dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    Witajcie
    Kominek - super rzecz wiadomo. Ale czyszczenie popiołu - brrr.
    Kiedyś, gdzieś widziałem rysunek takiego sprytnego urządzenia, które było niczym innym jak filtrem wodnym, tyle że samoróbką, podłączaną do zwykłego odkurzacza. Można tym było wyciągać popiół z kominka. Przeszukałem Goglami wszystkie mozliwe (chyba) kombinacje, ale nic nie udłao mi się znaleźć. Czy ktoś z Was widział może coś podobnego - może jakiś link, czy cuś?
    Pomożecie? )

    Rolek

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj Rolek,
    widzialem ostatnio takie cudo w Castoramie (Szczecin). Ma to ksztalt takiego wiaderka do ktorego podlacza sie odkurzacz. Niestety szczegolow technicznych nie znam. Cena cos okolo 90 PLN.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    W którymś wątku o odkurzaczu centralnym pytałem o możliwość wyciągania popoiołu za jego pomocą i tam ktoś opisał to z Castoramy o czym teraz Ty piszesz. Użyj "Szukaj"

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć,
    Chciałbym ten problem rozwiązać inaczej, ale nie znalazłem odpowiedzniego wkładu kominkowego. Za ścianą, przy której planuję kominek w salonie, mam garaż z podłogą obniżoną o ok. 30 cm. Chciałbym aby popiół spadał do popielnika, który będę mógł wyjąć od strony garażu. Niestety wkłady, które widziałem mają pod popielnikiem jednolitą płytę i to uniemożliwiają. Czy ktoś widział niezbyt drogi wkład, który umożliwiałby taką konstrukcję?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Nie mogę podać Ci nazwy, ale są takie wkłady. Rozwiązanie to w zmodfikowanej wersji - zrzut popiołu do piwnicy - pojawia się tu i ówdzie.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alekszan

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1

    Domyślnie

    w starszych (rok 2002) wydaniach muratora było kilka przykładów takich wkładów komin kowych

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    WOS - gdzie w Castoramie chodzi o to urzadzonko? musze pojechac zakupić
    jestem ze szczecina

  8. #8

    Domyślnie

    Sorki, ze dopiero teraz tu zajrzalem - jest tam takie stoisko z kominkami po lewej stronie od wejscia. Wiaderko nie bylo nigdzie podlaczone, takze pewnie bylyby trudnosci w zobaczeniu tego cuda na zywo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony