dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 95

Temat: TOSA INU

  1. #21

    Domyślnie

    No dog także jak najbardzej - a dodatkowo jest z Tosą "kompatybilny" jeszcze w jednym - jest drogi w utrzymaniu

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gafinka
    No dog także jak najbardzej - a dodatkowo jest z Tosą "kompatybilny" jeszcze w jednym - jest drogi w utrzymaniu
    Hmm, czy ja wiem?chyba kazdy duzy pies jest drogi w utrzymaniu?no bo czym sie taki dog rózni?ale na razie, to fakt, taki nie jest a ja bede miała docelowo 2

  3. #23

    Domyślnie

    z tym utrzymaniem to żartuje - jakby na to niepatrzeć moje są bardzo drogie w utrzymaniu - bo ja zwyczajnie na nie sporo wydaje bo lubię - mają np. wiecej obrozy i smyczek niż ja sukienek - więc koszt utrzymania tak naprawdę jest rzecza względną.

    gabi jak znajdę zdjęcia - bo ci watke bokserami zapaskudziłam - wkleję ci w ramach rekompensaty za straty moralne - zdjęcia jak sypiają Tosy i jak się bawią - tylko muszę przeszukac komp w poszukiwaniu zdjęć archiwalnych.

  4. #24

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Carolka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    To co tu wipisujecie o rasie Tosa Inu to jakas kompletna bydura!!!!!
    Ja mam 1.5 oczną suczkę tej rasy i to co tu opisujecie wywołuje tylko gęsią skóre na ciele!!!!Każdy pies w rekach nieodpowiedzialnego włąściciela jest bronią!!!!Moja Costa wychowuje sie z dziecmi,psami i kotami i nie wierze zeby pies tej rasy howany normalnie i nie pobudzany jakimis bodzcami był agresywny.To psy o doskonałej psychice i cierpliwosci więc....szkoda słów na te Wasze wypowiedzi ..Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    Hmm..szkoda ze ludzie kotrzy nigdy nie mieli Tos tak sie wlasnie wyrazaja. Niestety jak widac plotka-plotkae pogania, a to ze ktos kupil psa ktory jest podobny do Tosy i jeszcze nie umial go wlasciwie wychiowac - coz...moze to zle geny (nieastety zdarzaja sie u psow z niewadomym pochodzeniem, bo tam selekcji jest brak), a moze po prostu rak konsekwencji i zle pojecie wychowania u psow.

    Jak dla mnie ta Pani treserka, lub ta Pani sędzina to zadne specjalistki jak sobie ze zwykla ( a jednak ) rasa poradzic nie moze. Sorry - ale to kiepski specjalista. Rozumiem ze Pani od szkolenia przyjmuje tylko jaminiki i mopsyi latlerki

    Na wystawie (a chodze od jakiegos czasu) nie widzialam zadnych scysji na ringu z Tosami. A i owszem na Owczarkach Srodkowoazjatyckich chocby ostatnio w Poznaniu, a w Lodzi na Dogach de Bordo byly lekkie spiecia. W dodatku wiele ludzi podchodzi do Tos na wystawach i nie zauwazylam nawet zeby pies sie "skrzywil".

    Co do zaliczki - ne wiem czy sobie ktos zdaje sprawe ale zaliczka wlasnie na tym polega. Ktos sie decyduje-placi...a jak sie wycofa pieniadze przepadaja. Niestety ktos chyba nie rozumie zasady jej funkcjonowania. A swoja droga, za glupote sie placi - trzeba sie bylo wczesniej dowiedziec wszytskiego o rasie, a jak latwo zauwazyc doszla owa osoba do samych bzdur i plotek - czyli wysilic sie nie wysilila - niestety. Gdyby tak bylo doszla by do prawdy, podzwonila do hodowcow, wybralo sie na wystawy lub nawiazalo kontakt z innymi posiadaczami Tos. ja ich znam przynajmniej kilkunastu. Jak zawsze w kazdej rasie zdarzy sie ewenement lub "czarna owca", ale jak mozna sie wypowadac tak krytycznie na podstawie 1 psa z danej rasy - choc i to pozostaje pod znakiem zapytania!!!

    A co do jej instynktow - to nie roznia sie specjalnie od innych ras struzujących czy obronnych. Znam rasy duzo grozniejsze rasy (na ktore ja bym sie sama nie zdecydowala, ale na Tose tak), a z bojowego psa juz niewiele w Tosie zostalo. Nie twierdze ze to misie-zabawki. To sa psy - duze psy, z ktorymi trzeba wlasciwie postepowac - w tym nie roznia sie od innych duzych ras.

    To mowilam ja - posiadaczka Tosy od ok. 2 lat . Znam tez nie tylko 1, swoją Tose, ale kilkanascie innych, chodze na wystawy, uczestnicze w forum o molosach, znam kilku hodowcow. Ze swoja Tosa chodze na spacery z innymi psami i nigdy nie bylo problemow. Gdybym miala kupic jeszcze raz psa - to tylko Tose.

    A jak ktos chce poznanc prawde - proponuje poszukac jakis wiarygodnych informacji np:

    http://www.molosy.pl/Forum/viewtopic...er=asc&start=0

    Wsztrskich ktorzy chcieliy sie dowiedziac o Tosach czegos normalnego i prawdziwego, zapraszam do kontaktu ze mna. Z reguly nie podaje tak ochoczo kontaktu do siebie, a w sytuacji jak tak szkaluje sie te wspaniala rase - moge poswiecic troche czasu .

    Zapraszam tez do galerii mojej bestii
    http://www.molosy.pl/galeria/categor..._id=156&page=6

    Pozdrawiam wszystkich rozsadnych ludzi

  7. #27

    Domyślnie Re: TOSA INU

    Cytat Napisał gosia@
    Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszlo, mam teraz w domu, cudna dozyce niemiecka URke-Burke
    szkoda że koleżanka nie chodzi na wystawy. w kwietniu 2005 roku w katowicach nawet azjaci byli mniej agresywni w stosunku do siebie od dogów niemieckich. moim zdaniem animozje osoboste do janusa są przyczyna twoich opinii a rasie a nie to że znasz tą rasę. i tyle. osobiście uważam że akurat janus zbyt wielu bzdur o tasach nie napisał. trzeba tylko umiec czytac i weryfikowac informację w literaturze. racja co do janusa jest taka że zbyt kupiecko podchodzi do rzeczy ale tylko taki zarzut można mu postawić.
    gg: 27962

  8. #28

    Domyślnie

    oshi, popieram pelną gebą.
    1. Nie wolno niestety porównywac psa po przejściach schroniskowych do szczeniaka, którego masz od 12 tygodnia, wychodzisz z nim na spacery, szkolisz(Klik, Klik). Gafinka, przepraszam, ale uważam opisywanie psów schroniskowych, znajd itp, itp jako przykładu dla całej rasy to pomyłka.
    2. Znam niestety kilka Tosa Inu, jakoś żadne nie musi być trzymane na uwięzi, w zamknięciu. Osoba, która pisze że ze swoimi nie wychodzi poza ogordzenie - gratuluję wiedzy nt. zachowań psa i socjalizacji.
    3. Na wystawach wilokrotnie stałem obok Tosa, moje dzieci się z nimi bawiły, tak jak w domu z filami. I nic.
    4.shago - duzo dogów trafiło ostatnio w niepowołane ręce - byłem świadkiem, jak dziecko, które przed chwila bawiło się w wyciąganie fafli mojej suce (przydalo się to potem na ringu) zostało zaatakowane przez 2 dogi I gdyby nie refleks ojca tych maluchów, mielibyśmy piekne pogryzionko Białystok AD 2004
    Problem leży w człowieku, nie w psie
    Pozdrawiam
    Paweł Adamski

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzyraf
    4.shago - duzo dogów trafiło ostatnio w niepowołane ręce - byłem świadkiem, jak dziecko, które przed chwila bawiło się w wyciąganie fafli mojej suce (przydalo się to potem na ringu) zostało zaatakowane przez 2 dogi I gdyby nie refleks ojca tych maluchów, mielibyśmy piekne pogryzionko Białystok AD 2004
    Problem leży w człowieku, nie w psie
    Pozdrawiam
    Paweł Adamski
    słusznie, niestety wielu tego nie wie a jeszcze większa ilośc nie chce tego zrozumiec. baba zamówiła psa, potem jej sie odmieniło i teraz korzystając z forum dogryza sprzedawcy oczerniając przy okazji rasę. ale takie ludzie som, jakby to pawlak powiedział.
    gg: 27962

  10. #30

    Domyślnie

    Witam

    Jak bardzo się ciesze, że coś drgneło w sprawie Tos W końcu pojawili się właściciele Tos, którzy postanowili zawalczyć o dobre imie dla Tosy. Wiem, że co niektórzy zauważyli ten wątek na forum molosa i ...mile ich witam na forum muratora. Carolka nie denerwuj się tylko bierz sie do roboty i podziel sie swoimi doświadczeniami. NIech tutejsi forumowicze dowiedzą się czegoś ciekawego o Tosach. Toshi ciebie to też dotyczy.

    POzdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Hehehe, moze w ogóle uda sie zmienić obraz piesków wiekszych niż jamnik, ze "strasznymi mordami"??
    pozdrawiam
    Paweł Adamski

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał shago
    Cytat Napisał rzyraf
    4.shago - duzo dogów trafiło ostatnio w niepowołane ręce - byłem świadkiem, jak dziecko, które przed chwila bawiło się w wyciąganie fafli mojej suce (przydalo się to potem na ringu) zostało zaatakowane przez 2 dogi I gdyby nie refleks ojca tych maluchów, mielibyśmy piekne pogryzionko Białystok AD 2004
    Problem leży w człowieku, nie w psie
    Pozdrawiam
    Paweł Adamski
    słusznie, niestety wielu tego nie wie a jeszcze większa ilośc nie chce tego zrozumiec. baba zamówiła psa, potem jej sie odmieniło i teraz korzystając z forum dogryza sprzedawcy oczerniając przy okazji rasę. ale takie ludzie som, jakby to pawlak powiedział.
    Słuchaj CHŁOPIE, po pierwsze nie jestem dla Ciebie baba, po drugie wyrazam swoje zdanie na temat rasy która sie duzo interesowałam jakbys nie iwedział to jest forum na którym sie wymienia poglady.Swoja droga jestescie z p.Janusem do siebie podobni.Obydwaj jestescie Chamami

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Re: TOSA INU

    Cytat Napisał shago
    Cytat Napisał gosia@
    Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszlo, mam teraz w domu, cudna dozyce niemiecka URke-Burke
    szkoda że koleżanka nie chodzi na wystawy. w kwietniu 2005 roku w katowicach nawet azjaci byli mniej agresywni w stosunku do siebie od dogów niemieckich. moim zdaniem animozje osoboste do janusa są przyczyna twoich opinii a rasie a nie to że znasz tą rasę. i tyle. osobiście uważam że akurat janus zbyt wielu bzdur o tasach nie napisał. trzeba tylko umiec czytac i weryfikowac informację w literaturze. racja co do janusa jest taka że zbyt kupiecko podchodzi do rzeczy ale tylko taki zarzut można mu postawić.
    Kolezanki chodzi na wystawy.Nie bardzo rozumiem, co to znaczy kupiecko podchodzi do sprawy Mozesz wytłumaczyc?

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał toshi
    Hmm..szkoda ze ludzie kotrzy nigdy nie mieli Tos tak sie wlasnie wyrazaja. Niestety jak widac plotka-plotkae pogania, a to ze ktos kupil psa ktory jest podobny do Tosy i jeszcze nie umial go wlasciwie wychiowac - coz...moze to zle geny (nieastety zdarzaja sie u psow z niewadomym pochodzeniem, bo tam selekcji jest brak), a moze po prostu rak konsekwencji i zle pojecie wychowania u psow.

    Co do zaliczki - ne wiem czy sobie ktos zdaje sprawe ale zaliczka wlasnie na tym polega. Ktos sie decyduje-placi...a jak sie wycofa pieniadze przepadaja. Niestety ktos chyba nie rozumie zasady jej funkcjonowania. A swoja droga, za glupote sie placi - trzeba sie bylo wczesniej dowiedziec wszytskiego o rasie, a jak latwo zauwazyc doszla owa osoba do samych bzdur i plotek - czyli wysilic sie nie wysilila - niestety. Gdyby tak bylo doszla by do prawdy, podzwonila do hodowcow, wybralo sie na wystawy lub nawiazalo kontakt z innymi posiadaczami Tos. ja ich znam przynajmniej kilkunastu. Jak zawsze w kazdej rasie zdarzy sie ewenement lub "czarna owca", ale jak mozna sie wypowadac tak krytycznie na podstawie 1 psa z danej rasy - choc i to pozostaje pod znakiem zapytania!!!
    Jezeli na Tosach znasz sie tak dobrze jak na umowie kupna sprzedazy i definicji zaliczki, to tylko pogratulowac Małe streszczenie dla Ciebie, przepada ZADATEK, nie zaliczka, zaliczka w momencie wycofania sie kupujacego musi byc zwrócona, to jest zasadnicza róznica miedzy zadatekiem a zaliczka.Wysili sie najpierw troche, poczytaj zanim napiszesz totalna bzdure.

    Po drugie, jak potzre na zwolenników Tos, którzy sie odezwali w tym watku, to ich agresja jest chyba wprost proporcjonalna do agresji ich psow.No, cóz jaki pan, taki kram

  15. #35

    Domyślnie

    W zasadzie nie powinienem tego Gosiu pisać, moja żonka na pewno się wkurzy, bo uważa że takie posty należy miec w ...... ale musze Ci pogratulować dogłebnej analizy mojej osoby. prosze wskaż cytaty wykazujące wyjątkową moją agresywność. (szczepienie na wscieklizne mam)
    Jestem zwolennikiem tos, amstaffów, fila, dogo canario itp, itp. Są to psy wspaniałe, wierne, doskonałe dla rodziny. Niestety, tragedią w Polsce jest to, że trafiają, nieważne, czy to jamnik, ON czy fila w ręce osób, które co najwyżej moga hodować rybki i to tez te prostsze I te psy kształtują całokształt obrazu psów. Z różnicą, ze na jamnika czy popularnego ON nikt nie powie morderca, bo jest od lat i jakoś FAKT o tym nie pisał.

    Gosiu, czy nazwiesz to zaliczką czy zadatkiem, w języku potocznym znaczy to to samo i jako takie jest rozumiane. Płacisz, nie odbierasz - tracisz. A pamiętaj, ze na sali sądowej kontekst też jest uwzględniany

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzyraf
    Gosiu, czy nazwiesz to zaliczką czy zadatkiem, w języku potocznym znaczy to to samo i jako takie jest rozumiane. Płacisz, nie odbierasz - tracisz. A pamiętaj, ze na sali sądowej kontekst też jest uwzględniany
    Myśle, ze czas zakonczyc dyskusje, tym bardziej ze jestem prawnikiem z wykształcenia

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał toshi
    Jak dla mnie ta Pani treserka, lub ta Pani sędzina to zadne specjalistki jak sobie ze zwykla ( a jednak ) rasa poradzic nie moze. Sorry - ale to kiepski specjalista. Rozumiem ze Pani od szkolenia przyjmuje tylko jaminiki i mopsyi latlerki
    A, jak dla mnie Twoja opinia nie jest wiarygodna.Dlaczego n ie pochwaliłas sie, ze własnie od Pana J, zreszta tutaj własnie opisywanego masz psa Mam dziwne wrazenie, ze własnie przez Niego zostałas nakrecona, no ale to tylko moje prywatne zdanie.Mozna dyskutowac, przedstawiac argumenty, a nie obrazac osoby które od 24 lat szkola psy i to z bardzo dobrymi wynikami.Podaje jeszcze raz linka, p Agata bardzo chetnie porozmawia z osobami zainteresowanymi Tosa Inu i udzieli BEZSTRONNIE informacji odnosnie rasy http://www.hauward.pl/

  18. #38

    Domyślnie

    Gosia
    jesteś prawnikiem....coż w każdej rodzinie może się zdarzyć..
    A tak serio ty jestes prawnikiem a ja praktykiem, gdziekolwiek coś biore w naszym kraju i płace potem, to daję zaliczkę i tak się to tradycyjnie nazywa i co więcej, wg prawnika który pisał umowę na budowę jednego z naszych domów tak to wlasnie wygląda.I każdy rozumie, że jak nie wexmie towaru, to zaliczka, czy jak chcesz zadatek, przepada. A wątpię by człowiek z 40 letnią praktyką, dla naprawdę duzej firmy, robil podstawowe błędy. WIęc gdy zamawiasz szafę, ktoś Ci szafę zrobi a ty jej nie odbierzesz, to mimo, że zapłaciłas "zaliczkę" jesteś do tylu. I idż z tym do sądu. tak się głupio składa, ze miałem fajny kurs w CU na ten temat
    Akurat praktyka zatrzymania zaliczki jest powszechna u hodowcy. Jak sobie to wyobrażasz?? Zamawiasz szczenią np. w 4 tygodniu. OK, czyli ja jako hodowca mam je sprzedane. Teraz ktoś dzwoni, ja mówię - nie już sprzedałem. I potem rezygnujesz?? Dlaczego tylko jedna strona tego układu ma być pokrzywdzona?? Niestety za swoją nieodpowiedzialność musi klient odpowiadać, a czy to zaliczka czy zadatek.....Pozwij mnie, tyle możesz usłyszeć. A w ciszy pokoju zastanów się, kto jest fair.

    Tak swoją drogą, ciekawe ile czasu wybierasz samochód??

    My z żoną tej pani treserce serdecznie gratulujemy, bo my, mimo, że mamy file jakieś 3 lata, to możemy żyć z nimi spokojnie na osiedlu i bez większego bólu chodzić na spacery. Kiedy nie mozesz wyjść z psem na spacer to wynik twojego szkolenia jest =0.
    Moja suka była niezsocjalizowana do tego stopnia (7 miesięcy), że wyjśc na spacer nie mogłem. Teraz mogę bez kagańca jeździć autobusem (oczywiście, gdyby zmienili przepisy). Bez większego wysiłku osiągnąłem podstawy szkolenia, teraz klikierem zaczynam więcej. I musze przyznac, że fila jest moim pierwszym psem.
    Pozdrawiam
    Pawel Adamski

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzyraf

    My z żoną tej pani treserce serdecznie gratulujemy, bo my, mimo, że mamy file jakieś 3 lata, to możemy żyć z nimi spokojnie na osiedlu i bez większego bólu chodzić na spacery. Kiedy nie mozesz wyjść z psem na spacer to wynik twojego szkolenia jest =0.
    Pawel Adamski
    Przeczytaj uwaznie co napisałam, Pani która szkoli psy, to zupelnie inna osoba niz ta, która ze swoimi Tosami nie wychodzi na spacery.Bez złosliwosci, dobra rada, zapamietaj sobie, ze przepada zadatek nie zaliczka!

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@
    Słuchaj CHŁOPIE, po pierwsze nie jestem dla Ciebie baba, po drugie wyrazam swoje zdanie na temat rasy która sie duzo interesowałam jakbys nie iwedział to jest forum na którym sie wymienia poglady.Swoja droga jestescie z p.Janusem do siebie podobni.Obydwaj jestescie Chamami
    skad ta agresja Babo? a swoja droga mialem racje co do osobistych animozji . sluchajk on hoduje rowniez bassety. slyszalem ze to sa wielcy mordercy. mowila mi to jedna kynoloszka. naszczescie ja mam amsta i on nie jest taki morderca jak basset.
    gg: 27962

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony