dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: rekuperator

  1. #1

    Domyślnie

    uzytkuje rekuperator przeciw pradowy iprosty rekuperator gruntowy oszczednosci sa na poziomie 50% w stosunku do okresu bez tych urzadzen

  2. #2

    Domyślnie

    powiedz coś więcej w wątku o rekuperatorze

  3. #3

    Domyślnie

    wymiennik gruntowy to 24m rury 200mm zakopanej 2.5m pod ziemią działa świetnie czasem latem brakuje chłodu. w zimę temperatura nigdy nie spada poniżej zera

  4. #4

    Domyślnie

    miramare,
    1. napisz jakiego rodzaju grunt masz, tam gdzie pracuje GWC ?
    2. Czy połączony jest jak u Januszka ze studnią ?
    3. Czy jest pod budynkiem, czy obok ?
    4. Z jaką wydajności [ m3/h ] pracuje Twój rekuperator i podaj czy w sposób ciągły czy z przerwami ?
    5. i te 50%, które podajesz to oszczędności na wentylacji czy dla całego domu ?

    Karina

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: KarinaZ dnia 2003-02-16 21:34 ]</font>

  5. #5

    Domyślnie

    miramare
    czekamy pochwal sie, bo to kolejny dowód że GWC dziala.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Bedzie dzialac dopóki Leon tu nie przjdzie
    Chudy

  7. #7

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    halo
    to ja
    niniejszym wylanczam GWC do odwolania

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Mowilem ze jak sie tu zjawi to wszystko zepsuje
    Kto ci dal prawo zeby cos zamykac
    Chudy

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    bawisz mnie chudy

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    acha
    zeby nie bylo niedomowien- nie wylaczam watku tylko ten dzialajacy GWC

  12. #12

    Domyślnie

    karina gwc wykonany jest w gruncie piaszczystym suchym w troche innej formie jak proponuje taniaklima prostota i cena to co zadecydowalo o wyborze mozna tez zrobic wodny wymiennik ciepla i umiescic go w stawie co zamierzam uczynic w swoim domu nie bedzie problemu bo staw mam w odleglosci 8m od domu.kwestia czy dziala czy nie to nie spekulacje ciekawskich i wszystkowiedzacych ale kilkuset letnie doswiadzenia juz zameki sredniowieczne mialy czerpnie powietrza z lochow ogrzewane sciany i powno pare innych wynalazkow.zeby gwc byl wpelni przydatny trzeba zrobic obejscie gwc i miec mozliwosc poboru powietrza bezposrednio by np przy +15st.c nie czerpac do domu z gwc +5st.c pracuje teraz nad prostym sterowaniem tych zmian oraz nad czestotliwoscia i intensywnoscia wentylacji.brakuje mi dobrego regulatora obrotow czestotliwosc napiecie moc 80 wat bo na tyrystorach glosno pracuja silniki na wolnych obrotach licze na pomoc

  13. #13

    Domyślnie

    spieszę z pomocą
    pisałem już o tym na wątku
    http://forum.murator.com.pl/viewtopi...16&forum=34&17
    tak więc transformator z kilkoma odczepami lub autotransformator.
    sterownik wcale nie jest taki prosty (chodzi o algorytm)
    ale powiedz nam jak masz wykonany GWC bo ja też uważam że koszty takowego winny być minimalne, czy to jest przeponowy (rury) czy być może jeszcze jakaś inna konstrukcja.

  14. #14

    Domyślnie

    Dowiedziałem się wczoraj od użytkownika GWC i rekuperatora, że wentylatory powinny być na prąd stały bo mają dwukrotnie wiekszy okres życia i zużywają mniej energii na ilość przetłoczonego powietrza.
    Taki wentylator powinien zużywać 0,4W energii na metr sześcienny przetłoczonego powietrza.

    I chyba też łatwiej sterować obrotami, bo to wtedy wystarczy regulować napięcie.

    Co Wy na to ?

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Wladek
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)


    Zarejestrowany: 31 Stycznia 2002
    Wiadomości: 190 Wysłano: 2003-03-10 14:46
    --------------------------------------------------------------------------------
    Zależy od typu silnika. Jeżeli mają szczotki to raczej bym ich nie stosował. Silnik indukcyjny klatkowy jest chyba najbardziej niezawodnym silnikiem jaki istnieje, no może synchroniczny z magnesami trwałymi do sterowania DTC w robotach. Popsuć się w nim może tylko łożysko za parę złotych (czas zużycia zależy w dużej mierze od wyważenia wentylatora).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony