dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Witam

    W projekcie mam ściany działowe z płyt GK na stelażu z wypełnieniem wełną mineralną.

    Ale właśnie obejrzałem sobie ścianki wykonane z bloczków 9cm (nie wiem z czego - białe, gładkie na pióro wpust) i bardzo mi się spodobały (są stabilniejsze i solidniejsze od GK).

    Chciałbym się tylko zapytać kogoś kto już takie posiada jak się sprawują akustycznie ? Czy nie przenoszą zanadto dźwięków ?

    I wogóle jak je oceniacie ? Warto robić ścianki z takich bloczków
    Jasiu

  2. #2

    Domyślnie

    pewnie widzialeś bloczki gipsowe łączone na klej, rzeczywiście ściana wygląda super i własności wilgotnościowe ma super (w końcu to gips, naturalny materiał), dzwiękowo to chyba nie najlepsze, wełna miedzy plytami g-k lepiej tłumi dzwięki, a poza tym masa znacznie większa niż płyt.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Zrobilbym z b-k.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    "z b-k" oznacza beton komórkowy ?

    Chodzi o ścianki na poddaszu - częściowo wypadają na stropie - nie moga byc zbyt ciężkie.

    Płyta GK jest prosta i lekka, ale jak się trzaśnie drzwiami to obrazki spadają

    Dlatego szukam innych rozwiązań

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Tak b-k jak napisales.
    Scianki dzialowe sa budowane na stropie, nie koniecznie na scianach konstrukcyjnych. Strop zazwyczaj posiada odpowiednia wytrzymalosc do przeniesienia obciazen ze scianek dzialowych.
    B-k jest lekki - proponuje sciane gr 10 cm.

  6. #6

    Domyślnie

    bloczki B-K też nie najlepiej tłumią dzwięki, lepsza wełna.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    A poroton 11,2 mm waga podobna do b/k.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Podejrzewam, że poroton, bloczki BK i bloczki gipsowe będą miały podobną (z punktu widzenia konstrukcji domu) masę.

    Otwarte pozostaje pytanie - które są najlepszą przegrodą akustyczną ?
    Jasiu

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Beton komórkowy dudni to sprawdziłem ,gips trudno powiedzieć ,wybrałem poroton posiada przegrody ustawione prostopadle do lica ściany i są ustawione naprzemian.
    Może się mylę a że jeszcze nie mieszkam to może ktoś się wypowie kto ma takie ściany.

  10. #10

    Domyślnie

    oppowiedź jest prosta wsztstkie przegrody z kanałami powietrznymi poprzecznymi do ściany tłumią lepiej dzwięki niż ściany pełne o tej samej masie, porocośtam.

  11. #11

    Domyślnie

    ścianka z płyt g-k na stelażu może być stabilna tak żeby obrazki nei spadały to zależy od stelażu. Można zrobić z drewna...

    No i oczywiście zależy jeszcze od sposobu mocowania obrazków...

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ten argument o pustych przestrzeniach w przegrodach do mnie trafia. Czyli na razie na topie są płyta GK na stelażu z wełną i "ceramika z dziurami".

    BTW. na pl.rec.budowanie był podobny wątek i też skończył się brakiem konkretnych wniosków. Widac tak już jest z budowaniem, że każdą rzecz można zrobić na wiele sposobów i żaden nie jest idealny.
    Jasiu

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    On 2002-12-17 15:44, Jasiu wrote:
    (...)
    Otwarte pozostaje pytanie - które są najlepszą przegrodą akustyczną ?
    Najlepszą przegrodą w Twojej sytuacji będzie GK+wełna. Aby uzyskać przyzwoitą izolację akustyczną z BK 400 grubość powinna być nie mniejsza niż 24 cm. I nie zmnieni tego fakt powszechnego budowania ścianek działowych z BK o gr.12-15 cm.(w blokach stosują nawet 8 cm z BK 600). Ceramika z dziurami też jest nie najlepsza. Akurat w przypadku ścian murowanych jest prosta zależność: im cięższa tym lepiej izoluje.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Pacul dnia 2002-12-18 12:16 ]</font>

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Jesli Twoim priorytetm jest izolacyjnosc akustyczna to zgadzam sie z Paculem.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    No właśnie - co jest ważniejsze: akustyka (ciągle to tylko Twój dom, a nie sąsiedzi) czy wygoda w wieszaniu itp.? Ja postawiłem 12cm b.k. po konsultacji z konstruktorem. W projekcie było 12cm k-g. Ścianki i tak stoją prawie w całości na HEB-ach, a te fragmenty co wychodzą idą w poprzek belek Terrivy i nie są już wysokie. U mnie zresztą sypialnie rozdziela konstrukcyjne 24cm b.k., a od korytarza jest te 12cm.

  17. #17

    Domyślnie

    a co w przypadku gk kiedy trzeba powisic kibelek, umywalke i szafke? wiele wykonan widzialem i uwierzcie mi 6 miesiecy i widac pekniecia (wlasciciele raczej nie naleza do grubasow).
    w jaki sposob mozna polaczyc technologie gk i bg (bloczki gipsowe). czy mozna bg "schowac" pod plyte gk?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Tom Soyer - umywalka i szafka są takie same niezależnie od otyłości właścicieli. Dopóki do szafki nie pakujesz słonia, to odpowiednie kołki wystarczą, a przy płycie g-k nie masz szans na powieszenie szafki. Kibelek i tak będę miał na stelażu. Tak w ogóle - kiedy wieszasz kibelek a kiedy szafki i obrazy; ile razy przenosisz szafkę a ile razy kibelek? Przy g-k musisz wszystko wiedzieć przed postawieniem ścianki.

  19. #19

    Domyślnie

    Frankai - jasne!
    chodzi mi jednak o to, ze aby na gk cos powiesic to trzeba wzmocnic stelaz .. i tak powieszony kibelek na stelazu pod gk po 6 miesiacach bedzie sie rylal - gwarantuje!
    sam mam problem z nosnoscia stropu na poddaszu i staram sie go maksymalnie odchudzic ale nie mam pomyslu jak skutecznie go zabudowac tak, aby nie bac sie wbic gwozdzia w sciane.
    czy gk na stelazu drewnianym "nie pracuja"?

  20. #20

    Domyślnie

    Wszystko pracuje, a drzewo chyba najbardziej. Postaw ścianki z b-k i zamiast tynku daj płyty g-k mocowane na klej

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony