dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie malowanie mieszkania po raz pierwszy


    mieszkanie obecnie mam wygipsowane nie malowane. Kolega malarz
    powiedział mi że mieszkanie po raz pierwsz nalezy pomalowac na biało
    i dopiero wtedy pokryc sciany kolorem. Ktos innny poradził mi żeby te
    wygipsowane sciany gruntowac i od razu pomalowac na kolor.
    Czym najlepiej pomalowac sufit jaką farba czy sa jakieś specjalne słyszałam że kolorowy sufit zmniejsza wizualnie pomieszczenie.
    Proszę mi poradzić.

  2. #2

    Domyślnie

    Mogę coś podpowiedzieć jeśli chodzi o gruntowanie. Właśnie o tym rozmawiałem z wykonawcą tynków gipsowych i kategorycznie odradzał gruntowanie emulsjami typu unigrunt. Może i faktycznie ściana nie pije tyle i farby mniej idzie ale ściana przestaje oddychać i zanika jej walor regulacji wilgoci w pomieszczeniu. Do mnie to przemawia i gruntuję farbą rozcieńczoną wodą. Co do koloru trudno mi się wypowiedzieć bo pierwsze malowanie domu będzie na biało - sadzę że łatwiej zrobć wyprawki a mamy małą dzidzię więc są one nie uniknione.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Polecam na pierwsze malowanie śnieżkę grunt. Przyzwoita farba gruntująca, po której ściana jest przynajmniej biała i wyrównuje różne odcienie tynku po zacieraniu. Warto ja odrobinę rozcieńczyć wodą ale niewiele. Łatwiej sie maluje i nie pozostaje baranek na ścianie po wałku.

  5. #5

    Domyślnie

    Moi fachowcy zalecili gruntowanie tynków cementowo-wapiennych farbą pn. Jedynka. Łazienki i kuchnia Dulux przeznaczony do tych pomieszczeń. Pozostałe pomieszczenia Dylup.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Grunt Śnieżki lekko rozcieńczony. Nadaje jednorodną strukturę powierzchni, zwłaszcza, że u mnie są połączenia K-G i tynków cem-wap.
    Ale trzeba przyznać, że gruntowanie nie idzie szybko i jest dość pracochłonne, zwłaszcza na tynkach cem-wap. Ale jak potem próbowałem drugi raz po wyschnięciu to idzie jak burza, czyli malowanie właściwe będzie szło szybko.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    sprobujcie grunt sniezki pomalowac duluxem. szczegolnie na gipsie. powodzenia.

    odradzam takze unikanie gruntow jesli ktos bedzie malowal gesta farba (ktorych w dodatku nie wolno rozrzedzac).

    jesli nie gruntuje sie sama farba to powinno sie uzywac gruntow tej firmy co farba. Nie jestem malarzem ale to spostrzezenia z moich praktycznych doswiadczen.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom soyer
    sprobujcie grunt sniezki pomalowac duluxem. szczegolnie na gipsie. powodzenia.
    Dlaczego ?
    Pytam bo będę miał kilka takich miejsc, jeśli w końcu nie zdecyduję się na wszystko Śnieżki

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    Moi fachowcy od malowania gruntowali ściany unigruntem. Potem malowane było farbami Nobilesu. Po roku czasu jest ok.
    Ważna sprawa jest taka, aby pierwszy raz po tynkowaniu przemalować ściany pędzlem. Spowoduje to strącenie niepotrzebnych cząstek piachu itp. które zostają na tynkach cementowo wapiennych.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  10. #10

    Domyślnie

    Fachowcy Atlasa sami przyznają, że unigrunt nie jest dobrym rozwiązaniem jako grunt pod farbę. http://dziennik.dziennikbudowy.pl/Ek...&Cat=np_Roboty malarskie&Count=10 Emulsja gruntująca powinna być rozcieńczona wodą 1:1. Przy nieumiejętnym nakładaniu po ostatecznym wymalowaniu powstają przebarwienia i świecące plamy (nierównomierne nałożenie gruntu lub nałożenie gruntu nierozcieńczonego, co powoduje powstawanie warstwy gruntu tzw. filmu). Najlepiej zastosować jako grunt rozrzedzoną farbę finalną lub grunty producenta farby. Wiadomo koszta- każdy stara się zrobić dobrze i nie chce przepłacać, dlatego często stosuje się śnieżkę i wg. mnie lepszą ekonowinkę z 20% dodatkiem wody.
    Sufity u mnie pomalowane będą na biało (w łazience chyba jedynie lekki kolor) i dodatkowo 10cm ściany tuż przy sufitach, by ukryć niewielkie nierówności sufitu, dalej będą kolory.
    Mam wszędzie gładzie i po odpyleniu ścian gruntuję je rozcieńczoną, wspomnianą ekonowinką. Wychodzi b. ładnie. Na to będzie Dulux.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafallogi
    Fachowcy Atlasa sami przyznają, że unigrunt nie jest dobrym rozwiązaniem jako grunt pod farbę. http://dziennik.dziennikbudowy.pl/Ek...&Cat=np_Roboty ....
    Popieram w 1000%. Bardziej mnie przekonuje ten artykuł niż informacja na stronie atlasu o produkcie która mówi że ....Po wyschnięciu jest bezbarwna i przepuszcza parę wodną....
    Dla porównania gazociąg z pcv też przepuszcza gaz ale jest to 0.0000000001 m3/rok, ale jest ....podbobnie będzie z uni-gruntem

  12. #12

    Domyślnie

    na tyniu cementowowapienne i gipsy dalem unigrunt rozcienczony z bialym dekoralem akrylitem W. po tym juz sam akrylit w raz i dopiero kolor 2 razy.
    aby farby sie siebie trzymaly podklad musi byc odpowiednio silnie zwiazany z podlozem wiec nie ma co oszczedzac na podkladzie. musi to byc silna farb. u mnie kolor to Beckers.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    odświeżę temat zapytując: jakie są obecnie "jedynie słuszne" rozwiązania i tendencje? czym gruntować pod farby lateksowe?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamaG Zobacz post
    odświeżę temat zapytując: jakie są obecnie "jedynie słuszne" rozwiązania i tendencje? czym gruntować pod farby lateksowe?
    Wymalowalem cały dom nobilesem lateksowym a pod spod dałem sniezke grunt - zajebista sprawa

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cichociemny82

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Kostrzyn nad Odrą
    Posty
    8

    Domyślnie

    jak pomalujesz sufit na ciemno i będziesz miał do tego ciemnął podłoge to wnętrze wyda sie klitką. jak zrobisz ciemny tylko sufit efekt będzie nieco lżejszy ale i tak ci nie radze tak robić ;] lepiej machnij najpierw całość na biało a potem baw sie kolorami, tak jak powiedział twój kolega malaż.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał redpradnik Zobacz post
    Wymalowalem cały dom nobilesem lateksowym a pod spod dałem sniezke grunt - zajebista sprawa
    redpradnik rozumiem, że gruntowałeś tylko śnieżką, czy jeszcze wcześniej zagruntowaliście ściany jakimś unigruntem lub innym podobnym środkiem? mnie poradzono żeby najpierw pomalować BEM-gruntem

    a potem pod farbę śnieżka "barwy natury" z teflonem dać grunt śnieżki pod farby lateksowe
    nie wiem, czy to nie przesada, łapska mnie bolą od machania wałkiem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony