dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Mój geodeta

Głosujących
60. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Pomyli

    27 45,00%
  • 19 31,67%
  • 14 23,33%
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    co jeśli brakuje tego jednego metra i co jeśli sąsiedzi nie akceptują pracy geodety?
    Biorą następnego
    Pisałem o sytuacji podobnej do podziału istniejącej działki - a dotyczącej ustalania granic działek o określonych rozmiarach, umieszczonych na mapie ewidencyjnej. W sytuacji zaistniałej u ciebie trzeba ustalić granicę z ostatnim sąsiadem. Jeżeli okazuje się, że zaczyna mu brakować z drugiej strony - robi to z następnym sąsiadem. I tak do skutku. Pewnie że można byłoby to załatwić wszyscy jednocześnie - niestety z reguły nie daje się uzgodnić wspólnego terminu dla wszystkich zainteresowanych, a często brakuje po prostu dobrej woli.
    A zapłaciłaś za działkę nie wytyczoną? Bez znaków granicznych? Nie obraź się, ale to tak jak kupić posiadłość na Księżycu...

  2. #42

    Domyślnie Czy geodeci się mylą?

    się nie obrażam
    "wytyczona" czyli?
    działka ma granicę, którą wznawiałam.
    słupki "zanikły" bądź "uległy biodegradacji i anihilacji" - nie wiem co się z nimi stało...
    nastąpił błąd geodety lat temu wiele tzn: była jedna duża działka, którą podzielił tak jakby miała o 70 cm więcej niż w rzeczywistości... czyli w papierach grunt jest ale niestety - w mojej wsi brak 70 cm na kuli ziemskiej...

  3. #43

    Domyślnie

    Jeśli tak, to masz zrobione mapki z wydzielenia. A tam jest zaznaczone - o ile nie było wtedy jakichś trwałych odnośników terenowych - w których punktach są zakopane butelki. Brać geodetę i wznowić granice. Jeżeli masz "papiery" na określoną wielkość działki to problem mają sąsiedzi.

  4. #44

    Domyślnie czy geodeci się mylą?

    niestety wszystko przyklepane jest przez starostwo...
    i każdy z sąsiadów ma na swą własność papiery...

  5. #45

    Domyślnie

    I ty też przecież masz papiery! Trzeba wznowić granice - to można zrobić zawsze.

  6. #46

    Domyślnie czy geodeci się mylą?


    dzięki... ale sprawa jest bardziej chyba skomplikowana no bo my właśnie wznowiliśmy granicę i okazało się, że brak tych 70 cm... niby sąsiadowi...
    działka przed podziałem miała 51m (lat temu naście) a geodeta nie wiedzieć czemu podzielił 51,7m (11 lat temu) po wznowieniu to wyszło ale wszystko jest przyklepane w starostwie z błędem, którego nikt wcześniej nie zauważył

  7. #47

    Domyślnie

    Nic na tym świecie nie jest "przyklepane". Zaraz po wojnie za flaszkę bimbru "geodeta" dzielił jak mu kazał właściciel . I też teraz można to prostować - chyba że nie w ciemię bity właściciel postarał się o zasiedzenie.
    że brak tych 70 cm... niby sąsiadowi...
    Zaraz zaraz... to znaczy, że ty masz za dużo??!
    Też się zdarza, trzeba zawsze dogadywać się z sąsiadem. To najważniejsza persona na wsi. Można się kłócić ze wszystkimi - z sąsiadem stosunki muszą być co najmniej poprawne. Wbrew wszelkim pozorom sąsiedzi mają ogromny wpływ na jakość naszego życia...

  8. #48

    Domyślnie

    ja mam tyle ile mam mieć a sąsiad za mało, następny sąsiad też za mało... a jak długo się to ciągnie to "za mało" nawet nie wiem
    im dłużej o tym myślę tym bardziej dochodzę do wniosku, że to nie powinien być mój problem...
    działka miała 51 a wg geodety 51,7
    nasz sąsiad jak ją dzielił (dawno) powiedział mu coś w stylu "panie, zostaw mi pan 21m"
    geodeta rach ciach 51,7-21= 31,7 - i tyle ma teraz moja działka
    sąsiad ma w papierach 21m
    i tu zaczyna się moja niewiadoma - następny geodeta (czy to możliwe?) "szedł od drugiej strony" i dlatego nie zgadza się też powierzchnia działki sąsiada kolejnego
    dziwacznie...
    ech... nie dam sobie wmówić, że to u mnie będą obcinać....
    teraz czekam na geodetę sprzed lat i chcę wiedzieć jak z nim rozmawiać

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony