dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Sprawdziłem że te 18 cm są wysokie tylko na 7cm i do max 2,4m. Więc to takie kombinowanie by było bo skrzynki mają ok 16cm wysokości. A co zrobić z przestrzenią nad nadprożem? Trzeba by wieniec też wcinać w tym miejscu. Czy nie lepiej podczas zalewania dać xps np. 4cm w tym miejscu?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nadproże strunobetonowe dobrze pasuje i znacznie ułatwia pracę.
    Co niby ułatwia?
    Strunobeton do ścianki działowej? Żeby utrzymał kilka bloczków na nim? To jak strzelanie z armaty do muchy.
    Ale kto bogatemu zabroni.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Sprawdziłem że te 18 cm są wysokie tylko na 7cm i do max 2,4m. Więc to takie kombinowanie by było bo skrzynki mają ok 16cm wysokości. A co zrobić z przestrzenią nad nadprożem? Trzeba by wieniec też wcinać w tym miejscu. Czy nie lepiej podczas zalewania dać xps np. 4cm w tym miejscu?
    Ja to poproszę o szkic tego co chcesz zrobić bo z tego co rozumiem to tylko kłopoty będą. A może sie mylę?

    Jak kojarzę masz jakiś lichy projekt indywidualny......warto ?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co niby ułatwia?
    Strunobeton do ścianki działowej? Żeby utrzymał kilka bloczków na nim? To jak strzelanie z armaty do muchy.
    Ale kto bogatemu zabroni.
    Ułatwia bo wstawiasz gotowy element o odpowiedniej szerokości i po temacie nadproża.
    O kosztach nadproża - finansowej opłacalności nie pisałem.
    Można kalkulować o kosztach dal domu a np. dla dwóch nadproży przyjąć może i droższe ale łatwe w zakupie i w montażu.

    Cytat za Casto
    "nadproża strunobetonowe – stosowane niezależnie od miejsca oraz rodzaju obciążenia, łatwe w montażu i bardzo funkcjonalne."

    L-19 dł. 180cm kosztuje 57,30 PLN a SBN120 długości 180cm 62,50 PLN (ceny z Brico)
    Chyba jest tanie w stosunku do L-19
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ułatwia bo wstawiasz gotowy element o odpowiedniej szerokości i po temacie nadproża.
    To samo masz ze wszystkimi nadprożami prafabrykowanymi.

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    L-19 dł. 180cm kosztuje 57,30 PLN a SBN120 długości 180cm 62,50 PLN (ceny z Brico)
    Chyba jest tanie w stosunku do L-19
    Wychodzi 289,35 zł/m2 muru.

    BK wychodzi 195,96 zł/m2 muru

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To samo masz ze wszystkimi nadprożami prafabrykowanymi.



    Wychodzi 289,35 zł/m2 muru.

    BK wychodzi 195,96 zł/m2 muru
    Masz rację ale L=19 wychodzi 167,54 PLN/m2 muru.
    W kalkulacji nie uwzględniłeś ile kosztuje te dodatkowe 12cm różnicy wysokości między nadprożami z BK i SBN120 ale wykonane z bloczków z BK 59x12x24 w cenie 6,60 zł/szt.
    Ściana (ta dodatkowa do wysokości nadproża z BK) z BK (materiał) kosztuje więc 46,61 PLN/m2.
    Sumując SBN120 + uzupełnienie bloczkiem z BK do łącznej wysokości 24cm (tak jak w nadprożu z BK) kosztuje (289,35+46,61)/2 - 168,00 PLN/m2
    Czyli taniej niż samo nadproże z BK
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    W kalkulacji nie uwzględniłeś ile kosztuje te dodatkowe 12cm różnicy wysokości między nadprożami z BK i SBN120 ale wykonane z bloczków z BK 59x12x24 w cenie 6,60 zł/szt.
    Ściana (ta dodatkowa do wysokości nadproża z BK) z BK (materiał) kosztuje więc 46,61 PLN/m2.
    Laserem cięte, że po przecięciu 24cm na pół nic nie znika i masz 2x12cm?
    Robocizny sporo i dużo odpadów.

    Przy nadprożu z BK jak masz dobrze zaprojektowane - nic nie trzeba ciąć. Niska pracochłonność i brak odpadów.
    A jak ktoś ma silkę czy ceramikę, to cięcie nie takie proste.

  8. #28

    Domyślnie

    Nadproży z betonu komórkowego nie sposób u mnie dostać, długo się czeka. W projekcie był system Colos L czyli roleta nadstawna więc nie ciepła. Będą u mnie dwa solidne (40 lub 50 cm wys) wylewane podciągi narożne i chce je albo ocieplić 4-5 cm styrodurem podczas wylewania i na tym będzie roleta, albo zrobić przestrzeń na poszerzoną oscieżnicę czyli tak:


    Ale nie wiem czy znajdę dodatkowe 16 cm w otworach okiennych na poszerzane ościeżnice jeśli będę miał solidne podciągi narożne wylewane. Chyba że w miejscach wylewanych podciągów ocieplę styrodurem, a w pozostałych mniejszych oknach zastosuje poszerzane ościeżnicę a nad nimi dam gotowe nadproża strunobetonowe 12x12. Czy w takim przypadku przy montażu okna dół nadproża też się ociepla? Miejsca będzie 25 cm.


    Układ okien mam taki (swoją drogą to nie wiem czemu w tym projekcie okna mają różne wysokości. Raz 145, raz 150, raz 120 i 115. Rozumiem też że to są wymiary otworów? Bo zrobiliśmy je z tego co pamiętam o 2 cm większe na montaż. Ale sprawdzę to.


  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Co to ma wspólnego z tym wątkiem?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Laserem cięte, że po przecięciu 24cm na pół nic nie znika i masz 2x12cm?
    Robocizny sporo i dużo odpadów.

    Przy nadprożu z BK jak masz dobrze zaprojektowane - nic nie trzeba ciąć. Niska pracochłonność i brak odpadów.
    A jak ktoś ma silkę czy ceramikę, to cięcie nie takie proste.
    Też masz rację ale nie wiesz czy ta ścianka działowa ma wysokość na pełne bloczki BK czy i tak muszą być cięte bloczki (ostatnia warstwa).
    Bloczki BK można ciąć piłą do bloczków BK.

    PS Jeżeli cięcie laserem to chyba mało odpadów ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #31

    Domyślnie

    No chyba pomieszałem wątki z tymi roletami, co nie zmienia faktu że wątek tyczy się gotowych nadproży Przy okazji - cofanie nadproży zawsze wiąże sie z tym że mi wyjdzie nadproże w pokoju i co z tym zrobić? Trzeba zasłaniać kartongipsem wtedy?
    To jaka szybka alternatywa dla nadroży ścian działowych?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    No chyba pomieszałem wątki z tymi roletami, co nie zmienia faktu że wątek tyczy się gotowych nadproży Przy okazji - cofanie nadproży zawsze wiąże sie z tym że mi wyjdzie nadproże w pokoju i co z tym zrobić? Trzeba zasłaniać kartongipsem wtedy?
    To jaka szybka alternatywa dla nadroży ścian działowych?
    Jak wyjdzie nadproże w pokoju? Że cofasz nadproże poza lico wewnętrzne ściany? Jeżeli tak to nie robi się tak, nadproże musi się opierać na ścianie a nie wisieć w powietrzu

  13. #33

    Domyślnie

    A no właśnie, ściany mam 24 grube więc 2x12 nie wchodzi w grę, wiec tylko 18x7 cm, ale czy 7 cm wysokości nie wydaje się mało jak na okna 150 szerokie?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Nadproże dobiera się przy pomocy obliczeń (lub tabel nośności na podstawie obciążeń).
    Sprawdź nośniość wg tabel z zastrzeżeniami jak poniżej.

    Nośność nadproża zależy też od nośności wieńca bo w większości przypadków jest przyjęta zasada współpracy tych dwóch elementów.
    Nadproże przy narożniku budynku ma też inne obciążenia niż podobne nadproże w środku ściany (daleko od krawędzi danej ściany).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony