dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 115
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 2290
  1. #1201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Każda hurtownia elektryczna.
    trzeba tylko się wybrać i pooglądać.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  2. #1202

    Domyślnie

    bylismy....
    i mieli tylko takie trojkaty lub prostokaty pojedyncze...

  3. #1203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    to w hurtowniach mają katalogi większości firm.
    nie bardzo pojmuję o jakie chodzi, bo może napisałbym coś konkretniejszego.
    ale nie wyobrażam sobie aby w okolicach katowic czegoś nie było.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #1204

    Domyślnie

    A może katarzynie chodzi o osprzęt który można wmontować bezpośrednio w meble kuchenne ?
    Trójkąty kojarzą mi się właśnie z lamkami kuchennymi montowanymi bezpośrednio pod szafkami.
    Instalacje elektryczne, alarmowe ...

  5. #1205

    Domyślnie

    o te wlasnie wmontowywane pod szafki bezposrednio mi chodzilo.. ale rozwiazanie dosyc drogie, gdyz ok 167 zł za 3 gniazdka, a w elektryku nam polecono kupienie "normalnego" gniazdka wraz z kwadratowa puszka - ktore moze byc laczone w dowolne kombinacje, rozwiazanie tansze o 100 zł.
    Teraz jednak mam inny problem nie mozemy "ruszac" elektryki , a jedynie pociagnac ja na przedłużaczach, jakie kupic - na pewno z uziemieniem, tylko jak sprawdzac te "żyły" ....
    ech

  6. #1206

    Domyślnie ile kw

    Witam
    Złożyliśmy podanie do Elektrowni o podłączenie do naszego domu 15kw z siłą + wpuszczenie kabla ze słupa w ziemię, wycenili nam tą usługę na 3300zł. Ale powiedzieli, że na co nam 15 kw, że 12,5kw nam w zupełności starczy. Ja nie mam pojęcia o tym, może ktoś wie ile jest mieć najlepiej? Różnica w cenie to ok 300-400zł Jest to dom o powierzchni użytkowej ok 180m2

  7. #1207

    Domyślnie

    Witam.Mam dziwne pytanie.Jaki kabel jest potrzebny do wentylatora do łazienki- wystarczy 3- żyłowy??czy trzeba pięciożyłowy .Chce żeby na włączenie światła się uruchamiał.
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  8. #1208

    Domyślnie

    Wystarczy 3x1,5 2 - moc na pewno nie za duża ...
    Instalacje elektryczne, alarmowe ...

  9. #1209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał krk women
    Witam.Mam dziwne pytanie.Jaki kabel jest potrzebny do wentylatora do łazienki- wystarczy 3- żyłowy??czy trzeba pięciożyłowy .Chce żeby na włączenie światła się uruchamiał.
    są takie z wbudowanymi czujnikami.
    wystarczy 3 x 1,5
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  10. #1210

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne.A czy te wenttylatory ścienne mogę na suficie umieścic??Bo mi tak w projekcie wyszło i mam juz rurę w suficie wyprowadzoną z kominka wentylacyjnego w łazience.A jak wpisze na sufit to mi te wiatraki sufitowe wyskakuja
    np.
    http://wentylatorysufitowe.pl/shop_c...oduct/Technika
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  11. #1211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał krk women
    Dzięki serdeczne.A czy te wenttylatory ścienne mogę na suficie umieścic??Bo mi tak w projekcie wyszło i mam juz rurę w suficie wyprowadzoną z kominka wentylacyjnego w łazience.A jak wpisze na sufit to mi te wiatraki sufitowe wyskakuja
    np.
    http://wentylatorysufitowe.pl/shop_c...oduct/Technika
    na google należy wpisać:
    wentylator kanałowy wyciągowy (a nie sufitowy )
    wyskoczy kilkaset producentów, hurtowników i sklepów
    są najróżniejsze typy, średnice i odmiany
    są także w wersji sufitowej i taki należy odszukać. tylko należy dobrać taki by pasował do średnicy naszego kanału.
    Są fotografie.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  12. #1212

    Domyślnie

    Jescze raz dziękuję -nie wiem co bym zrobiła bez tego forum
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  13. #1213

    Domyślnie

    W zeszlym roku wystapilem o warunki przylacza do domu (napowietrznego). Na poczatku stycznia 2008 dodatkowow wystapilem o warunki przyłacza kablowego - chca sie dowiedziec co mi zaproponuja.
    Zaproponowali malo ciekawie - chca postawic słup w granicy dzialki i do tego slupa dociagnac napowietrzny kabel. Na slupie powiesic skrzynke z ktorej to juz sam mam sobie pociagnac do domu.
    Niekoniecznie mi o to chodzilo. Nie chca mi wymurowac skrzynki jako fragmentu ogrodzenia a chca dodatkowo oszpecic slupem.
    Cala zabawa z przylaczem kablowym ma byc jeszcze o 30% drozsza od napowietrznego i jeszcze od slupa musze poprowadzic kabel ziemia na swoj koszt a jest to 11 metrow.

    Kiepski interes. Chce zatem wrocic do przylacza napowietrznego.

    Czy zatem ponownie musze wystapic o wydanie warunkow na napowietrzne (bo wystapienie o przylacze kablowe anulowalo warunki na dotychczasowe przylacze napowietrzne) czy tez moge podpisac umowa na podstawie tych warunkow sprzed roku - bo sa one dalej aktualne ( waznosc warunkow to 2 lata)?

  14. #1214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    A czemu ich nie zapytasz? Może ci uznają pierwsze a drugie anulują?
    spróbuj sam załatwić z nimi.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  15. #1215

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    A czemu ich nie zapytasz? Może ci uznają pierwsze a drugie anulują?
    spróbuj sam załatwić z nimi.
    Wiem, wiem. Ale warunki dostalem poczta wieczorem gdy juz maja zamkniete, a odnioslem wrazenie ze sporo osob z tego watku takimi sprawami sie zajmuje wiec liczylem na odpowiedz szybciej niz telefon nastepnego dnia .....

  16. #1216

    Domyślnie

    Czy jak nie mam zrobionego przepustu w fundamencie na kabel to ....... robienie przyłącza kablowego ma sens? W sumie gdy zaczynalem budowe to myslalem o łaczy napowietrznym wiec w fundamencie nie zostawilem przepustu na przylacz kablowy. Temat przyłacza kablowego pojawił sie gdy budynek juz stał i gdy okazało sie ze kabel nie moze byc pociagniety bezposrednio ze slupa do budynku bo by tarł o okap dachu. Konieczne byloby zastosowanie stojaka dachowego co nie jest ładne.
    Na jakiej głebokosci kabel podziemny powinien wchodzic do budynku?
    Czy aby zrobic przyłącze kablowe musze zrobic dziure w fundamencie oraz dziure w posadzce na gruncie, czy tez kabel moze byc wprowadzony do budynku tuz pod powierzchnia gruntu oraz w celu ochrony przed uszkodzeniem mechanicznym np. w metrowej otulinie z rury w okolicach podejscia do budynku?

  17. #1217

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Czy jak nie mam zrobionego przepustu w fundamencie na kabel to ....... robienie przyłącza kablowego ma sens?
    A po co Ci przepust? To nie woda czy kanalizacja. Dojeżdżasz do domu na odpowiedniej głębokości, którą będziesz mieć podaną w projekcie (u mnie 0,7m na 10cm podsypce z piasku), potem po ścianie w rurze osłonowej i wprowadzasz do środka gdzie będzie wygodniej. Doradzi Ci elektryk który będzie to wykonywać.

  18. #1218

    Domyślnie

    Cytat Napisał mako5
    Cytat Napisał pluszku
    Czy jak nie mam zrobionego przepustu w fundamencie na kabel to ....... robienie przyłącza kablowego ma sens?
    A po co Ci przepust? To nie woda czy kanalizacja. Dojeżdżasz do domu na odpowiedniej głębokości, którą będziesz mieć podaną w projekcie (u mnie 0,7m na 10cm podsypce z piasku), potem po ścianie w rurze osłonowej i wprowadzasz do środka gdzie będzie wygodniej. Doradzi Ci elektryk który będzie to wykonywać.
    Dzieki mako5, o to mi chodziło by wiedziec w przyblizeniu jak to wyglada - bo wlasnie myslalem ze jest tak jak z woda.
    Nie mam jeszcze "swojego" elektryka wiec nie bylo kogo sie poradzic a musze na dniach sie zdecydowac czy podpisuje umowe na przylacze kablowe czy napowietrzne.

  19. #1219

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Dzieki mako5, o to mi chodziło by wiedziec w przyblizeniu jak to wyglada - bo wlasnie myslalem ze jest tak jak z woda.
    Nie mam jeszcze "swojego" elektryka wiec nie bylo kogo sie poradzic a musze na dniach sie zdecydowac czy podpisuje umowe na przylacze kablowe czy napowietrzne.
    Kabel jest elastyczny i nie zamarza jak woda więc jest dużo możliwości pociągnięcia go do domu. Jak tylko będziesz mieć warunki to spokojnie coś do tego elektryk "doprojektuje". No tyle że zapłacisz za odcinek od skrzynki do domu.

  20. #1220

    Domyślnie

    Witam , mam kolejne małe pytanie. Podczas kładzenia instalacji część przewodów wyprowadza się na zewnątrz do oświetlenia np. tarasu czy drzwi wejściowych. Wyprowadzić odpowiednio długi przewód to nie problem - ale jak później mocuje się do ściany oprawy oświetleniowe poprzez warstwę np. 12 cm styropianu. Czy takimi właśnie długimi śrubami , czy są inne rozwiązania. ?.Z góry dziękuję za podpowiedź.

Strona 61 z 115

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony