dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Parkiety rustikal

    Mam pytanie. Czy ktoś z Was ma i użytkuje parkiet III lub IV klasy? Chcę wykończyć wnętrze w stylu rustyklalnym, ale boję się, że klasa desek rustikal wiąże się nie tylko z naturalnym wyglądem, ale też gorszą jakością parkietu. Jaka jest prawda? Czy np. sęki mogą wypadać, a biel wygląda jak plamy, lub też sa inne zagrożenia?
    Proszę o radę!
    Z góry dzieki.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy nikt mi nie pomoże? Please...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ja niestety nie zdecydowałam sie się na te parkiety - ostatecznie mam II klasę dębu (tez wygląda nieco rustykalnie). Mój stolarz/parkieciarz odradził mi ten z bielą - bo wg niego biel jest dużo miększa, przez to bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne i łapanie wilgoci, a sęki po iluś latach mogą się poluzować przy obsychaniu parkietu. Panowie z Zadobrza, skąd brałam parkiet, tez nie namiawiali mnie na te klasy, a o ich fachowości mam b. dobrą opinię.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Ja mam parkiet w mieszkaniu klasy IV - jest to czereśnia leży 3 rok nie ma z nim żadnego problemu. Wybraliśmy ta klase ze względu na jego wygląd, widok słoi i sęków ( sa bardzo malutkie). Nic nie wypada z parkietu. Producent twierdził ze ta klasa ma identyczne wymiary jak I i nie było z tym problemu w czasie układania. W budowanym domu też planujemy parkiety i napewno nie I klasy ze wzgledy na brak słoi i takich tam
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  5. #5

    Domyślnie

    Jajmar, a jakiej firmy masz te parkiety? Moi dostawcy też zapewniają, że jakość jest ta sama. Dlatego raczej nie obawiam się niedoróbek jesli chodzi o wymiary. Trochę jednak niepokoją mnie Twoje uwagi Abromba!
    Może ktoś jescze się odezwie? Jak te biele?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Moje uwagi były uwagami innych osób o dębie. Mysle, że punktem wyjścia jest gatunek drewna, którego chcesz użyć - bo przecież różnie się zachowują.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ale zaraz. Teraz uświadomiłam sobie, że w mieszkaniu miałam parkiet dębowy z bielą - polakierowalismy go bez podkładu i złapał cudownie ciemny kolor - dlatego o takim parkiecie myślałam.
    Ten parkiet był stary - mógł mieć ze 30 lat, może więcej (nie wiem) - ale rzeczywiście ta biel była bardziej miękka i wyraźnie bardziej zniszczona.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony