dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie projekt W-0904 pracownia INWESTPROJEKT

    Kupiłam projekt W-0904 z inwestprojektu, domek nam się bardzo podoba ale gdy przyszedł jego projekt byliśmy w lekkim szoku ponieważ jest on bardzo pobieżny mało w nim rysunków i danych, nasz kierownik budowy powiedział że inwestprojekt jest jedną z najstarszych firm rysujących projekty ale niestety mało oferują w projekcie
    Może ktoś z was buduje lub wybudował ten domek
    http://www.inwestprojekt.com.pl/
    niestety bezpośredniego linku nie ma trzeba zaznaczyć średnie domy i wyszukać W-0904
    Mam nadzeje że zaleje jeszcze w tym roku fundamęty
    Jednak chciałabym zobaczyć ten domek na żywo.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    naprawde nikt nie buduje takiego ładnego domku???? może go ktoś przynajmniej skomętuje, projekt co prawda już kupiłam ale może nadchniecie mnie jeszcze jakimiś zmianami

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    zalałam fundamenty ale nadal czekam na kogoś kto buduje W-0904

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie


  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Mamy projekty z tej samej pracowni, różne niestety.
    Dużym plusem jest możliwość wyodrębnienia dwóch mieszkań.
    Dość sporawa kubatura.
    Ładny, troszkę sprawia wrażenie "byczej stdodoły".
    Dużo przestrzeni, funkcjonalne rozwiązania wewnątrz.
    Nie musisz myśleć o podpiwniczeniu.
    Napisz jak wyglądała sprawa finansowa fundamentów (bez papierologii).
    W projekcie zapewnie miałaś fundamenty wylewane. Czy dokonywałaś jakiś zmian?
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    Witam
    zrobiłam jednak piwnice, bo chciałam tam przenieść kotłownie, fundamenty są lane mam troszku pochyłą działkę i z jednej strony fundament ma nad ziemią 60cm z drugiej 90cm, w ziemi nie pamiętam ile ma fundament ale jest głębiej oczywiście tam gdzie piwnica.
    Na razie moje koszty to
    129 laszy + 36 kubików betonu +transport szalunków =5800zł
    wynajęcie fachowca od robienia metalowych szalunków=140zł
    folia=160zł
    koparka=380zł
    drut fi6=100zł
    drut fi12 350zł ( chyba )
    czyli w sumie jakieś 7tyś ale nie mamy jeszcze ocieplonych fundamentów ( będzie to robić razem z elewacją), nie mamy też jeszcze piasku w fundamentach, na wiosnę przyjedzie koparka i wykopie nam piwnice zrobimy wtedy strop nad piwnicą i schody
    A Ty jaki masz projekt pochwal się troszku

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    właśnie oglądałam Twój album ja także ma takiego małego brzdąca ma 10miesięcy ma na imię Robercik.
    Wiedze że na sam start musiałeś wydać majątek na zagospodarowanie działki (ziemia), budujesz dom czy dom+ pomieszczenie handlowe ?

  8. #8

    Domyślnie

    Faktycznie troszkę mnie kosztowało "uporządkowanie" działki. Nawiozłem grubo ponad 200 tatr ziemi. Oczywiście sam budynek będzie stał na gruncie nieruszonym (działka jest dość duża).
    W pierwszym etapie buduje dom, ale kupiłem (byłem zmuszony) tez projekt budynku gosp-handlowego (adaptacja x 2 itd.). Zmuszony ponieważ działka jest w centrum miasta i w planie zagospodarowania przestrzennego widnieje jako "teren aktywizacji gopsodarczej z możliwością zabudowy mieszkalnej" (musi być coś na firme).
    Też podpiwniczam, ruszam w 2006 roku. Narazie czekam na wszystkie papiery.
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    ja w 2006 roku planuje zrobić stan surowy zamknięty a jak kasy wystarczy to jeszcze instalacje elektryczną i wylewki, zobaczymy jak nam pójdzie bo większość rzeczy planujemy robić sami ( brak kasy )
    Nie boisz się że w przyszłości otoczą Cię jakieś same sklepy i domy handlowe jak to jest taki teren ?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie, ja mam działkę ok 20 arów, a teście ponad 40 arów. Nikt nas nie otoczy .
    Ile planujesz przeznaczyć finansów na stan surowy?
    Na początku planowałem 60, pozniej 80, a czym wiecej czytam tym bardziej myslę o 100 tys. na stan surowy.
    Chyba to przez te posty warszawiaków, krakowiaków i wrocławiaków .
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    z obliczeń mojego męża wychodzi że wydamy ok. 60tyś z tolerancją błędu jakieś 5% ale w tym jest działka za 7tyś i formalności,
    nie ma jednak podłączy które będą nas kosztować jakieś 2500 bez gazu bo gaz nas będzie kosztował chyba majątek . Ale jak Ci mówiłam dużo rzeczy będziemy robić sami moje koszty robocizny to np:
    3500 murarka z kominami
    1000zł za drewno na dach bez podbitki
    1500 blacharz z obróbkami
    stropy będziemy robić sami fundamenty też zrobiliśmy we własnym zakresie
    budujemy z maksa z Kupna 34 palety kosztowały nas w promocji 5300 więc dość tanio ale później musimy się liczyć z tym że bekniemy za ocieplenie i elewacje
    kupiłam już także 2 tony drutu fi12 za 3800
    mam zamiar teraz kupić też cegłę tak okazyjnie 1000 sztuk za 350zł http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72151779
    beton na stropy kupujemy bez faktury za 155zł za kubik
    Więc jak widzisz dość kombinujemy ale co mamy zrobić kasy mało bo mąż jest nauczycielem informatyki a ja narazie zajmuje się malca bo nie ma mi kto z nim zostać, więc ja się dużo nie dołożeń poza tym jeszcze studiuje. Mieszkamy u teściów a atmosfera niekiedy jest więc chcemy zbudować swoje cztery ściany i sprowadzić się tylko na parter więc jakoś ciułamy z dużą pomocą materialną i nie tylko teściów, rodziców i dziadków
    [/b]

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    a na warszawiaków, krakowiaków i wrocławiaków ja nawet nie patrze bo każdy ma inną sytuacje bo niektórzy mają kase, bogatych rodziców lub bardzo dobrą pracę ja nie mam nic z tego więc muszę jakoś pomału kombinować z mężem

  13. #13

    Domyślnie

    Twój projekt (wcale nie taki malutki) i wyliczenia 60 tys. (w tym jeszcze zakup działki + papierologia, ze znikomą robocizną) dodają mi otuchy.
    Czyli stan surowo zamknięty (okna, drzwi, ocieplenie poddasza, wylewki, instalacje i może jeszcze coś) powinien oscylować w granicach 100 tys.?
    Co sądzisz o moim projekcie?
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    najpierw powiem Ci co w tym projekcie napewno nie będzie tanie
    1 dość nie regularna bryła domu ( tracisz powierzchnię domu a materiału zużywasz teoretycznie tyle samo )
    2 dość skomplikowany dach ( niedaleko mnie powstaje dom z jedną taką lukarną jak u Ciebie jak zobaczyłam co Ci fachowcy osiedzieli się na tym dachu to ho ho co leprze dom nadal nie ma dachówki więc przezimuje pewnie z folią )
    A nad tym bym się zastanowiła :
    3 fajne schody ale dla dzieci dość niebezpieczne ale wyglądają naprawdę super
    4 po co to WC przy sieni lepiej zrobić tam spiżarkę na większe gary i przetwory bo kuchnia nie jest za duża
    5 czytałam gdzieś na forum że bardzo nie praktyczne jest stawianie zlewu w kącie, z praktyki wiem także że zlew powinien być koło kuchenki
    6 mam nadzieje że dom jest ustawiony frontem do południa, bo inaczej to musisz kombinować z oknami
    7 czy na poddaszu planujesz pokoje jeśli tak to ja podwyższyłabym troszeczku ścianę kolankową ( której w projekcie praktycznie nie ma) i dorzuciłabym okna dachowe
    8 zbyt mała powierzchnia użytkowa w stosunku do powierzchni zabudowy

    A co do mojej sytuacji ja mieszkam na Podkarpaciu buduje się na wsi więc koszty robocizny są u nas stosunkowo niższe. Wykończeniówka należy do mojego męża, teścia i brata mają oni zrobić wylewki, położyć parkiety i płytki, chrzestny męża robi nam za darmo elektrykę może nam zafunduje cały materiał, ale to nie zmienia postaci rzeczy że muszę najpierw kupić 1000 rzeczy płytki parkiety oświetlenie piec, parapety, okna rurki i rureczki drzwi itd. Planujemy na pewno wynająć ekipę do tynków instalacji co a resztę się zobaczy, zresztą ile ja rzeczy jeszcze nie wiem. Startujemy z mężem mając 80 tyś ile za to zrobimy czas pokaże, kredytu nie chcemy

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    ależ długie te moje posty

  16. #16

    Domyślnie

    Wszystkie zmiany o których pisałaś uwzględniłem w adaptacji projektu, poza podwyższeniem ściany kolankowej. Myslę, że mój projekt jest ładny (skromny jestem ), ale zgodzę się z Tobą, że jest to kosztem powierzchni użtykowej przede wszystkim poddasze, taras.
    Kurcze nie mam odwagi wystartować mając 100 tys. i pełną papierologie + działka (pozatym mam dużo sprzetu budowlanego i ludzi chętnych do pracy, ba nawet firme za 15 tys. od stanu surowego).
    Będę uważnie śledził Wasze poczynania, przecież Wasz domek jest kosztowniejszy od mojego .
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  17. #17

    Domyślnie

    a tak poza tym, może wrzucisz jakieś fotki?
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    a czemu kosztowniejszy ??
    jak będe miała kosztorys to mogę Ci przesłać ale faktyczne koszty poznam dobiero na wiosne 2006

  19. #19

    Domyślnie

    Kosztowniejszy dlatego, ze masz chociażby większą powierzchnię.
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    no coś w tym jest ale pożyjemy zobaczymy mam nadzieje nadzeje że zmieszcze się w przewidywanych kosztach

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony