dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 145
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Czyli wolisz jak u Kima w KRLD po ciemnku w zimnym mieszkaniu bez auta głodnym ale w Uni bo ona w tym kierunku idzie ba przyspiesza , wiesz ja jednak wolę twardo stąpającą po ziemi konfederację .
    Czyli wolisz ...
    wykazujesz się totalnym brakiem logicznego myślenia.
    Kolejny zmanipulowany wyborca.

    Unia nie idzie w kierunku braku samochodów, ciemności i głodu.
    Nie idzie w kierunku KRLD.
    Skąd u Ciebie takie skojarzenia?

    Nasłuchałeś się Mentzena np. o wywłaszczeniu ?
    Kolejny populista który mówi swoim zwolennikom to co chcą słyszeć.
    Konfa nie ma żadnego programu który można zrealizować w Polsce. Niezależnie czy Polska będzie w Unii czy nie będzie w Unii.
    Konfa nie stąpa twardo po ziemi.
    Konfa to kolejna partyjka która przy korycie chce siedzieć i dlatego dba o swoich wyborców.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czyli wolisz ...
    wykazujesz się totalnym brakiem logicznego myślenia.
    Kolejny zmanipulowany wyborca.

    Unia nie idzie w kierunku braku samochodów, ciemności i głodu.
    Nie idzie w kierunku KRLD.
    Skąd u Ciebie takie skojarzenia?

    Nasłuchałeś się Mentzena np. o wywłaszczeniu ?
    Kolejny populista który mówi swoim zwolennikom to co chcą słyszeć.
    Konfa nie ma żadnego programu który można zrealizować w Polsce. Niezależnie czy Polska będzie w Unii czy nie będzie w Unii.
    Konfa nie stąpa twardo po ziemi.
    Konfa to kolejna partyjka która przy korycie chce siedzieć i dlatego dba o swoich wyborców.
    No to ustymatyzujmy po kolei , kogo będzie stać na samochód elektryczny za 300 000 ? gdzie i z czego go naładujesz jak energi już obecnie nie ma a co dopiero jak wyjedzie ze 100 mln elektryków oczywiście teoretycznie bo nawet tyle minerałów nie ma aby zaspokoić taką ilość aut jaka jest obecnie ilość spalinówek więc odpowidź masz na dłoni taką że ty ja i miliony nie bedą mieć swoich aut .
    następne to ogrzewanie no super temat pytanie tylko czym gaz be olej opałowy be węgiel be drewno be prądu nie ma już więc za dużo a już na bank nie będzie go do grzania i aut razem więc co ? zimne budy czyli KRLD tylko fajniej nazwane z dopiskiem wolność .
    budynki też super temat chyba wiesz co ci idioci nabazgrali ? przypomnę do roku 2030 mają być zeroemisyjne za czyje pieniądze ? za ich ? byłoby logiczne skoro ci nakazują ale nie ty masz za swoje zrobić a będziesz je miał ? no nie będziesz bo przy cenach energi jakie prawdopodobnie będą za te 7 lat czeka nas jako EU bankructwo i zapaść gospodarcza niestety ale energia to rozwój i przyciąganie biznesu a kto tu zainwestuje ? , tych pytań i odpowiedzi można stawiać setki i pomijam czy to zwolennik konfy czy lewicy trzeba być ostrożny bo nie mam pewności że im się to uda ale mam raczej pewność że się to nie uda , ślepa wiara zaprowadzi nas na manowce
    teraz nie do ciebie .
    nie chce mi się odpisywać tym z postów wyżej ale mniemam że to jakieś smarkacze mieszkający z tatusiem i mamusią na blokach bo kto ma dom-domy wie ile to wszystko kosztuje i kto za to płaci .

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    Samochód elektryczny za 300 000 ? a czemu nie za 500 000 ? Albo 1 000 000 ? Musisz kupować nowy ? Nie rozumiesz tego ,że będzie zakaz sprzedaży nowych . a używanym będziesz mógł dalej jeździć ?(dopóki będzie spełniał normy z daty jego produkcji).
    Z perspektywy "wiekowości" samochodów nic się nie zmieni , ludzie teraz jeżdżą passatami , które jak były nowe to kosztowały po 150 000 pln , ale mają już 15 - 20 lat.
    Czy korzystasz z okazji , i biadolisz ,że nie stać ludzi na nowe samochody ?

    Ładowaniem się nie przejmuj , w nocy dla ciebie wystarczy

    Identycznie z domami niskoemisyjnymi. Nikt nie każe ci zamieniać rudery w dom niskoemisyjny , to się ma tyczyć nowych domów. I znowu biadolisz , że cie nie bedzie stac na nowy dom ? Rzadko kogo stać bez kredytu
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Samochód elektryczny za 300 000 ? a czemu nie za 500 000 ? Albo 1 000 000 ? Musisz kupować nowy ? Nie rozumiesz tego ,że będzie zakaz sprzedaży nowych . a używanym będziesz mógł dalej jeździć ?(dopóki będzie spełniał normy z daty jego produkcji).
    Z perspektywy "wiekowości" samochodów nic się nie zmieni , ludzie teraz jeżdżą passatami , które jak były nowe to kosztowały po 150 000 pln , ale mają już 15 - 20 lat.
    Czy korzystasz z okazji , i biadolisz ,że nie stać ludzi na nowe samochody ?

    Ładowaniem się nie przejmuj , w nocy dla ciebie wystarczy

    Identycznie z domami niskoemisyjnymi. Nikt nie każe ci zamieniać rudery w dom niskoemisyjny , to się ma tyczyć nowych domów. I znowu biadolisz , że cie nie bedzie stac na nowy dom ? Rzadko kogo stać bez kredytu
    Ty chyba z rodzicami na bloku jednak mieszkasz co ? kamienie milowe mówi ci to coś ? skoro nic ci nie mówi to ja ci odpowiem że za dwa lata większość tych naszych aut poleci na złom bo dodupcą nam wszystkim podatek i to jest na bank pewno bo to jeden z kamieni milowych (co za idiotyczna nazwa) już w ministerstwi przebąkiwali że powyżej 10 lat auto podatek ma wynosić 6 tys zł a co będzie za dwa lata ? pewnie już 10 000 kogo będzie na to stać ? zresztą widać jak ceny aut już powariowały skoro najmniejsza padaka w stylu fiata pandy kosztuje ponad 70 tys zł ,

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    No i tym sposobem "mądrzy wyborcy konfederacji" będą szczęśliwi bo nic się nie zmieni ,i będą dalej mogli spokojnie mieszkać w swoich starych nieocieplonych ruderach , z piecami węglowymi , i jeździć dalej starymi passatami. Świetlana przyszłość
    EDIT; tak , i rodzicom w bloku grzeję T-CAPem 12kW.... Ty to nie za bysty jesteś jednak
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 05-04-2023 o 15:17
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    No i tym sposobem "mądrzy wyborcy konfederacji" będą szczęśliwi bo nic się nie zmieni ,i będą dalej mogli spokojnie mieszkać w swoich starych nieocieplonych ruderach , z piecami węglowymi , i jeździć dalej starymi passatami. Świetlana przyszłość
    EDIT; tak , i rodzicom w bloku grzeję T-CAPem 12kW.... Ty to nie za bysty jesteś jednak
    No to ciekawe czym będzie napędzał tego swojego tikapa i za ile ,wiesz że twoja pompa juz zaczyna być na cenzurowanym jako be ? to wiesz bo tytuł wątku o tym , zadziwia mnie takie ślepe posłuszeństwo i wiara że ktoś dobrze mi zrobi za moje pieniądze , jeśli o mnie chodzi to mam dom docieplony i pompę ciepła ale ja nie patrzę tylko na mnie i widzę wkoło jak ludzie żyją , eutanazja ? bo niefajni ? bo biedni ? każdy bubek widzi tylko swój czubek .

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    Nie strasz nie strasz , ty twojego nielegalnego skladaka bedziesz miał czym napędzać , a ja nie ?
    Unia mi tego nie zapewni , tylko kto ? Napadniemy na kogoś ? Może na Ukrainę ? Taki plan konfederacji ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nie strasz nie strasz , ty twojego nielegalnego skladaka bedziesz miał czym napędzać , a ja nie ?
    Unia mi tego nie zapewni , tylko kto ? Napadniemy na kogoś ? Może na Ukrainę ? Taki plan konfederacji ?
    Nie będę tego komentował bo dyskusja z głuchym nie prowadzi do niczego , idź do lewaków z PO oni ci zapewnią wszystko łacznie z KRLD.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No to ustymatyzujmy po kolei , kogo będzie stać na samochód elektryczny za 300 000 ? gdzie i z czego go naładujesz jak energi już obecnie nie ma a co dopiero jak wyjedzie ze 100 mln elektryków oczywiście teoretycznie bo nawet tyle minerałów nie ma aby zaspokoić taką ilość aut jaka jest obecnie ilość spalinówek więc odpowidź masz na dłoni taką że ty ja i miliony nie bedą mieć swoich aut .
    następne to ogrzewanie no super temat pytanie tylko czym gaz be olej opałowy be węgiel be drewno be prądu nie ma już więc za dużo a już na bank nie będzie go do grzania i aut razem więc co ? zimne budy czyli KRLD tylko fajniej nazwane z dopiskiem wolność .
    budynki też super temat chyba wiesz co ci idioci nabazgrali ? przypomnę do roku 2030 mają być zeroemisyjne za czyje pieniądze ? za ich ? byłoby logiczne skoro ci nakazują ale nie ty masz za swoje zrobić a będziesz je miał ? no nie będziesz bo przy cenach energi jakie prawdopodobnie będą za te 7 lat czeka nas jako EU bankructwo i zapaść gospodarcza niestety ale energia to rozwój i przyciąganie biznesu a kto tu zainwestuje ? , tych pytań i odpowiedzi można stawiać setki i pomijam czy to zwolennik konfy czy lewicy trzeba być ostrożny bo nie mam pewności że im się to uda ale mam raczej pewność że się to nie uda , ślepa wiara zaprowadzi nas na manowce
    teraz nie do ciebie .
    nie chce mi się odpisywać tym z postów wyżej ale mniemam że to jakieś smarkacze mieszkający z tatusiem i mamusią na blokach bo kto ma dom-domy wie ile to wszystko kosztuje i kto za to płaci .
    ad. 1
    Możesz swoim samochodem jeździć do końce jego (samochodu) możliwości poruszania się.
    Współczesne samochody BEV nie są w stanie zastąpić samochodów z tradycyjnym napędem spalinowym
    Nadal będziemy posiadać i użytkować swoje samochody spalinowe.
    Przyszłością mogą być paliwa syntetyczne.

    ad.2
    Kotły - wg Twoich wizji to powinieneś teraz ogrzewać swój dom kotłem typu śmieciuch a nie składakiem PC.
    Czy to nie Unia forsowała przyjście ze śmieciuchów na kotły lepszej 5 klasy ?
    Po co masz składaka PC? Nie lepiej było zostać przy tym co miałeś a nie kierować się zaleceniami UE ?
    Produkcja pomp ciepła napędza gospodarkę.

    ad.3
    Zeroemisyjne domy - dobra przyszłość.
    Jeżeli można takie domy wybudować w sensowych pieniądzach to dlaczego ma to być złe?
    Wolisz płacić za zbędne ogrzewanie?
    Po co płacić jeżeli można nie płacić.
    Chciałbym mieć dom zeroemisyjny czy podobny wymagający niskich nakładów energetycznych.

    ad.4
    Dlaczego UE ma czekać bankructwo i zapaść gospodarcza?
    Dlatego bo tak straszy Mentzen?
    Straszy żeby zdobyć głosy łatwowiernych zwolenników i dostać się do Sejmu a może nawet do Władzy i do Kasy.
    Taki Kukiz 2023.

    ad.5
    Z tymi smarkaczami mieszkającymi w blokach to masz podobne wizje jak Adam.
    "Kto nie z nami ten smarkacz i głupi."
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    ad. 1
    Możesz swoim samochodem jeździć do końce jego (samochodu) możliwości poruszania się.
    Współczesne samochody BEV nie są w stanie zastąpić samochodów z tradycyjnym napędem spalinowym
    Nadal będziemy posiadać i użytkować swoje samochody spalinowe.
    Przyszłością mogą być paliwa syntetyczne.

    ad.2
    Kotły - wg Twoich wizji to powinieneś teraz ogrzewać swój dom kotłem typu śmieciuch a nie składakiem PC.
    Czy to nie Unia forsowała przyjście ze śmieciuchów na kotły lepszej 5 klasy ?
    Po co masz składaka PC? Nie lepiej było zostać przy tym co miałeś a nie kierować się zaleceniami UE ?
    Produkcja pomp ciepła napędza gospodarkę.

    ad.3
    Zeroemisyjne domy - dobra przyszłość.
    Jeżeli można takie domy wybudować w sensowych pieniądzach to dlaczego ma to być złe?
    Wolisz płacić za zbędne ogrzewanie?
    Po co płacić jeżeli można nie płacić.
    Chciałbym mieć dom zeroemisyjny czy podobny wymagający niskich nakładów energetycznych.

    ad.4
    Dlaczego UE ma czekać bankructwo i zapaść gospodarcza?
    Dlatego bo tak straszy Mentzen?
    Straszy żeby zdobyć głosy łatwowiernych zwolenników i dostać się do Sejmu a może nawet do Władzy i do Kasy.
    Taki Kukiz 2023.

    ad.5
    Z tymi smarkaczami mieszkającymi w blokach to masz podobne wizje jak Adam.
    "Kto nie z nami ten smarkacz i głupi."
    Ad 1 nie widzisz kamieni milowych (durna nazwa) ? tam sa wytyczne że mają być nałożone drakońskie podatki na auta starsze poniżej normy euro 6 więc obecnych już aut a co dopiero starszych .
    Ad 2 Ja od siebie to robiłem bez uni i tych idiotycznych dopłat i to moja druga pompa ciepła .
    Ad 3 można by zrozumieć że miałoby to dotyczyć nowo budowanych domów ale tak nie jest bo tyczyć to się ma WSZYSTKICH domów więc chyba nawet ty powinieneś wiedzieć że to nuż na gardło i zagrożenie .
    ad 4 nie nie chodzi o jakiegoś Mencena czy innego idola lewicy czy prawicy ale najnormalniej w świecie nie będzie tyle energi a już na pewno taniej energi aby przemysł mógł być konkurencyjny .
    ad 5 może trochę poleciałem ale jak ktoś nie chce nawet zrozumieć tylko bije jak w blachę to sam wiesz .

    A co do produkcji pomp ciepła chm śmiem wątpić czy to napędzi gospodarkę Uni raczej Japoni w mniejszym stopniu a wiekszym Chin na wlaśnie ich tanią energię el

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.907

    Domyślnie

    W Polsce powstaje fabryka Daikin.
    https://www.daikin.pl/pl_pl/aktualno...4aApbfEALw_wcB

    Co do strachu przed nowym i nieznanym to często ogarnia pewne grupy ludzi.
    Pamiętasz kiedyś była benzyna ołowiowa i miała zostać zastąpiona benzyną bezołowiową.
    Blady strach padł na lludzi. Jak to "benzyna bezołowiowa" ??
    Co będzie z naszymi samochodami i ich silnikami ??
    Podobnie jak likwidowali powoli silniki dwusuwowe.
    Też padały gromy w stronę decydentów i ekologów.

    Kto działaj za dwusuwem i za ołowiówką tęskni?
    Pompy ciepła będą miały nowy i lepszy czynnik i po problemie.
    Może będzie więcej kosztować taka nowa PC a może wzrost będzie nikły na tle inflacji jaką nam zafundowali miłościwie panoszący się na naszym majątku narodowym.

    Ludzie kiedyś bali się parowozów, wiatraków i paneli PV.

    Nadal są tacy którzy straszą ludzi pożarami instalacji PV.

    Nie bój się nowoczesnych rozwiązań.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    W Polsce powstaje fabryka Daikin.
    https://www.daikin.pl/pl_pl/aktualno...4aApbfEALw_wcB

    Co do strachu przed nowym i nieznanym to często ogarnia pewne grupy ludzi.
    Pamiętasz kiedyś była benzyna ołowiowa i miała zostać zastąpiona benzyną bezołowiową.
    Blady strach padł na lludzi. Jak to "benzyna bezołowiowa" ??
    Co będzie z naszymi samochodami i ich silnikami ??
    Podobnie jak likwidowali powoli silniki dwusuwowe.
    Też padały gromy w stronę decydentów i ekologów.

    Kto działaj za dwusuwem i za ołowiówką tęskni?
    Pompy ciepła będą miały nowy i lepszy czynnik i po problemie.
    Może będzie więcej kosztować taka nowa PC a może wzrost będzie nikły na tle inflacji jaką nam zafundowali miłościwie panoszący się na naszym majątku narodowym.

    Ludzie kiedyś bali się parowozów, wiatraków i paneli PV.

    Nadal są tacy którzy straszą ludzi pożarami instalacji PV.

    Nie bój się nowoczesnych rozwiązań.
    Tylko wtedy to była ewolucja a teraz chcą nam zafundować rewolucję na skalę niespotykaną która dotknie każdego bez wyjątku czy to lewaka prawaka zielonego czy różowego ,wszyscy będziemy mieć przechlapane bo atom be ,gaz be ,węgiel be,ropa be, olej opałowy be, więc czym ogrzać napędzić ? i zasadnicze pytanie po co ? skoro nasze zasrówanie klimatu to od 5-7 procent tego co reszta świata przecież to jest pomijalne a sam przemysł jaki ma Europa to też za wesoło nie ma ,elektroniki brak dziewiarstwo brak coś tam Niemcy jeszcze resztkami skrobią więc czym my mamy konkurować ?

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Tylko wtedy to była ewolucja a teraz chcą nam zafundować rewolucję na skalę niespotykaną która dotknie każdego bez wyjątku czy to lewaka prawaka zielonego czy różowego ,wszyscy będziemy mieć przechlapane bo atom be ,gaz be ,węgiel be,ropa be, olej opałowy be, więc czym ogrzać napędzić ? i zasadnicze pytanie po co ? skoro nasze zasrówanie klimatu to od 5-7 procent tego co reszta świata przecież to jest pomijalne a sam przemysł jaki ma Europa to też za wesoło nie ma ,elektroniki brak dziewiarstwo brak coś tam Niemcy jeszcze resztkami skrobią więc czym my mamy konkurować ?
    Nie płacz. podepnij się i ciągnij ile wlezie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    wihajster tego nie przyznał więc albo śniło się to Tobie alb nie rozumiesz słowa pisanego
    Może Konfa to imbecyle sterowani przez moskwę, rossję i putina.
    Wystarczy posłuchać zachwytów JKM nad rossją.


    Wracając do tematu
    Unijne przepisy uderzą w pompy ciepła
    to unijne przepisy nie uderzą w pompy ciepła.
    Jak nie jak tak , wiem sa pompy na LPG czytaj R290 ale to głównie Chińczycy robią i cenowo też się to spina ale jak nasi za to się zabiorą to dom sprzedać aby pompę ciepła kupić .
    Dyrektywa metanowa , gaz fuj, benzyna fuj,olej pałowy napędowy fuj , czarno to widzę i każden jeden powinien podczas wyborów zareagować w całej EU , w Niemczech już źeloni szoku doznają jak sondaże przeglądają więc jest dobrze bo jak nie Niemcy to kto ?

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.907

    Domyślnie

    Na R290 są np. pompy HKS Lazar, Frapol, Kołton, FOX ESS i inne...
    W czym jest problem ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Na R290 są np. pompy HKS Lazar, Frapol, Kołton, FOX ESS i inne...
    W czym jest problem ??
    Ech spłaszczamy ,zasadne czym będziemy je napędzać biorąc pod uwagę nasz system energetyczny z tą dyrektywą metanową i fujowskimi paliwami kopalnymi a innych nie mamy bo zieloną energią tego nie napędzimy i tego chyba świadomy człowiek jest świadom .

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.907

    Domyślnie

    Zieloną energią nie napędzamy bo jak zwykle cała masa ludzi jest przeciwna.
    PV złe bo złe, bo są pożary, bo będzie utylizacja, bo dachy się zawalają, bo się nie opłaca itp.
    Wiatraki złe bo hałasują, bo psują krajobraz, bo krowy mleka nie dają a dżdżownice uciekają...
    Wiecznie jest źle, tylko narzekanie na wszystko.
    Wszystkiemu winna Unia i jej urzędnicy.


    Biedna Polska.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Na R290 są np. pompy HKS Lazar, Frapol, Kołton, FOX ESS i inne...
    W czym jest problem ??
    No w tym, że musisz taką pompkę z domu wypier.. , bo postawienie jej wewnątrz jest zakazane.
    Zresztą...
    Jak te "prawie pompy ciepła" zobaczą jaki mrozik, to zaraz grzałki odpalają.
    Propan i LPG do gruntówki się nie nadają, bo ta powinna stać wewnątrz domu.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    "Pompy ciepła będą miały nowy i lepszy czynnik i po problemie."

    Tak, ale...
    Najpierw unia musi zmienić fizykę, chemię i jeszcze kilka dziedzin nauki.
    Może dyrektywą?
    No, bo...
    Ze ślimaka rybę zrobili!
    A może Ty coś podpowiesz? Jakieś nowsze Rxxx.
    No, dla tych lepszych pomp...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wszyscy wiecie, że za politykowanie można załapać bana na kilka dni.

    Rozmawiajcie tylko o problemach (i sposobie ich rozwiązania) kwestii modyfikacji czynnika w PC.

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony