dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 555 z 627
Pokaż wyniki od 11.081 do 11.100 z 12535
  1. #11081

    Domyślnie

    Przepisy co do wymiarów kotłowni się chyba nie zmieniły? To wcześniejsze pozwolenia czy zgłoszenia są nielegalne? Nie wiem czy będę budował wg tego projektu ale założenia są mi odpowiadające. Kotłownie sam chciałbym tez powiększyć. Można się czepiać także wielu kotłowni bo z tego co wiem powinna być kratka ściekowa w podłodze i piec na podwyższeniu (ile kotłowni spełnia te wymogi - jeśli dobrze kojarzę to takie są). Nie chce się kłócić nie jestem architektem nie znam się na takich sprawach.

    To może ktoś wskaże mi projekt domu z taka samą ilością pomieszczeń. Podobny metraż. Bez ciężkiego stropu i ścian nośnych w środku bez żadnych wykuszy jaskółek czy innych takich.
    Ostatnio edytowane przez ag2a ; 01-02-2017 o 15:16

  2. #11082
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Przepisy co do wymiarów kotłowni się chyba nie zmieniły?
    - no właśnie się nie zmieniły ! stąd zastanawiające, dlaczego kotłownia na paliwo stałe jest tak, a nie inaczej "projektowana"
    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    To wcześniejsze pozwolenia czy zgłoszenia są nielegalne?
    - jakie wcześniejsze ?
    - za rozwiązania projektowe odpowiada projektant. Na wskazanym odnośniku do projektu, projektanta brak, a przedstawione rozwiązania projektowe są niezgodne z przepisami.
    ... ale jak piszesz, że są " zgodne " - to sobie tak pisz ...
    powodzenia
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 01-02-2017 o 17:07
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #11083

    Domyślnie

    Pisze zgodne w sensie że skoro projekty po adaptacji są budowane i maję zgody na budowę. Chyba że tylko projektantów podczas adaptacji się myli ( także urzędników sprawdzających te projekty). Możesz przybliżyć wytyczne dotyczące kotłowni? W każdym tym pomieszczeniu komin wentylacyjny powinien być osobny? Ewentualnie WM?

  4. #11084
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Możesz przybliżyć wytyczne dotyczące kotłowni?
    Warunki Techniczne oraz
    PN-B-02411:1987 " Kotłownie wbudowane na paliwo stałe "
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #11085

    Domyślnie

    Rozumiem że chodzi o wymiary. Czyli taka kotłownia powinna mieć ok 4x4m? Który projekt to spełnia? Większość "dużych kotłowni ma ok 8 m2. czyli 2 na 4 za garażem i już nie spełnia norm

    Przejrzałem wiele projektów niby deklarowanych że są pod paliwa stałe. Nawet biorąc pod uwagę najmniejsze (śmieciuchy) o wymiarach 0,5m na 0,5 to kotłownia musi mieć min 3,2m na 2,5m nie mówiąc już o kratce ściekowej i podwyższeniu. Więc jest mnóstwo projektów które nie spełniają wytycznych:
    -2m przed piecem
    -0,7 za piecem
    - po 1 metr na boki
    -kratka ściekowa
    -podwyższenie

    Czyli wszystkie te projekty nie powinny dostać pozwolenia na budowę?
    Ostatnio edytowane przez ag2a ; 01-02-2017 o 20:52

  6. #11086
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Rozumiem że chodzi o wymiary. Czyli taka kotłownia powinna mieć ok 4x4m? Który projekt to spełnia? Większość "dużych kotłowni ma ok 8 m2. czyli 2 na 4 za garażem i już nie spełnia norm
    Przejrzałem wiele projektów niby deklarowanych że są pod paliwa stałe. Nawet biorąc pod uwagę najmniejsze (śmieciuchy) o wymiarach 0,5m na 0,5 to kotłownia musi mieć min 3,2m na 2,5m nie mówiąc już o kratce ściekowej i podwyższeniu. Więc jest mnóstwo projektów które nie spełniają wytycznych:
    -2m przed piecem
    -0,7 za piecem
    - po 1 metr na boki
    -kratka ściekowa
    -podwyższenie
    ... no widzisz. Nie ma podanych minimalnych wymiarów takiej kotłowni ( w rzucie ), ale np. kubatura pomieszczenia ( poza tym co napisałeś ) musi również być odpowiednia ...

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Czyli wszystkie te projekty nie powinny dostać pozwolenia na budowę?
    ... dlatego twierdzę, że gotowiec to " projekt koncepcyjny " pokazujący bardzo ogólne założenia projektowe, a do projektu budowlanego bardzo mu daleko.
    Co lepsze, może zawierać błędy projektowe, jak również odnosić się do nieobowiązujących przepisów budowlanych - jest Koncepcją w 4-ch egzemplarzach opracowywaną przez Autora ( niekoniecznie Projektanta )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #11087
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Prawdopodobnie ten rzut (bo to nie projekt) był drastycznie zmieniany (chociażby sposób grzania z pieca na paliwo stałe na gaz) w czasie adaptacji by spełniał podstawowe wymagania przepisów budowlanych.

    Ag2a - ja tez sobie rysuję amatorsko rzuty domów. Ba! Zgodnie z prawem mogę je sobie sprzedawać (ale tak bezczelna nie jestem). Ale żeby z tego rzutu zrobić projekt i tak potrzeba architekta.

  8. #11088

    Domyślnie

    Sprawdziłem kilka większych stron z projektami. Założenie dom parterowy z zaznaczonym punktem że jest na paliwa stałe, mają często niecałe 5m2, góra 8m2. Rozumiem że wszyscy muszą je powiększać na raz takie bo pozwolenia nie dostaną? Nie bronie tego projektu bo nie mam w tym żadnego interesu. Łukasz sorry ale nie skorzystam z propozycji projektu indywidualnego.
    Taka mała historia spytałem sąsiada architekta czy robi adaptacje czy tylko swoje projekty. Powiedział że drobne poprawki tak ale i tak lepiej jest zrobić u niego projekt indywidualny bo to tylko 20-30 tys... (Tak, tak on ma takie stawki). Dodał że i tak przy takim projekcie zaoszczędzenie minimum 100 tys bo on mi tak zaprojektuje. Tylko chyba nie był świadom że nie wszyscy budują domy za bańkę
    Elfir sugerujesz że wszyscy z tego projektu przechodza na gaz? Już widziałem dziennik budowy i zdjęcia z piecem. Myślę jakby odwiedzić dzienniki budowy na tym forum z piecami na paliwa stałe to też zdecydowana większość nie spełniała by tych warunków ( nie dotyczy domów z piwnica).
    A jak to jest z wentylacją w danym pomieszczeniu które potrzebuje wentylacji musi być komin wentylacyjny lub przez ścianę? Nie można tego ciągnąć rura? Bo że wylot musi być kominem to wiem.

  9. #11089
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Łukasz sorry ale nie skorzystam z propozycji projektu indywidualnego.
    - raczej nie proponowałem Ci projektu indywidualnego ( ??? ) , choć i tak uważam, że taki projekt z różnych względów jest lepszy od gotowca.
    - doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że jeżeli Inwestor ma na swoją inwestycję powiedzmy 300 tys. zł to w tej kwocie nie mieści się projekt za ( jak napisałeś ) 10% wartości obiektu. Ale też i nie napiszę, czy Twoja podana kwota jest duża / mała. Zazwyczaj koszt wykonania projektu indywidualnego to widełki +/- 3 do 6% wartości inwestycji i odnosi się do Projektu Koncepcyjnego, Budowlanego i Wykonawczego lub ( inaczej mówiąc ) ustalonego ZAKRESU pracy projektowej i wynagrodzenia WSZYSTKICH projektantów opracowujących dany projekt ( wraz z jego specyfiką i uwarunkowaniami zewnętrznymi jak również wytycznymi Inwestora )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #11090

    Domyślnie

    Więc na razie przeglądam różne gotówce ale tak prostego w budowie jeszcze drugiego nie trafiłem.

    Wpisując w google kotłownia na paliwa stałe: połowa z tych pomieszczeń też nie spełnia wymagań jak nie więcej...
    Przeważnie nie ma odstępu od ściany tylniej czy z boku ( piec często zasobnikiem przy ścianie).
    Ostatnio edytowane przez ag2a ; 02-02-2017 o 12:01

  11. #11091
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wybudujesz sobie co chcesz. Twoje pieniądze i twoje męczenie się potem z tym całe życie.

  12. #11092

    Domyślnie

    Nie wiem o co Ci chodzi. Nie buduje jeszcze , nie mam działki sonduje różne warianty a Ty już mówisz że będę się męczył choć jeszcze nie wiesz z czym

  13. #11093
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z węglem w małym domu.

  14. #11094

    Domyślnie

    Tak jak mówiłem nic nie jest jeszcze przesądzone. Po za tym każdemu coś innego odpowiada.

  15. #11095
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wiem. Babcia mojego męża w latach 50-tych wybudowała dom bez łazienki, bo to niehigienicznie "stawiać klocka" w domu, gdzie się gotuje, śpi i je

  16. #11096

    Domyślnie

    No to gratulacje dla niej

  17. #11097
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    A skąd pomysł z tym paliwem stałym?
    Najbardziej ekologicznie na prąd
    Poczytaj wątek, w którym dowiesz się jak ogrzewać elektrycznością, żeby było tanio.
    "Ogrzewający elektrycznością wystąp".
    Ja tak zrobiłam i jestem baaaardzo zadowolona.
    Zaczynam od nowa, ale podobnie - wszystko prądem

  18. #11098

    Domyślnie

    Dzień dobry, to mój pierwszy wpis na forum, więc hej dla wszystkich.

    Co sądzicie o projekcie Z67 A?
    https://z500.pl/projekt/835/Z67_A,pa...ne-ogolne.html

    Niestety, w naszym mieście nie ma gazu. Szukamy projektu, którego realizacja nie pochłonęła by mnóstwa pieniędzy, a dzięki czemu zamontowalibyśmy ziemną pompę ciepła. Kosztorys na stronie, jest wygenerowany w sensowny sposób? Jak myślicie? Czy metodą gospodarczą można zamknąć się w 250k?

    Pozdrawiam Adam.

  19. #11099
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Raczej wątpię czy starczy 250 tyś.
    Zwłaszcza z gruntową pompą.
    Chyba, że "gospodarczy" masz na myśli "własnoręcznie".

    Wjazd na działkę od północy?
    Potrzebujesz tylu sypialni?

  20. #11100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał asbe Zobacz post
    A skąd pomysł z tym paliwem stałym?
    .
    Obawiam się, że dlatego, że ojciec palił węglem, dziadek palił węglem, pradziadek palił węglem i było dobrze...

    Przy obecnej nowelizacji przepisów prawa grzanie czystym prądem wymaga kombinowania z danymi w projekcie.

Strona 555 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony