dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 71 z 627
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 12535
  1. #1401
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorota_N
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Baaaaaardzo fajny...
    podoba mi się. Może tylko drobne przeróbki wewnątrz, jakieś ścianki działowe

  2. #1402

    Domyślnie Jaki dom za 200 tyś pod klucz?

    Czy mamy szansę wybudować dom 100m pod klucz za 200 tysięcy?Nie licząc do tego działki.Może ktoś będzie mógł nas pocieszyć,że jest to możliwe?

  3. #1403
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PIFFKO

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Polecam idalei z archipelagu. www.archipelag.pl
    my mamy po kilku zmianach i jest boska
    kasia

  4. #1404

  5. #1405
    Guest

    Domyślnie

    Agrobisp

    WB-3337
    albo
    WB-0027

  6. #1406

    Domyślnie

    A moze taki: http://www.lipinscy.pl/14102.xml?page=1
    albo taki: http://www.lipinscy.pl/34493.xml?page=1
    A dach musi być koniecznie czterospadowy?

  7. #1407

    Domyślnie

    NIestety nie widać rysunków
    A może podasz autora, pracownię... można go zobaczyć na stronie internetowej?

  8. #1408

    Domyślnie Mam 320 tys. i działkę. Jaki dom wybuduję w tej cenie ?

    Szukam tygodniami projektów które jestem w stanie zrealizować bez wchodzenia w kredyty. Posiadam działkę o wymiarach 54x25 (szer x dł).

    Oczywiście tak jak w tytule chciałbym zakończyć całość prac w tej kwocie czyli dom tylko do umeblowania.

    Bardzo podobają mi się projekty typu Jupiter, Libra, Emanuela, Manuela i ten styl (140-170 p.u. + garaż). Wiem że te projekty są dosyć drogie w realizacji.
    Nigdzie na forum nie znalazłem informacji ile kosztuje taki dom całkowicie wykończony.

    Czy z Waszego doświadczenia budowlanego podacie mi jaki mogę projekt zrealizować za 320 tys ?.

  9. #1409

    Domyślnie

    Witam

    Z 320 tys nie porywaj się na Manuelę. Lepiej wybudowac dom skromny z zewnątrz, a funkcjonalny wewnątrz i cieszyc się, że starczyło kasy
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  10. #1410
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Przy rozsądnym wydawaniu pieniędzy na budowe możesz mieć jakieś 160 m2.
    Oczywiście pod warunkiem, że media masz w ulicy i nie musisz ciągnąć np. wody 150 m
    Rozsądny projekt domu - w miarę prosta konstrukcja ( głównie dachu !)
    bez wodotrysków, ale z dobrymi materiałami, z wykończeniem, ogrodzeniem ( ale bez fanaberii )mediami..... z wkładem własnej pracy ( np. prace porządkowe, malowanie, inne nieskomplikowane czynności ) angażowanie ekip do kolejnych etapów, a nie zlecaniu wszystkiego jednemu wykonawcy ( będzie droższy ) to powinno
    Ci te 320 tys. wystarczyć.
    Pozdro
    J
    ...i dwa wory piniędzoli życzę
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  11. #1411

    Domyślnie

    A widziałeś już:
    PEGAZ - http://domus.wroc.pl/projekt/pegaz
    lub
    APOLLO I -http://domus.wroc.pl/projekt/apollo-i

    Przynajmniej już mają gotowe wejścia na poddasze.
    Ostatnio edytowane przez Arkus ; 25-04-2013 o 13:15

  12. #1412

    Domyślnie Re: Mam 320 tys. i działkę. Jaki dom wybuduję w tej cenie ?

    Cytat Napisał Excalibur
    Szukam tygodniami projektów które jestem w stanie zrealizować bez wchodzenia w kredyty. Posiadam działkę o wymiarach 54x25 (szer x dł).

    Oczywiście tak jak w tytule chciałbym zakończyć całość prac w tej kwocie czyli dom tylko do umeblowania.

    Bardzo podobają mi się projekty typu Jupiter, Libra, Emanuela, Manuela i ten styl (140-170 p.u. + garaż). Wiem że te projekty są dosyć drogie w realizacji.
    Nigdzie na forum nie znalazłem informacji ile kosztuje taki dom całkowicie wykończony.

    Czy z Waszego doświadczenia budowlanego podacie mi jaki mogę projekt zrealizować za 320 tys ?.
    Excaliburze!
    Razem z mężem budujemy Emanuelę. My też mieliśmy działkę i zaplanowane 350 tys zł na budowę. Czy są realne szanse na to, żebyś za taką forsę wybudował swój domek? Wszystko zależy, gdzie mieszkasz. Jeżeli gdzieś dalej od wielkich miast, to tak. My budujemy się pod Poznaniem i ceny robocizny oraz materiałów są o wiele droższe niż w innych województwach jak mazowieckie, wielkopolskie, śląskie. Za tę kasę my już nie umeblujemy naszego domku. Choć ściany będą pomalowane, płytki na podłodze na parterze oraz panele lub wykładziny dywanowe w sypialniach na piętrze. Wszystko również zależy od materiałów, z których wybudujesz dom. Można z taniego Maxa, siporeksu, a nie tak jak my z drogiej silki. Tak samo mozna położyć na dachu blachodachówkę zamiastu uszlachetnionej dachówki ceramicznej. Można również nie robić rekuperatora i gruntowego wymiennika ciepła, odkurzacza centralnego i wtedy można wybudować domek za tę kasę.
    Szczegóły i koszty poszczególnych etapów budowy naszego domku w naszym dzienniku. Zapraszam!
    Beata, żona Tadka L

  13. #1413

    Domyślnie

    Mam działkę 5 km od Warszawy
    Bardzo by mnie interesowało gdybyście podawali nazwy projektów które za te pieniądze mozna zrealizować.

    PS
    Emanuela to bardzo ładny dom .. naprawde mi sie podoba ... ale na moja działke nie pasuje. W Domusie sa inne klony tego projektu np: Andromeda czy Jupiter... oba pasuja mi jak ulał na działkę.
    Tylko czy PLN mi wystarczy ... o to jest pytanie

  14. #1414

    Domyślnie

    Zobacz http://www.lipinscy.pl/14080.xml?page=1 koszt pod klucz to 253 500 zł
    albo http://www.lipinscy.pl/14104.xml?page=1 koszt=249 700 zł
    Pozdrawiam

  15. #1415
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aggi_2004

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A jednak okazalo sie , ze TEN dom to "BIELIK" (W01) Pawla Wlada Kowalskiego!
    W strone innych zupelnie projektow zwrocone byly nasze oczy, gdy zaczynalismy poszukiwanie.

    Ale to w "BIELIKU" bedzie nam dobrze mieszkac i pracowac.

    Pozdrawiam wszystkich budujacych wlasny dom.
    Aggi_2004

  16. #1416
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    A u nas wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że zmieścimy sie w 330tys. Whisperówka ma w sumie 187 metrów - 150 mieszkalnej i 37 garaż. A dałoby się taniej, bo za więźbę i dach zapłaciliśmy jak za zboże... Ale warto było
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  17. #1417

    Domyślnie

    Powinieneś poszukać w Archipelagu w cyklu "domy dla Nowaka" np. Balbinka

    http://www.archipelag.com.pl/domek.p...500&ProjID=496

    Z tego co piszą to 200 tyś wystarczy i jeszcze cos zostanie

    Pozdr
    Magda

  18. #1418

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda9976
    Powinieneś poszukać w Archipelagu w cyklu "domy dla Nowaka" np. Balbinka

    http://www.archipelag.com.pl/domek.p...500&ProjID=496

    Z tego co piszą to 200 tyś wystarczy i jeszcze cos zostanie

    Pozdr
    Magda
    Więc piszą głupoty. Ten dom da się wybudować poniżej 200tyś, ale pod warunkiem, ze prawie wszystko będzie robiło sie samemu.

  19. #1419

    Domyślnie

    Myślę, że ok. 100 m pow. użytk. i bez garażu. Balbinka ma ponad 120 m kw + garaż. Bezpiecznie jest przyjąć 1900 - 2000 zł za m kw. Pow. użytkowej. Oczywiście wszystko tak naprawdę zależy od standardu wykończenia: dach (bitumiczny, blacha, ceramika, dach. cementowa), okna (drewniane, plastikowe, rodzaj szyb itp), drzwi zewn i wew. (mogą być po 300 zł a i powyżej 1000 zł. za sztukę), instalacje, podłogi, schody i wiele jeszcze rożnych rzeczy na których można zaaszczędzić - niestety zwykle kosztem jakości i estetyki.

  20. #1420

    Domyślnie

    Wybór projektu ograniczyła nam działka, która ma szerokości ~31m i długość niecałe 20m. Szukaliśmy prostego domku z dachem dwuspadowym i padło na Bovalino biura Archigraph. Zdecydowaliśmy się na wersję z pokojem nad garażem Bovalino II. Według nas projekt jest dosyć dobry ze względu na jego prostą bryłę i funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest też koszt realizacji tego projektu myślę, że będzie zdecydowanie tańszy niż inne fikuśne o podobnym metrarzu ( całkowita 174m, użytkowa 148m, zabudowy118m).
    Zobaczcie sami http://www.archigraph.pl/
    Pozdrówko

Strona 71 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony