dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Przymocowanie do sufitu

    Witam, potrzebuje zamontować dwa głośniki (ok 2kg) w suficie - nie z płyty GK, normalny sufit zatynkowany. Pytanie czym to najlepiej zakotwiczyć aby nikomu na łeb nie spadło? Na allegro są przeróżne kołki, kotwy, wkręty jakieś śruby tulejowe, nie mam pojecia co sie najlepiej sprawdzi

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Te głośniki to będą na jakiś wieszakach czy po prostu mocowane przez ścianki?
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam zadnych wieszaków, tylko taki "stojak" a w nim dwa otwory na śruby
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reflekt-black-back-angled-across-1300x1300x72.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	31,7 KB
ID:	467596

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli to sufit "betonowy" to spokojnie wystarczą kołki rozporowe 6x30 i do tego wkręty 4x40.
    Przy takim mocowaniu jest ryzyko ze jak ktoś uderzy przypadkiem w głośnik to wkręty wysuną się z wieszaków, ja bym jeszcze dodatkowo wykombinował jakieś zabezpieczenie - jakąś tuleję/zatyczkę, która unieruchomi wkręt i nie pozwoli mu się wysunąć.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilku2243 Zobacz post
    Witam, potrzebuje zamontować dwa głośniki (ok 2kg) w suficie - nie z płyty GK, normalny sufit zatynkowany. Pytanie czym to najlepiej zakotwiczyć aby nikomu na łeb nie spadło? Na allegro są przeróżne kołki, kotwy, wkręty jakieś śruby tulejowe, nie mam pojecia co sie najlepiej sprawdzi
    ATMOS? zrób od razu 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony