dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wilgotność a ograniczenie wywiewu i nawiewu

    Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku,

    Uczę się ustawiać moje urządzenie - Clear Vent HD3HRCP. Mam wątpliwości do fabrycznych ustawień dotyczących ogranicznika pracy pomp w przypadku gdy wilgotność spadnie poniżej wartości granicznej,

    Producent sugeruje aby wentylatory pompowały o 60m3 mniej (zarówno wywiewy i nawiewy) w przypadku gdy wilgotność spadnie ponizej zadanej przez użytkownika wartości minus histereza. Ja mam ustawiony poziom wilgotności na 50% - histereza 10% = 40%).

    Jednak, mój projekt zakłada filtrację 290m3 na najwyższym biegu, 190 na biegu 2 oraz 90 na biegu 1. W nocy i w dni powszednie (do 16) działamy na biegu 1. Po południu na 2 . Trzeci bieg włącza się 1 x dziennie lub jak potrzebujemy.

    Czyli gdy wilgotność mamy poniżej 40% to w praktyce przez większość dnia mamy tylko 30m3 czyli 10% mocy z projektu.

    Sądzę, że te ustawienia powinny być procentowe a nie wartościowe.

    Czy macie podobne konfiguracje na swoich urządzeniach. Jak sobie z tym radzicie?

    Dodam jeszcze, że przy obecnych temperaturach utrzymuje się w domu wilgotność w okolicach 39-43%.

    Z góry dzięki za komentarze.

    Łukasz

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć, odświeżam temat. Czy nikt nie ma automatycznych ustawień przy różnicach wilgotności?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony