dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jackn28jn

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    5

    Domyślnie Moc przyłączeniowa - prośba o poradę

    Jestem w trakcie składania wniosku o przyłączenie prądu do domku letniskowego.
    Pewnie zdecyduję się na 3 fazy - może się przydać. Tylko teraz jaka moc przyłączeniowa?
    Planuje mieć małą lodówkę, mały tv, płytę grzewczą elektryczną z 2 grzejnikami, czajnik elektryczny. I chyba tyle.
    Ktoś z doświadczenia powie mi ile wpisać? Czy 6 kW wystarczy?
    I jakie roczne zużycie. Domek będzie użytkowany kwiecień-październik max. Raczej weekendami. 300? 500?
    Z góry dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez jackn28jn ; 20-06-2023 o 22:28

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.365

    Domyślnie

    6 kW dla 3 faz to minimum o jakie można wnioskować i dla jednej osoby będzie wystarczające, jednak ze względu na płytę grzewczą która wykorzystana na max będzie miała 2800 - 4000W na jednej fazie wnioskował bym tu raczej o 8 - 10kW tym bardziej że będzie to zabezpieczenie 16A .
    Rozdział płyty, lodówki i czajnika osobno na każdej z faz jest możliwe nawet biorąc pod uwagę współczynnik jednoczesności ( gdy się gotuje, to się nie sprząta ) ale w domku oprócz TV, odkurzacza które zajmą swoją cząstkę mocy zawsze zaistnieje potrzeba naprawy a więc posłużenia się elektronarzędziami, lub skoszenia trawy podczas gdy żona przygotowuje obiad a dzieci oglądają TV.
    Dlatego też ze względu na fakt że moc minimalna na dłuższy czas będzie stawiała pewne ograniczenia w swobodnym użytkowaniu pomyśl o wyższej.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 21-06-2023 o 07:39
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jackn28jn

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zastanawiam się jeszcze czy 1 faza nie wystarczy na moje potrzeby. Nie będzie tam gotowania, raczej odgrzewanie sporadyczne przy wyłączonych innych urządzeniach, oprócz małej lodówki. Czy 6kW nie wystarczy wtedy?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.365

    Domyślnie

    Dla takiej bytności jaką wstępnie opisujesz a ja dobrze sobie wyobrażam 6kW na jednej fazie powinno wystarczyć.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony