dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 121 z 627
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.420 z 12535
  1. #2401
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Slash
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam. Akurat w tym zakątku jestem nowy, ale problemy, z którymi się borykam nowe nie są.
    Ostatnimi czasy staram się znależć jakiś gotowy projekt, który po ew.niewielkich adaptacjach mógłby zostać wcielony w życie. W tej chwili najbliższe moim wyobrażeniom są:

    z Archonu:


    Pod fikusem
    W gladiolach
    Pod jemiołą 2(P)
    W nenufarach 3
    W tamaryszkach 3
    W tuberozach


    z Domowych Klimatów:


    Atrium
    Cztery kąty II
    Fiord
    Klasyk 3
    Klif
    Przystań II
    Saga


    Poza oczywistymi wymaganiami od "mojego" projektu oczekuję częściowego podpiwniczenia, 2-stanowiskowego garażu, komórki techniczno-rowerowo-kosiarkowej, w miarę prostej, ale niezbyt nudnej konstrukcji dachu ...
    Powiem wprost - praktyczne uwagi n/t w/w projektów (plusy, wady, Wasze przeróbki itp) będą b.mile widziane, nieoceniona byłaby również możliwość obejrzenia realizacji (na dowolnym etapie) każdego z tych projektów.
    Pozdrawiam, Slash

  2. #2402
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Według mnie, najpiękniejsze projekty są tutaj:

    http://www.polskadrewniana.pl/

    Pierwsze z brzegu:









  3. #2403
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał darpil
    Niezwykły to on był kiedyś, teraz sam juz nie wiem, ale nadal mi sie podoba.
    Dzięki za radę, powieszę.

    Nefer, co Ty o nim sądzisz?

    D
    Uważam, że to piekny i odważny projekt. Bryła - super - powietrze, przestrzeń i światło. Ja miałam inne potrzeby, ale jeśli ten dom w swojej funkcjonalności wyczerpuje to czego szukasz - dla mnie bomba. Jest bardzo efektowny. Juz widzę jak jest oświetlony z zewnątrz i w ogrodzie... Naprawdę bardzo mi się podoba.
    Wszystkiego dobrego w budowaniu - śledzę dziennik, nie myśl sobie darpil
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #2404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    a wracając do tematu.

    Projektu szukałam ponad rok. Działka "w rodzinie" od lat i od lat "przeznaczona na nasz dom". Darowanemu koniowi itd..
    Do 2005 mogliśmy pomarzyć o domu z powodu permanentnej "bidy" ale powoli stawaliśmy na nogi po wieloletnim wynajmowaniu mieszkań.

    Jak wszyscy - kupowałam katalogi, setki katalogów,tysiące katalogów które przekazałam pewnemu miłemu człowiekowi Mam nadzieję, że cos znajdzie dla siebie Wolałam je oddać niż 550- ty raz je przeglądać.

    Co kilka dni robiłam sobie "wieczór z projektami". Szukałam, zmieniałam założenia...
    Mąż nie mógł juz tego słuchac - chciał mieć dom, ale chyba bardziej dwupoziomowe mieszkanie....ale nie mamy wyboru.

    W końcu kartka papieru, długopis. I spisałam czego oczekuję od mojego domu. Po obejrzeniu tony katalogów wiedziałam czego chcę:
    - parterowy z poddaszem
    - konkretne wielkości pokoi ( żadnych 8 metrów)

    - oddzielnie mieszkanie na parterze składające się z 2 pokoi, kuchni i łazienki.

    - garaż dwustanowiskowy
    - pozostała część parteru to salon, kuchnia i łazienka gościnna
    - otwarty salon ( widoczne schody i antresola)
    - opcjonalnie: garderoba, pom. gosp., miejsce na saunę, dodatkowy pokój ( być może dla kogoś do opieki dla teściów i brata mojego męża)
    - bez piwnicy ( wysoko woda)
    - dach nieskomplkowany
    - może oddzielne wejście ale niekoniecznie
    - bryła prosta z garażem wewnątrz

    warunki - działka:

    Działka - trapez, szerokość wjazdu 17 metrów

    Za wiele to takich projektów nie znalazłam

    Pierwszym hitem był Archonu Dom w Hiacyntach. Bardzo fajny, niewiele zmian, tylko jakoś tak............ nie bardzo wyobrażałam go sobie na działce. Wydawał mi się za duży, zbyt monumentalny....pięknie pasował do 1 ha działki a nie do moich 11 arów...

    Jak juz obejrzałam wszystkie na świecie projekty domów wielopokoleniowych wiedziałam o co chodzi w tym bałaganie i wiedziałam jakie mam potrzeby.

    I znów kartka, ołowek i jazda.

    Wiedziałam, że przy tych założeniach mogę zapomnieć o domu poniżej 200 metrów - przykre, ale prawdziwe.

    Zaczęłam rysować dom - miał być kwadratem. Po lewj stronie od wejścia miała być część teściów. Po prawej nasza. Parter nawet mi ładnie wyszedł I komunikacja się zmieściła i wszystko na miejscu.... ale zabrakło wyobraźni na poddasze. No nijak nie szło.
    I wtedy mnie olśniło - "przestań się kobieto szarpać - to się studiuje! - odpuść ".
    I tak nastały Święta Bożego Narodzenia. Wigilia - jak zwykle u mnie - wąskie grono : nas 4 + teściowie i brat męża. NIby nic. Ale dodajcie do tego "salon" może 14 metrów,choinkę.............Teść po zawale mózgu - widzę jak się katuje przy tej ławie z niesprawną prawą ręką...
    Goście wyszli. Nastąpiła moja ulubiona chwila. Cisza, tylko ja, mąż i dzieci, tort makowy, choinka - cudownie Na stole plik nowych, nieprzejrzanych katalogów i czasopism. Na wierzchu Murator.

    Coś mnie naszło - odpaliłam laptopa. Mąż popatrzył na mnie co najmniej dziwnie - laptop w Wigilię ? I tak mi zostało przez najbliższe 2 tygodnie - do rana
    Zajrzałam na stronę. Znalazłam Forum i temat "Z jakiej pracowni projekt gotowy". Spisałam wszystkie strony wymienione przez forumowiczów. Jedną z nich był Archtim.I zaczęłam sprawdzać stronę po stronie. I tam właśnie, właśnie tego wieczora znalazłam MÓJ projekt. Idealny, genialny, właśnie ten, który narysowałam 27 grudnia kupiłam.

    Oczywiście potem nastąpiło kilka zmian jak zwykle. Ale taka to była historia.

    Chcę żeby mój teść jak najszybciej usiadł wygodnie, przy normalnym stole i mógł zjeść Wigilię jak człowiek. Mam nadzieję, że zdążę ...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #2405
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Joker_28

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Jak wszyscy - kupowałam katalogi, setki katalogów,tysiące katalogów które przekazałam pewnemu miłemu człowiekowi Mam nadzieję, że cos znajdzie dla siebie Wolałam je oddać niż 550- ty raz je przeglądać.
    Aż mnie czknęło

    Katalogi, także te od Ciebie znów wkrótce będą wertowane. Po prawie rocznym antrakcie zaczynamy zabawę od nowa!
    W zeszłym roku nie wybraliśmy projektu, temat zawisł w próżni
    Teraz już czas wybrać !

    Za rok, mam nadzieję, znajdę kogoś komu się przyda dwa tysiące katalogów

  6. #2406

    Domyślnie WYBIERAMY PROJEKT...POMóżCIE.

    SZUKAMY FAJNEGO PROJEKTU DOMU PARTEROWEGO LUB Z PODDASZEM UżYTKOWYM,MOżE POMOżECIE COś WYBRAć,JAKIEś RADY I UWAGI MILE WIDZIANE.
    Kasia i Paweł

  7. #2407

    Domyślnie

    Napiszcie dokładnie czego szukacie.
    Fajnych projektów domów parterowych lub z poddaszem jest tysiące.

    Jak duzy, ile pokoi z piwnicą czy bez, jaki dach itd itd

  8. #2408

    Domyślnie

    Jak wiecie czego chcecie to zagladacie po kolei na strony z projektami,wpisujecie w wyszukiwarce to co was interesuje........
    tylko wybierac.Kazdemu podoba sie co innego i dla kazdego co innego jest interesujace.To wy bedziecie tam mieszkac,wiec.......
    A potem ewentualnie forumowicze moga ocenic,doradzic co do ewentualnych zmian w projekcie itd.
    Powodzenia

    PS.Miejcie oczywiscie na uwadze przy wyborze projektu rowniez WZ.

  9. #2409
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Moja rada: szukać, szukać i jeszcze raz szukać. Znakomita większość inwestorów z forum nie przebija się przez zaporę Wielkiej Trójcy: Muratora, Aripelagu i Archonu. Inne pracownie wbrew pozorom też mają ciekawe oferty.
    Szukanie projektu dobrze rozłożyć na kilka podejść, a czas "pomiędzy" wykorzystać na trzeźwią ocenę wybranych faworytów. Ja sama na wiosnę o mały włos nie kupiłam projektu, na który dziś nie mogłabym spojrzeć.
    Szukając projektu zwracałam uwagę na: liczbę pomieszczeń; rozkład pomieszczeń względem stron świata; mało przeróbek przy adaptacji; kuchnia, łazienka, pom. gospodarcze blisko siebie. Mając dokładnie sprecyzowane kryteria łatwiej przeglądać setki projektów.
    marta

  10. #2410

    Domyślnie

    ja to bym jeżeli macie działkę już zakupioną lub upatrzoną najpierw przeanalizowała warunki zabudowy...czasami są bardzo szczegółowe , u nas to oprócz kąta nachylenia dachy , jego charakteru,długość elewacji, wejścia i wjazdy od konkretnych stron...to po dodaniu wpływu stron świata na projekt i wyglądu-wielkości naszego ogrodu rekreacyjnego....baaaaardzo zawęziło poszukiwania....jeżeli trudno Wam zanalizować war.zab. i mieć własne wnioski...skontaktujcie się z architektem...i tak ktoś musi zrobić adaptację....skonsultujcie każdy wybór a to Wam wiele rozświetli....

  11. #2411

    Domyślnie

    Kupuję samochód, pomocy, jaki wybrać ?????


  12. #2412

    Domyślnie

    To jest bardzo fajny projekt
    776 metrów powierzchni użtkowej, basen... piwnica na ziemniaki...no bajka
    Polecam
    oto parter


    tutaj poddasze

    a to link do całego projektu
    Chryzolicik
    http://www.villanette.pl/chryzolit2.htm

    Brac i budowac
    Pozdrawiam
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  13. #2413

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nasz Domek
    ja to bym jeżeli macie działkę już zakupioną lub upatrzoną najpierw przeanalizowała warunki zabudowy...czasami są bardzo szczegółowe , u nas to oprócz kąta nachylenia dachy , jego charakteru,długość elewacji, wejścia i wjazdy od konkretnych stron...to po dodaniu wpływu stron świata na projekt i wyglądu-wielkości naszego ogrodu rekreacyjnego....baaaaardzo zawęziło poszukiwania....jeżeli trudno Wam zanalizować war.zab. i mieć własne wnioski...skontaktujcie się z architektem...i tak ktoś musi zrobić adaptację....skonsultujcie każdy wybór a to Wam wiele rozświetli....
    Pod taki dom jak Chryzolit nie potrzebne są żadne warunki zabudowy... jestem tego pewien!!!!
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  14. #2414

    Domyślnie

    Cytat Napisał stastny
    To jest bardzo fajny projekt
    776 metrów powierzchni użtkowej, basen... piwnica na ziemniaki...no bajka
    Polecam
    oto parter


    tutaj poddasze

    a to link do całego projektu
    Chryzolicik
    http://www.villanette.pl/chryzolit2.htm

    Brac i budowac
    Pozdrawiam
    a tak na serio, to pewnie każdy powstrzymuje się na siłę, żeby nie zaproponować własnego projektu, bo dla każdego najfajniejszy jest własny.
    Miłego szukania
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  15. #2415

  16. #2416

    Domyślnie poszukujemy projektu malego domku

    poszukujemy z mezem malego i prostego w budowie domku.
    powinien miec wymiary nie wieksze jak 9x9,na parteze salon,kuchnia,wc no i pomieszczenie gospodarcze gdzie chcemy wstawic piec co,zas na poddaszu trzy sypialnie i lazienke.dach dwu spadowy wykluczajac lukerny.przegladalismy duzo projektow karzdy ma jakas wade wkoncu znalezlismy ale ze sypialni wychodza schody na parter.
    pomuzcie moze macie jakies projekty odpowiadajace mojemu opisowi bo juz niewiem gdzie szukac,a na indywidualny nas niestac

  17. #2417

  18. #2418

    Domyślnie

    coś drgnęło.wszystkim za rady serdecznie dziękujemy.Raczej wiemy jaki chcemy mieć dom,niezbyt duży -do 150 m2,może być z poddaszem lub parterówka.Pracownie które są na topie przejrzelismy do podszewki....owszem mają ciekawe propozycje...ale szukamy dalej.Podobają nam sie domy z pracowni BAUHERR....może je znacie.Mają ładne parterówki,ale są to domy rozłorzyste,szkoda troche działki (30x30).
    Kasia i Paweł

  19. #2419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia i Paweł
    coś drgnęło.wszystkim za rady serdecznie dziękujemy.Raczej wiemy jaki chcemy mieć dom,niezbyt duży -do 150 m2,może być z poddaszem lub parterówka.Pracownie które są na topie przejrzelismy do podszewki....owszem mają ciekawe propozycje...ale szukamy dalej.Podobają nam sie domy z pracowni BAUHERR....może je znacie.Mają ładne parterówki,ale są to domy rozłorzyste,szkoda troche działki (30x30).
    Parterówki na ogół są rozłożyste Gdzieś to się wszystko musi zmieścić
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  20. #2420

    Domyślnie

    obydwa sa ladne,ale pierwszy ma wyjscie z salonu z boku domu a my musimy miec z tylu a w drugim to za malo sypialn na parterze ale dzieki za odpowiedz

Strona 121 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony