dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 132
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2635
  1. #2001

    Domyślnie

    Mnie tez chcieli opisac,ale...odmowilem.....
    Nawet nie mam tego numeru,przestalem juz jakis czas kupowac,gdy zakonczylem przygode z budowlanka......
    Witaj Grzelid,kope lat....Ciekawe,co u Dori.......?
    Pozdroweczki.

  2. #2002

    Domyślnie

    Witam

    Na początku byłem zdecydowany na budowe lk-260 i desperacko szukałem pomocy ale przypadkiem trafiłem na ten temat (duża liczba odpowiedzi) i porównując doszedłem do wniosku iż M04 bardziej mi się podoba szczególnie kwestia zagospodarowania powierzchni nad garażem (jedyne czego mu brakuje to balkonów ale to da się załatwic)
    Czy ktoś może napisac jakie sa RZECZYWISTE koszty budowy tego domu mam tu na myśli tych którzy już skończyli bardzo bym prosił o jakieś ceny gdyż jestem na etapie wyboru projektu a ten do najtańszych nie należy

    Pozdrawiam

  3. #2003

    Domyślnie

    Wspaniali - no i czemu poodmawialiscie??
    Można by było artykuł w ramkę oprawic i powiesić w widocznym miejscu co by zazdrośników i znalazców mankamentów wszelkich o palpitacje przyprawić

    bernabeu,
    nas koszt stanu surowego otwartego wyszedł ok.160 tys. -dom budowany na przełomie 2007/2008r.
    Koszt wykończenia- musisz założyć co najmniej drugie tyle. górnej granicy nie ma.
    Projekt wspaniałego ma 3 wersje- w którejś na pewno są balkony- obejrzyj na muratorze, a jeśli chcesz szczegółowych informacji to przejrzyj wątek, dużo tu pisaliśmy o zaletach i wadach projektu, cenach, pomysłach itd..
    powodzenia
    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  4. #2004

    Domyślnie

    Właśnie się do tego zabieram
    Dzieki za informacje
    A jeszcze mam pytanie do kaura czy budowę zleciłaś firmie czy wykonywałaś prace systemem gospodarczym?
    A i właśnie jak możesz to napisz z jakich materiałów z czego ściany, jakie stropy kominy itp
    Z góry dzięki

  5. #2005

    Domyślnie

    A już wiem teraz link kliknąłem

  6. #2006

  7. #2007

    Domyślnie

    Lookito!!!
    Nie ma, nie pytali, za daleko od stolycy mieszkamy
    Pozdrawiamy
    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  8. #2008

    Domyślnie

    Częśc Wszystkim
    Napiszcie cos proszę nt. kosztów budowy bo przeglądnąłem już z 10 stron tego poematu (jeszcze z dwa wieczory i przejrze wszystko) i nie znalazłem interesuje mnie ogólnie całośc inwestycji najlepiej systemem gospodarczym, ściany gazobeton + styropian w średnim standardzie wykończenia . Będe bardzo wdzięczny za pomoc

    Pozdrawiam

  9. #2009

    Domyślnie

    Wiesz jakie rózniece w canach kryja sie w średnim standardzie wykończenia.
    Z moich kalkulacji wynika że potrzebujesz 400-500 tys.

  10. #2010

    Domyślnie

    A ma ktoś ślepy kosztorys wariantu c chodzi mi o same ilości ścian, konstrukcji drewnianej, zestawienie okien i tp rzeczy których z zamieszczonych w internecie rysunków dokładnie wyliczyc sie nie da. Jestem na etapie wyboru projektu i chce to sobie przeliczyc po swojemu. Region budowy Podkarpacie

    Pozdrawiam

  11. #2011

    Domyślnie

    Cytat Napisał bernabeu7
    A ma ktoś ślepy kosztorys wariantu c chodzi mi o same ilości ścian, konstrukcji drewnianej, zestawienie okien i tp rzeczy których z zamieszczonych w internecie rysunków dokładnie wyliczyc sie nie da. Jestem na etapie wyboru projektu i chce to sobie przeliczyc po swojemu. Region budowy Podkarpacie
    Podawanie cen z lat kiedy my się budowaliśmy niewiele da Tobie - materiały były w innych cenach, w zależności od okolicy - ceny robocizny też są różne.
    U nas stan surowy zamknięty wyszedł 200 - 220 tys., ale:
    bloczki betonowe kupowaliśmy po 7 i 13 zł (teraz są tańsze),
    robocizna 38 tys. z więźbą (woj. mazowieckie - droższa siła robocza)
    stolarka 20 tys. bez bramy garażowej i drzwi wejściowych.
    Wszystko zależy od cen materiałów i usług, które są zmienne w czasie - teraz są tańsze i materiały i usługi, więc naprawdę nasze ceny nie będą miarodajne.

  12. #2012

    Domyślnie

    Właśnie dlatego proszę o ślepy kosztorys aby samemu sobie uzupełnic ceny potrzebuje tylko ilośc robót że np
    - ław fundamentowych wg projektu jest 13m3
    - ścian wg projektu jest 300 m2
    - zbrojenia wg projektu jest 1,7 t
    - okna takie i takie
    natomiast materiał i robocizne dopasuje sobie wg nakładów knr z programu norma pro (uprzedzając pytanie wstawie ceny po rabatach nie katalogowe wynikające z sekocenbudu)


    Magda i Michał też budujecie wariant c ?

    Z góry dzieki za pomoc

  13. #2013

    Domyślnie

    Cytat Napisał bernabeu7
    Właśnie dlatego proszę o ślepy kosztorys aby samemu sobie uzupełnic ceny potrzebuje tylko ilośc robót że np
    - ław fundamentowych wg projektu jest 13m3
    - ścian wg projektu jest 300 m2
    - zbrojenia wg projektu jest 1,7 t
    - okna takie i takie
    natomiast materiał i robocizne dopasuje sobie wg nakładów knr z programu norma pro (uprzedzając pytanie wstawie ceny po rabatach nie katalogowe wynikające z sekocenbudu)


    Magda i Michał też budujecie wariant c ?

    Z góry dzieki za pomoc
    My mamy wariant B.
    W projekcie masz dołączone wykazy prac i materiałów.
    C jest jednak nowym projektem i chyba jeszcze nikt z tutaj obecnych na forum nie ma tego wariantu Wspaniałego.

  14. #2014

    Domyślnie

    Ups no to musze zaczekac aż ktoś będzie go budował
    dzieki za informacje

  15. #2015

    Domyślnie

    Zakupilem dzisiaj Muratora ze Wspanialymi.Wszystkie,to wersje A.Mam niedosyt,ze nie pokazali za wiele skosow w tych nie podniesionych domkach...A szkoda,bo to wazny element tego projektu.
    Z wyjatkiem jednej zmiany,pozostale,ktore wprowadzilem sam,domownikom przeszkadzaja w ich oryginalnym projekcie-domku.Warto bylo pomyslec,pozmieniac....Jestem ciekawy,jak sobie radza ludzie w wersji A z kotlownia,gdzie pakuja kociol na paliwo stale.
    Bernabeu7-wersja C ma az 300 m.kw. scian?Ale rozumiem zew?Moj dom,a jest podniesiony,ma 250 m.kw.
    Ja z moich dokonan,wreszcie polozylem plytki na moj nieszczesny balkon,balustrade ,mam nawet dwa parapety zew. na dole
    Reszta w 2010,mam nadzieje.....no i oczywiscie elewacja....
    Poki co,z moich obserwacji,widze,ze ustabilizowala sie bardziej sytuacja termiczno-komfortowa u mnie w domku.Poki co,bez przymrozkow,kociol je ok. 3.3 m3 gazu na dobe,przy okresowym paleniu kominkiem,na co i cwu.Stale temp. mam na poziomoie 21-22 st na dole,gora-wahania od 18-20 stopni w ciagu dnia,przewaznie 19 sie utrzymuje.Niesamowita roznica pom. grzejnikami a podlogowka,tala i bezwladna temp. dolu,a wahajaca sie temp. gory,gdzie ciut krecac,zmienia sie szybko temp. Czasami zaluje,ze nie mam calosci w podlogowce,ale...glowy bym sobie nie ucial,by miec podlogowke wszedzie.Solary u mnie,od kwietnia 2009 popracowaly ok. 1010 h.Nie mam wyliczen ,ile zaoszczedzilem,ale przez kilka miesiecy kociol nie chodzil....Teraz,zalaczyly sie na troszke chyba 2 x...ale to juz nie pora na nie Zima,zobaczymy.

  16. #2016

    Domyślnie

    W zakładce materiały pisze że ścian zewnętrznych jest 182,28 m2

  17. #2017

  18. #2018

    Domyślnie

    Ostatnio popularny jest ten nasz projekt
    Dostałam list z redakcji muratora z prośbą o opis zmian, które wprowadziliśmy i kilka fotek.
    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  19. #2019

  20. #2020

    Domyślnie

    Tak drodzy Wspaniali pisze się o nas
    Jak tak dalej pójdzie to jeszcze będzie specjalne wydanie "Murator-Wspaniały"
    Zazdroszczę wam że macie się już czym pochwalić.... Ja to tylko mogłem napisac co zmieniłem w projekcie, i dołączyc wizualizację zmian.
    Zamiast patrzec na rosnące mury, patrzę na zrastającą się kość nogi (czasami zbyt dosłownie) i tak juz za chwilę czternasty miesiąc... Chyba ciąża u słonia tylko dłużej trwa
    Ale będę optymistą , załatwiłem garaż na budowę, pełnowymiarowy za 6 stówek plus opłata za przewiezienie po znajomości
    Jak noga przestanie boleć to może jedzcze przed mrozami postawię tymczasowe ogrodzenie, w końcu trzeba sie pokazać sąsiadom że coś się dzieje. Po zatym skrzyneczka z pradem zakwitła dzieki staraniom Eneii Gniezno (nad podziw szybko nawet ośmiu miesięcy nie czekałem), teraz tylko kolega musi mi RB wkopac i podłączyc (całe 150 zł!! Majątek ) Płacimy ostatnia ratę za prąd i jak to pan z Eneii stwierdził, w ciągu tygodnia od wplynięcia kaski i podpisania umowy właczają licznik.
    Pytanko
    Czy jest sens sie teraz spieszyć jak sam niewiem kiedy zacznie sie budowa a rachunki nawet za sam abonament będą spływać??
    Ile moge zwlekać z podpisaniem umowy na odbiór prądu?

Strona 101 z 132

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony