dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Projekt przyłacza gazowego

    Ile płaciliście za projekt przyłącza gazowego?? A ile za projekt gazu wewnątrz budynku, bo z tego co widzę to jest konieczny ;(
    Projektant chce 2 tys. za projekt przyłącza - dużo chyba jakoś bo pozostałe były w granicach 700-900 zł od sztuki. Chyba że to jest jakieś bardziej skomplikowane?????
    SKOŃCZYŁEM BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ NASTANIE RELAKSU, RELAKSU, RELAKSU CZAS......

  2. #2

    Domyślnie

    No coś dużo ale co to znaczy projekt przyłącza? Od żółtej skrzynki do domu? Takie coś kosztuje 500-600 zł. A projekt instalacji wew. to ja już miałem w ramach projektu gotowego więc nic dodatkowo.
    Natomiast jeśli musisz zrobić jeszcze kawałek od magistrali do skrzynki to co innego. Nie wiem ile to może kosztować.
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi mi o projekt, jaki powinna zrobic gazownia, żeby móc wciąć się w linię. Chcemy go zrobić we własnym zakresie, żeby szybciej to przyłącze nam zrobili. I za to projektant chce 2 tys. Wydaje mi sie to troche za duzo, ale moze sie myle.
    SKOŃCZYŁEM BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ NASTANIE RELAKSU, RELAKSU, RELAKSU CZAS......

  4. #4

    Domyślnie

    Szukaj dalej, różnica w cenie 50% to u projektantów na porządku dziennym. A gazownia nie ma żadnego projektanta z uprawnieniami?
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  5. #5

    Domyślnie

    no właśnie ten jest z ..gazowni... ale jutro pojade i popytam inna osobe, moze da jakiegos tanszego, albo niech robi ten, ale caly pakiet, i przyłącze do skrzynki i wewn, w domu Wtedy cenowo byloby w miare ok?
    SKOŃCZYŁEM BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ NASTANIE RELAKSU, RELAKSU, RELAKSU CZAS......

  6. #6

    Domyślnie projekt

    900 zł za 2 projekty.Chba nie przepłaciłam?

  7. #7

    Domyślnie

    projekt przyłącza pozostaje w gestii gazowni, która wykonuje to przyłącze , cena ryczałtowa to 1100zł plus opłaty za rzeczywiste koszty wykonania ( u nas niecałe 300zł), gazownia po podpisaniu umowy ma 90 dni na wykonanie przyłacza
    projekt wewnętrznej instalacji i wykonanie jej jest w gestii inwestora (najlepiej do tego wziąć kogoś z gazowni gdyż nie będzie problemu z odbiorem tej instalacji wewnętrznej - płaciliśmy za to 400zł sam projekt)

  8. #8

    Domyślnie

    ja budowniczy - chyba jakoś drogo, szukaj dalej
    nam proponowano za jakies 800 zl - ten projekt co lezy w gestii gazownii, zeby przyspieszyc wykonanie przyłącza

  9. #9

    Domyślnie

    Projekt inst. gazowej wewnętrznej (jak równiez i pozostałych instalacji) miałem razem z projektem domu. Podłączenie do sieci i wykonanie instalacji wewnętrznej rok temu kosztowało mnie coś ok. 1600 zł.

    Przy okazji: podczas odbioru upierdliwa pani inspektor z PINB żądała ode mnie naniesienia geodezyjnego instalacji na mapkę. Jak jej zwróciłem uwagę, że za to wg papierów odpowiada właściciel przyłącza, czyli Gazownia, to się jakoś tak szybko zamknęła...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał alagor
    projekt przyłącza pozostaje w gestii gazowni, która wykonuje to przyłącze , cena ryczałtowa to 1100zł plus opłaty za rzeczywiste koszty wykonania ( u nas niecałe 300zł), gazownia po podpisaniu umowy ma 90 dni na wykonanie przyłacza
    projekt wewnętrznej instalacji i wykonanie jej jest w gestii inwestora (najlepiej do tego wziąć kogoś z gazowni gdyż nie będzie problemu z odbiorem tej instalacji wewnętrznej - płaciliśmy za to 400zł sam projekt)
    Moze pytanie banalne ale to ceny netto czy brutto ???

  11. #11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony