dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Podłoga z desek na strychu - jak zrobić

    Chcę położyć podłogę na strychu.
    Będą to deski położone na belkach więźby - tak gdzieś 40 m2.

    Chcę wykorzystać deski z szalunków.

    Jak powinny być przygotowane i zabezpieczone?
    Czy przydałoby się je polakierować bądź zaimpregnować, czy może takie surowe też mogą być?

    Jak je układać: czy bezpośrednio na tych belkach, czy coś dać pod spód?

  2. #2

    Domyślnie

    Deski które układałem na strychu były heblowane od spodu zaimpregnowane sadolinem bezbarwnym a od strony strychu podłoga zalakierowana lakierem do drewna. Nakład pracy własny ale efekt bardzo dobry.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Możesz dać papier papowy, albo inną osnowę między deski, a belki, niebędzie skrzypiało, jak będziesz chodził.
    Pamiętaj, żeby końcówki opierały sięo belki, zwłaszcza krótkich desek, żebyś czasem jak stąpniesz na niepodpare nie wpadł nóżką do pomieszczenia na dole przy okazji także siebie uszkodziwszy.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  4. #4

    Domyślnie

    Zależy do czego ten strych Dałem surowe dechy, nieheblowane - zaglądam tam baaardzo rzadko...
    StaS

  5. #5

    Domyślnie

    Też się przymierzam do takiej najprostrzej/najtańszej podłogi. Chyba niczym nie będę impregnował (może ogniowo). Wydaje mi się natomiast, że będę dbał o odstęp pomiędzy deskami tak, żeby zapewnić wentylację izolacji termicznej pomiędzy podłogą a sufitem podwieszonym GK.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    No to jak?
    Impregnować, czy nie.

  7. #7

    Domyślnie

    no jasne, że impregnowac.... dzisiaj robisz tylko tak sobie., żeby zużyc deski na zbożny cel... a za jakiś czas zrobisz pomieszczenia, użytkowe... i co zrywac do impregnowania??... zawsze myśl na kilka ruchów do przodu... / jak w szachach.
    Pozdrówka

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał JackD
    no jasne, że impregnowac.... dzisiaj robisz tylko tak sobie., żeby zużyc deski na zbożny cel... a za jakiś czas zrobisz pomieszczenia, użytkowe... i co zrywac do impregnowania??... zawsze myśl na kilka ruchów do przodu... / jak w szachach.
    Pozdrówka
    Z tym pomieszczeniem użytkowym może być ciężko, bo w najwyższym punkcie jest tam 150 cm, no może ciutkę więcej.
    Ale zawsze jakieś graty można wrzucić.

  9. #9

    Domyślnie

    hmmmm... trzeba było od razu, ze graciarnia mam byc.... ale mimo wszystko jeśli 150... to możesz mieć królestwo dla siebie....
    i jeżeli to robisz dla siebie to zabezpiecz, bo na cholerę mają jakieś gady sobie używac....
    Ja jak dla siebie robię to nie oszczędzam, i robiąc rachunek sumienie per saldo dobrze na tym wychodzę jak dotąd...
    Pozdrówka

  10. #10

    Domyślnie

    Nieheblowane dechy to niedokońca dobry pomysł. Z doświadczenia wiem, że nawet rzdko ale wchodzi sie na strych. No i jak jest tam mała przestrzeń do chodzenia można wyłapać drzazgi itp.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    A czy wystarczy przetrzeć jakimś papierem bądź tarczą ścierną i polakierować?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    choc jak pisales bedzie tam graciarnia - oheblowac warto a i potem zaimpregnowac. Robi sie to przecieaz na lata ... nawet pozamiatac czasami bedzie latwiej ...

    A czy wystarczy przetrzeć jakimś papierem bądź tarczą ścierną i polakierować?
    to trzeba przepuscic przez cheblarke a jeszcze lepiej grubosciowke i potem zaimpregnowac jakims impregnatem.

  13. #13

    Domyślnie

    ja dałem deski z szalunków, lekko oczyszczone, zaimpregnowałem preparatem z marketu obi, nie pamiętam nazwy ale działał we wszytkich kierunkach oprócz ognia, oczywiście ułożone ażurowo i to bardzo - chodzi o punkt rosy i nie dociązanie jętek na korych leżą)

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał sceptyk
    ja dałem deski z szalunków, lekko oczyszczone, zaimpregnowałem preparatem z marketu obi, nie pamiętam nazwy ale działał we wszytkich kierunkach oprócz ognia, oczywiście ułożone ażurowo i to bardzo - chodzi o punkt rosy i nie dociązanie jętek na korych leżą)
    Co to znaczy "ułożone ażurowo"?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał myciek
    Też się przymierzam do takiej najprostrzej/najtańszej podłogi. Chyba niczym nie będę impregnował (może ogniowo). Wydaje mi się natomiast, że będę dbał o odstęp pomiędzy deskami tak, żeby zapewnić wentylację izolacji termicznej pomiędzy podłogą a sufitem podwieszonym GK.
    Jak drzewo zeszłoroczne (np. z szalunków), to warto robić odstępy, jak w miarę świeże, to odstępy zrobią się same - drzewo schnąc, napewno jeszcze się skurczy. Moje dechy trochę (2 miesiące) schły, a jak pokładłem latem, to mam szpary do 0,5 cm.

    Rafał9 - ażurowo, to zapewne znaczy, że mają być odstępy między deskami w podłodze.
    Pozdrawiam
    KrzysiekSw

  16. #16

    Domyślnie

    jak wyżej, ale u mnie szpary około 10 cm

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Jak ma się kwestia pozostawionych dużych szpar do późniejszego użytkowania.
    Przecież wszystkie brudy, odpadki i inne rzeczy spadające na podłogę podczas użytkowania strychu dostaną się do wełny i mogą tam gnić, mogą ją niszczyć itp itd.

    Co o tym sądzicie?

  18. #18

    Domyślnie

    prawda, ale ja tego srychu raczej nie będę użytkował, a graty które bęę tam dawał nie będą organiczne

  19. #19

    Domyślnie

    Ja też strych wybiłem deskami z szalunków troszkę oczyściłem ale nie
    heblowałem, raczej żaden zakład stolarski nie podjął by się heblowania desek z kawałkami betonu. Szpary do wentgylacji same się zrobiły bo deski nie równe. Kupować nowe deski jak cała kopa leży z budowy tylko troszkę zniszczone a przy okazji troszkę porządku na placu.

  20. #20

    Domyślnie

    Jak nie użytkowy(150cm) to ja bym nie impregnował,bo właściwie po co?!Strych jest z założenia suchy,więc deski nie zgniją. A jak będziesz to pomieszczenie na coś potrzebował,choćby dzieciakom do zabawy(one lubią takie miejsca),to zawsze możesz kupić w castoramie najtańszą wykładzinę po 4zł/m2 i masz nawet przytulnie.
    Oskrob z betonu,ewentualnie przemyj wodą i na strych.Ja tak mam i jest ok.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony