dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Jaki wyciąg wentylacyjny (wiatrak) do łazienki??

    Nie wiem jak to się powinno fachowo nazywać...ale chodzi mi o namiary na firmy/producentów handlujących wyciągami wentylacyjnymi (kratka + wiatrak) z wiatrakami. Mi akurat potrzebny najprostszy w formie, taki który będzie się włączał i wyłączał z wyłącznika. Nie wiem co wybrać, żeby było wydajnie/dobrej jakości i do znudzenia....nie za drogie...
    Pomożecie mi coś znaleźć??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  2. #2
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    dospel.
    a jak do łazienki to higrosterowalny

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    dospel.
    a jak do łazienki to higrosterowalny
    Czy dobrze kumam, że jak higrosterowalny to taki, który wiruje do momentu uzyskania właściwego poziomu wilgotności?? Ciekawe czy drogie takie cudo??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    dospel.
    a jak do łazienki to higrosterowalny
    Za "chwilę" też będę tym tematem zainteresowany
    Aczkolwiek znajomi odradzają ww. jako awaryjne,
    a polecają rozwiązanie najprostsze - zwykły, podpięty pod oświetlenie,
    ew. z łańcuszkiem, ew. z wyłącznikiem czasowym.

    W "Ekspercie Budowlanym" było ostatnio zestawienie cenowo - funkcjonalne.
    Pzdr

    JKK

  5. #5

    Domyślnie

    Podobno najlepsze wentylatory łazienkowe są firmy Dekor. Dobre łożyska, więc należą do tych bardziej niezawodnych i cichych. Są też całkiem ładne. Są wersje najtańsze zał/wył., do WC z opóźnionym wyłączeniem regulowany czas, są też dodatkowo z czujnikiem wilgoci, ale ten z czujnikiem wilgoci i wył czasowym kosztuje ponad 200zł.

  6. #6

    Domyślnie

    Pierwszy Dospel chodził u mnie 5 lat. padły łożyska. Kupiłem drugiego Dospela. Kup z wyłącznikiem czasowym ( musisz mieć doprowadzony przewód zasilający światło i drugi bezpośrednio z puszki do "podtrzymania" wentylacji po zgaszeniu światła, i oczywiście "zero")

  7. #7

    Domyślnie

    Silnik tylko na łożyskach(kulkowych) nie na panewkach!!!

  8. #8

    Domyślnie

    Ja bym proponował wentylator z włącznikiem (ew. włącznik czasowy). Włączniki reagujące na wilgotność czasami są zawodne. Ja miałem taki patent i jak okno w łazience było otwarte to czasami przy dużej wilgotności wentylator się uruchamiał i chdził bez sensu.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  9. #9

    Domyślnie

    Słuchając waszych opinii, dochodzę do wniosku, na łożyskach i bez bajerów...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Firmy Marley , z wyłącznikiem czasowym i chyba na łożyskach . Testujemy go od 9-ciu miesięcy , jest OK i w dodatku estetycznie wygląda , co nie było dla nas bez znaczenia .

    Pozdrowienia - Maxtorka

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxtorka
    Firmy Marley , z wyłącznikiem czasowym i chyba na łożyskach . Testujemy go od 9-ciu miesięcy , jest OK i w dodatku estetycznie wygląda , co nie było dla nas bez znaczenia .

    Pozdrowienia - Maxtorka
    To ten sam "Marley" co rynny??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Producentem jest Greenwood Air Management Ltd. Brookside Industrial Estate , Rustington , West Sussex BN 16 3LH

    www.greenwood.co.uk

    MARLEY Polska Sp.z o.o,ul.Postępu 12 , 02-676 Warszawa jest natomiast importerem .

    www.marley.com.pl

    Pozdrowienia - Maxtorka

  13. #13

    Domyślnie

    Polecam wentylatory Venture Industries, przynajmniej trzymają parametry - założone

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał WITEK P.
    Polecam wentylatory Venture Industries, przynajmniej trzymają parametry - założone
    A czy ty sam ich używasz/łeś??
    Czy w ich ofercie dostępna jest różna kolorystyka?? Np. chromy??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał lonly
    Silnik tylko na łożyskach(kulkowych) nie na panewkach!!!
    Generalnie różnica polega na tym(jak mi powiedziano w sklepie) że silnik na panewkach (też łożyska ale ślizgowe) są przystosowane tylko do pracy poziomej.Nie powinno się ich montować pionowo. Te na łożyskach kulkowych zaś można montować w dowolnej pozycji.

  16. #16

    Domyślnie

    Może coś jeszcze ??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimi31
    Cytat Napisał lonly
    Silnik tylko na łożyskach(kulkowych) nie na panewkach!!!
    Generalnie różnica polega na tym(jak mi powiedziano w sklepie) że silnik na panewkach (też łożyska ale ślizgowe) są przystosowane tylko do pracy poziomej.Nie powinno się ich montować pionowo. Te na łożyskach kulkowych zaś można montować w dowolnej pozycji.
    To też ale przede wszystkim jak marnej jakości silnik panewkowy złapie trochę tłuszczu i kurzu i to zapaćka panewki- jest możliwośc zblokowania(zatarcia mazią) osi wirnika a to w najgorszym przypadku oznacza spalenie uzwojenia i ew. pożar. Było już parę takich przypadków.
    Jeżeli już taki wentylator z silnikiem panewkowym ( bo cichszy) to do pomieszczeń w których nie wystąpi powyższe. A trwłość takiego silnika zależy od typu panewek. Najtrwalsze panewki z weglików spiekanych autosmarujące. Tylko jak to sprawdzić przed zakupem?

  18. #18

    Domyślnie

    Witam. Jaki wentylator polecacie na sufit do łazienki?
    Łazienka 11 m2 pod skosem- najwyższa wysokość 2,60 ok 1m a potem skos 40 stopni
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie


  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony