dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CCBP

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Skąd
    Białystok
    Posty
    2

    Domyślnie Okna SOKÓŁKA w wykuszu - fuszerka

    Witajcie, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość .

    W dużym skrócie po objechaniu wszystkich lokalnych producentów/dystrybutorów zdecydowaliśmy się zamówić okna do wykuszu w salonie firmowym sokółka. Zdecydowaliśmy się na jeden z topowych model w ofercie czyli okna drewniano aluminiowe 'Elelite 92 ALU'.. Po kilku tygodniach czekania w końcu pojawiło się okno i ekipa monterów.



    Entuzjazm i radość nie trwała długo i już przy skręcaniu okna (przyszło w 3 częściach ) moim oczom zaczęły ukazywać się kolejne mankamenty i niedoróbki.

    1. Nie spasowane nakładki aluminiowe na zewnątrz.
    Na zdjęciu '1' to boczne okna w wykuszu, '2' to słupki między oknami, '3' to środkowe okno.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2023-10-16 at 21.52.17.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	466628


    2. Jedno ze skrzydeł nie dochodzi szczelnie do słupka, w górnej części okna gdzie nie zachodzą pióra widać szczelinę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2023-10-16 at 22.32.39.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	6,3 KB
ID:	466630

    Dodatkowo:
    - na jednym ze słupków pod lakierem jest wklejony jakiś gruz
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2023-10-16 at 22.31.49.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	466629
    - klamki zostały zamontowane nie dość że inne niż zamawiałem to porysowane jak z demontażu.


    Okno zostało zamontowane ponieważ był już gotowy otwór (w dniu montażu zostało usunięte poprzednie, stare okno).. Jednocześnie została złożona reklamacja.
    Kiedy serwis w odpowiedzi na reklamację na oględziny wad wysłał dokładnie tą samą ekipę, która wykonała feralny montaż wiedziałem, że będzie ciekawie.

    Po wizycie monterów-serwisantów dostałem następującą mailową odpowiedź od serwisu producenta:
    W nawiązaniu do poniższego maila chciałbym uprzejmie zaproponować:
    -1 wykonanie poprawki lakierniczej w miejscu zabrudzenia (+ nowe klamki lub obniżkę o 119, 04 zł)
    -2 Uzupełnimy również (silikonem) szczelinę na wysokości nadproża w miejscu gdzie nie sięgają obce pióra.
    -3 Wykonamy także wyrównanie szczelin polegające na zerwaniu nakładki ALU łącznika, zdemontowaniu klipsów i wklejeniu nowej nakładki.

    Zastanawiam się jakie przyjąć stanowisko. W mojej ocenie propozycja zamaskowania szczeliny silikonem wydaje się być niepoważna. Ewidentnie prawa rama wykuszu jest źle spasowana/niedociągnięta do słupka przy centralnym oknie.
    Co do modyfikacji zewnętrznej części polegającej na zerwaniu nakładki aluminiowej (oryginalnie jest przyczepiona na klipsy) i przyklejeniu jej klejem do drewnianego słupka w innym miejscu to nie wiem co o tym myśleć. W tym momencie nakładki na słupkach dochodzą do nakładek centralnego okna (widać na zdjęciu). Po oderwaniu i przyklejeniu w innym miejscu zrobią się szczeliny po obu stronach nakładki.. dyskusyjna zdaje się również trwałość kleju w porównaniu do fabrycznie przytwierdzonych klipsów.


    Co myślicie o takich wadach i propozycji ich naprawienia?



    Na koniec dodam, że cena katalogowa tego cuda to ponad 23 000zł.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2023-10-16 at 21.41.03-min.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	466631
    Ostatnio edytowane przez CCBP ; 16-10-2023 o 21:46

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Masz po prostu okno fix w ramie, a ten rodzaj roletek jest przewidziany do okien ze skrzydłem.
    Pozostaje Ci przerobić uchwyty, zamocować je na krótki wkręt (max 1 cm) bo przebijesz się przez komory izolujące i dojdziesz do wzmocnienia. Obawiam się że sam klej kropelka nie da rady.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CCBP

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Skąd
    Białystok
    Posty
    2

    Domyślnie

    To nie jest fix. Wszystkie 3 okna w wykuszu są uchylno rozwierne.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Przepraszam, odpowiedziałem na kompletnie inny temat. Skasuję poprzednią odpowiedź.
    Co to Twojej sprawy - nie będę się rozpisywał - nie wiem jak powinny wyglądać nakładki na słupku wykuszowym. To wyższa szkoła jazdy i nawet jestem zaskoczony, że ją wykonali.

    Paproch pod lakierem? Nie powinno go być, ale po stronie wewnętrznej kompletnie niczemu nie przeszkadza.

    Za to konstrukcja otworów, zwłaszcza nadproże - "mistrzostwo", ale to już nie temat okien a budowniczych.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 17-10-2023 o 21:19 Powód: uzupełnienie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony