dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Brama tymczasowa...

    Witam
    Jak zrobić bramę tymczasową,proszę o własne doświadczenia forumowiczów w tej kwestii....
    pozdrawiam..

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Brama tymczasowa...

    Cytat Napisał manykes
    Witam
    Jak zrobić bramę tymczasową,proszę o własne doświadczenia forumowiczów w tej kwestii....
    pozdrawiam..
    Najprostszae skrzydło bramy _tymczasowej_ to cztery deski zbite w prostokątną ramę, do tego piąta deska po przekątnej (przy zawiasach od dolnego rogu), na to kawałek siatki ogrodzeniowej połapany gwoździami i już

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki, ale jeszcze jedna niewiadoma;czy ta konstrukcja utrzyma się na drewnianych palach wkopanych w ziemię..?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał manykes
    dzięki, ale jeszcze jedna niewiadoma;czy ta konstrukcja utrzyma się na drewnianych palach wkopanych w ziemię..?
    jasne ze sie utrzyma tylko trzeba wkopac te pale jak najglebiej ja wkopalem na 80 cm i wsypalem troche gruzu a reszte zasypalem ziemia jak narazie jest ok a skrzydla bramy mam na 2,5 metra..pozdrawiam

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki , moje pale są wkopane równie głęboko,bez gruzu ,ale powinno być dobrze
    pozdrawiam

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zadanie wykonane na 5 , wszystko trzyma się solidnie,a jaka DUMA......
    POZDRAWIAM

  7. #7

    Domyślnie

    a u mnie niestety juz nie ma bramy wandale ja polamali slupki zastaly wyciagniete i pozginali zawiasy a poza tym zniszczyli jeszcze slupki klinkierowe rozwalajac je ceglami az sie plakac chce...

  8. #8

    Domyślnie drzwi tymczasowe...

    Wybaczcie że na tym forum ale nie znalazłem żadnego, na którym byłby ten temat poruszany w ostatnim czasie.
    Mianowicie w jaki sposób zrobić drzwi tymczasowe?
    Zamierzam wstawić okna i bramę do garażu ale drzwi i futryny wstawiać na razie nie chcę bo mi ją robotnicy od wykończeniówki po prostu zniszczą.
    dar mowy dany jest każdemu, dar mądrości nielicznym.
    http://by.lilypie.com/Q9Fjp1/.png
    http://lbyf.lilypie.com/JPKzp1.png

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: drzwi tymczasowe...

    Cytat Napisał lechowaty
    Wybaczcie że na tym forum ale nie znalazłem żadnego, na którym byłby ten temat poruszany w ostatnim czasie.
    Mianowicie w jaki sposób zrobić drzwi tymczasowe?
    Zamierzam wstawić okna i bramę do garażu ale drzwi i futryny wstawiać na razie nie chcę bo mi ją robotnicy od wykończeniówki po prostu zniszczą.
    Podobnie jak bramę można zrobić typowe drzwi "od wygódki": parę desek ściśle obok siebie poprzybijanych do dwóch poprzecznych i pomiędzy nimi rozpora po przekątnej (dół przy zawiasach). Jak się chce, można to jeszcze od zewnątrz arkuszem blachy obić.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Ja zrobiłem z płyty OSB. Ponieważ miałem szeroki otwór (150 cm) kupiłem dwa kawałki OSB (przycieli mi na poday wymiar w składzie). Do tego kawałki deski przybite do muru (zamiast ościeżnicy). Oczywiście dochodzą zawiasy, okucia do zamocowania kłódki i chaczyk żeby od środka zamocować na dole jedną połówkę drzwi do progu (takie dodatkowe wzmocnienie).

    Prawdę mówiąc nie wiem czemu zrobiłem to tak masywnie (nawet to pomalowałem żeby wyglądało na normalne drzwi) bo dodatkowo miałem 4 duże otwory na drzwi tarasowe na parterze zabezpieczone tylko folią
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony