dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 599 z 627
Pokaż wyniki od 11.961 do 11.980 z 12535
  1. #11961

    Domyślnie

    Witam czy budował ktoś dom z projektu Archon dom w żurawkach 3?? Pozdrawiam

  2. #11962

    Domyślnie

    Cześć prosiłbym o opinie dotyczącą projektu. Projekt to Dom pod jarząbem 8 GN. Projektu jeszcze nie kupiliśmy. https://www.archon.pl/projekty-domow...md3722e4b396c2 odbicie lustrzane (wejście od wschodu, ogród zachód,garaż południe) wymiary i usytuowanie działki na zdjęciu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	420508. Problem mamy z dachem w MPZP przewiduje kąt minimum 35 w projekcie jest 30, ale architekci stwierdzili że można zmienić.Zmienić też chcemy okno narożne w kuchni, zostawiając tylko okno od strony frontowej budynku.

    Architek swoje pracy wycenił na:
    3900 zł za adaptacje w skład czego wchodzi:
    -Sprawdzenie projektu katalogowego i objęcie funkcji projektanta: architektury, konstrukcji oraz instalacji
    sanitarnych i elektrycznych;
    -Projekt zagospodarowania terenu: usytuowanie na działce budynku, furtki i bramy z dojściem i dojazdem
    oraz pojemników na odpady;
    -Projekty infrastruktury technicznej: instalacji elektroenergetycznej, gazowej i wodno-kanalizacyjnych;
    -Informacja o bezpieczeństwie i ochronie zdrowia (BIOZ);
    -Stosowne zaświadczenia o uprawnieniach i oświadczenia projektantów.

    Dostosowanie kąta dachu wycenili na 1000zł

    Co sądzicie o samym projekcie jak i koszcie projektanta?

  3. #11963
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlaczego nie lustrzane odbicie z garażem na północ?
    Sam projekt nieciekawy o tyle, że połączenie garażu z domem przez część sypialną.

  4. #11964

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dlaczego nie lustrzane odbicie z garażem na północ?
    Sam projekt nieciekawy o tyle, że połączenie garażu z domem przez część sypialną.
    Zamotałem się. Oczywiści lustrzane odbicie.

  5. #11965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zmiana nachylenia dachu spowoduje, że dom będzie wyższy. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest dach oparty na wieńcu, który jednocześnie jest nadprożem okien.
    możesz postawić dom prostopadle do ulicy?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-10-2018 o 20:19

  6. #11966
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    spójrz na taki projekt:

  7. #11967

    Domyślnie

    możesz postawić dom prostopadle do ulicy?
    Nie, kalenica równoległa do ulicy.

    spójrz na taki projekt:
    Nie podoba mi się - dach 25st, wysoki sufit w salonie, małe pokoje.

  8. #11968
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kuchnia większa, salon większy. Tylko sypialnie mniejsze o 1 m.
    Wszystkie pokoje od ogrodu.

    Oczywiście to była inspiracja, ale w domu pod jarzębem też musisz przeprojektować dach, wiec akurat trudno to nazwać wadą.
    Jak pisałam najbardziej ekonomiczne przy 35 stopniach byłoby powiązanie nadproży z wieńcem, bo to pozwoliłoby obniżyć dach i byłyby mniejsze straty na wysokim strychu.

  9. #11969

    Domyślnie

    Dobra zainspirowałem się przerzucając taras na północ (względem projektu), wyrzucając komin z salonu, obniżając sufit w salonie i wydłużając garaż na całą szerokość budynku było by ok Przekonują mnie pokoje od ogrodu i połączenie garażu do wiatrołapu, a nie przez część sypialną. Kojarzysz może podobny projekt z takimi założeniami?

  10. #11970
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukbar2

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Pilawa
    Kod pocztowy
    08-440
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam mocno zastanawiam sie nad kupnem projektu Dom w Kalatech 3 z Archonu w odbiciu lustrzanym. Rodzina 2+2 w przyszłości 2+3
    https://www.archon.pl/projekty-domow...me041f925d087b
    Mam 4 pytania :

    1 Czy dało by sie jakos sensownie uzyskać łazienke na parterze z oknem bez zmian w bryle budynku ?
    2 Macie może pomysł na uzyskanie 4 sypialni na poddaszu zostawiajać równiez miejsce na łazienke i pralnie?
    3 Co myślicie przejsciu z wiatrolapu do kuchni, czy jest sens zostawiać tak małą spiżarke?
    4 Zastanawialismy sie nad wyrownaniem ściany zewnetrznej pokoju z ścianą garażu co powiekszyło by pokój na parterze i ew umożliwiło zrobienie łazienki z oknem (pomiędzy pokojem a kotłownią) tylko czy jest sens wprowadzać zmianę w bryle?

  11. #11971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dach czterospadowy powoduje, że rzeczywista użytkowa powierzchnia poddasza jest niewielka (np. gzy trzeba postawić szafę).
    Pomyśl ile będą kosztowały nietypowe szafki kuchenne w wykuszu (ryzalicie).
    Zmiana układu ścian na parterze ingeruje w kształt (czyli konstrukcję) dachu.
    Ogólnie dom jest ogromny i przy takiej powierzchni zdecydowanie poszukać lepiej dopasowanego projektu lub zlecić projekt indywidualny.

  12. #11972
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukbar2

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Pilawa
    Kod pocztowy
    08-440
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Zapomnialem dodać że ścianka kolankowa będzie podniesiona o dwa pustaki. Zastanawiamy się nad projektem indywidualnym wzorowanym na kalateach 3. Dom faktycznie jest duży i nie chcieli byśmy jeszcze go zwiększać ale wyciągnąć z tego to na czym nam zależy czyli głównie cztery sypialnie na poddaszu z łazienką i pralnia plus ew przerobienie tej łazienki na parterze

  13. #11973
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    podniesienie ścianki zaburzy proporcje domu a i okna połaciowe wypadną zbyt wysoko.

  14. #11974
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukbar2

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Pilawa
    Kod pocztowy
    08-440
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ap ropo zachowania proporcji dachu w planach wydłużenie krokwi, powinno to załatwić sprawę efektu czapki a nad oknami jeszcze się nie zastanawiałem

  15. #11975
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czyli podrażasz koszt budowy (dłuższe krokwie i większa powierzchnia dachu)

  16. #11976
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    Witajcie.
    W wyniku nieprzewidzianych wydatków, w tym roku znów zostałem bez domu Ale mogę już realnie myśleć o przyszłym roku. Obserwuję developera, który zabudowuje bliską mi ulicę domami nowoczesnymi na dość małych działkach (600m2 na domek), jest otwarty na uwagi i może zrobić projekt pod moje wymagania, bo każdy dom jest tam w zamyśle inny. Piszę do Was, bo już kiedyś pisałem i jestem pod wrażeniem korekt, które robicie w projektach (szczególne podziękowania dla Elfir). Rzeczony developer / architekt robi projekty nie do końca optymalne wg Was no i nam zgrzytało zbyt wiele elementów. Poniżej dwa zbudowane przykładowe domy o interesującym mnie metrażu 160-170m2, jest też już 120stka i 220stka ale je pomijam.
    Tutaj jest do 170m2 http://staragadka.pl/oferta/oferta-22.pdf
    A tutaj jest dom 166m2 http://staragadka.pl/oferta/oferta-20.pdf

    Pomożecie narysować coś co wyciągnie to co najlepsze z obu tych projektów i dodacie coś ze swojego doświadczenia ? Nie chodzi o projekt dokładny jak wyżej a zwykły szkic, na podstawie którego architekt dokończy robotę. Ogrzewanie zakładamy gazowe.


    Dom 166m2 widzieliśmy w środku, drugi dom linkuję, bo ma mniejszą powierzchnię nad garażem, nad która sunroom by można zrobić. Ma na górze podzielone pokoje każdy ponad 12m2 i to jest wg mnie takie minimum jak na pokój, żeby nie był mniejszy niż pokój w bloku.

    Z ważnych rzeczy, no to: na górze powinna być sypialnia rodziców i dwie dla dzieci. Pomieszczenia powyżej 12.5m2. Na dole powinien być pokój, taki ponad 12m2 dla gościa czy też chorującego. Łazienki nie powinny być duże - nie potrzebuję łazienki większej niż 5m2. Na dole jedna starczy, na górze 2 mogą być. I to w zasadzie wszystko.. No i garaż powinien być.

    Dom będzie w zabudowie bliźniaczej ale tylko z jednej strony połączony z drugim domem. Każdy dom jest inny.

    Oglądałem dom 166m2 i poniżej moje uwagi, dotyczące samego projektu:

    Co nam się podobało w domu 166m2 i od tego byśmy chcieli wyjść:
    - pokój na dole 13,6m2 z łazienką, którą wtedy widzieliśmy jako garderobę - super, przestronny pokój i to jeszcze z garderobą
    - dobrej wielkości okno w tym pokoju na dole
    - schody, które nie wchodziły do salonu - super, zapewnia większą prywatność salonu
    - duże, inspirujące okna w salonie
    - przestronny garaż 26m2, super, ale jego wielkość to nie jest priorytet, jeśli to będzie konieczne, może mieć 22m2

    Co byśmy chcieli zmienić w tym domu 166m2:
    - strony świata - nowy dom, może być ustawiony na południowy zachód salonem a wjazd mieć od północy.
    - zbyt małe okna w pokojach na górze, zmierzyłem okna u siebie w małym pokoju w bloku z lat 80tych i okno mierzone tylko w obszarze, który się otwiera, bez ościeżnicy ma 135cm wys x 165cm szer
    - na górze jeśli byśmy podzielili powierzchnie na pokoje, wyszłyby bardzo małe - zdaje się, że jakieś 10,5m2, góra domu 170m2 wygląda o wiele lepiej, pokoje mają powyżej 12m2 - super
    - okno w sypialni na górze podzielone betonową belką, która wchodziła mi na oczy, ale wielkość super
    - różnica poziomów w salonie, tutaj mieliśmy podzielone zdania, mnie nie do końca się podobało, Dziewczyna była zachwycona
    - zbyt duży taras nad salonem, chyba ok 65m2, który miałby być sunroomem, ale koszt takiego sunroomu byłby pewnie bardzo duży, dlatego taras mógłby być mniejszy, o połowę. Projekt 170m2 ma tej wielkości taras. Wolelibyśmy połowę tego metrażu poświęcić na sunroom a resztę na zwiększenie powierzchni pokojów na górze do 12-13m2 no i tak aby wyszedł podobny metraż do tego domu co oglądaliśmy
    - wątpliwości, czy na tarasie można budować sunroom - chcielibyśmy mieć konstrukcję, na której nie będzie wątpliwości (tam była konstrukcja Rectolight)
    - na domkach zbudowanych już widać coś w rodzaju zacieków pod oknami i pod dachem, woda ? Czy zależy to od długości parapetów i braku pokrywy na dachu? Czy gdzieś na wysokości dachu, na elewacji mogłoby być przymocowane coś co wyeliminuje ściekanie wody po ścianach i powstawanie zacieków ? Nie wiem jak to wygląda kosztowo ale może zamiast stropu na dach można by było zrobić po prostu dach czterospadowy o niskim kącie ?
    Ostatnio edytowane przez heteranthera ; 04-11-2018 o 21:29

  17. #11977
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    garaż nie jest izolowany od reszty domu = gigantyczny mostek cieplny.

    W jednym z domów jest aż 21 stopni na górę. Jaka jest wysokość pomieszczeń? Ja u siebie mam niecałe 3 m parteru, ale stopni tylko 17 i schody wcale nie są strome.

    Dla mnie ta różnica poziomów całkowicie dyskwalifikuje projekt.
    Jeśli tam jest jakiś spadek terenu, to schody w części korytarza a nie na środku pokoju.

    Czy tam jest wentylacja mechaniczna? Bo na jednym projekcie są kominy wentylacyjne a na drugim nie.
    Jak daleko idące zmiany można wprowadzać? Wielkość okien również?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-11-2018 o 15:47

  18. #11978
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    W tym 166m2 faktycznie nie było wentylacji mech.

    Zmiany - można założyć, że to całkiem nowy projekt ma być, w tej chwili nie ma nawet fundamentów, jest jeszcze 12 działek do zabudowy. Nie wiem czy jak wyjdziemy z któregoś z tych dwóch, to nie będzie po prostu taniej, bo jest ryzyko, że architekt zawoła za projekt dodatkową kasę. Ale jeśli z tych dwóch nie da się sensownie wyjść, to zakładamy nowy.

    Co do wysokości pomieszczeń niestety aktualnie nie wiem Ale na schodach jest na tych obrazkach napisane 20x18=357. To się jakoś przekłada na wysokość?
    Ostatnio edytowane przez heteranthera ; 04-11-2018 o 16:19

  19. #11979
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    znaczyłoby to, że parter ma ponad 3 m. A ta wersja ze schodami w dół ma salon jescze wyższy. Efektowne, ale przekłada się na ogrzewaną kubaturę, co przy projekcie, który specjalnie nie dba o energooszczędność może oznaczać dodatkowe kilkadziesiąt -kilkaset złotych rocznie za ogrzewanie.

    Jak ogrzewany jest ten dom ze schodkami w środku? Na planie w łazience jest Z (zasobnik?), ale gdzie piec i komin do niego? Czy tam jest PC?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-11-2018 o 17:05

  20. #11980
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    W tym domku 170m2 nie byłem, myślę, że na gaz, dopytam przy okazji najbliższego spotkania. Jeśli chodzi o kilkaset zł więcej rocznie za ogrzewanie, to przełknę, kosztem efektu i nowoczesności, to jest akceptowalne. Chciałbym aby dom był wyjątkowy a nie koniecznie najtańszy w utrzymaniu, raczej niech będzie takim średniakiem. Nie może też być przesadnie drogi. Powiedzmy, że koszty utrzymania niech nie będą większe niż w bloku 50m2 - czynsz + ogrzewanie w dużym mieście na rok. W moim przypadku to jest 600zł mieś za czynsz z ogrzewaniem, gaz i woda. Ile z tego to sam gaz ciężko mi teraz powiedzieć. W mieszkaniu są dwie osoby.

    Ja chcę założyć ogrzewanie gazowe, żeby nie budować teraz PC, to wydaje mi się dołoży ze 30tyś do realizacji. Rozważyłbym w przyszłości taką budowę.
    Ostatnio edytowane przez heteranthera ; 04-11-2018 o 21:28

Strona 599 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony