dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 36
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 704
  1. #41

    Domyślnie

    Widziałem w Praktikerze podkład z cienkiej tektury jednostronnie falistej .
    Fale układać do podłogi.
    Myślę że jest to odpowiedni podkład pod panele przy ogrzewaniu podłogowym.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał am
    Pisałem już:
    Cytat Napisał am
    Ja dałem taki podkład soundprotect czy coś takiego. Producentem jest chyba Wirex albo Pergo.
    Poza swietnym wytłumianiem ma ta miłą cechę że jest na bazie grafitu i ma bardzo mały opór cieplny - idealne do podłogówki (...) Zawsze sprawdzajcie- rządajcie od sprzedawcy parametrów przewodności cieplnej danego materiału podkładowego. O ile dobrze pamiętam, to ten podkład który mam ma o rząd wielkości mniejsze opory cieplne niż np. gąbka 2mm
    am
    wiecej postów na ten temat:
    http://www.murator.com.pl/forum/view...t=soundprotect
    temat był wiele razy
    poszukajcie w archiwum
    np:
    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=19330

  3. #43

    Domyślnie Konkretnie- jakie panele na ogrzewanie podłogowe???

    W hurtowniach i w takich marketach jak Castorama twierdzą, że na ogrzewanie podłogowe nadają się wszystkie panele podłogowe!
    Coś mi tu nie gra, dlatego proszę o pomoc: jakie rodzaje (jaki producent) paneli można stosować na ogrzewanie podłogowe?

  4. #44

    Domyślnie

    Praktycznie każdy producent ma w swej ofercie panele przystosowane do zakładania na ogrzewaniu podłogowym. Musisz poprostu czytac instrukcję, z pewnością producent pochwali się że dany model można stosować na ciepłej podłodze. No i co oczywiste: jesli producent jasno o tym nie pisze to lepiej nie ryzykować.

  5. #45

    Domyślnie

    O to się rozchodzi, że raczej się nie chwalą...
    To taki mój wniosek, po internetowych wojażach...

  6. #46

    Domyślnie

    Nikt nie ma paneli na podłogówce, które z czystym sumieniem mógłby mnie biednemu polecić?

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    kupiłem panele z takim znaczkiem ( nie wkleję go tu ) oznaczającym możliwość położenia ich na podłogówce. Dzisiaj nie podam nazwy, małżonka się tym zajmowała a panele czekają w paczkach na budowie.

    Dodatkowo są na zatrzask, czyli odpada sprawa kleju i ewentualnych oparów.

    Cz.

  8. #48
    Guest

    Domyślnie

    panele generalnie nie nadaja sie na podloze ogrzewane;sa to duze elementy ukladane "plywajaco" na piance izolacyjno-tlumiacej co utrudnia przeplyw ciepla

  9. #49
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    panele generalnie nie nadaja sie na podloze ogrzewane;sa to duze elementy ukladane "plywajaco" na piance izolacyjno-tlumiacej co utrudnia przeplyw ciepla
    jedyny problem z panelami ( w tym kontekście ) jest taki, że przy kaflach mialbym rozstaw rurek co 24 cm ( w jednym z pomieszczeń ) a mam c0 22cm. A problem pianki rozwiązałem tekturą falistą - sprawdź Gościu współczynniki przewodzenia tych materiałów

    Cz.

  10. #50

    Domyślnie

    na papierze czy na piance jest to bez roznicy straty beda zawsze poza tym panele sa "grube" ok 15 mm to tez izoluje ,proponuje male doswiadczenie :ustaw zelazko na 30 st C poloz na nim papier i kawalek podlogi a w drugiej probie docisnij kawalek podlogi bezposrednio do zelazka i porownaj czas nagrzewania ;jezeli chcesz parkiet to juz leoiej przykleic duo-parkiet 10mm ulozony w "jodelke"(naprezenia rozchodza sie we wszystkich kierunkach) produkowany w biadkach poczytaj tez www.parkiet.pl technologie

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał niewidzialny
    na papierze czy na piance jest to bez roznicy straty beda zawsze poza tym panele sa "grube" ok 15 mm to tez izoluje ,proponuje male doswiadczenie :ustaw zelazko na 30 st C poloz na nim papier i kawalek podlogi a w drugiej probie docisnij kawalek podlogi bezposrednio do zelazka i porownaj czas nagrzewania ;jezeli chcesz parkiet to juz leoiej przykleic duo-parkiet 10mm ulozony w "jodelke"(naprezenia rozchodza sie we wszystkich kierunkach) produkowany w biadkach poczytaj tez www.parkiet.pl technologie



    Ale autor tego wątku, Grzegorz63 pytał o panaele.
    Te moje mają 8 mm !

    Cz.

  12. #52

    Domyślnie

    Grzegorz moje panele miały 7mm grubości i znaczek o którym wspomniał CZ. Nie wiem jednak jak się sprawuja na podłogówce bo takową mam tylko w łazience. acha z instrukcji pa,miętam że dopuszczali stosowanie tych paneli tylko na ogrzewaniu podłogowym-wodnym. Moje panele to najtańsze z najtańszych na zamek -bez kleju Classen. Płaciłem za nie w zeszłym roku 20 zł za metr.

  13. #53

    Domyślnie

    A mój kumpel położył w salonie najzwyklejsze, jedne z najtańszych panele na elektryczną podłogówkę i jakoś nie narzeka. Podłoga jest ciepła, w salonie też ciepło. Może mu trochę ciepełka w dół ucieka, ale tego nie zliczy.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    a tak w ogóle to co najlepiej położyć ?

  15. #55

    Domyślnie

    Praktycznie tylko terrakote i dlatego tak zastanawiam sie nad zainstalowaniem ogrzewania podlogowego.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Dzięki Aleksandryto,

  17. #57
    db
    Guest
    db

    Domyślnie

    każdy parkiet o grubości do ok 11mm. Może być to Finishparkiet, DuoParkiet, Duet Parkiet itp - dwuwarstwowa klepka. Mam tego ze 70m2 i jest cieplo.

  18. #58

    Domyślnie

    Na stronie Classena (zreszta bardzo dobrej) dowiesz sie ktore ich panele nadaja sie na podlogowke. Co do jakosci paneli to sie nie wypowiadam bo nie wiem, ale mam zamiar sprawdzic...

  19. #59
    Guest

    Domyślnie PANELE A OGRZEWANIE PODLOGOWE

    Panele pergio drogie,ale spisuja sie swietnie trzy lata.Ogrzewanie elektryczne .Jako podklad wykorzystalismy jute.Swietnie tlumi a zarazem b.dobrze przepuszcza cieplo.jute mozna kupic w hurtowniach tapicerskich.Posiadamy oprocz paneli rowniez terakote na podlodze, ale nie ma miedzy nimi jakis zasadniczych roznic.Warstwa juty jedna o dosc rzadkim splocie.jestesmy zadowoleni

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim , kolorowych snów...

Strona 3 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony