dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 98
  1. #1

    Domyślnie projekt WERONA LMP36 pracownia LIPIŃSCY

    Buduje LMP 36 czy jest ktoś w Polsce co wybrał ten nieszczęsny projekt ?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam wrażenie że z tej pracowni projektowej niewielu z Forumowiczów wybrało projekty. A dlaczego nieszczęsny projekt?tego nie rozumiem- z projektu już w fazie zakupu trzeba być zdecydowanie zadowolonym. Moja rada jest taka- projekt musi być przede wszystkim w 100% przystosowany do technologii, którą wybierasz. LMP to thermomur, a ty masz zamiar budować z betonu komórkowego. Całość projektu musi być więc do BK opracowana. Ja też mam ich projekt LMP 32 i nikt z Forumowiczów nie chciał do tej pory przyznać się, że wybrał podobny projekt ale to nie feler. Powodzenia 
    Tad

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam LMP 42 i jestem zadowolony. Buduję w styropianie , ale nie thermomur tylko "Styrodom"
    Nie wiem dlacego mówicie "nieszczęsny"?

  4. #4

    Domyślnie

    Ten nieszczęsny to tylko po to żeby ktoś się przyznał że buduje według tego projektu , pracownia mimo błagań nie chciała dać nawet numeru telefonu do kogoś kto wybudował to coś/i słusznie/.
    Osobiscie jestem zachwycona wyglądem zewnetrnym projektów z tej pracowni , i niestety mimo iż w środku średnio ergonomicznie i projekty mogły bybyć bardziej dopracowane i estetyczne , o innych wadach w trakcie budowy na pewno się dowiem ale po przejrzeniu z 1000 projektów wybraliśmy 5 w tym 3 z pracowni Lipińscy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć. Jetem zakochana w projekcie LMB 11 Lipińskich właśnie. I co? Mówicie, że nie warto, bo to jakaś dziwna technologia? Ja nic z tego nie rozumię. Tam, w projekcie (projektu jeszcze nie kupiliśmy) pisze, ze ściany jedno- lub dwuwarstw. i co to oznacza to mniej więcej wiem. A nie myślałam że technologia jest narzucona. To co, szukać dalej (a ten projekcik mojego domu LMB11 jest taki piękny...)
    A ile kosztuje przerobienie go, i czy to konieczne? Może to jest OK? A tak w ogóle, co oznacza ichniejszy zwrot "ciepłe domy"
    Lipińscy nie odpisali mi ma maila
    Pozdrawiam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Winston ile cię kosztowała budowa?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Sorry, nie doczytałam, jak planujesz, ile będzie cię kosztowała budowa? Projekt b. sympatyczny. A co z garażem?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    EM wybudował dom z Lipińskich i już mieszka.

  9. #9

    Domyślnie

    Wszelki duch ........
    Odezwała się pracownia projektowa .
    Za dwa tygodnie rozpoczynam ,Ytong 36 LMP 36,
    Moja droga pracownio Lipińscy bardzo przerabiam wasz projekt ,ale i tak jest cool !!!
    Może macie jakieś wizualizacje , makiety tegoż ,chętnie zakupię i postawię sobie w dotychczasowym lokum do czasu wybudowania docelowego.
    A propos publicite nie jest Waszą mocną stroną ,ale z radością Witam i mam nadzieję że będziecie obecni w tym wątku bo jak się doliczyłam sprzedaliście conajmniej 10 projektów .
    Przepraszam za styl i zgryzliwość ale taka jestem i podobno dodaje mi to uroku !!! - tak mówi Jarząbek mój mąż .
    I z radością opiszę każdy knot , ewentualnie pochwalę co też prawdopodobne.A opinia idzie w świat.Casus Archipelagu który odrzuciłam automatycznie po zapoznaniu się z opiniami na forum.
    Co za chaos to z wrazenia .Cieszę się. MARIE

  10. #10

    Domyślnie

    Bardzo dziekuję Pracowni Lipińskich za kontakt (bo się ze mną skontaktowali) i już wiem. Wcale nie musze budować w technologii Thermomur (LMB11), mimo, iż na projekcie są jednowarstwowe ściany. Chodzi o to, żeby zachować grubość ścian np. 25 + 10 styropian. I już.
    Za miesiąc targi budow. w Gliwicach. Jechać? Nauczę się tam czegoś? czy tylko wrócę z toną prospektów i mętlikiem w główce? (a jestem bardzo, bardzo pojętna
    Pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Cześć Olinka.
    Obejrzałam sobie LMB 11 , przepiękny ze wzgledu na prostotę,tylko czy masz odpowiednią działkę'

    Teraz chyba Ci trochę zazdroszczę bo widzę że będzie bardzo tani w wykonaniu nie tak jak moja El-hacienda LMP 36
    A propos jesteś szczęsiara ze mną nikt nie raczył się skontaktować
    Projekt przerabiam dalej , teraz mam go w Autocad i już niedługo zakończę wprowadzanie poprawek a do wylania fundamentów zostało jeszcze tylko 12 dni
    Ciekawe dlaczego do projektu nie ma dyskietki z wersją elektroniczną byłoby łatwiej przygotowac dokumentację wykonawczą.

  12. #12

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,
    Przeglądając dyskusje na forum zauważyliśmy, że nasze projekty oznaczane symbolami LMP, LMB, LMBL i LMW zostały przypisane przez jednego z uczestników forum do jednej technologii budowlanej - "Thermomur". Opinią tą zaczęły się sugerować inne osoby. Chcemy wyjaśnić Państwu, jako autorzy tych projektów, że są one dostosowane do kilku popularnych technologii - najczęściej do betonu komórkowego, ceramiki i keramzytobetonu, zarówno w technologii jednowarstwowej (gr. muru 36-44cm), jak i dwówarstwowej - ściana nośna 25cm + izolacja termiczna. Wiele naszych projektów jest dostosowanych również do Thermomuru, ale zawsze z podaniem powyższych rozwiązań alternatywnych. Projekt jest wówczas wzbogacany o dodatek z projektem innych technologii.
    Reasumując - każdy zakupiony u nas projekt domu można wybudować w preferowanej przez Państwa technologii bez dokonywania zmian w projekcie.
    Osoby zastanawiające się nad wyborem projektu zapraszamy do osobistego sprawdzenia naszej oferty. Odpowiemy na wszystkie pytania zadane przez telefon (071 354 59 49) lub e-mail: [email protected]
    Grzegorz Tomaszewski - architekt z biura M&L Lipińscy

  13. #13

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,

    Nasze biuro włączyło się do dyskusji na forum parę dni temu. Pragniemy zaprosić wszystkich, którzy mają do nas jakiekolwiek pytania, do kontaktu z nami - za pomocą poczty elektronicznej lub telefonu. e-mail: [email protected] tel.(071) 354 59 49

    Dziękujemy MARIE za odrobinę twórczej krytyki - taki głos na pewno przyda się nam w procesie ciągłego poprawiania poziomu naszych projektów. Pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych, że w związku z rozwojem działu obsługi klienta w naszej firmie, wprowadzamy coraz to nowe rozwiązania zarówno estetyczne, jak i techniczne. Ponadto parę naszych ostatnich projektów uzyskało certyfikat jakości MURATORA, co też świadczy o coraz lepszej ich jakości.
    Powoli zaczynamy również gromadzić bazę makiet, jednak jest to proces żmudny, zwłaszcza że aktualnie w ofercie mamy około 150 projektów (makiety LMP 36 jeszcze nie mamy...). Co się zaś tyczy projektów w wersji elektronicznej- jest to po prostu niemożliwe. Taki projekt wydany w wersji CAD po prostu idzie w świat i każdy z nim może zrobić, co zechce. O ile nam wiadomo, nie ma na rynku pracowni, która by taką praktykę stosowała. Prosimy, aby Państwo to zrozumieli.
    Pozdrawiam całe forum,
    Grzegorz Tomaszewski, architekt z biura M@L Lipińscy

  14. #14

    Domyślnie

    Buduję LMP 27. To prosty domek doskonale nadający się na wąską działkę taką jak nasza. Niestety aby być w zgodzie z miejscowym planem musieliśmy zwiększyć kąt nachylenia dachu z 30 do 35 stopni. Poza tym zamiast wiaty dobudowujemy dwustanowiskowy garaż. W środku tylko drobne przeróbki. Może ktoś buduje LMP27. Będę wdzięczna za kontakt na priv.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek23

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Też zastanawiałem się długo nad tym projektem.
    Mam działkę o szerokości 18 m.
    projekt jest prosty, ale ciekawy, wydaje sie byc tani w budowie.
    Agi , czy posiadaszdane dotyczace kosztów stanu surowego otwartego, lub jakieś kosztorysy, ktore dadzą obraz kosztów budowy ? Z jakiego materiału budujesz ?
    Jeżeli możesz udzielić informacji to bardzo o nie prosze.
    Jacek

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koni

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć Marie, ja mam projekt LMP 35, więc oczko niżej, niewiele brakowało ), czy może ktoś z forumowiczów też wybrał ten projekt?
    Pozdrawiam ciepło

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Czesc.

    Mnie najbardziej podoba sie LMP 34. Mam wrazenie ze to prawie to samo co lmp 35.

    Jak oceniacie ten projekt
    EMIl

  18. #18

    Domyślnie

    Witam,
    może uda się zreanimować ten watek...,
    właśnie dość poważnie wpadł mi w oko LMB 02.Mam pytanie do budujących domy Lipińskich: czy " w praniu" wychodzą jakieś błędy w projektach (i jak duże)? Czy warto robić adaptację u autorów?
    Będę wdzięczna. Aga

  19. #19

    Domyślnie

    Kolejna reanimacja wątku i przede wszystkim fanfary dla pracowni! Czytałam o problemach forumowiczów z uzyskaniem zgody od projektantów na większe przeróbki w projektach. Z tą pracownią mam jak najlepsze doświadczenia. Zgodę na nasze "widzimisię", aczkolwiek uważam że praktyczne, uzyskałam nawet w dzień wolny od pracy, oczywiscie najpierw ustną, ale za kilka dni przyszła pisemna. Brawo.

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięki za dobre słowo.
    Jak projekt sprawdza ci się na budowie?
    Aga

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony