dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 82
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1630

Temat: Książki

  1. #221

    Domyślnie

    Jagna, a o czym te "Więzy krwi"? bo coś mi się kołacze, że to czytałam, ale nie mogę sobie przypomnieć... A dostałam ostatnio serię książek Mastertona - zmęczyłam dwie - to jest dopiero kicha! Tak infantylnych, naiwnych i głupich po prostu książek w życiu nie czytałam.

  2. #222
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Magdzia, "Więzy krwi" - akcja toczy się wokół prac archeologicznych, ale prawdziwą tajemnicę kryje przeszłość głównej bohaterki, młodej atrakcyjnej pani archeolog. Tzn, tajemnica szybko się wyjaśnia, ale ma wpływ na dalsze wydarzenia. Jest więc tajemnica, jest trochę romansu a chwilami jest sensacyjnie - zwłoki, nocne strachy itp. Czytałaś?
    A co do Mastertona, to fakt. Mało dojrzała literatura. Podobnie Koontz, który po udanych początkach zaczął strasznie chałturzyć...

    (poprawiłam pisownię Koontza. A tak mi coś nie pasowało jak napisałam to nazwisko! )

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Co do Koontza to się całkowicie zgadzam z Jagną - początki miał naprawdę niezłe a reszta to już gniotki.

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Ja Koontza czytalam jedna ksiazke "Intensywnosc" i bardzo mi sie nie podobala, wiec nie czytalam juz nic wiecej.

  5. #225
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Maluszek, dzięki za link do Biblionetki! Już ją dodałam do ulubionych

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Jagna - nie ma sprawy a i jeszcze przypomniała mi się książka "Czarne stopy" Seweryny Szmaglewskiej - możesz ją podrzucić do przeczytania synkowi - powinna mu się spodobać.

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    O jaka cisza

    Polecam książkę Craig Rice "Róże pani Cherington" - bardzo przyjemna lekturka na lato. Sensacja, humor.

    Teraz czytam "Anioły i diabły" Dana Browna - zaczyna się nieźle.

  8. #228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    No wlasnie, ostatnio tu bylo tak fajniem, ruch, ze hej! a teraz posucha
    Ja mam teraz jakos malo czasu na czytanie, ale skonczylam w niedziele "Koronacje", kolejna czesc przygod detektywa Fandorina, o ktorym pisalam juz wczesniej. Tym razem glowny watek dotyczyl koronacji cara, porwania jego kuzyna dla okupu, ktory moglby zachwiac monarchia oraz walce z czasem i z bezwzglednym i okrutnym przeciwnikiem.

  9. #229

    Domyślnie

    Czy i ja mogę należeć do klubu?

    Ostatnio rozczytuję się w książkach Jefreya Archera (Jedenaste przykazanie, Czy powiemy pani prezydent czy chyba najbardziej znana Kane i Abel). Wcześniej czytałam Jane Austin, ale już wszystko jej przeczytałam więc....
    Ostatnio też przeczytałam "Przepiórki w płatkach róży" idealna do poduszki!


    Podsunęliście mi świetny pomysł, jak już przeczytam wszystko co napisał Archer to będę po kolei czytała książki, które Wy polecacie.
    Pozdrawiam

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Didi - klub jest otwarty dla kazdego, kto lubi, a wlasciwie kocha ksiazki. Tylko tak sobie mysle, ze jako wpisowe trzeba koniecznie napisac jakas krociutka recenzje z ostatnio przeczytanej ksiazki

    Maluszku, mam nadzieje, ze jako zalozycielka watku zgodzisz sie ze mna

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    mbz - jako założycielka oczywiście, że się zgadzam
    Didi - witamy serdecznie

  12. #232

    Domyślnie

    Oto moje wpisowe!

    "Co do grosza" J. Archer

    Jest to historia czterech mężczyzn, którzy nabywają akcje spółki Prospecta Oil za łączną kwotę 1 miliona dolarów. Po nabyciu spółka prowadzona przez aferzystę Metcalfe'a znika z rynku. Mężczyzni ci zaprzyjaźniają się ze sobą i postanawiają odzyskać swoje pieniądze "co do grosza" wliczając to pobyty w hotelach, kolacje, ale...muszą to zrobić w taki sposób aby Metcalf się nie zorientował......
    Puenta zaskakująca!
    Polecam

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Ja jeszcze chcialabym dodać Harrego Pottera.

    Tak, wiem, że dla dzieci , wszystkie części czytałam minimumm po 2 razy.

    I na pewno przeczytam jeszcze raz.
    Ale Musierowicz i Pana Samochodzika też czytałam setki razy.


    POzdrawiam

    Ps. i co Maluszku jak tam "Anioły ..." Browna?
    Jak sie spodoba to jeszcze koniecznie przeczytaj Kod Leonarda Da Vinci - jeszcze lepsze !!!!!!

  14. #234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Funia - właśnie skończyłam "Kod Leonarda Da Vinci" - dla mnie bomba. Ja tam lubię teorie spiskowe Ciekawa jestem czy ta nowa książka Browna (coś w tytule z fortecą) też utrzymana jest w tych klimatach co Anioły i Kod. Gorąco polecam obydwie pozycje - sensacja, teorie spiskowe, lekko i szybko się czyta a obydwie książki grubaśne (takie jak lubię )

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Maluszku - dla fanów Browna bądzie księgarska gratka - na święta ma sie pojawić edycja specjalna"KODU" z reprodukcjami obrazów i mapą Paryża (oczywiscie z odpowiednią legendą). - Przeczytałam o tym Rzeczpospolitej więc raczej wiarygodne.

    Na prezent dla książko - maniaków jak znalazł.

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Funia - dzięki za info Chyba sobie zakupię taki egzemplarz.

  17. #237
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kakasia

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie,
    dopiero teraz odkryłam to forum i chętnie się wpiszę. Lubię książki, bardzo, choć ostatnio mam tak mało czasu na ich czytanie . Ale za to w starszych postach znalazłam świetny pomysł na zagospodarowanie jednego zbędnego pokoju w naszym nowym domu (na razie w planach, zaczynamy chyba na wiosnę...). Miał tam być stryszek, ale będzie bilioteka! Tak, to jest to! I wielki, wygodny fotel... mmm, pychotka. A co do moich ulubionych książek, to polecam wszystkim "Taką piękną żałobę" Hrabala. I w ogóle Hrabala. I na dokładkę "Mercedes Benz" P. Huelle w klimacie Hrabala. Lubię też Tokarczuk, zwłaszcza "podróż ludzi księgi" - to dla wszystkich zachwyconych "Alchemikiem" Coelho. Można podobnie, ale piękniej i ciekawiej, warto spróbować. Pozdrawiam serdecznie wszystkich z "zadeszczonego" Krakowa. Kasia
    P.S. I jeszcze wiele, wiele książek, o których można gadać i gadać

  18. #238
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Witam serdecznie miłośników " zarywanych nocy ".

    Gorąco polecam :


    Trylogię Noah Gordon o dziejach lekarskiego rodu Cole'ów w skład której wchodzą :
    " Medicus " , "Szaman " i " Spadkobierczyni Medicusa ".
    Piękne i z klimatem .

    Siri Hustvedt - " Oczarowanie Lily Dahl "

    Paweł Huelle - " Weiser Dawidek " ( zwłaszcza dla miłośników dawnego Gdańska )

    Pozdrawiam i życzę przyjemnej lektury - Maxtorka

  19. #239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Maxtorka, a napisz cos krociutko o tej ksiazce: Siri Hustvedt - " Oczarowanie Lily Dahl ", o czym to?

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    mbz ,
    sorki że nie napiszę własnymi słowami ( czytałam tę książkę jakieś 3 lata temu i szczegółów nie pamiętam ) tylko przepiszę z notki wydawcy .

    Jest to pełna napięcia i tajemnicza historia ; jej bohaterowie to postaci o skomplikowanej osobowości , wymykające się stereotypom , istniejące między życiem a snami , w miejscu , gdzie wyobraźnia , stykając się ze śmiercią uruchamia swoje siły twórcze .
    Lily Dahl jest dziewczyną w dawnym stylu , piękną i odważną . Podobnie jak inni mieszkańcy miasteczka Webster w Minnesocie , jest związana z tym miejscem szczególnymi więzami . Sekrety , plotki , poufne rozmowy jednoczą tę społeczność równie mocno jak fizyczne granice miejscowości .
    Ideal Cafe , gdzie pracuje i mieszka Lily , jest sceną dziwnych zachowań osób naznaczonych piętnem inności . W ciągu jednego lata wszyscy ci ludzie , na równi z umarłymi nawiedzającymi teraźniejszość , odmienią życie dziewczyny i otworzą przed nią nowy , inny świat .

    Nie wiem czy ten opis Cię zachęci ale wszyscy którzy czytali tę książkę mówili , że była super . Chyba sięgnę po nią jeszcze raz i jak poczekasz kilka dni to zrelacjonuję Ci ją na gorąco .

    Gwoli informacji - mój egzemplarz ukazał się w roku 2000 nakładem wydawnictwa Noir Sur Blanc .

    Pozdrawiam - Maxtorka

Strona 12 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony