dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Poddasze użytkowe.Czy odeskować?

    Zamieniam starą cementową dachówke na blachodachówke.Dach mam nie odeskowany.Czy odeskowanie dachu jest konieczne jeżeli chce na tym poddaszu mieszkać czy wystarczy porządna folia i wełna?Posze o rade.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Deskowanie nie jest potrzebne.
    Zdejmij łaty na których była ułożona dachówka,
    na krokwiach poprzecznie rozciągnij dobrą folię wstępnego krycia zaczynając od okapu,
    wzdłuż krokwi przybij kontrłaty,
    następnie załóż z powrotem łaty (jeśli są w dobrym stanie),
    do łat przykręć blachodachówkę.

    A pod folią wstepnego krycia wełna, ruszt, paroizolacja, płyty k-g czy inny rodzaj wykończenia.
    To tyle.

  3. #3

    Domyślnie Deskowanie i Folia.

    Cytat Napisał andre59
    Deskowanie nie jest potrzebne.
    Zdejmij łaty na których była ułożona dachówka,
    na krokwiach poprzecznie rozciągnij dobrą folię wstępnego krycia zaczynając od okapu,
    wzdłuż krokwi przybij kontrłaty,
    następnie załóż z powrotem łaty (jeśli są w dobrym stanie),
    do łat przykręć blachodachówkę.

    A pod folią wstepnego krycia wełna, ruszt, paroizolacja, płyty k-g czy inny rodzaj wykończenia.
    To tyle.

    Dziękuje bardzo za porade.Czy może Pan mi pomóc jeszcze przy wyborze foli?Zastanawiam się nad folia Dorkena delta Maxx czy będzie dobra?Z góry dziękuje.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Niestety nie mam żadnych informacji na temat folii Dorken delta Maxx.

    U siebie zastosowałem folię zbrojoną niskoparoprzepuszczalną FD 140 UVT "Antivil" produkowaną przez OBR PR w Płocku.

    W przypadku zastosowania folii o niskiej paroprzepuszczalności należy pozostawić między wełną mineralną a w/w folią szczelinę wentylacyjną gr. 3-4 cm, zapewnić wlot powietrza od strony okapu i wylot w kalenicy (rozciąć folię).

    Wskazane jest rozciągnąć między krokwiami sznurek polipropylenowy rolniczy tex 1000 w odległości właśnie tych 3-4 cm od folii po to aby przy wciskaniu wełny między krokwie szczelina wenylacyjna miała mniej więcej stałą grubość.

    Stosując folie o bardzo wysokiej paroprzepuszcalności można z tej szczeliny zrezygnować.

    I jeszcze jedna istotna uwaga. Wełna mineralna po rozwinięciu z rolki rozpręża się do większej grubości niż grubość nominalna.
    Ja zastosowałem wełnę mineralną szklaną ISOVER Iso-Mata, której grubość nominalna wynosiła 12 cm a porozwinięciu rzeczywista grubość przekracza 14 cm.
    Pod krokwiami, między profile rusztu należy ułożyć drugą warstwę wełny o grubości 5-10 cm.

    Powodzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Ostatnio jeden z wykonawców mi mówił, że pod blachodachówkę lepiej jest deskować i kłaść papę, bo blacha na słońcu bardzo się nagrzewa i wiadomo co z tą folią pod gorącą blachą się może dziać?

  6. #6

    Domyślnie

    Osobiście widziałem folię po roku czasu, która leżała pod blachą. Nie wyglądało to najlepiej, ale może była to zła jakościowo folia.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Petroniusz
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie Deskować czy nie ......

    Wszystko zależy od zasobności portfelika..oczywiście że lepiej jest deskować bo zawsze to wyciszy odgłos padającego deszczu na blachę .A jak deskować to i położyć papę , zawsze to mocniej uszczelni połać niż folia( bo zawsze można trafić na słabszy egzemplarz). Ja nie deskuję bo nie mam tyle kasy, ale chcę położyć dachówkę .i słyszałem że pod dachówę nie jest konieczne deskowanie.

    Pozdrawiam
    Zbudować dom i.......nie zwariować...?????
    Zwariowałem, zbudowałem ,a teraz leżę do góry ...kołami .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Deskowanie nie jest konieczne ale znacznie polepsza pracę więźby dachowej. Ściągając stare pokrycie masz szansę nadbić krokwie. Jak zdecydujesz się na folię to daj w dobrym gatunku o wysokiej paroprzepuszczalności. Zastosuj wełnę szklaną w płytach jest trochę droższa od maty ale trzyma wymiar (mata nadaje się na izolowanie poziomych powierzchni). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Jak zdecydujesz się na folię to daj w dobrym gatunku o wysokiej paroprzepuszczalności.
    A folia Tyvek jest dobra?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Folia TYVEK jest bardzo dobra ale są różne rodzaje, należy zastosować odpowiednią do konkretnego rozwiązania. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Dostałam jedną wycenę dachu z folią Tyvek "soft", a od innego przedstawiciela z folią Tyvek "solid". Jaka jest między nimi różnica?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Folia "Soft" masa 1m2 ~60g, paroprzepuszczalnoœć 3000g/m2/24h.
    Folia "Solid" masa 1m2 ~80g, paroprzepuszczalnoœć 2000g/m2/24h.
    Folia "Pro" masa 1m2 130g, paroprzepuszczalnoœć 3000g/m2/24h.
    Proponuję tę ostatniš. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    Weszłam sobie na stronę producenta i tam jest napisane, że
    Należy jednak chronić je przed bezpośrednim działaniem preparatów chemicznych do zabezpieczania drewna.
    Trochę mnie to zaniepokoiło, bo przecież więźba będzie impregnowana środkami chemicznymi. Czy mam rozumieć, że to już nie jest "działanie bezpośrednie"?
    I jeszcze jedno, może trochę głupie pytanie, czy można kłaść folię Tyvek Pro bez szczeliny między termoizolacją (to jest napisane tylko w opisie folii Tyvek Solid). Domyślam się, że chyba tak, skoro ta folia ma większą paroprzepuszczalność, ale wolę się upewnić.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    ...Stosując folie o bardzo wysokiej paroprzepuszcalności można z tej szczeliny zrezygnować...
    wiec odpowiedz juz znasz,

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Folię należy kłaœć na zaimpregnowane drewno! Niekorzystny wpływ na folię majš œrodki solne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony