dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Kominek z płaszczem (wodnym) ???

    Witam i proszę o wyrozumiałość na wstępie.
    Jestem na etapie podjęcia decyzji o zakupie kominka z płaszczem wodnym lub "zwyklego" (jako kobieta ulegam wpływom reklam i specjalistów). Na wielu forach podejmowane były już dyskusje, ale proszę Was (szczególnie użytkowników) o aktualną ocenę swojego wyboru. Czy koszt zakupu i instalacji nie przedroży korzyści płynących z tej inwestycji jeśli systematyczne ogrzewanie kominkiem bedzie miało miejsce tylko podczas weekendu ?
    Mam nadzieję na pomoc w tej trudnej dla kobiety chwili.
    Pozdrawiam
    A.D.
    Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Jeżeli "systematyczne" grzanie tylko w weekendy, to raczej tradycyjny kominek bez płaszcza wodnego. Bez, gdyż jest prawdopodobieństwo zamarznięcia wody w instalacji wtedy kiedy Cię tam nie będzie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janussz
    Jeżeli "systematyczne" grzanie tylko w weekendy, to raczej tradycyjny kominek bez płaszcza wodnego. Bez, gdyż jest prawdopodobieństwo zamarznięcia wody w instalacji wtedy kiedy Cię tam nie będzie.
    Nie chodzi mi o ryzyko zamarznięcia wody bo będziemy mieszkać w tym domu , ale czy oszczędności wynikające z ogrzewania domu kominkiem tylko podczas weekendów będą równoważyć koszt jego zakupu i całej instalacji. Z tego co doczytałam się, aby utrzymać odpowiednią temperature w domu, należy dokładać drewno co ok. 2-3 godz., a to na co dzień jest niemożliwe. Czy zdecydować się może na zwyczajny kominek ?
    Pozdrawiam
    A.D.
    Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Myślałem, że będziesz w tym domu okazjonalnie. Że to jakaś dacza.
    A jakie ma być źródło ciepła podstawowe?

  5. #5
    1950
    Guest
    1950

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał agri_dagi
    Z tego co doczytałam się, aby utrzymać odpowiednią temperature w domu, należy dokładać drewno co ok. 2-3 godz., a to na co dzień jest niemożliwe.
    Zdecydowanie jest to możliwe. I wiele osób tak robi.

  7. #7

    Domyślnie

    Witaj 1950 ,
    czytałam wiele i mam mętlik w głowie. Zadałam pytanie osobom, które od dłuższego czasu użytkują kominek z płaszczem wodnym (niezbyt regularnie tak jak i my mamy zamiar). Czy ta inwestycja opłaca się ? Jak często należy dokładać do kominka ? Czy będę musiała występować w roli "house wife" również w tym przypadku ?
    Być może moje pytanie wydaje się być banalne, ale sprawę ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym "zlecił" mi mój Mąż, a On jest wymagający Mam nadzieję, że Ty będziesz umiał mi odpowiedzieć na pytanie jaki jest koszt zakupu i instalacji takiego kominka i czy może powinnam powiedzieć mojemu M., że jest to dla nas (bardzo średniej klasy średniej ) inwestycja nieopłacalna.
    Z wyrazami szacunku i z nadzieją na zrozumienie
    A.D.

    Cytat Napisał 1950
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36551
    poczytaj, bo masz o czym
    Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę...

  8. #8

    Domyślnie

    Witaj 1950 ,
    czytałam wiele i mam mętlik w głowie. Zadałam pytanie osobom, które od dłuższego czasu użytkują kominek z płaszczem wodnym (niezbyt regularnie tak jak i my mamy zamiar). Czy ta inwestycja opłaca się ? Jak często należy dokładać do kominka ? Czy będę musiała występować w roli "house wife" również w tym przypadku ?
    Być może moje pytanie wydaje się być banalne, ale sprawę ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym "zlecił" mi mój Mąż, a On jest wymagający Mam nadzieję, że Ty będziesz umiał mi odpowiedzieć na pytanie jaki jest koszt zakupu i instalacji takiego kominka i czy może powinnam powiedzieć mojemu M., że jest to dla nas (bardzo średniej klasy średniej ) inwestycja nieopłacalna.
    Z wyrazami szacunku i z nadzieją na zrozumienie
    A.D.

    Cytat Napisał 1950
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36551
    poczytaj, bo masz o czym
    Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    agri_dagi, czyli chcesz tu przeczytać, że kominek z płaszczem jest inwestycją nieopłacalną? Tym bardziej, że to Ty musiałabyś do niego dokładać? O to chodzi?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    agri_dagi, czyli chcesz tu przeczytać, że kominek z płaszczem jest inwestycją nieopłacalną? Tym bardziej, że to Ty musiałabyś do niego dokładać? O to chodzi?
    Nie, nie, nie ...
    Zależy mi na komforcie pod każdym względem... (również ekonomicznym). Wręcz przeciwnie niż myslisz, jestem zwolenniczką takiego kominka. Pomóz mi, proszę, przekonać mojego Męża do tej inwestycji Z ofert, które otrzymałam wynika, że cena takiego przedsięwzięcia wynosi ok. 15 tys. A to juz jest poważna wada...
    Uśmiecham się i pozdrawiam dziekując za uwagę...
    A.D.
    Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę...

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Przy kominkach z wyższej półki czas spalania jest nawet do 10 godz(sprawdzone 8-9).Co do ceny 15 tys ...to jakis ze złota? Czy chodzi o całą instalację? I co miałoby grzać w ciągu tygodnia?
    Kominek który miałby grzac non stop jako główne źródło ciepła powinien byc jak najbardziej ekonomiczny i długopalny.A taki kosztuje od jakichś 5tys wzwyż.Jeśli chcesz palić okazyjnie to wystarczy zwykły za jakieś 3,5tys.
    Do tego zestaw adaptacyjny(wymiennik+pompy) za jakies 1-1,5tys zł i nie chce mi wyjść 15...
    Tak czy inaczej przy opcji tygodniowego ogrzewania innym źródłem ciepła osobiście zostałbym przy "zwykłym" wkładzie lub kozie.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Przy kominkach z wyższej półki czas spalania jest nawet do 10 godz(sprawdzone 8-9).Co do ceny 15 tys ...to jakis ze złota? Czy chodzi o całą instalację? I co miałoby grzać w ciągu tygodnia?
    Kominek który miałby grzac non stop jako główne źródło ciepła powinien byc jak najbardziej ekonomiczny i długopalny.A taki kosztuje od jakichś 5tys wzwyż.Jeśli chcesz palić okazyjnie to wystarczy zwykły za jakieś 3,5tys.
    Do tego zestaw adaptacyjny(wymiennik+pompy) za jakies 1-1,5tys zł i nie chce mi wyjść 15...
    Tak czy inaczej przy opcji tygodniowego ogrzewania innym źródłem ciepła osobiście zostałbym przy "zwykłym" wkładzie lub kozie.

    Dziękuje Mały,
    pomagasz mi potwiedzając moja teorię o wyższości....
    Mam nadzieję, że za kilka miesięcy dołączymy do grupy użytkowników kominków z płaszczem wodnym (mój płaszcz "zimowy" oczekuje kolejnego sezonu ). Czy byłbyś tak uprzejmy i powiedział jakiej firmy kominek użytkujesz ?
    Pozdrawiam Ciebie (jesteś z okolic pochodzenia mojego Taty)
    A.D.
    Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Ja użytkuję okazyjnie "splamiony własną krwawicą" wybudowany z pozostałości po kominie zwykły ,otwarty kominek.
    Co do użytkowania kominków z płaszczem, to je montuję i słucham uwag uzytkowników.Od maxymalnie pozytywnych(suche drewno lub brykiet i ciepły dom -stałopalność ok.9 godz.) do maksymalnie negatywnych (mokre świeże drewno,dom bez jakiegokolwiek ocieplenia,nie dokończona instalacja).
    A ten który mi sie podoba to CTM.
    Jeśli chcesz to mogę Ci wrzucić na e-mail zdjęcie takiego jednego.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  14. #14

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziekuję i proszę o mail'a.
    Nie jestem z tych "narzekających" - nade wszystko cenie spokój i codzienną radość A otwarty kominek byłby moim marzeniem gdyby nie mój strach... zbyt szybko ostatnio zasypiam
    Poleć mi, proszę, wg Twojego doświadczenia kominek z płaszczem wodnym.
    Pozdrawiam
    A.D. (po mieczu)


    Cytat Napisał Mały
    Ja użytkuję okazyjnie "splamiony własną krwawicą" wybudowany z pozostałości po kominie zwykły ,otwarty kominek.
    Co do użytkowania kominków z płaszczem, to je montuję i słucham uwag uzytkowników.Od maxymalnie pozytywnych(suche drewno lub brykiet i ciepły dom -stałopalność ok.9 godz.) do maksymalnie negatywnych (mokre świeże drewno,dom bez jakiegokolwiek ocieplenia,nie dokończona instalacja).
    A ten który mi sie podoba to CTM.
    Jeśli chcesz to mogę Ci wrzucić na e-mail zdjęcie takiego jednego.
    Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    No problem! (jak mawiał Alf-kosmita) - poproszę o adres e-mail na priv lub dla ogółu.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  16. #16

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziekuję i proszę o mail'a.
    Nie jestem z tych "narzekających" - nade wszystko cenie spokój i codzienną radość A otwarty kominek byłby moim marzeniem gdyby nie mój strach... zbyt szybko ostatnio zasypiam
    Poleć mi, proszę, wg Twojego doświadczenia kominek z płaszczem wodnym.
    Pozdrawiam
    A.D. (po mieczu)


    Cytat Napisał Mały
    Ja użytkuję okazyjnie "splamiony własną krwawicą" wybudowany z pozostałości po kominie zwykły ,otwarty kominek.
    Co do użytkowania kominków z płaszczem, to je montuję i słucham uwag uzytkowników.Od maxymalnie pozytywnych(suche drewno lub brykiet i ciepły dom -stałopalność ok.9 godz.) do maksymalnie negatywnych (mokre świeże drewno,dom bez jakiegokolwiek ocieplenia,nie dokończona instalacja).
    A ten który mi sie podoba to CTM.
    Jeśli chcesz to mogę Ci wrzucić na e-mail zdjęcie takiego jednego.
    Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę...

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał agri_dagi
    Nie, nie, nie ...
    Zależy mi na komforcie pod każdym względem... (również ekonomicznym). Wręcz przeciwnie niż myslisz, jestem zwolenniczką takiego kominka. Pomóz mi, proszę, przekonać mojego Męża do tej inwestycji Z ofert, które otrzymałam wynika, że cena takiego przedsięwzięcia wynosi ok. 15 tys. A to juz jest poważna wada...
    Uśmiecham się i pozdrawiam dziekując za uwagę...
    A.D.
    Bez przesady. Wkład kominkowy z płaszczem można kupić już za 4-5 tys. Do tego ładna obudowa z gips-kartonu za 2-3 tys.

    W moim nowym domu będzie kominek z płaszczem i ogrzewanie elektryczne (np. w razie wyjazdu). Głównym źródłem ciepła do CO ma być kominek. Z paleniem nie będzie problemu, bo teraz mieszkam w domu z piecem kaflowym. Więc przesiadka na kominek, to jak z malucha na mercedesa

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    No problem! (jak mawiał Alf-kosmita) - poproszę o adres e-mail na priv lub dla ogółu.
    Może wrzuć tą fotkę tutaj? Też chętnie bym zobaczył.

  19. #19
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    naprawdę polecam Makroterma, zwłaszcza po zmianach,
    poza tym uważam, że to jeden z lepszych na rynku,
    na dodatek kupując go masz praktycznie wszystko, cały osprzęt oprócz kawałka rury i pomimo jego ceny, około 8000 zł, to w sumie wychodzi tyle samo co inne lub taniej
    a jest sprawdzony i to nie jeden raz

  20. #20

    Domyślnie

    Ale w Makrotermie nie można podłączyć szczelnie rury z powietrzem do spalania.
    GG 5410889

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony