dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 529 z 627
Pokaż wyniki od 10.561 do 10.580 z 12535
  1. #10561
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiesz gdzie zimą zachodzi słońce? O wiele bliżej południowej strony niż latem. Będziesz miała przez pół roku światło naturalne może 2-3 godziny w domu.
    I piszę o salonie a nie o kuchni.

    Miałam klientkę z domem zwróconym ku północy.
    Od zachodu sąsiad posadził 3m żywotniki, które w zasadzie zacieniały jej okna, więc z doświetlenia bocznego były nici.
    Narzekała, że w domu jest zimno i ciemno.

  2. #10562
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    hmmm właśnie waham się między tym czy salon od południowego - zachodu czy od północnego - zachodu. Największe przeszklenia i tak na ścianie zachodniej będą. Nie będzie tam też żadnych rzeczy, które by mogły zacieniać nam tą ścianę, więc wydaje mi się, że nie powinno być za ciemno.
    W kropce jestem z jednej strony fajnie słoneczny salon na wejściu, z drugiej wolałabym go mieć tak, żeby po pierwsze widzieć dzieciaki na ogrodzie, a po drugie mieć taras od północy bo teraz mam południowo -zachodni i nie ma opcji, żeby latem na nim usiąść, bo można się roztopić

  3. #10563
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    co do słońca zimą, to w sumie wychodzę z domu, jak jest ciemno i wracam ok 16:30 więc w sumie też, jak jest ciemno - za dużo bym tego słońca nie połapała

  4. #10564
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    ELFIR odpaliłam geoportal - wjazd na działkę jest od strony południowo - zachodniej - wygląda to tak, jak na załączonym planie. Co sądzisz o zrobieniu lustrzanego odbicia i przeniesienia salonu na prawą scianę? wtedy te przeszklenia z drzwiami tarasowymi byłyby od strony południowo wschodniej - powinno być chyba ładnie i słonecznie?
    Dom oczywiście będzie przesunięty do lewej granicy działki, żeby przy tarasie było jak najwięcej przestrzeni
    Ostatnio edytowane przez agao_83 ; 09-08-2016 o 13:06

  5. #10565
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    jeszcze plik Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160809_135531.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	363728

  6. #10566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ustawiłabym dom na odwrót przede wszystkim - ścianą wzdłuż granicy północno-zachodniej.

  7. #10567
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    nie zmieści się tak - ma być jeszcze podwójna wiata, więc to nie przejdzie, bo nie chcę robić podjazdów i dojść do domu o długości kilkunastu metrów. Ale w odbiciu lustrzanym i salon i 3 pokoje byłyby od strony południowo - wschodniej, więc powinny być słoneczne przez większość dnia, tak?
    Jedyne co to sypialnia , kuchnia i łazienki byłyby od zachodu

  8. #10568
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  9. #10569
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    drugi ciekawy, chociaż kotłownię dałabym przy wiatrołapie i łazienkę z wejściem od sypialni
    pomyślę nad tym dzisiaj - może zmodyfikuję to, co mam zamieniając miejscami kotłownię z sypialnią i robiąc wejście od środka dłuższej ściany ciekawe co z tego wyjdzie
    Ostatnio edytowane przez agao_83 ; 09-08-2016 o 14:15

  10. #10570
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BubkiDwa
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Londyn/Bialystok
    Kod pocztowy
    15-253
    Posty
    153

    Domyślnie

    Witam. Może Wy cos poradzicie ma dwa projekty:
    1. http://www.domenadom.pl/produkty/257/midas-2-ps.html
    2. http://www.domenadom.pl/produkty/265/atlant-ps-.html
    Działka usytuowana z wejściem od wschodu. Zależy nam na: 1. dużym przeszkleniu od strony południowej, czyli pawie cala ściana w salonie. Jak rozegrać okno od drogi? Wyrzucić całkowicie? Przeszklenie nieotwierane, wiec beda drzwi tarasowe od zachodu.
    2. Chcemy kuchnie od ogrodu
    3. W projekcie nr 2 pasuje nam połączenie łazienki z pralnia, ale chcielibyśmy dac to od drogi, żeby 2 pokoje były od ogrodu.

    Co myślicie? Będę wdzięczna za każda poradę.

  11. #10571
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    W jednym i drugim projekcie masz małe przeszklenia od południa.Jeśli chcecie adaptować projekty tak aby były duże przeszklenia to są to poważne zmiany konstrukcyjne. Kuchnia od ogrodu/zachodu to chyba nienajlepsze rozwiązanie. Podobno jest gorąco. Dla 3-4 osób jedna łazienka to mało, trzeba by zmieścić prysznic w WC

  12. #10572
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    drugi ciekawy, chociaż kotłownię dałabym przy wiatrołapie i łazienkę z wejściem od sypialni
    pomyślę nad tym dzisiaj - może zmodyfikuję to, co mam zamieniając miejscami kotłownię z sypialnią i robiąc wejście od środka dłuższej ściany ciekawe co z tego wyjdzie
    pierwsza łazienka u góry to gościnna, dlatego bliżej części dziennej.

  13. #10573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał BubkiDwa Zobacz post

    Co myślicie? Będę wdzięczna za każda poradę.
    poszukaj projektu w którym będzie mniej przeróbek.

  14. #10574
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BubkiDwa
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Londyn/Bialystok
    Kod pocztowy
    15-253
    Posty
    153

    Domyślnie

    To może pokusze się o indywidualny projekt. Skupie się nad tym dopiero w październiku, ale juz myślę co i jak. Wujek jest architektem. Licze na dobra współpracę.

  15. #10575

    Domyślnie

    Cytat Napisał stellina Zobacz post
    Dzięki Elfir za podpowiedz, oczywiście posłucham podpowiedzi architekta, to jedynie wstępna koncepcja. Tak, pracujemy w domu i potrzebujemy osobnego miejsca. Masz rację, powiększę okna, ale nie rozumiem dlaczego zamieniłabyś miejscami kotłownie z wiatrołapem? A czym motywujesz pionowe ustawienie mniejszej łazienki?
    Fajne te rzuty, jakie to projekty?

    Załącznik 363642
    to jest spory dom, ale może jako inspiracja pomoże?
    z firmy z500
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-z395-WAE2101

    i tu jeszcze kilka innych:

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...arazem-WRD2047
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...-stale-WRD2388
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...btelny-WAJ1086
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...cb103a-WOB1627
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...7-ibis-BBA2030
    poza tym spróbowałabym w głównych portalach/biurach projektowych z projektami gotowymi zadać pytanie
    jakie projekty radzą, przy takich parametrach jakie Tobie pasują, gdzieś tu na forum czytałam, że przesyłają propozycje
    - tylko bym nie mówiła, że na tej bazie chcesz projekt indywidualny, tylko, że szukasz takiego gotowego
    Polecam przejrzeć trochę domów gotowych, czasem wpada wtedy do głowy jakieś inne rozwiązanie
    Ostatnio edytowane przez kerigan ; 21-08-2016 o 07:58

  16. #10576

    Domyślnie

    cześć.
    Poszukiwań ciąg dalszy.
    Z uwagi na małe zawirowania z moją działką obecnie poszukuję projektu domu mogącego zmieścić się na wąskiej działce.
    Niezmienne pozostaje to, że dom będzie stał na płycie fundamentowej, na ścianach będzie silikat 18cm +25cm styro, do tego WM z GWC, a do kompletu PC PW.
    Przedstawię Wam projekt, który wpadł nam w oko. Wypowiedzcie się proszę pod kątem optymalizacji kosztów - czy występują w tym budynku elementy drogie lub trudne w realizacji.

    Dodam, że rozkład pomieszczeń względem stron świata jest optymalny.

    Projekt: Brunico LMP345



  17. #10577
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Dawid, a co z koncepcją parterówki? Nie zmieściła się? Możesz zbudować piętrowy dom bez problemu ? (ja nie mogłem, bo miałem wysokość do okapu dachu 5 m w WZ)
    Fajne w tm projekcie są schody, dwie takie same sypialnie, ładny hall na górze z miejscem do pracy, wiatrołap z dużą szafą, duże okno z wyjściem na taras
    Minus garaż - za wąski, nie ma więcej jak z 3,2 szerokości. Ja bym olał garaż (i tak ni podoba mi się ten daszek nad garażem) jak masz miejsce to zrób taką wiatę a w miejsce garażu zrób mega pom. gospodarcze, pralnię itp. Trochę małą wysokość na paterze 2,61 jak zrobisz podwieszane sufity będzie nisko - 2,45-2,5 m.
    Łazienka - wystarczy jedna? Sypialnia jest bardzo duża, więc ja bym wygospodarował 3-4 m łazienkę w sypialni
    https://www.archipelag.pl/files/Foto...u_original.jpg

    Co do kosztów, jak to w domu piętrowym. Schody + strop generują koszty. Ja jestem teraz na etapie stropu (około 95 m) i oprócz betonu i stali trochę poszło kasy na drewno (130 stempli i 7 m3). Masz dużo okien na piętrze, jakbyś chciał rolety to trochę pociągną, parapety i balustrady również. Schody super ale również drogie jakbyś chciał zrobić same drewniane, bez betonu. Okno tarasowe masz około 5,5 m to też spory koszt. HS pewnie z 20 000 zł a PSP połowię Mniej (choć może być problem z podziałem na 3 równe cześci)
    Ostatnio edytowane przez Marcin34_Śl ; 23-08-2016 o 08:18

  18. #10578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trochę niewygodny szlak komunikacyjny do salonu - trzeba omijać stół pośrodku.

    Piętro ok, parter niekoniecznie

  19. #10579
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - schody drabiniaste ( wysokość stopnia 19cm / jeden stopień ) + historyczna wentylacja grawitacyjna
    - mały dom o bardzo zgrabnym układzie funkcjonalnym
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  20. #10580

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - schody drabiniaste ( wysokość stopnia 19cm / jeden stopień ) + historyczna wentylacja grawitacyjna
    - mały dom o bardzo zgrabnym układzie funkcjonalnym
    Generalnie coś fajnego, wymagającego dopieszczenia w szczegółach (w niewielu ?)?

Strona 529 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony