dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 29
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 566
  1. #161
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ... Obecne życie (w tym ludzie) nie będzie miało czasu na przystosowanie się do nowych warunków, bo zmiany zachodzą zbyt szybko...

    i.[/B][/I][/url].
    My mamy pewna przewagę potęp technologiczny i więcej $$ niż horda z południa

    Ja z chęcią ocalę "morświna" ale nie moimi rekami i i moimi pieniędzmi. Niech ekooszołomy same płaca za "ochronę planety"
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 24-03-2023 o 10:45
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #162
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.817

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    My mamy pewna przewagę potęp technologiczny i więcej $$ niż horda z południa

    Ja z chęcią ocalę "morświna" ale nie moimi rekami i i moimi pieniędzmi. Niech ekooszołomy same płaca za "ochronę planety"
    No to mu chciałem powiedzieć ale chyba już po nim , został naprawiony socjotechniką ,szkoda chłopa .

  3. #163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No to mu chciałem powiedzieć ale chyba już po nim , został naprawiony socjotechniką ,szkoda chłopa .
    Nie zmienia to faktu że tęczowe gacie i mąka z robaków to lepsza droga niż ruski mir
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja z chęcią ocalę "morświna" ale nie moimi rekami i i moimi pieniędzmi. Niech ekooszołomy same płaca za "ochronę planety"
    To może niech zatruwacze najpierw zaczną płacić za paliwa kopalne swoim pieniędzmi zamiast pasożytować na kilkadziesiąt mld dopłat rocznie.

  5. #165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    To może niech zatruwacze najpierw zaczną płacić za paliwa kopalne swoim pieniędzmi zamiast pasożytować na kilkadziesiąt mld dopłat rocznie.
    Za co mają płacić? Oni mają wnosić wartość dodaną dla akcjonariuszy. To miłośnicy " morświnów" mają problem. Wiec niech oddolny ruch ekooszołomski wprowadza technologie "eko" bez zysku.dla siebie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #166
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.817

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie zmienia to faktu że tęczowe gacie i mąka z robaków to lepsza droga niż ruski mir
    No polemizowałbym wszak wychowałem się za bajtla w czasie komuny i pamiętam Gomułkę ,Gierka itp i tak po prawdzie to były jedyne beztroskie lata a od lat 90-tych ciągle kryzysy inflacje i głosy szefów że was pozwalniam na wasze miejsca czeka 20-tu za bramą , nie wiem jak kto ale chyba wolałbym nie mieć tych pięciu aut i dwóch domów ale mieć święty spokój czasem oczywiście

  7. #167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja jednak wolę wyjechać na wczasy do cieplejszych krajów, mieć dom, nowy samochód a nie czekać 30 lat na przydział mieszkania i jeździć maluchem.

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    My mamy pewna przewagę potęp technologiczny i więcej $$ niż horda z południa

    Ja z chęcią ocalę "morświna" ale nie moimi rekami i i moimi pieniędzmi. Niech ekooszołomy same płaca za "ochronę planety"
    taa, postep technologiczny i $$ kolego, moze jednak obejrzyj te filmy z linkow Kaizena, szczegolnie pierwszy. Planecie to wisi, w X milionow lat wyewoluuja jakies inne morswiny, ale dzieki Tobie podobnym juz w tym wieku moze tu byc dla ludzi bardzo nieciekawie. W sumie nic nowego ludzkosc sie nigdy na swoich bledach nie uczyla, a w kazej upadlej cywilizacji bylo napewno stado kulibobow rozsadniejszych od oszolomow, ktorzy wolaja ze wystarczy "popatrzec do gory" zeby zalapac co sie dzieje.

  9. #169
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No polemizowałbym wszak wychowałem się za bajtla w czasie komuny i pamiętam Gomułkę ,Gierka itp i tak po prawdzie to były jedyne beztroskie lata a od lat 90-tych ciągle kryzysy
    Jak byłeś bajtlem wtedy, to to się nei dziwię, że dziwię, że to były dla Ciebie beztroskie czasy.
    Pamiętam serię książek "Tomek..." Szklarskiego, którą uwielbiałem, a którą rodzice skompletowali mi w latach osiemdziesiątych dzięki łapówkom regularnie wręczanym znajomej, która pracowała w księgarni (nota bene połowa tych książek rozwaliła się po pierwszym, drugim czytaniu - były chyba klejone klejem biurowym. Buble lat '80)
    Pamiętam wizytę milicji wraz ze smutnym panem po cywilnenu, po tym jak sąsiad doniósł, że ojciec udzielił pomocy (dał znoszone cywilne ubranie) uciekinierowi z pobliskiego zakładu psychiatrycznego (okazało się, ze był po opozycjonista).
    Kubańskie pomarańcze, dzielnie docierające na święta
    Wieczna "kombinowanie", łąpówkarstwo, słowem ruski bardak zaszczepiony nam wraz z komunizmem ze wschodu.

    Wśród zwolenników Konfy jest wielu wielbicieli czasów słusznie minionych i "przywódczej roli Partii i ZSRR". Tylko to potwierdzasz
    Lata 90 były trudne, to prawda, wielu ludzi nie dało rady, ale przypominam - to był czaas transformacji, a my wówczas nie byliśmy w Unii....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-03-2023 o 22:06
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Za co mają płacić? Oni mają wnosić wartość dodaną dla akcjonariuszy. To miłośnicy " morświnów" mają problem. Wiec niech oddolny ruch ekooszołomski wprowadza technologie "eko" bez zysku.dla siebie.
    Za prąd - 2zł , za gaz - 0.6zł, za węgiel - 3000zł, czyli tyle ile płaci się za nich z publicznej kasy. Zobaczmy kto będzie miał wtedy problem, bo raczej nie morświny.
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 24-03-2023 o 23:33

  11. #171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No polemizowałbym wszak wychowałem się za bajtla w czasie komuny i pamiętam Gomułkę ,Gierka itp i tak po prawdzie to były jedyne beztroskie lata a od lat 90-tych ciągle kryzysy inflacje i głosy szefów że was pozwalniam na wasze miejsca czeka 20-tu za bramą , nie wiem jak kto ale chyba wolałbym nie mieć tych pięciu aut i dwóch domów ale mieć święty spokój czasem oczywiście
    Niewiele pamiętam z komuny. później fak było zle. Jednak od czasu jak weszliśmy do UE i NATO wiele sie zmieniło na lepsze pod względem bezpieczeństwa, rozwoju i finansów.Ja tylko widzę że z każdym rokiem ma więcej i lepiej.Jak jest kryzys to jest dobrze są okazje można przyspieszyć.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    taa, postep technologiczny i $$ kolego, moze jednak obejrzyj te filmy z linkow Kaizena, szczegolnie pierwszy. Planecie to wisi, w X milionow lat wyewoluuja jakies inne morswiny, ale dzieki Tobie podobnym juz w tym wieku moze tu byc dla ludzi bardzo nieciekawie. W sumie nic nowego ludzkosc sie nigdy na swoich bledach nie uczyla, a w kazej upadlej cywilizacji bylo napewno stado kulibobow rozsadniejszych od oszolomow, ktorzy wolaja ze wystarczy "popatrzec do gory" zeby zalapac co sie dzieje.
    Obejrzę jak przyjdzie miesiąc włączenia netflixa może na torentach znajdę. Jeśli będziemy się rozwijać i nie bedziemy zbyt ulegli co do hordy z południa (czytaj będziemy strzelać) to ogarniemy. Żyjemy w ciekawej strefie klimatycznej i być morze więcej zyskamy niż stracimy.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Za prąd - 2zł , za gaz - 0.6zł, za węgiel - 3000zł, czyli tyle ile płaci się za nich z publicznej kasy. Zobaczmy kto będzie miał wtedy problem, bo raczej nie morświny.
    Gazu nie mam, węgla nie mam. Prąd wyszedł w tym roku po 27 groszy, energia z drewna po 15-16gr, część żywności własna produkcja, Zysk netto 40% dolarach i funtach.
    10% w juanie, rupi, realu. 50% w PLN
    Strasznie sie dziej komuno wróć. głosuj na jarka będzie dobrze
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #174

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Gazu nie mam, węgla nie mam. Prąd wyszedł w tym roku po 27 groszy, energia z drewna po 15-16gr, część żywności własna produkcja, Zysk netto 40% dolarach i funtach.
    10% w juanie, rupi, realu. 50% w PLN
    Strasznie sie dziej komuno wróć. głosuj na jarka będzie dobrze
    Te "Sołowow", dla pełnego obrazu Twojego sukcesu finansowego, przypomnij, że u Ciebie po sikaniu wody się nie spuszcza, papier po "dwojce" ( jak już nie da się ogarnąć tematu gdzie indziej) tylko kradziony z zakladu pracy, a zbędne w Twoim mniemaniu luksusy jak wyjazdy wakacjne, restauracje czy muzea zamieniłeś na eksplorowanie .... śmietników. Itd itp.

    Ps. Mam nadzieję, że się nie pogniewasz na mój post, wszak sam o tym wielokrotnie wspominałeś w przeszłości, a chciałbym, żeby nowe osoby na forum, wiedziały ile upokorzeń musi znosić Twoja rodzina, żebyś dziś z dumą pisać o swoich inwestycjach.

  15. #175
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.817

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Niewiele pamiętam z komuny. później fak było zle. Jednak od czasu jak weszliśmy do UE i NATO wiele sie zmieniło na lepsze pod względem bezpieczeństwa, rozwoju i finansów.Ja tylko widzę że z każdym rokiem ma więcej i lepiej.Jak jest kryzys to jest dobrze są okazje można przyspieszyć.
    Fakt po wstąpieniu było coraz lepiej i lepiej ale od czasu jak wprowadzono covid coś się dzieje BARDZO złego z tą unią ,durnota goni durnotę albo totalne durnie tam siedzą albo wykonują skrupulatnie plan Klausa Szwaba ,Petera Daszaka itp podobnym , chyba większość czuje że jakaś pętla się zaciska a to robaki a to gaz a to auta zakazy nakazy paszporty i inne paskudztwa .

  16. #176
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.817

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Gazu nie mam, węgla nie mam. Prąd wyszedł w tym roku po 27 groszy, energia z drewna po 15-16gr, część żywności własna produkcja, Zysk netto 40% dolarach i funtach.
    10% w juanie, rupi, realu. 50% w PLN
    Strasznie sie dziej komuno wróć. głosuj na jarka będzie dobrze
    Ten slogan komuno wróc to powinien a w zasadzie dawno już dotyczy Uni Europejskiej bo chyba nikt nie ma wątpliwości że tak same komuchy siedzą .

  17. #177
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbignievsson Zobacz post
    Te "Sołowow", dla pełnego obrazu Twojego sukcesu finansowego, przypomnij, że u Ciebie po sikaniu wody się nie spuszcza, papier po "dwojce" ( jak już nie da się ogarnąć tematu gdzie indziej) tylko kradziony z zakladu pracy, a zbędne w Twoim mniemaniu luksusy jak wyjazdy wakacjne, restauracje czy muzea zamieniłeś na eksplorowanie .... śmietników. Itd itp.

    .
    Ten post jest obraźliwy. Nigdy nie pisałem że nie spuszcza wody. Zakład pracy to tak odległa przeszłość że nawet nie wiem co to jest.Powrót do "zakładu pracy" uznałbym za życiową porażkę.
    Sadzisz że gdybym lubił jeździ na "wakacje" to bym tego nie robił częściej,nie lubię i to strata pieniędzy? W tym roku planuje wyprawić żonę z dzieciakiem i teściami abym nie musiał jechać.
    Restauracja jaki jest jej sens przepłacasz i nie wiesz co jesz. Cena jest nieadekwatna do objętości.
    Kiedy pisałem o eksploracji śmietników zamiast muzeum? Zreszta niektóre muzea maja darmowe dni a raz do roku jest darmowy maraton.

    Edit:
    Możesz mówić co chcesz ale to ja jak większość zasuwa idę na 5-6km spacer z psem i audiobookiem (oczywiście z torentów), to ja mogę się przejechać rowerem w "godzinach pracy", to ja siedzę w podgrzewanym basenie czy czytam na hamaku.
    Wiec mogę wg twojego rozumowania grzebać w śmietniku jeśli sa takie zyski
    A świadomość tego że w jakiejś firmie zapier... jakiś Janusz który pracuje dla mnie i nie zajrzy do śmietnika jest bezcenna.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 25-03-2023 o 09:08
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Fakt po wstąpieniu było coraz lepiej i lepiej ale od czasu jak wprowadzono covid coś się dzieje BARDZO złego z tą unią ,durnota goni durnotę albo totalne durnie tam siedzą albo wykonują skrupulatnie plan Klausa Szwaba ,Petera Daszaka itp podobnym , chyba większość czuje że jakaś pętla się zaciska a to robaki a to gaz a to auta zakazy nakazy paszporty i inne paskudztwa .
    Covid zostaw już w innym watku okazało się kto szur. W Uni problemem są wielbiciele "morświnów" na kij te elektryki czy zakz kominów. dążyć do sprawniejszych niżej emisyjnych silników. Słomki kur... papierowe...Walka z torebkami foliowymi żeby morświn nie zżarł . To niech nie żre jak zje tzn że głupi selekcja nastąpiła. Powinniśmy dążyć do do rozwoju i bardziej marżowego interesu a nie pierdoły dla nawiedzonych dzieciaków co życia nie znają ta ekologia to wymysł Szurów. Wprowadzać normy emisji kotłów, Podkręcić nowe WT.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #179
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ten slogan komuno wróc to powinien a w zasadzie dawno już dotyczy Uni Europejskiej bo chyba nikt nie ma wątpliwości że tak same komuchy siedzą .
    Po części masz racje za dużo socjalizmu w Euroopie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ten post jest obraźliwy. Nigdy nie pisałem że nie spuszcza wody. Zakład pracy to tak odległa przeszłość że nawet nie wiem co to jest.Powrót do "zakładu pracy" uznałbym za życiową porażkę.
    Sadzisz że gdybym lubił jeździ na "wakacje" to bym tego nie robił częściej,nie lubię i to strata pieniędzy? W tym roku planuje wyprawić żonę z dzieciakiem i teściami abym nie musiał jechać.
    Restauracja jaki jest jej sens przepłacasz i nie wiesz co jesz. Cena jest nieadekwatna do objętości.
    Kiedy pisałem o eksploracji śmietników zamiast muzeum? Zreszta niektóre muzea maja darmowe dni a raz do roku jest darmowy maraton.

    Edit:
    w "godzinach pracy", to ja siedzę w podgrzewanym basenie czy czytam na hamaku.
    Wiec mogę wg twojego rozumowania grzebać w śmietniku jeśli sa takie zyski
    A świadomość tego że w jakiejś firmie zapier... jakiś Janusz który pracuje dla mnie i nie zajrzy do śmietnika jest bezcenna.
    Bujać to my, ale nie nas, Sołowow!

    Ps. Rekin giełdowy, grajacy "na fiutach", w wolnej chwili grzebiący w smietnikach hahahaha

Strona 9 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony