dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 224
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 4473
  1. #221
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    nie wiem czy nie za mała ta wyspa na kuchenkę , siedząc przy stole będziesz słyszała bulgocące garnki, łatwo tez cos stracić ( raczka od patelni) , powinnaś też po drugiej stronie stołu zrobic barek równoległy do wyspy żeby nie było widac garów z salonu czy jadalni, stolik możesz wtedy umieścić poniżej poziomu barku i wyspy z kuchenką

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ciku,
    ja się zastanawiam, czy sama kuchenka na wyspie jest wygodna?

    Niosąc coś umytego ze zlewu do kuchenki zachlapiesz podłogę.
    Chyba lepiej mieć te urządzenia w miarę blisko siebie.

    A wyspa jest stanowczo za mała. Brak miejsca na swobodne przygotowywanie potraw, na rozłożenie książki kucharskiej i inne....

  3. #223
    Guest

    Domyślnie

    Nie zdecydowałabym się na stół jadalny tuż obok kuchenki.
    Wokół kuchenki, podczas gotowania panuje artystyczny nieład,
    często jest tak, że domownicy już siadają do stołu, a trzeba jeszcze coś dosmażyć,
    dogotować i co, pod nosem spożywających?

  4. #224
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówczyniami. Zanim przeczytałam co napisała Sonika i Matka od razu zobaczyłam kapiące krople z czegoś co chcesz opłukać i wrzucić prosto do garnka, no i smażące się kotlety, z których tłuszcz pryska prosto na stół. Może lepiej wyspę wykorzystać tylko jako blat roboczy? Według mnie wyspa ma sens tylko w bardzo dużej kuchni i jeśli zmieści się na niej kuchenka, blat i zlew. My tak planowaliśmy i po przemyśleniu zrezygnowaliśmy z pomysłu, bo kuchnia jednak jest za mała. Tak sobie patrzę, że układ mamy nawet dosyć podobny i teraz będzie u nas tak, że cała lewa ściana będzie zabudowana szafkami, dalej identycznie tak jak u Ciebie sam blat pod oknem i w tym samym miejscu narożny zlew, potem (na prawej ścianie) jeszcze kawałek blatu i kuchenka. Wydaje mi się, że powinno się sprawdzić. To tylko propozycja. Powodzenia w podejmowaniu decyzji

  5. #225

    Domyślnie

    Ja mam już zrobioną kuchnię i widzę podstawowy błąd (z którym oczywiście da się żyć): kuchenkę mam na przeciwko zlewozmywaka, kłopot jest z odcedzaniem ziemniaków, makaronu itd. przez kuchnię przechodzę z gorącym garnkiem, trzeba uważać na "przechodniów", a szczególnie kręcące się dzieci. Zasada 3 kroków jest u mnie zachowana, jednak to sprawia jedynie kłopot. Może wykorzystaj wyspę jako blat połączony ze stołem? Życzę dobrych pomysłów
    dana

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paty
    powinnaś też po drugiej stronie stołu zrobic barek równoległy do wyspy żeby nie było widac garów z salonu czy jadalni, stolik możesz wtedy umieścić poniżej poziomu barku i wyspy z kuchenką
    Paty dokladnie wlasnie tak planuje. Stól ma byc ponizej barku. Gdzies tak widzialam na jednej z aranzacji i bardzo ladnie to wygladalo. Natomiast wyspe rzeczywiscie bede musiala powiekszyc.

  7. #227

    Domyślnie

    Tak sobie mysle, ze jezeli wyspa bylaby głebsza to będzie na tyle oddalona od stolu , ze nic na niego nie bedzie pryskać.
    Jednak ten argument z zachlapywaniem podlogi troche mnie do pomyslu wyspy zniechecił...

  8. #228

    Domyślnie

    Pierwsze skojarzenie - azjatycka restauracja, gdzie wybierasz sobie stwora w akwarium, pokazujesz palcem i patrzysz, jak Ci go przyrządzają. Ale nawet tam smażą w większym oddaleniu od stołu
    Chyba zamiast wyspy wolałabym sam duży, wygodny stół.
    No, ale jestem niewolniczo przywiązana do wielkiego dębowego kuchennego stołu
    Wyspy są pewnie fajne jeśli się na co dzień nie gotuje regularnych posiłków. Ot, dwa wyjsciowe garnuszki na spaghetti i sos dla gości.

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Ja również zgadzam się z przedmówczyniami (-cami). Kuchenka blisko zlewu jest bardzo wygodna i dlatego między innymi u siebie zrezygnowałam ze zlewu przy oknie (jest narożny i bardzo wygodny) i wyspy, którą też miałam pierwotnie w planie. Może i nie mam do końca zachowanej zasady trzech kroków, bo u mnie jest: lodówka, długi blat, zlew, blat płyta, blat, ale tak mi jest po prostu wygodnie. Ciku jeśli bardzo zależy Ci na tej wyspie, to raczej zrobiłabym na niej tylko blat roboczy, albo powiększyła ją do takich rozmiarów aby mogły się na niej zmieścić jednocześnie i zlew i płyta i zostało jeszcze trochę miejsca na ew. przygotowanie potraw czy odstawienie garnka. Masz piękną, dużą kuchnię ale wydaje mi się, że troszkę mimo wszystko nieustawną (okna na dwóch ścianach, a na trzeciej ścianie wejscie do kuchni?)Jeśli chodzi o aranżacje kuchni ze zdjęć, to zgadzam się z 2112wojtek , kazałabym takiemu projektantowi w tej kuchni gotować za karę przez co najmniej rok ( na jednym ze zdjęć są dwa zlewy )
    ps.zdjęcia mojej kuchni można obejrzeć w albumie. Wiem, że nie jest idealna ale dla mnie jak na razie bardzo wygodna.
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  10. #230

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za opinie Przyznam, ze odradziliscie mi ta kuchnie skutecznie i juz myslę nad powaznymi przerobkami. Przekonaly mnie agrumenty dotyczace funkcjonalnosci. Co dwie głowy to nie jedna.

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Tak na pierwszy rzut oka, to bym zamieniła lodówkę z piekarnikiem
    lodówka obok piekarnika, to raczej niezbyt szczęśliwy pomysł
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  12. #232

    Domyślnie

    pozwolilam sie podpiac do tego watku co by nie mnozyc innych podobnych
    szalu dostaje od kilku dni - za 2 tygodnie wpada ekipa zeby zrobc elektryke - gaz - wode a ja nie wiem dalej gdzie co ustawic

    zachcialo mi sie remontowac mieszkanie to teraz mam kuchnia juz nie istnieje wiec odwrotu nie ma

    plan rzeczywisty mieszkania http://www.album.astral.pl/album/fot...49/2518/1.jpeg
    gdzie poszczególne pomieszczenia to http://www.album.astral.pl/album/fot...49/2518/2.jpeg
    2 "kwadraty" w pomieszczeniach 2 i 3 to kominy

    wymyslilam sobie zburzenie sciany pomiedzy kuchnia a przyszlym salonem - czerwone sciany na rysunku (calej nie mozna bo to sciana nosna i zostaje kawalek ktorego ruszyc sie nie da)

    ..................
    schemat z wymiarami
    jak ustawic meble w kuchni (z programow mam tylko pro 100 i cholera mnie bierze) chyba ze zaraz zawalu przy paincie dostane

    .......................
    puste sciany

    i w ktorym miejscu wstawic stol z krzeslami
    z salonem sobie poradze nawet pomysl juz mam

  13. #233

    Domyślnie

    przepraszamza jakos ale to paint

    wersja 1 . zlew pod oknem
    ...................
    tylko pozostaje problem kaloryfera pod oknem ale mysle ze z tym mozna cos zrobic i niestety odplyw jest praktycznie po drugiej stronie tam gdzie komin .
    no i dochodzi jeszcze kwestia otwierania okna przy baterii zostaje ok 15 zm miedzy dolna granica okna a blatem

    wersja 2. zlew narożny
    .....................
    chyba bardziej funkconalne - chodz nie podobaja mi sie zupelnie zlewy narozne (chcialbym taki http://www.franke.pl/resources/Image...O__651-800.jpg albo ten http://www.franke.pl/resources/Image...ze/MO__660.jpg )

  14. #234

    Domyślnie

    lub

    .................








    moze ktos z was spojrzy na to laskawym okiem i mnie oswieci, bo chyba sie "zatłam" i ruszyc nie moge z miejsca

  15. #235

    Domyślnie

    Zlew tez taki bym chciała. Mam też straszny problem z zaprojektowaniem kuchni, zmieniła mi się zupełnie koncepcja. Kuchnia ma 11 m i bedzie otwarta na salon, ma byc tez barek. Stwierdziłam, ze jednak chce miec w kuchni stół i krzesła, a zaplanowanie tego wcale nie jest proste?Czy w taki otwartych kuchniach, macie stoły? czy z nich rezygnujecie?

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał a&b
    lub










    moze ktos z was spojrzy na to laskawym okiem i mnie oswieci, bo chyba sie "zatłam" i ruszyc nie moge z miejsca
    za daleko od lodowki do zlewu, na pierwszy rzut oka wersja ze zlewem pod oknem najbardziej mi pasuje

  17. #237

    Domyślnie

    no wlasnie bede myslec i dalej tworzyc nad wersja zlew pod oknem albo narozny
    bo inaczej to nie ma wyjscia
    "obmyslilam" juz wszystkie mozliwe sposoby

  18. #238

    Domyślnie

    Ja bym była mimo wszystko przy wersji ze zlewem narożnym, bo masz wtedy łatwy dostęp do zmywarki i zarazem blisko zlewu i duży blat roboczy. Lub zlew umieściłabym na ścianie z oknem, ale bliżej rogu. Komory byłyby na lewą rękę, sam kran bliżej prawj. I znów po lewj zmywarka by się zmieściła. Uważałabym na umieszczanie zmywarki w rogu, bo sa problemy z otwieraniem, użytkowaniem.

  19. #239

    Domyślnie

    Cześć.
    Wtrącę swoje 3 groszki , jeśli mogę oczywiście.
    Proponuję:
    - przestawić lodówkę - przy "kominie". Ustawiona przy oknie będzie "zabierać" światło;
    - zlew narożny, ale blat nie pod kątem 90, ale ścięty. Takie rozwiązanie jest lepsze i całkiem wygodne (sama mam tak w mieszkaniu);
    - polecam duży blat przy oknie - w moim przypadku rewelacja, mam wycięte dziury na wylot powietrza z grzejnika (na otworach leżą kratki metalowe);
    - jeśli będziesz mieć zmywarkę, to zostaw odstęp od zlewu narożnego, jakieś min 30 cm prostej ścianki;

    Możesz też zrobić kuchenkę narożną, a zlew w blacie po prawej stronie.

    Pozdrowienia
    Dorota

    NIE POLECAM dekarza Edward Flejszer

  20. #240

    Domyślnie

    dzieki serdecznie za wskazowki
    tak wlasnie mysle ze chyba ten narozny zlew bedzie najlepszym rozwiazaniem i faktycznie blat nie pod kątem 90, ale ścięty

    http://www.franke.pl/resources/Image...ze/MO__660.jpg szkoda mi tylko tego zlewu
    ale takiego do rogu sobienie wrzuce

    moze ktos wie o istnieniu fajnego naroznego nie duzego zlewu

Strona 12 z 224

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony