dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Czym napełnić grzejnikową instalację CO

    No właśnie, jak w temacie.
    Rozumiem że wodą ale czy dodawać jakieś uszlachetniacze?>
    U siebie mam twardą wodę.

  2. #2

    Domyślnie

    Na zasilaniu z wodociągu powinien znaleźć się magnetyzer, filtr ciał stałych, i dodatkowy filtr węglowy lub innego rodzaju zależnie od właściwości wody. Magnetyzer np. zabezpiecza przed odkładaniem się kamienia kotłowego.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Zalać zwykłą wodą.
    Sprawdzić na gorąco szczelność instalacji jak wszystko jest ok spuścić i napuścić nową dawkę wody.
    Następnie użyć odpowiedniego preparatu do czyszczenia instalacji ok. 1 litr na 100 litrów wody w układzie. Tak napełniona instalacja pracuje ok tygodnia.
    Potem spuszczamy wszystko i płukamy zwykłą wodą. Po wypłukaniu i ponownym napełnieniu układu wodą na koniec dodać odpowiedniego inhibitora korozji ok. 1 litr na 100 litrów wody w układzie.
    Ja tak robię i zapewniam, że warto i są z tego korzyści dla klienta i dla mnie

  4. #4

    Domyślnie

    U siebie mam twardą wodę.
    Jeśli jest to układ zamknięty, to nie ma wielkiego znaczenia jaka jest woda. Po pewnym czasie się zdemineralizuje i żaden kamień nie będzie się już osadzał. Dlatego tak ważne jest, aby nie spuszczać wody kotłowej z byle powodu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS
    Zalać zwykłą wodą.
    Sprawdzić na gorąco szczelność instalacji jak wszystko jest ok spuścić i napuścić nową dawkę wody.
    Następnie użyć odpowiedniego preparatu do czyszczenia instalacji ok. 1 litr na 100 litrów wody w układzie. Tak napełniona instalacja pracuje ok tygodnia.
    Potem spuszczamy wszystko i płukamy zwykłą wodą. Po wypłukaniu i ponownym napełnieniu układu wodą na koniec dodać odpowiedniego inhibitora korozji ok. 1 litr na 100 litrów wody w układzie.
    Ja tak robię i zapewniam, że warto i są z tego korzyści dla klienta i dla mnie
    Dzięki za info.
    Może znasz jakieś odpowiednie preparaty?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Układy glikolowe do obiegów wody - strona Boryszew SA lub Organika Łódź.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    A jak, fizycznie, dodać te dodatki?
    Chętnie bym dodał u siebie, ale jak?
    Dopuszczanie w piecu (Immergas Zeus Victrix) pokrętełkiem i nie ma do instalcji dostępu. Chyba, że dodatki poprostu wlewać do zdjętego kaloryfera i dopierogo założyć. Ale jak napełnić całą instalację preparatem (np. Ergolid-Boryszewa), do którego, jak zrozumiałem, nie dodaje się wody? I jak wtefy osiągnąć ciśnienie w instalacji?

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Proste jak przysłowiowy "drut"
    zamyknąć zawory przy grzejniku (zasilanie i powrót) spuszczamy określoną ilość wody z grzejnik np 2-3 litrów i przez odpowietrznik wprowadzić potrzepną ilość danego płynu lub inhibitora. Otworzyć zawór powrotny odpowietrzyć grzejnik, odkręcić zawór zasilania i dopełnić instalację wodą do wymaganego ciśnienia.

    Ale jak napełnić całą instalację preparatem (np. Ergolid-Boryszewa), do którego, jak zrozumiałem, nie dodaje się wody? I jak wtefy osiągnąć ciśnienie w instalacji?
    Potrzebna będzie pompka do prób ciśnieniowych ręczna lub elektryczna.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS
    Proste jak przysłowiowy "drut"
    zamyknąć zawory przy grzejniku (zasilanie i powrót) spuszczamy określoną ilość wody z grzejnik np 2-3 litrów i przez odpowietrznik wprowadzić potrzepną ilość danego płynu lub inhibitora. Otworzyć zawór powrotny odpowietrzyć grzejnik, odkręcić zawór zasilania i dopełnić instalację wodą do wymaganego ciśnienia.

    Ale jak napełnić całą instalację preparatem (np. Ergolid-Boryszewa), do którego, jak zrozumiałem, nie dodaje się wody? I jak wtefy osiągnąć ciśnienie w instalacji?
    Potrzebna będzie pompka do prób ciśnieniowych ręczna lub elektryczna.
    Dzięki VPS. Wiadomo fachura
    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony