dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Czy wystarczyło Wam zaprawy do Ytonga?

    Mój wykonawca radośnie stwierdził, że nie wystarczy. Rzeczywiście Ytong daje jej za mało czy budowlańcy ją jedzą albo upychają po kieszeniach? Sciany zew. 36,5.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Niestety jest to urok Ytonga. Nie znam nikogo kto budował w tej technologii i starczyło mu kleju wyliczonego przez producenta. Zaczynam podejrzewać działanie celowe.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kruszka

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    brzeg
    Posty
    290

    Domyślnie

    Też nam nie starczyło, wiedzieliśmy o tym wcześniej więc murarze używali zaprawy ytonga na ściany zewętrze całego domu, udało im się wymurować ściany wew konstrukcyjne a pozostałe wew działowe mamy murowane na klej atlasa do bloczków z betonu komórkowego cena 16 zł za worek.
    kruszka

  4. #4

    Domyślnie Nie wystarczyło. Musiałem prosić hurtownika o dod. dostawy..

    Jw.

  5. #5

    Domyślnie

    nam też nie starczyło, ale dokupowaliśmy tylko klej ytonga, w sumie nie wiem czemu..

  6. #6

    Domyślnie

    Brakło, ale wystarczyła interwencja u dostawcy bloczków, żeby dowieźli kilka brakujących worków. W końcu klej jest "za darmo" (wliczony).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał hawkmoon
    W końcu klej jest "za darmo" (wliczony).
    O...
    A do Silki też dają klej w cenie? To też Xella.
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  8. #8

    Domyślnie

    a mi jeszcze zostało, jak murują z głową to wystarczy a jak murują jak cegłe to zabraknie

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie też wystarczyło. Co prawda było to jakieś 4 lata temu, ale nie pamiętam, żebym musiał coś dokupować.
    Pozdrowionka
    Metal

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek70
    a mi jeszcze zostało, jak murują z głową to wystarczy a jak murują jak cegłe to zabraknie
    Bardzo pobieżna opinia. U mnie robiła doświadczona w Ytong-u ekipa i wcale nie było klejone jak na zaprawę. Wyliczenia Firmowe są stricte komputerowe (powierzchnia x grubość spoiny) i nie uwzględniają strat chociażby: ile kleju osiada w pojemniku w którym został rozrobiony, na narzędziach, itd, itp.

  11. #11

    Domyślnie

    Stwierdzam tylko fakt, ekipa była polecana przez ytonga, budują dużo nawet 7 domów rocznie i nie mówili, że gdzieś tam brakowało zaprawy, u mnie zostało ponad 10 worków. Znam przypadek ,że zabrakło zaprawy ale znam też przyczynę - murarze ładowali zaprawę w dziury na uchwyty

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klaus
    Cytat Napisał hawkmoon
    W końcu klej jest "za darmo" (wliczony).
    O...
    A do Silki też dają klej w cenie? To też Xella.
    Niestety Klaus,
    W cenie betonu komórkowego YTONG Xelli jest zaprawa klejowa, a przy Silce nietety nie , choć to też produkt Xelli. Szkoda - co nie??? Byłoby naprawdę zbyt fajnie budować dom .
    TadekL

  13. #13

    Domyślnie

    mi zabrakło ale bardzo mało i to z naszej winy
    KARO

  14. #14

    Domyślnie

    Mi kilka worów zostało. Budowalńcy, którzy budowali mój dom powedzieli, że musi wystarczyć bo w przeciwnym razie będą za duże spoiny i może występować efekt przemarzania i mostków termicznych. Chyba się znają bo 80% swoich budów wykonują właśnie z Ytonga i o innym BK nie chcą wogóle słyszeć. Chodzi o dokładność odlewu bloczka i w takim wypadku, czyli przy Ytongu, używa się bardzo mało kleju. Są też nierówne bloczki z Ytonga ale oni i tak szlifują każdą położoną warstwę. Średnio zostaje im od 30 do 50% kleju jaki daje fabryka. Radzę więc sprawdzić kompetencje murarzy, którym go zaczyna brakować.

  15. #15

    Domyślnie

    A co robicie z niewykorzystaną zaprawą? Może ktoś chce się pozbyć kilku woreczków?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony