dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 73
  1. #1

    Domyślnie Promocja Robena

    Wczoraj robiłem zwiad dachowy. Zainteresowała mnie promocyjna cena dachówek Robena miedziana, podobno wychodzi 27zł za m2. Czy ktoś z was może pokusił się na tą promocję. Jeżeli tak to co z ich jakością, układaniem itp. Przecież to już cena porównywalna z dachówką betonową.

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko, że dodatki są juz w normalnych cenach. A one stanowią co najmniej połowę wartości dachu. Jednak przy takiej cenie dachówki podstawowej, to cały dach wyjdzie niewiele drożej od betonowej (na 200m2 ok. 2000zł).

    PS. Ja wziąłem w promocji brązowoczarną po 2,88 brutto (26% rabatu), a reszte wezme z 18% rabatem. Co do jakości, to mój sprzedawca twierdzi, że jeszcze nie miał reklamacji (od 6lat) na już położony dach (bo pojedyńcze dachówki, to zawsze się jakieś znajda do reklamacji). Ja swojej jeszcze nie widziałem, bo jest na placu w hurtowni.

  3. #3

    Domyślnie

    ja mam zamiar w tym tygodniu zakupić miedzianą robena
    i co ciekAWE W INTERNECIE SAM ROBEN daje 2,19 pln za sztukę a ja kupuję za 1,98 w hurtowni Ciekawe na jakiej to zasadzie...
    pozdrawiam
    Iw.
    jeśli nie można a bardzo się chce to wolno

  4. #4

    Domyślnie

    A ja już miałam kupić Robena, ale ostatecznie zdecydowałam się na Rupp Ceramikę. Za 1 m2 wyszło niecałe 25 zł brutto, a dachówka podobno lepsza, w każdym razie ma podwójny zamek. Owszem, ceny dodatków są normalne, ale mnie przy dość skomplikowanym dachu wyniosły ok. połowy ceny dachówki podstawowej. Ogólnie dach 215m2 to koszt 9 tys. brutto.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    a sa jakies powody zby brac ceramike zamiast betonu ?

  6. #6

    Domyślnie

    W porownaniu do betonu - ceramika pozniej porasta mchem

    Ja tez decyduje sie na Robena miedzianego. Chyba oferta nie jest zla - ostatnio Braas poczul oddech konkurencji i tez spuscil z ceny.

    Dekarze troche wiecej wolaja za polozenie ceramiki, bo twierdza, ze sie trudniej tnie. Jest twardsza.

  7. #7

    Domyślnie

    jedyny powód to fakt ze to jest ceramika a nie beton innego nie ma! Trwalosc betonowych jest taka sama jak ceramicznych.

  8. #8

    Domyślnie

    dachówka betonowa będzie trwała prawie tak jak ceramiczna pod warunkiem że lakier nie odpadnie

  9. #9

    Domyślnie

    Cóż, obawiam się że trwałość betonowych malowanych dachówek jest mimo wszystko inna niż szkliwionych (a nie angobowanych!) dachówek ceramicznych.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał telesforek
    A ja już miałam kupić Robena, ale ostatecznie zdecydowałam się na Rupp Ceramikę. Za 1 m2 wyszło niecałe 25 zł brutto, a dachówka podobno lepsza, w każdym razie ma podwójny zamek. Owszem, ceny dodatków są normalne, ale mnie przy dość skomplikowanym dachu wyniosły ok. połowy ceny dachówki podstawowej. Ogólnie dach 215m2 to koszt 9 tys. brutto.
    A co jest w tej cenie? U mnie za dach 215 m2 z Robena miedziabnego wyliczyli 17 000 (dachówki, folia, obróbki kominów, rynny)

  11. #11
    gregmena
    Guest
    gregmena

    Domyślnie

    mi za 1 sztuke robena w promocji liczą 1.60 netto
    cały dach materiały 160m dało 6000 zł

    ale jeszzce gadam z koramic i nie tylko

  12. #12

    Domyślnie

    ja zamówiłam miedzinego Robena za dach 100m wyszło mi 7100zł; same dodatki kosztowały prawie 4400zł!!!

  13. #13

    Domyślnie

    Ja już kupiłem miedzianą. Na dodatki dostałem 18% rabatu a na podstawową wg cennika. Wszystki z montażem na 7%VAT.

  14. #14

    Domyślnie

    Mack,

    Moja cena dotyczy wyłącznie dachówki, ale obejmuje jej cały komplet, tj. dachówkę podstawową, gąsiory, dachówki skrajne, łączniki kalenic, kominek wentylacyjny itp. Dach mam czterospadowy z dwoma dwuspadowymi daszkami. O ceny pytałam w wielu firmach i były bardzo podobne, różnica to może 200 zł na całym dachu. Jak już napisałam, wybrałam Ruppa, bo jest podobno lepszy od Robena.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tab
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał telesforek
    Mack,

    Moja cena dotyczy wyłącznie dachówki, ale obejmuje jej cały komplet, tj. dachówkę podstawową, gąsiory, dachówki skrajne, łączniki kalenic, kominek wentylacyjny itp. Dach mam czterospadowy z dwoma dwuspadowymi daszkami. O ceny pytałam w wielu firmach i były bardzo podobne, różnica to może 200 zł na całym dachu. Jak już napisałam, wybrałam Ruppa, bo jest podobno lepszy od Robena.
    Rupp jest barwiony w masie, a Roben nie.
    Rupp ma dokładniejsze zamki, Roben nie.
    nie żebym reklame robiła, czy była handlowcem.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał telesforek
    A ja już miałam kupić Robena, ale ostatecznie zdecydowałam się na Rupp Ceramikę. Za 1 m2 wyszło niecałe 25 zł brutto, a dachówka podobno lepsza, w każdym razie ma podwójny zamek. Owszem, ceny dodatków są normalne, ale mnie przy dość skomplikowanym dachu wyniosły ok. połowy ceny dachówki podstawowej. Ogólnie dach 215m2 to koszt 9 tys. brutto.
    czy w kolorze miedzianym?
    SKOŃCZYŁEM BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ NASTANIE RELAKSU, RELAKSU, RELAKSU CZAS......

  17. #17

    Domyślnie roben -promocja

    Ja także kładę robena, z naszego wywiadu wynika (mam także zaprzyjaźnionego fachowca w rodzinie - całkiem neutralnego , bo sprzedażą się nie zajmuje) że roben to dobra i uznana firma, takiej okazji nie można było przepuścić! To co, że dodatki wychodzą drogo - a język to po co nam dali ?? Trzeba się targować do upadłego!!! I nie brać do siebie uwag sprzedawców w stylu: Taką panu dałem cenę na te okna , że teraz spać w nocy nie mogę! Ja mam daszek z krągłościami , coś w stylu wolego oczka i co najważniejsze dam radę go pokryć tą dachówką, co do zamków to są one bardzo dokładne, możliwość manewru 1 zamka tylko 4mm!! i są z całą pewnością barwione w masie - sprawdziłam!!!!!!!
    kluseczka

  18. #18

    Domyślnie roben -promocja

    Ja także kładę robena, z naszego wywiadu wynika (mam także zaprzyjaźnionego fachowca w rodzinie - całkiem neutralnego , bo sprzedażą się nie zajmuje) że roben to dobra i uznana firma, takiej okazji nie można było przepuścić! To co, że dodatki wychodzą drogo - a język to po co nam dali ?? Trzeba się targować do upadłego!!! I nie brać do siebie uwag sprzedawców w stylu: Taką panu dałem cenę na te okna , że teraz spać w nocy nie mogę! Ja mam daszek z krągłościami , coś w stylu wolego oczka i co najważniejsze dam radę go pokryć tą dachówką, co do zamków to są one bardzo dokładne, możliwość manewru 1 zamka tylko 4mm!! i są z całą pewnością barwione w masie - sprawdziłam!!!!!!!
    kluseczka

  19. #19

    Domyślnie Re: roben -promocja

    Cytat Napisał kluseczka
    ... i są z całą pewnością barwione w masie - sprawdziłam!!!!!!!
    Chyba na kolor gliniany.

  20. #20

    Domyślnie

    Ja budowniczy,

    Chodzi oczywiście o miedzianą, na ceglastą podobno była promocja ale mniejsza.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony