dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 504 z 627
Pokaż wyniki od 10.061 do 10.080 z 12535
  1. #10061
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Dziękuję za opinię. Jeszcze pomyślałem nad trochę inną zmianą. To znaczy wydłużyć dom nie o 1m, tylko o 2m od frontu, tak, żeby podstał delikatny podcień przed wejściem. Co to tym myślisz:
    Załącznik 345523
    Wtedy salon będzie miał ok. 29 mkw (4 x 7,2) - nie powinno być wrażenia tunelu, bo optycznie będzie po poszerzał korytarz... tak mi się przynajmniej wydaje.
    W kwestii powiększenia garażu - wolelibyśmy go wydłużyć, niż poszerzyć. Wiadomo, że poszerzenie łatwiejsze, ale zależy nam na jak najwęższej elewacji frontowej. Ja Ci się wydaje, czy wydłużenie garażu, a co za tym idzie zmiany w konstrukcji dachu to skoplikowana rzecz, warto się w to bawić, czy jednak zostać przy poszerzeniu?
    Pozdrawiam.
    Podcień nad wejsciem to bardzo pożyteczna rzecz, bo nie kapie na głowę, gdy czeka się na otwarcie drzwi.
    Ja bym garaż zostawiła tak jak jest obecnie - wydłużony tylko w bok. 5,8 x 6,75 m to dobre wymiary dla dwóch samochodów.

    Przemyślenia na temat wydłużania.
    Nie wiem, jak dużą masz działkę, ale pamiętaj o odległościach domu od jej granic. I pomimo, że ścianę z oknami można ustawić już 4 m od granicy, to moim zdaniem jest to zbyt mało dla pomieszczeń typu salon i jadalna, gdzie zwykle robi się duże przeszklenia. Tam potrzeba "oddechu" i min. 8-10m.

    A jak wygląda poddasze po rozciągnięciu domu?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 02-02-2016 o 11:21
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #10062
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sar.Adamus Zobacz post
    czemu uwazasz ze wiatrołap jest niefunkcjonalny?
    Gdyby drzwi wejściowe otwierały się na zewnątrz, a te do mieszkania w kierunku holu, to wiatrołap byłby bardziej funkcjonalny.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #10063
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jesteś pewny, że przy tylu zmianach (w tym konstrukcyjnych) opłaca ci się kupować gotowca?
    Szczerze to nie wiem.
    Architekt lokalny stwierdził, że powiększenie budynku polegające na wydłużeniu kalenicy i dodaniu jednej, dwóch krokwi to prosta zmiana. Pewnie gorzej byłoby gdybym chciał zwiększać budynek w przeciwnym kierunku ("prostopadle do kalenicy"). Wycena architekta wygląda tak - zakup projektu+adaptacja w takim zakresie jak opisałem+ szambo+ zagospodarowanie działki to 5545 zł. Narysowanie projektu indywidualnego na podstawie Domy przy Cyprysowej 4 bez projektów branżowych (niewymaganych do uzyskania PnB)+ szambo+zagospodarowanie działki - 5500 zł.
    Z projektów branżowych do c.o. i tak nie będę korzystał bo chcemy podłogówkę, instalacja elektryczna też będzie robiona na podstawie własnego projektu...
    Różnica w koszcie projektów będzie niewielka (~2k).

  4. #10064
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Przemyślenia na temat wydłużania.
    Nie wiem, jak dużą masz działkę, ale pamiętaj o odległościach domu od jej granic. I pomimo, że ścianę z oknami można ustawić już 4 m od granicy, to moim zdaniem jest to zbyt mało dla pomieszczeń typu salon i jadalna, gdzie zwykle robi się duże przeszklenia. Tam potrzeba "oddechu" i min. 8-10m.

    A jak wygląda poddasze po rozciągnięciu domu?
    Działka jest głęboka na 28m, więc wydłużając dom o 2m, elewacja boczna ma 11,5m, z przodu zostaje 10m, z tyłu 6,5m - myślę, że to jest ok.
    Jeśli chodzi o szerokość, to z lewej strony, od okien tarasowych do granicy będzie 12m.
    Poddasze po "rozciągnięciu"
    pokój 16,2mkw -> 25,8 mkw (po podłodze)
    pokój 19,5mkw -> 27 mkw (po podłodze)

    Albo wydłużyć dom o 1m, a zamiast podcienia zrobić daszek (drzwi zewnętrzne chcemy otwierać na zawnątrz, a nie do środka).
    Cały czas zmnie nurtuje kwestia zmiany schodów na ze spocznikiem. Napisałem w tej sprawie do autora projektu.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 02-02-2016 o 11:45

  5. #10065

    Domyślnie

    Monnis stropy mają być monolityczne. Gaz nie wiem ile nam wyjdzie. Ja jestem za prądem, brat za gazem. Ale stanęło na gazie. Trzeba podciągnąć 40m do działki. Czekamy na warunki techniczne z gazowni.Schody powiększamy do 1,1 m . Zastanawiamy się czy mają być odlane z betonu czy może osobna konstrukcja drewno - metal.
    Czekam na opinie geotechniczną. Ale z tego co widziałem to sama glina do 4m. Więc raczej ławy fundamentowe będą. Gdyby był prąd musiałbym zastanowić się nad płytą fundamentowową, ale chyba wyjdzie drożej.
    Co do braku WC na parterze. Wpadliśmy na plan awaryjny. Gdybyśmy potrzebowali łazienki na parterze z uwagi na chorobę któregoś członka rodziny. chcielibyśmy ją zrobić w miejscu PG. Musimy pomyśleć już o tym na etapie projektu. Mamy mieć instalację sanitarno - wodną na etapie wykonywania projektu. Co do WM też będzie projektowana od razu.

  6. #10066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    40 m gazu ciągnąć?
    Wiesz jakie to sa koszty?
    Przez 5 lat za darmo będziecie grzać prądem za cenę przyłącza

    Płyta nie wychodzi drożej. A prądem można grzać przy zwykłych fundamentach również. Tylko robi się lepsza izolację.

    Mam obecnie złamaną nogę - ot, poślizgnęłam się. Zdarza się nawet młodym i sprawnym. Jestem unieruchomiona na półtora miesiąca - nie wyobrażam sobie życia bez łazienki na parterze, bo na piętro nie wejdę - jeżdżę po domu na wózku.

    Dlatego przy waszym małym domu parterówka to jedyne logiczne rozwiązanie. Strop monolityczny! I to ma być pomysł na tanią budowę?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-02-2016 o 15:34

  7. #10067
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    @Elfir
    Niezupełnie. Te 40 m nie powinno wyjść drogo. Gazociągu nie można rozbudować na swój koszt, tak jak np. wodociągu. Jak sie gazowni bedzie opłacać inwestycja to zbudują nawet i 200m. Mam działkę w 3 lini zabudowy od drogi powiatowej. Oplata za przyłącze (odległość od istniejącej nitki do granicy działki około 45m) - 1900zł. Taką samą kwotę w warunkach dostał sąsiad, który ma gaz w granicy i drugi ok. 95m od gazociągu.
    Dodam tylko, że takie zasady obowiązują w moim rejonie. Może gdzieś indziej jest inaczej. Do tej kwoty dochodzi jeszcze koszt instalacji od płotu do domu.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 02-02-2016 o 16:09

  8. #10068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do jednego domu chyba się opłacać nie będzie.
    Tutaj tabela dla PGNiG:
    http://oferta.pgnig.pl/dla-domu/gaz/...zylaczeniowych

  9. #10069
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Rzeczywiście w tabelce przesłanej przed Ciebie dla mojego regionu jest oplata 1932zł plus 78 zł za każdy metr powyżej 15. A ja mam w warunkach tylko te 1932, pomimo, że do drogi w której jest gazociąg mam ze 45m. Mogli się pomylić? Nie uśmiecha mi się dopłacać za te pozostałe metry

  10. #10070

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    pralnia pod schodami będzie miała sufit na 1,5-1,7 m, jeśli wyrównasz poziom do parteru.
    Wiatrołap jest tak mały, że wejdzie tam swobodnie jedna osoba i dwie w ścisku (mówimy tu o sytuacji, w której otwiera się i zamyka swobodnie drzwi).
    Chyba, że otworzysz drzwi na hol - ale wówczas cała idea wiatrołapu mija się z celem.
    Będzie miała wysokość taką jak łazienka. Będzie to przeprojektowane.
    Wysokość pomieszczeń na parterze będzie taka sama.
    Co do wiatrołapu:
    Drzwi od domu otwierać się będą na zewnątrz drzwi z wiatrołapu na korytarz będą przesuwane w kasecie chowane w ścianie. Drzwi do kotłowni otwierane do środka na lewą ścianę

    Pokaż mi proszę rzuty i zdjęcia swojego domu bo w dzienniku nic nie widać ;/
    Ostatnio edytowane przez Sar.Adamus ; 02-02-2016 o 21:04

  11. #10071
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale jak chcesz to przeprojektowac? Usunąć schody?
    Pralnia jest pod schodami.

    Bryłę domu widać tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ighlight=Elfir

    a tutaj jest rzut:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ighlight=Elfir
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-02-2016 o 22:17

  12. #10072

    Domyślnie

    Będą zmienione schody i całość tego fragmentu domu. Projekt gotowy jest tylko podglądowy, daje jakiś obraz tego co chcemy mieć.

    Bez obrazy ale twoja chatka z wyglądu słaba... Trochę jak stara kostka z prl'u bądź sklep :/
    Myślałem że bliżej tutaj będzie idei projektu dom nowoczesny

  13. #10073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Rzeczywiście w tabelce przesłanej przed Ciebie dla mojego regionu jest oplata 1932zł plus 78 zł za każdy metr powyżej 15. A ja mam w warunkach tylko te 1932, pomimo, że do drogi w której jest gazociąg mam ze 45m. Mogli się pomylić? Nie uśmiecha mi się dopłacać za te pozostałe metry
    bo 1932 to koszt przyłącza a nie kopanie instalacji. Ja miałam gaz tuż przy skrzynce gazowej i też musiałam wywalić 2 tyś za przyłącze.
    To i wiele innych problemów spowodowało, że teraz wybrałabym prąd jako źródło grzania.

  14. #10074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sar.Adamus Zobacz post
    Myślałem że bliżej tutaj będzie idei projektu dom nowoczesny
    Owszem, kostka idealnie wtapiająca się w kontekst otoczenia, który jest kostkowy, z czasów PRLu. Mój dom nie krzyczy, jedynie udaje, że stoi na ulicy od lat.
    Nie musi robić efektu WOW ani powodować bólu dupy u sąsiadów.

    Dom w standardzie NF 40 wybudowałam bez pracy własnej za 280 tyś. - i to cena była głównym kryterium projektowym bryły a nie wymyślna elewacja.
    Jedyna ekstrawagancja to okno tarasowe.


    Tak z ciekawości - jak twoim zdaniem wygląda nowoczesny mały dom piętrowy z płaskim dachem?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-02-2016 o 22:37

  15. #10075

    Domyślnie

    https://www.google.pl/search?q=nowoc...w=1365&bih=596
    weź którykolwiek z dwóch pierwszych rzędów i masz odp. Mówię o wyglądzie zewnętrznym. Środek to już kwestia gustu i rozplanowania

  16. #10076
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W dwóch pierwszych rzędach na 14 domów 8 ma dachy skośne, czterospadowe i tradycyjne, klasyczne bryły - w żadnym wypadku nie są nowoczesne.

    Pozostałe domy z płaskimi dachami są wielkimi rezydencjami na wielkie działki.
    A jedyny mały domek to ten:

    I to nie jest gierkowska kostka?

    Albo powiedzmy ten dom:


    Od frontu wygląda tak:


    Jako, że ja nie mam garażu, to odetnijmy go od tej bryły:


    Naprawdę widzisz tam jakieś różnice w porównaniu z moim frontem? Tylko okno narożne na pietrze ma świadczyć o nowoczesności?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-02-2016 o 23:29

  17. #10077
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dla ciebie nowoczesność bryły sprowadza się do dolepienia balkonów, wykuszy, słupów do prostej kostki?
    I ty masz odwagę wyśmiewać się z ludzi, którym podobają się pseudodworki? A te projekty czym się od nich różnią?
    LOL

    Jedyny oryginalniejszy pomysł (i w ogóle mniejszy dom z prezentowanych) to ta "Malta"
    http://www.studioatrium.pl/projekty-...alta,1146.html, tylko, że kompletnie niepraktyczny na małej działce z tego samego powodu co ten wcześniejszy pokazywany przez Ciebie - wielkiego okna na froncie.

    Tyle, że ja nie potrzebowałam dużego piętra - wiec u mnie jest odwrotność Malty - piętro jest cofnięte a nie wysunięte nad parter. Więc trick zaliczający dom do "nowoczesnych" został zrobiony
    No i nie stać mnie na okładziny z drewna, jak na wizualizacji.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-02-2016 o 23:37

  18. #10078

    Domyślnie

    Tak widzę. Kolor elewacji też robi swoje.
    Masz inne:
    http://www.studioatrium.pl/projekty-...ouse,1118.html
    http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Delft_II/
    http://z500.pl/projekt/252/Zx14,nowo...ne-ogolne.html

    plus rewitalizacja kostki prl
    http://www.homebook.pl/inspiracje/do...tyl-nowoczesny
    znajdź różnice piękna siwa elewacja u ciebie aż przytłacza.

  19. #10079

    Domyślnie

    Obiektywnie wygląda to słabo bryła - elewacja. Bez hejtu wyrażam opinię
    Sorry ale elewacja w kolorze białym trochę by poprawiła sytuację
    Sorry ale nie stać mnie średnio mnie przekonuje.To lepiej zrobić coś bez wyrazu, szare i nijakie?
    No i podpisać sobie wyrok na 30 lat jak ty?
    Ostatnio edytowane przez Sar.Adamus ; 02-02-2016 o 23:52

  20. #10080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    do jednego domu chyba się opłacać nie będzie.
    Tutaj tabela dla PGNiG:
    http://oferta.pgnig.pl/dla-domu/gaz/...zylaczeniowych
    Elfir
    Występowałem o warunki we wrześniu i za 105 m przyłącza skasują mnie 1837,60 netto.
    Dokładnie tyle wynika z ich cennika.
    Nie znalazłem na stronie cennika informacji czy jest to brutto czy netto.
    U mnie powiedzieli netto.
    Jestem na końcu drogi i raczej oprócz mnie nikt więcej z gazu korzystać nie będzie.
    U mnie co prawda jeszcze kawałek do pociągnięcia na działce ale to tylko już sam "tymi ręcyma" ogarnę

Strona 504 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony