dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 526 z 627
Pokaż wyniki od 10.501 do 10.520 z 12535
  1. #10501
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał bionda Zobacz post
    Nie miałam pojęcia, że znalezienie idealnego projektu to takie mission impossible.
    Wiem zawsze można zlecić indywidualny.Ale ten, który pokazałam kosztuje coś ok. 2000. Sami rozumiecie o co chodzi.
    Na stronie extradom projekt ten kosztuje 4,4 tys. + adaptacja do warunkow gruntowch oraz zagospodarowanie działki u arch. adaptującego 1,5-2 tys., a ewentualne dodatkowe zmiany w projekcie to kolejne koszty.

    Ale projekt ładny, podoba mi się, chociaż wprowadziłabym kilka zmian.

    W sypialni z garderobą wygląda jakby okna miały tylko 60 cm szerkości, a to trochę mało.

    DOPISEK
    Znalazłam ten projekt w wersji pomniejszonej, ale...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	house 11.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	362533 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	house 11_wizka1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	362534 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	house 11_wizka2.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	362537

    ... większy wygląda bardziej efektownie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	house 11.1_wizka1.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	362535 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	house 11.1_wizka.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	362536
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 29-07-2016 o 00:44
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #10502
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bionda
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    2.104

    Domyślnie

    Mówiłam,że mam mentlik w głowie Faktycznie macie rację z ceną, poprzedni jaki analizowałam był w cenie 2000+ ale odpadł.


    Elfir akurat z ceny okien zdaję sobie sprawę, maja mieć jak najcieńsze ramy, najlepiej czarne.
    Bez dużych przeszkleń parterówki tracą sens.
    Ostatnio edytowane przez bionda ; 29-07-2016 o 05:52

  3. #10503
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    owszem. Ale mozna ograniczyć ilośc okien, tylko zrobić je większe.
    Bo to rama dużo kosztuje a nie szyba.

  4. #10504

    Domyślnie

    Witam!

    To mój pierwszy post na forum muratora, mimo że trochę czasu już tutaj spędziłem na czytaniu wątków
    Jako że staliśmy sie właścicielami działki 26x39m i chcemy rozpocząć proces załatwiania pozwolenia na budowę potrzebujemy w końcu kupić projekt.
    O czasie który spędziliśmy na oglądanie projektów nie warto wspominać, bo można sie złapać za głowe.

    Przejdzmy do rzeczy, co chcielibyśmy żeby zawierał nasz dom:
    -wjazd na działke jest od strony północno wschodniej, wiec salon powinien byc z góry od lewej gdy patrzymy na projekt
    -dom musi być szerszy niż dłuższy, żeby została spora cześć ogrodu (wąskie i długie projekty odpadaja)
    -powierzchnia użytkowa - 130 do max 150mb
    -garaż (dalej nie wiem czy jedno czy dwu stanowiskowy - > tutaj liczy sie kasa)
    -prosty dwu spadowy dach (MPZP wymaga kąt dachu 30-40 stopni) z jak najmniejsza liczba okien dachowych (strata ciepła)
    -w działce jest gaz ale chcielibysmy pompe ciepła powietrze woda
    -podłogówka w całym domu
    -wentylacja mechaniczna z rekuperacja
    -kominek tylko dla klimatu
    -w kuchni koniecznie musi być miejsce na wyspe (taki jest wymóg żony i basta)

    Dom chcemy budować systemem zleconym do stanu deweloperskiego, jeszcze nie wiem czy jedna ekipą czy kilkoma, wiem natomiast ze wykończeniówkę zrobię w większości w własnym zakresie + ocieplenie dachu + własne drewno na więźbę.
    Budżet jakim dysponujemy to około 420-450tys i w tej kwocie cichlibyśmy sie wprowadzić.

    Projekty które nam sie podobaja to np:
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-wygodny-3-WAW1024 - tutaj garaz dwustanowiskowy
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-wygodny-2-WAW1060 - to samo ale z garazem na jedno auto
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-prosty-2a-WAW1051 - tutaj brakuje wyspy w kuchni niestety

    Proszę o porady czy w tej kwocie będziemy wstanie w zrealizować mniej więcej takie projekty?
    Czy nasza koncepcja jest dobra?

    Pozdrawiam
    Kriss

  5. #10505
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Budżet wystarczający, założenie słuszne.

    wg Mnie najlepszy Prosty 2, fajny salon z dużą ścianą TV i kominek z boku. Fajnie, że jest garderoba przy wejściu i ładna łazienka na parterze.

    Pozostałe projekty gorsze, brak garderoby ani nawet miejsca na szafę w wiatrołapie. WIatrołapy bardzo niewielkie i bardzo małe łazienki, ściana TV niewielka i wraz z kominkiem.

    Prosty 2 jest też najlepszy bo garaż jest dostawiany z boku, brak pokoju nad garażem i można go spookojnie poszerzyć gdyż niewielkie jest pom. gospodarcze. Minus każdego z domów to schody zabiegowe
    Ostatnio edytowane przez Marcin34_Śl ; 31-07-2016 o 16:10

  6. #10506

    Domyślnie

    Dzięki Marcin za odpowiedz.

    Po głębszej analizie, również myślimy że Prosty bedzie najlepszym wyborem. Projekty "Wygodne" maja stosunkowo małe salony oraz schowana kuchnie. Wolimy bardziej otwartą przestrzeń.
    Co do zmian to na pewno w kuchni okno tylko do blatu i zrobienie zabudowy również przy tej scianie, żeby wyszła litera U.
    Myślę ze okno rogowe też by tam pasowało.
    Poszerzenie garazu jak najbardziej jednak w dalszym ciagu zastanawiam sie nad garażem na dwa auta. Jaki szacunkowo byłby koszt zwiekszenia garazu na dwu stanowiskowy? Garaż nie jest w bryle budynku wiec wydaje sie nie byłoby to az tak kosztowne?
    Reszta w sumie nam pasuje, ewentualnie przesuniecie tego dużego okna tarasowe trochę w prawo (bardziej na środek).

    Pozdrawiam
    Kris

  7. #10507
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał bionda Zobacz post
    Marcin, kurcze ja usłyszałam za indywidualny 9000 i jakoś odechciało mi się tracić energię na dalsze poszukiwania tańszych architektów.
    ... i bardzo dobrze !
    porównując z wyceną Marcin34_Śl ( gotowiec + adaptacja ) różnica to 5000,-zł - to jest ta właśnie szacunkowa kwota mówiąca o tym, czy Ty wraz z rodziną ( innymi użytkownikami budynku ) dostosujesz się do "projektu" i zagospodarowania działki, czy też projekt powinien dostosować się do Twoich indywidualnych potrzeb, ... ale przynajmniej szczerze piszesz
    powodzenia
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 31-07-2016 o 20:57
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #10508
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Kriss,

    garaż jak każde inne pomieszczenie musi mieć fundament, ściany,dach, okna, drzwi, tynki, wylewki elektrykę itp + oczywiśćie bramę garażową.
    Jak się przyjmuje 2500 za metr2 domu to ja bym liczył 1800 z m2 garażu.

  9. #10509
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał carmen55 Zobacz post
    http://www.projekty.ign.com.pl/proje...pt_8/5381/opis

    http://z500.pl/projekt/615/Z284,atra...ne-ogolne.html

    zastanawiamy się nad tymi dwoma projektami który był by lepszym wyborem proszę o radę
    gotowiec ign :
    - aby dostać się z garażu do budynku należy pokonać 4 drzwi - takiej " śluzy" jeszcze nie widziałem
    - kuchnia ( choć duża ) niewygodna i nieergonomiczna ! - ktoś sobie tak wrysował dwie linie blatu i podstawowy sprzęt
    - stół dla 6-osób w kuchni nie jest jakimś błędem projektowym, ale trzeba lubić ! spożywanie posiłków w kuchni
    - zastanawiałem się gdzie ( ? ) będzie " ściana medialna " z TV w pokoju dziennym - nie wiem ! prawdopodobnie TV będzie zwisał przez otwór w stropie na jakiejś konstrukcji, albo go po prostu nie będzie. Może to ma sens ... ( ? )
    - na Piętrze zadziwiające garderoby przy pokojach dzieci, przy szafie 2m w sypialni głównej dwu osobowej
    - ogólny przerost komunikacji na Piętrze
    - dom podziurawiony kominami grawitacyjnymi - nie ma szans aby osiągnąć zakładaną projektowaną charakterystykę energetyczną budynku
    - ...

    z500
    - ... tragiczny dach z "milionem" załamań, koszy, itp - to tworzy całe poddasze nieużytkowym, może poza komunikacją w jego centrum
    - brak przekroju budynku - on by wszystko pokazał jw
    - ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #10510

    Domyślnie

    Witam Postanowiłam zapytać Was o radę bo ciężko z wyborem
    Działka o szerokości 24 m i długości około 50 metrów, wjazd od północy, z minimalnym odchyleniem ku wschodowi.
    Rodzinka 2+2+1 na dochodne (+1 to mama lub teściowa )
    Myśleliśmy o projekcie z salonem na południe (tam jest ogród), kuchnią od północy i garażem na dwa auta.
    MPZP mówi o 6 metrach (obowiązkowo!) od drogi i 4/3 metrach od granic działki (w zależności od tego czy w budynku są okna czy też nie).
    Na piętrze mają być 3 pokoje i duża łazienka.
    No i tu się zaczyna

    Wpadł nam w oko ten projekt: http://www.domoweklimaty.pl/pl/proje...ea-iii-g2-nf40
    Wątpliwości:
    1. O 1 pokój za dużo na piętrze - czyli prawdopodobnie usuniemy coś coś dodamy ale w taki sposób żeby całość miała sens (część budynku będzie ewidentnie skierowana na północ)
    2. Czy pralnia na piętrze to dobry pomysł? Jak to wygląda z punktu widzenia osób które posiadają takie rozwiązanie?
    3. Czy kuchnia o powierzchni 10,5 m2 jest wystarczająco duża żeby wstawić funkcjonalną wyspę?
    4. Garaż - czy taki metraż będzie ok żeby swobodnie wysiąść z auta?

    Im dalej w las tym więcej drzew a nam kończą się koncepcje

  11. #10511
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Witam Postanowiłam zapytać Was o radę bo ciężko z wyborem
    Działka o szerokości 24 m i długości około 50 metrów, wjazd od północy, z minimalnym odchyleniem ku wschodowi.
    Rodzinka 2+2+1 na dochodne (+1 to mama lub teściowa )
    Myśleliśmy o projekcie z salonem na południe (tam jest ogród), kuchnią od północy i garażem na dwa auta.
    MPZP mówi o 6 metrach (obowiązkowo!) od drogi i 4/3 metrach od granic działki (w zależności od tego czy w budynku są okna czy też nie).
    Na piętrze mają być 3 pokoje i duża łazienka.
    No i tu się zaczyna

    Wpadł nam w oko ten projekt: http://www.domoweklimaty.pl/pl/proje...ea-iii-g2-nf40
    Wątpliwości:
    1. O 1 pokój za dużo na piętrze - czyli prawdopodobnie usuniemy coś coś dodamy ale w taki sposób żeby całość miała sens (część budynku będzie ewidentnie skierowana na północ)
    2. Czy pralnia na piętrze to dobry pomysł? Jak to wygląda z punktu widzenia osób które posiadają takie rozwiązanie?
    3. Czy kuchnia o powierzchni 10,5 m2 jest wystarczająco duża żeby wstawić funkcjonalną wyspę?
    4. Garaż - czy taki metraż będzie ok żeby swobodnie wysiąść z auta?

    Im dalej w las tym więcej drzew a nam kończą się koncepcje
    1 - zamiana pokoju na np. garderobę, to żaden problem
    2 - wg mnie dobry - tam się rozbierasz, tam masz szafy / garderoby itd., a w naszym klimacie gorących i suchych dni w skali roku masz jak na lekarstwo, więc i tak głównie w domu suszysz pranie
    3 - zależy jaka to wg ciebie funkcjonalna, mi się raczej tam widzi ciąg szafek jak na wizualizacji niż typowa wyspa
    4 - nie ma wymiarów ale szerokość pewnie ok 5m, więc przy 2 autach może być ciężko

  12. #10512

    Domyślnie

    Dzięki agao
    Szerokość garażu to 5,6 m głębokość 5,75 m.
    Możemy poszerzyć go max o 40 cm ale to znowu wiąże się z powiększonym dachem.
    Na górze mają być 3 sypialnie, łazienka i pralnia (chyba że pralnię uda się wyeksmitować na poddasze nad garażem )

    Funkcjonalna wyspa to taka w której jest blat roboczy (teraz mam coś około 1 m2 blatu i to jest zdecydowanie za mało) zlew z ociekaczem a w części przypodłogowej piekarnik, zmywarka i szafki na gary i inne sztućce.
    Nie miała baba kłopotu stworzyła sobie budowę

  13. #10513
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Garaż dwustanowiskowy - powiniem mieć 6 m szerokosci dla 2 aut.
    Piętro - ja bym zrobił z jednego pokoju łazienką, 6 m trochę mała łazienka, 10 m2 to dobry metraż na łazienkę albo z jednego pokoju garderobę a dwa pokoje powiększył kosztem obecnej garderoby.

    Wiatrołap - duż apowierzchnia ale tylko jedna mała szafa wejdzie.Lepiej zmniejszyć spiżarnie kosztem dodatkowej szafy w wiatrołapie. Masz schowek pod schodami to może pełnić funkcję spiżarni.

  14. #10514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    miedzy wiatrołapem a spiżarnią jest ściana nośna - byłoby ciężko.

    WC mocno wyeksponowane na salon.

    sypialnie dzieci zdecydowanie powiekszć.

  15. #10515

    Domyślnie

    W końcu dojrzałem do budowy własnego domu. Najbardziej zainteresował mnie projekt Archonu "Dom w Tamaryszkach 2" w wersji G2N.

    http://archon.pl/projekty-domow/proj...mb402108cc4cb1

    Podam kilka szczegółów i moich planów:

    - Szerokość działki 30m. Wjazd od północnego-zachodu.
    - Ogrzewanie pompą ciepła PW.
    - Wentylacja mechaniczna z rekuperacją.
    - Likwidacja wszystkich kominów. Brak kominka.
    - Likwidacja spiżarni i powiększenie kuchni wraz z częściowym lub pełnym odgrodzeniem od jadalni i salonu. Możliwe, że zamontowane zostaną rozsuwane drzwi.
    - Poszerzenie garażu o około 0,5 do 1m.

    Pytam, gdyż mam nadzieję, że pomożecie mi dostrzec błędy w projekcie lub w moich zamierzeniach, a których ja nie dostrzegam.

  16. #10516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Poszerzenie garażu powiększy ci sypialnię na górze. Z całkiem sporego domu (300 m2) robi się ogromny dom z bardzo duża częścią gospodarczą. Jesteś pewny, że chcesz fundować kosiarce do trawy pomieszczenie za ok. 1600-1800 zł/m2? Chyba, że planujesz jakiś warsztat dla majsterkowicza?
    Bo cześć gospodarcza domu (garaż, kotłownia, schowek) będzie miała wielkość aż 1/4 pow. całego domu.

    Taki dom to dobre 500 tyś wzwyż. Przy takiej kwocie budowy robiłabym indywidualny, idealnie dopasowany, dostosowany do PC i warunków energooszczędności na 2021 rok.

  17. #10517

    Domyślnie

    A widzisz jeszcze jakieś minusy tego projektu? Nad powiększeniem garażu będę jeszcze się zastanawiał.

  18. #10518
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Największym minusem jest nieproporcjonalność części sypialnej względem części dziennej. Sypialnia w której spędzasz głownie noc jest większa od wypoczynkowej części salonu.
    Wiatrołap jest ciasny - nie zmieścisz się razem z dwójką dzieci.

    Garaż nie ma sensownego połączenia z domem. Trzeba przechodzić przez pomieszczenie gospodarcze, z którego w ten sposób tworzy się korytarz, co wydatnie zmniejsza efektywną powierzchnię użytkową. Na dodatek musisz zdjąć buty, żeby zanieść je do szafy w wiatrołapie. także zakupy trzeba nosić do kuchni przez cały dom. I jeszcze dwa schodki - idealne, by się potknąć i przeszkadzać w komunikacji.
    Chyba, ze w praktyce okaże się, że wiatrołap i główne wejście będą kompletnie niewykorzystywane a prawdziwym, używanym na co dzień wejściem do domu będzie wejście do pomieszczenia gospodarczego. Wówczas będzie pełniło ono rolę anglosaskiego mudroom - miejsca na kurtki, buty, zlew techniczny do obmycia zabłoconych butów i łap psa. Gdyby tak było, bardziej praktyczne byłoby umieścić kuchnię w miejscu pokoju gościnnego. Byłaby wówczas blisko ogrodu (blisko aby zanieść kawę na taras), byłby z niej widok na bawiące się w ogrodzie dzieci, blisko z samochodu z zakupami.


    Bardzo rozbudowana instalacja wodna prawdopodobnie wymusi cyrkulację, żeby nie czekać zbyt długo na ciepłą wodę.

    Łazienka gościnna powinna być bliżej pokoju gościnnego - aby ewentualny nocujący gość nie musiał biegać po całym parterze.

    Balkon - idealne miejsce na wieczne problemy z wodą

    Rozpatrywane osobno - są to drobiazgi. Ale po zsumowaniu dają niezbyt praktyczne wnętrze.

  19. #10519
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    " Garaż nie ma sensownego połączenia z domem "
    - masz rację ! takie rozwiązanie połączenia garażu z pomieszczeniem gospodarczym ( a mówiąc WPROST : składem opału ! ) jest podyktowane istnieniem w tym projekcie kotłowni na paliwo stałe. Kotłownia oczywiście wymaga komina dymowego, ten ciągu, tym samym i odpowiedniej wysokości, a że komin o wys. 7 - 9m idiotycznie wygląda nad np. częścią Parterową, stąd zabudowa CAŁEJ części PODDASZA nad garażem, kotłownią, pomieszczeniem gospodarczym Parteru. Dalej to już rozpoczął się ciąg przyczynowo skutkowy z efektem końcowym jak na rysunkach
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 02-08-2016 o 15:42
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  20. #10520
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Łukaszu - autor chce PC. Trzeba spojrzeć na pryzmat tego domu przez poprawki, które toledo chce wprowadzić.

Strona 526 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony