dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 17
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 338
  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    W tym roku tylko "rekina" powieźliśmy na narty. Koninki gm. Niedźwiedź całkiem serio.
    Dwa tygodnie jazdy z doszkalaniem. Zjeżdżają z Tobołowa i Turbacza. Warunki do jazdy idealne a wczoraj spadło 20 cm świeżego śniegu.
    A my, no cóż, ząbki zaciśnięte i pchamy nasze lokum do przodu.
    Ale w przyszłym roku !!! to sobie odbijemy, już ze znajomymi wstepnie rozmawialiśmy o rezerwacji w domku we Włoszech, mała miejscowość obok sławnej Marmolady. Teraz tylko poluję na wyprzedaży na Fischery RC4, mam nadzieję, że po sezonie mocno stanieją.

    Wszystkim szalejącym na nartach - połamania

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  2. #202

    Domyślnie

    Ale Wam dobrze. gdyby nie pieniążki które zbieram na mój domek też bym poszalał.......rany, już kilka lat nie jeździłem choc to mój ulubiony sport nic to...kiedyś pojadę.
    Życzę wszystkim ładnych tras i słoneczka

  3. #203

    Domyślnie

    Słuchajcie, chciałabym poprosić Was o radę. Otóż byłam na 2 lekcjach nart no i spodobało mi się. Jednak ze względu na koszt całego ekwipunku, chciałabym wstrzymać się z "inwestycjami" dopóki nie będę w 100% pewna, że to lubieę I tak myślałam, że kupię tylko to co najpotrzebniejsze, pojadę w góry i gdzieś w szkółce przekonam się na dłuższych lekcjach czy to jest to! Myslałam, żeby kupić buty, bo czuję, że pożyczać tej części ekwipunku to za bardzo nie chcę ... feee!!! Narty chciałabym wypożyczyć na miejscu, a jak dalej będę pozytywnie nastawiona to kupię sobie swoje.

    Pytania:
    1. czy to dobry tok myślenia
    2. co jeszcze jest ważne na początku z ekwipunku, co należy mieć swojego,
    3. widziałam w Auchan buty ROSSIGNOL po dość konkurencyjnej cenie, czy warto kupować w markecie ???
    4. jaki narty kupić, rodzaj, jakie długie, jakie marki.

    Wszelkie sugestie mile widziane, liczę na Was i z góry dziękuję,
    Pozdrawiam,
    Alison

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał alison
    Słuchajcie, chciałabym poprosić Was o radę. Otóż byłam na 2 lekcjach nart no i spodobało mi się. Jednak ze względu na koszt całego ekwipunku, chciałabym wstrzymać się z "inwestycjami" dopóki nie będę w 100% pewna, że to lubieę I tak myślałam, że kupię tylko to co najpotrzebniejsze, pojadę w góry i gdzieś w szkółce przekonam się na dłuższych lekcjach czy to jest to! Myslałam, żeby kupić buty, bo czuję, że pożyczać tej części ekwipunku to za bardzo nie chcę ... feee!!! Narty chciałabym wypożyczyć na miejscu, a jak dalej będę pozytywnie nastawiona to kupię sobie swoje.

    Pytania:
    1. czy to dobry tok myślenia
    bardzo dobry
    2. co jeszcze jest ważne na początku z ekwipunku, co należy mieć swojego,
    tzw. kombinezon lub ocieplacz - czyli nieprzemakalne wygodne spodnie i kurtkę, czapka i rekawiczki /narciarskie nie wełniane/
    3. widziałam w Auchan buty ROSSIGNOL po dość konkurencyjnej cenie, czy warto kupować w markecie ???
    buty rekreacyjne mozna kupic w supermarkecie, problem polega na tym, że tam nie ma kto doradzić. Więc, jeżeli supermarket to zakupy tylko ze znajomym narciarzem
    4. jaki narty kupić, rodzaj, jakie długie, jakie marki
    .
    Alison, testując narty /wypozyczone/ w trakcie nauki zobaczysz na których najlepiej ci się jeździ. Z podstawowych informacji to powinnaś wiedzieć, ze interesują cie narty allroundowe, carwingowe,




    pozdrawiam Majka

  5. #205

    Domyślnie

    Majka, dzięki za wpis.
    Z tymi butami w Auchan myślałam tak, żeby takie same przymierzyć w sklepie specjalistycznym i jak fachowiec-specjalista z tego sklepu powie, że te są OK, to kupię w Auchan Nie to, że jestem "centuś" ale wolę wydać mniej za to samo (jeżeli mogę).

    Co do kombinezonu - myślałam że to akurat kupię na końcu no ale jeżeli piszesz, że to takie ważne to będę musiała zweryfikować niestety swoje plany inwestycyjne Dziękuję raz jeszcze za rady.

    Wszystkie następne PORADY bardzo mile widziane !!!

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Alison, jakżeś poznanianka /podobna do krakowianek / to udaj się do second-hand'u i tam nabyj odpowiedni kombinezon za jakiś 50zet.

    Twoja metoda kupowania butów niezbyt elegancka ale wręcz zalecana

  7. #207

    Domyślnie

    Alison
    Właśnie nadchodzi czas zakupów sprzętu narciarskiego – koniec ferii. Majaka wie co mówi; a raczej pisze o kupowaniu w „marketach” Co prawda na „fachowców” też trzeba uważać i im nie ulegać. Proponowałbym przegląd czasopism, w których są testy różnego sprzętu np. Narty, Sportowy Styl, SKI itp. Po lekturze można zakreślić obszar poszukiwań i jeżeli chodzi o buty, to przymierzać i przymierzać i jeszcze raz to samo. Są różne szkoły przymierzania. Jedna mówi że powinien być but luzny a druga że trzeba przymierzać do oporu i jak już nie można wtedy poprosić o nr większy. Wbrew pozorom to nie jest to samo, a wpływa na bezpieczeństwo Buty powinny być BEZPIECZNE dla użytkownika, czyli trzymać stopę, tylko nie tak żeby drętwiała. Moim zdaniem dobrze buty powinny mieć: cztery klamry z mikroregulacją, regulację nachylenia w stawie skokowym tzw. canting a jak ktoś ma wysoką nogę w podbiciu, to na to też jest patent i watro go mieć. Na początku but nie powinien być twardy a potem sama zobaczysz. Bajery pt. przełącznik „chodzenie” uważam za zbędne, gdyż w tych butach się zjeżdża. Zgadzam się z tym że narty dobrze jest przetestować – tu też trzeba zawęzić obszar. Narta z opisu nie zawsze „leży” Mi np. Leży narta „gigantowa” która okazała się być super nartą „allrundową” co mogłem stwierdzić po przejechaniu się. Teraz czekam, aż sprzedawca powali mnie ceną na kolana. Z wiązaniami nie należy przesadzać i kupować tak jak się jeżdzi, bez szpanu w zakresie regulacji co może skończyć sie kontuzją.
    Sprzęt nie musi być ładny. Bezpieczeństow to podstawa
    Miłego wybierania Alison

  8. #208

    Domyślnie

    Zdecydowanie dobry pomysł aby najpierw popróbować. Jednak myślę, że dla początkujących chyba nie będzie zbyt dużej różnicy pomiędzy markami a raczej będzie pomiędzy rodzajem nart.
    Zdecydowanie tak samo jak poprzedniczka polecam narty Allround, której grupa docelowa to zarówno narciarze początkujący jak i zaawansowani.
    Wiązania - ważna rzecz - nie tylko w kwestii wyboru ale także późniejszej regulacji. Tutaj warto troszkę poczytać (w necie bądź w wymienionych pismach).
    Buty - tutaj też racja - przełacznik "chodzenie" to niepotrzebny bajer...
    Ciuch - musi być czyli nieprzemakalne spodnie/kombinezon. No i reszta, ale to raczej normalne chyba, że chce się po jednym dniu jeżdżenia wylądować w łóżku z przeziębieniem...

  9. #209

    Domyślnie

    Majka, Piotrek P., Lawy - bardzo wielkie podziękowania!!!
    Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła podzielić się bardziej praktycznymi spostrzeżeniamia na temat białego szaleństwa , no i wierzę, że natrafię na jakieś przyzwoite promocje, które nie wycisną ze mnie ostatniego zeta. Pozdrawiam !

  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Lekki mróz, słońce, dobrze przygotowana trasa - czy można sobie wymarzyć lepsze warunki na szaleństwo / wypoczynek na narciarskim stoku.

    Było cudnie, ludzi umiarkowanie - można było nieźle się zmęczyć.
    Kto jeszcze miniony weekend spędził narciarsko?

    pozdrawiam
    Edzia

  11. #211

    Domyślnie

    Ja!!! Też było super. Byliśmy z mężem w Białce Tatrzańskiej na Katelnicy no i było cudnie. Tak jak piszesz lekki mrozik, piękne słońce no ale troszke ludzi za dużawo (week end) Dlatego też bierzemy 3 (słownie trzy) dni urlopku i heja w góry - może Szczyrk albo Oszczadnica na Słowacji?
    Napewno będzie luźniej no i pogoda się zapowiada. Pozdrawiam wszystkich narciarzy.

  12. #212

    Domyślnie

    ja w tym sezonie nie pojeździłam,bo musiałam zadbać o zdrówko,ale za to nabyłam własnie pikne narty w hipermarkecie - wyprzedaż posezonowa oczywiście A może jakiś spóźniony wyjazd kwietniowo/majowy się przytrafi,ech fajnie by było
    mów mi mimi

  13. #213

    Domyślnie

    A my z żonka nawet sobie pojeździeliśmy w tym sezonie. Od kilku lat głównie jeździmy w Beskidach (mamy blisko): Soszów, Stożek, Czantoria. Byłem też na Słowacji na Velkej Raczy oraz kilka razy w Czechach. Do Czech już jednak nie pojadę (trasy nieprzygotowane, stare wyciągi, no i jakieś chore podejścia do wyciągów!!!).
    Alpy i Dolomity kusza, ale jakoś ostatnio nie wychodzi : budowa, koszty, itd. Wiem, że u nas też przejeździ sie podobną sumkę, ale za to w ciągu całego sezonu. Może za rok...
    Najważniejsze, aby być na nartach, gdziekolwiek - piękny sport i wypoczynek zarazem!!!
    Pozdrawiam narciarzy (i nie tylko )

  14. #214

    Domyślnie

    Ja się najbardziej cieszę, że na nartki mamy bliziutko - 20-30 min. samochodem. Więc taki wypad jest możliwy nawet w tygodniu popołudniu. A w sobotę jedziemy wcześnie rano tak, że o 13.00 można już być na budowie doglądnąc to i owo!
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  15. #215

    Domyślnie

    Ja chcę już teraz znowu na narty.

  16. #216

    Domyślnie

    Nawet mi nie przypominaj,lato sie dopiero zaczyna,do zimy jeszcze daleko a ja bym chetnie na narty wyjechala.
    Zreszta ja chyba jednak wole zime niz lato

  17. #217

    Domyślnie

    Objawy prawdziwego "białego szaleństwa" :

    Leżymy sobie na działeczce na leżakach w którąś upalną niedziele i nagle mój mąż się odzywa: ale mam ochote pojechać na narty

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    to ruszajcie, czeka na Was Kicuś, Tux, PItztal, Stubai lub Soelden
    i kolejne we Francji

  19. #219

    Domyślnie

    Przede wszystkim to na nas czeka dach do zrobienia w wakacje A poza tym ja jednak wolę lato

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    na lodowcu w lecie jest super

Strona 11 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony