ułożony regularnie, bez pustych przestrzeni międzyziarnowych.
    Mam nadzieję, że przyjmiecie do wiadomości zdanie geotechnika, który posiada wiele lat doświadczenia, niejedno widział i w niejednych sytuacjach sprawdzał poprawność realizowanych zagęszczeń.

    Pozdrawiam Was.
    https://www.geo-technika.pl

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony