dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 81
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Mnie tez guatambu uwiodlo.Juz je prawie kupowalam, kiedy okazalo sie, ze jest bardzo wrazliwe na zmiany wilgoci - a ja je nawet u siebie w kuchni widzialam. Poza tym wprowadzam sie do nowo zbudowanego mieszkanka, wiec z tego wzgledu guatambu odpadlo. Twarde jest rzeczywiscie, kolor sliczny, jasne, a z wrazliwoscia na zmiany wilgotnosci mozna podobno sobie poradzic - wystarczy kupic specjalna mate, sprzedaja ja od razu w sklepie - "tylko" 25 zl za metr + koszt dodatkowego kleju. Wychodzi jednak strasznie drogo, no i obawa pozostaje. I zrezygnowalam z guatambu.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Czereśnia wcale nie jest taka miękka, choć nie tak twarda jak dąb. Wygląda bardzo ładnie, ale to kwestia gustu. Dla zainteresowanych polecam stronę http://www.parkiet.pl

  3. #23

    Domyślnie

    aha i gwoli wyjaśnienia (właściwie sprostowania) - powinno się mówić (albo jak kto woli pisać) DREWNO a nie DRZEWO
    to spora róznica
    snow

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Jakie zalety ma parkiet olejowany i woskowany w porównaniu z lakierowanym. Jeśli ktoś ma w ten sposób zakonserwowany parkiet, proszę też o informację, czym konkretnie i w jaki sposób nanosi się poszczególne warstwy, oraz w jakiej kolejności. Czy można to zrobić we własnym zakresie? Gdzie kupuje się substancje, którymi pokrywa się parkiet. W moim przypadku chodzi o parkiet dębowy.

  5. #25

    Domyślnie

    On 2003-01-15 09:57, Snowdwarf wrote:
    (włąściwie sprostowaia) -

    Poprawiając innego sprawdźmy czy sami mamy wszystko dobrze i zrozumiale napisane.

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Jak dla mnie to nie jest wielka różnica Snow.Ostatecznie używamy nazw drzew-dąb,jesion,czereśnia itd.Nikt nie będzie kładł drzewa z ogrodu jako podłogi.Wiadomo,że chodzi o drewno jako surowiec,ale pochodzący od konkretnego drzewa.I ponieważ pytamy o to, z jakiego drzewa pochodzi dane drewno stąd to uproszczenie.Skoro rozumiemy o co chodzi, to widocznie to określenie nam wystarcza do porozumienia się.

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    To byłam ja wylogowana.

  8. #28

    Domyślnie

    opal - chyba jest różnica
    nie kładziesz na podłodze drzewa (drzewo to nazwa rośliny całej - pień, korzenie, korona)
    tylko kładziesz drewno (materiał z którego drzewo jest zbudowane)
    ale oczywiście będziesz mówić (pisać) jak zechcesz
    snow

    snow
    PS> przepraszam wyrażenia typu "włąściwe sprostowaia" się nie powtórzą (myślę)


  9. #29

    Domyślnie

    Ja chyba zdecyduję sie w salonie na egzotyczny parkiet z drewna kempas (lekko pomarańczowy). Jest piękny i chociaż miałabym mieszkać przez jakiś czas w salonie mając tylko podłogę to będzie to. Z polskich drzew od biedy mogła by być wiśnia ale niestety jest miękka.
    Co do reszty jeszcze nie wiem ale drewno bardziej do mnie przemawia niż np. panele.

  10. #30

    Domyślnie

    Ja chyba zdecyduję sie w salonie na egzotyczny parkiet z drewna kempas (lekko pomarańczowy). Jest piękny i chociaż miałabym mieszkać przez jakiś czas w salonie mając tylko podłogę to będzie to. Z polskich drzew od biedy mogła by być wiśnia ale niestety jest miękka.
    Co do reszty jeszcze nie wiem ale drewno bardziej do mnie przemawia niż np. panele.

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    Kempas wygląda extra, ale baaaardzo rozszerza się pod wpływem wilgoci, więc trzeba robic dużą dylatację przy ścianach. Trudno go przykleić do posadzki, ale wszystko jest do zrobienia.

  12. #32

    Domyślnie

    Ja zakochałem się w egzotycznym Merbau (www.balticfloor.pl), cena koszmarna ale jest dostępny także parkiet techniczny więc myślę czy nie wybrać takiego rozwiązania.

  13. #33

    Domyślnie

    Ioniu!!! Adres podany przez Ciebie niestety nie działa może podasz dobry???

  14. #34

    Domyślnie

    Właśnie, adres poprosimy

    A co to takiego "parkiet techniczny" ?


  15. #35

    Domyślnie

    Mam w mieszkaniu starą (ale dwa lata temu odnowioną, tzn. wycyklinowaną i polakierowaną na nowo) podłogę z desek modrzewiowych. Jest PIĘKNA, chociaż już trochę przez korniki nadjedzona (cóż, ma kilkadziesiąt lat...). Modrzew ma fantastyczny kolor, trochę czerwonawy, polecam wielbicielom ciemniejszych odcieni drewna.
    Bardzo jasna i to jenolicie (ale średnio twarda) jest brzoza, jesion już nie tak - jesion jest dość mocno "łaciaty", są na tym drewnie jaśniejsze i ciemniejsze pasma, co widać tym bardziej im większe klepki (mnie najbardziej podoba się mozaika jesionowa).


  16. #36

    Domyślnie

    Magmi, jesion może być mniej łaciaty - jest to tzw. jesion biały (przebierany). Mam podłogę w salonie z takiego jesionu (63 cm x 9 cm) układany w kwadraty 63 x 63. Po pierwszym lakierowaniu wygląda cudnie! W moim pokoju jest mozaika jesionowa - bardziej łaciata, ale to nadaje uroku tym sześcianom. W sypialni jest też jesion, ale klepki standardowej wielkości ułożone w potrójną jodełkę. Muszę powiedzieć, że niby wszystko jesion, ale każda podłoga jest inna. Najważniejsze, że tonacja domu jest utrzymana w prawie jednolitej kolorystyce.

  17. #37

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Dossieu , bardzo wytrzymała podłoga

  19. #39

    Domyślnie

    Na parkiet najlepsze to twarde drewno, z popularnych buk lub dab. Buk jest jasniejszy. I nie mozna zapomniec o pokryciu Caponem jako pierwszej warstwy : nie bedzie ciemnial po polakierowaniu lakierem poliretanowym bo taki chyba najtwardszy i najtrwalszy,

  20. #40

    Domyślnie

    Gajka wczoraj miałam czas by trochę "pograsować" po internecie i znalazłam jeszcze ciekawą stronę np. http://www.parkiety.biz.pl. (firma krakowska) Jakby chciało Ci się szukać to po wpisaniu w wyszukiwarkę np. w onecie - parkiet- daje naprawdę dużo stron różnych firm z drewnem polskim, egzotycznym i panelami różnej maści.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony